اخبار کوتاه

» اخبار اسلایدر اصلی » رویکرد بسیج رسانه قزوین ایجاد وحدت بین همه رسانه هاست

رویکرد بسیج رسانه قزوین ایجاد وحدت بین همه رسانه هاست

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه، جلسه دیدار اصحاب رسانه با آیت الله عبدالکریم عابدینی به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین در این جلسه اظهار داشت: مقام معظم رهبری به واژه انقلابی گری تأکید ویژه دارند و اخیرا صحبت هایی را درباره انقلابی بودن داشته اند.

محمد کشاورز افزود: مقام معظم رهبری همواره بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن توسط اهالی رسانه تأکید داشته و فرموده اند: «مطبوعات و اهالی رسانه باید به عموم مسائل زندگی معرفت و روشن بینی در مقایسه با دیگران داشته باشند»؛ ایشان تأکید داشته اند که دست اندکاران مجموعه خبر باید دارای آگاهی بخشی باشند.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری همچنین به حضور جوانان در عرصه فعالیت و تلاش و بر آزادی بیان و مطبوعات سالم که عناد و بدجنسی با نظام ندارند تأکید داشته زیرا تمامی قلم زنی های آنها موجب آگاهی بخشی به مردم و به نفع جامعه خواهد بود.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین بیان کرد: به عنوان اصحاب رسانه باید آگاهی بخشی نسبت به مردم را در حوزه های مختلف انجام دهیم و به آزادی بیانی که رهبری از نوع مناسب آن اشاره کردند، توجه داشته باشیم؛ مطبوعات سالم در هر رشته که قلم بزنند و هر فعالیتی که انجام دهند به نفع نظام قدم برداشته اند زیرا در راستای آگاهی مردم حرکت کرده اند.

کشاورز اضافه کرد: آگاهی بخشی به مردم جزئی از وظایف اصحاب رسانه است و امروز باید بیشتر در تحقق این امر قدم برداریم و از واژه انقلابی گری دور نباشیم؛ باید اتحادی که در راستای نظام باشد را درنظربگیریم.

وی عنوان کرد: جلوگیری از تحریف خط امام خمینی (ره) از وظایف دیگر رسانه ها است و باید امام راحل را آنچنان که بود به مردم معرفی کرد؛ امروز دشمنان مقام معظم رهبری را آماج اهداف خود قرار داده و رسانه ها باید با هم متحد عقیدتی و سیاسی باشند.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین خاطرنشان کرد: اتحاد بین رسانه ها می تواند ما را در رسیدن به اهداف انقلابی و روشنگری هدایت کند که در این راستا تاکنون کارهای خوبی صورت گرفته است و این روند باید تداوم یابد.

امام جمعه قزوین هم در این جلسه عنوان کرد: اصحاب رسانه نباید برای انجام رسالت و وظیفه خبری خود، منتظر اجازه مدیر یا مسئول باشد بلکه باید به هر شکل ممکن باید به وظایف خود عمل کنند و بنده در این مورد از اصحاب رسانه قزوین گلایه دارم.

آیت الله عبدالکریم عابدینی با بیان اینکه رسانه واقعی به معنی رسانه های زمان انقلاب است که اصحاب آن در بحرانی ترین و خطرناکترین زمان کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و هیچ گاه نیز از شکنجه، تهدید و خطر نهراسیدند، افزود: رسانه نباید منتظر مسئولان باشد تا مصاحبه انجام دهد و افراد رسانه ای باید همچون آتش پاره در رصد ارزش های انقلابی، مطالبه گر و در بر ملا کردن تخلفات باشد.

وی بیان کرد: فعالیت رسانه ای که براساس رسالت الهی باشد باید به صورت جدی تر دنبال شود و با وجود فعالیت ارزشمند رسانه های انقلابی، گاها کمبودهایی در حوزه رسانه مشاهده می شود.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: جریان رسانه از زمان تهیه خبر تا زمان انتشار آن به عنوان یک اکوسیستم است که عکس العمل مردم را کامل می کند و نشاط را به همراه دارد و هرکسی در انجام این وظیفه اش کوتاهی کند، موفق نخواهند شد؛ در حوزه رسانه باید هرکسی در حلقه خود وظیفه اش را به خوبی انجام دهد و در سلسله خبر هیچ کس نباید غایب باشد.ارسال دیدگاه