اخبار کوتاه

» اخبار اسلایدر اصلی » سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در قزوین برگزار می شود

سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در قزوین برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه استان قزوین، محمد کشاورز اظهار داشت: سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در ۸ محور «مقاومت و دفاع مقدس، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن‌شناسی، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی و بخش ویژه استانی اجلاسیه شهداء در استان برگزار می شود.

وی افزود: علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب‌های «تیتر، خبر، مصاحبه، عکس، یادداشت و مقاله،گزارش، کاریکاتور و موشن‌گرافی» که در فاصله زمانی آذر ۹۶ تا ۲۵ آبان ۹۷ در یکی از نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری ها و پایگاه خبری منتشر شده باشد، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و برگزیدگان برخی از بخش‌های این جشنواره به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین، شناسایی و توانمندسازی خبرنگاران، تقویت روحیه خودباوری، ایجاد فرصت نقش آفرینی برای خبرنگاران بسیجی دغدغه مند ،تولید محتوا با موضوعات جشنواره، ایجاد هم‌افزایی و ارتباط بیشتر فعالان رسانه، توسعه، تعمیق و نهادینه سازی گفتمان انقلاب اسلامی و جریان سازی رسانه ای برای ارائه راهکارها و حساس کردن مسئولان برای حل معضلات و آسیب های اجتماعی را از اهداف برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر عنوان کرد.

کشاورز ادامه داد: دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه ای ابوذر در محل سازمان بسیج رسانه استان قزوین راه اندازی شده است و هیأت داوران با همکاری سازمان بسیج رسانه استان گیلان از اساتید دانشکده خبر این استان انتخاب شده اند.

وی در خصوص ضوابط و مقررات شرکت در جشنواره عنوان کرد: تمام اصحاب رسانه می توانند در جشنواره شرکت کنند و هر متقاضی تنها می تواند در دو بخش و در هر بخش سه اثر را ارائه دهد و در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد نمود.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: آثاری پذیرفته می شود که نام صاحب اثر در آن قید شده باشد و در صورت عدم درج نام صاحب اثر و یا نام مستعار، باید توسط مدیر مسئول مهر و امضاء شده باشد و مطالب مربوط به بولتن های داخلی دستگاه های اجرایی امکان شرکت در جشنواره را ندارند.

کشاورز به شرایط آثار مورد قبول پرداخت و یادآور شد: صاحبان آثار مکتوب باید اثر خود را ترجیحا در قالب pdf و یا عکس شفاف و واضح ارسال کنند و در صورت عدم خوانا بودن، دبیرخانه اجازه حذف اثر را دارد و صاحبان آثار منتشر شده در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری نیز باید لینک اثر خود را دربخش آثار ، به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت پاسخگوئی به هرگونه ادعای افراد حقیقی یا حقوقی در زمینه مالکیت اثر ارائه شده به عهده متقاضی است، مطرح کرد: دبیرخانه در قبال دعاوی مذکور هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت و تصمیم گیری در خصوص مسائل پیش بینی نشده و تفسیر ابهامات احتمالی، صرفا به عهده دبیرخانه جشنواره خواهد بود و انجام تصمیمات اتخاذ شده، برای متقاضی لازم الاجرا است و در غیر اینصورت، ثبت نام و شرکت در جشنواره “کان لم یکن” تلقی خواهد شد.

مسول سازمان بسیج رسانه استان قزوین بیان کرد: علاقه مندان باید آثار خود را از طریق آدرس اینترنتی basijmedia.ir به دبیرخانه جشنواره در سازمان بسیج رسانه ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۰۲۸۳۳۷۸۵۱۰۰ تماس و یا به آدرس دبیرخانه واقع در قزوین، شهرک کوثر، خ.اندیشه، نبش خ ابوذر جنوبی، پلاک ۹، سازمان بسیج رسانه استان قزوین مراجعه کنند.

کشاورز خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را تا ۲۵ آبان ماه سال جاری از طریق آدرس اینترنتی جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.

وی اضافه کرد: سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در سالجاری از سوی سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار می شود و در تلاش هستیم در تعامل با دستگاههای فرهنگی و هم اندیشی با صاحبان فکر و اندیشه به صورت مطلوب مجری این رویداد بزرگ فرهنگی- رسانه ای استان باشیم.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین افزود: جشنوار ابوذر متعلق به فرد، گروه، حزب و جناح خاصی نیست و به افراد تلاشگر و مطالبه گر در عرصه رسانه تعلق دارد که همچون ابوذر حق طلبانه و مطالبه گرانه عمل می کنند؛ با توجه به ظرفیت بالای رسانه ای استان و درخشش خبرنگاران در جشنواره های ملی و منطقه ای در حوزه های گزارش، عکس، خبر و تیتر، انتظار داریم اصحاب رسانه استان عزم خود رابرای نشان دادن توانمندی های خود در قالب جشنواره رسانه ای ابوذر نیز جزم کنند.

کشاورز تصریح کرد: جشنواره رسانه ای ابوذر از نظر محتوایی، فرهنگی و منطقه ای حاوی پیام همدلی، همراهی، همگرایی و همفکری برای رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان قزوین است که امیدواریم با تلاش اصحاب رسانه بتوانیم پیام رسان خوبی در سطح کشور باشیم.ارسال دیدگاه