اخبار کوتاه

» اخبار اسلایدر اصلی » موفقیت در جنگ نرم مستلزم عملکرد صحیح رسانه ها است

موفقیت در جنگ نرم مستلزم عملکرد صحیح رسانه ها است

محمد کشاورز به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تقابل یا جنگ رسانه‌ای به معنی استفاده از رسانه‌ها برای تضعیف کشور هدف و بهره‌ گیری از توان و ظرفیت رسانه‌ها شامل ، مطبوعات، خبرگزاری‌ها، رادیو، تلویزیون ، اینترنت واصول تبلیغات به‌منظور دفاع از منافع ملی است.

وی اظهار داشت :جنگ رسانه‌ای تنها جنگی است که حتی در شرایط صلح نیز بین کشورها به‌صورت غیررسمی ادامه داشته و هر کشوری از حداکثر توان خود برای پیشبرد اهداف سیاسی ‌اش از رسانه‌ها بهره‌گیری می‌ کند.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین ادامه داد: برخی بر این باورند که هدف از جنگ رسانه‌ای، یک دست کردن بشر امروز بنا به خواست قدرت‌های حاکم بر جهان است، این در حالی است که در این جنگ، دشمن با واقعیت کاری ندارد، بلکه او واقعیت را برای مخاطب می‌سازد.

کشاورز اضافه کرد: دشمن از ادبیات سیاه بهره می‌ گیرد و بر اساس خواست خود، نظام یک کشور را مرعوب و با فرسایشی کردن فضای سیاسی، نیروهای اصلی نگهدارنده را خسته ممیکند ، بنابراین محیط‌های جوان میدان مناسب این جنگ ارزیابی می‌شود.

وی تصریح کرد: جنگ رسانه‌ای به ظاهر میان رادیو و تلویزیون‌ها، مفسران مطبوعاتی، خبرنگاران خبرگزاری‌ها، شبکه‌های خبری و وپایگاههای اینترنتی جریان دارد ولی واقعیت این است که در پشت این جدال ژورنالیستی، امری به نام سیاست رسانه‌ای یک کشور نهفته است که مستقیم توسط بودجه‌های رسمی مصوب مجالس کشورها یا بودجه‌های سری سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی و سرویس‌های جاسوسی، تغذیه می‌شود.

مسول سازمان بسیج رسانه استان قزوین یادآور شد: درعصری به سر می بریم که دهها و هزاران کانال تلویزیونی غربی از طریق ماهواره ها در دسترس است و در این میان دشمنان ایران اسلامی از طریق رسانه های شیطانی خود و با راه اندازی جنگ روانی، حیات این نظام مقدس را نشانه گرفته اند و همواره به دنبال فضا سازی و سیاه نمایی علیه انقلاب اسلامی هستند.

کشاورز افزود:تهدید رسانه‌ای یکی از مهم‌ترین مصادیق تهدید و حتی بحران به شمار می‌آید و دفاع و رویارویی با آن مستلزم اقدامات سلبی و ایجابی متناسب با آن است و باید ضمن مصون‌سازی جبهه‌ خود در مقابل این تهدیدها، کنشگری لازم در مقابل جبهه دشمن وجود داشته باشد که این امر ضرورت مدیریت کلان رسانه‌ای در جبهه جمهوری اسلامی را گوشزد می کند.

وی اضافه کرد: در جهان گسترده ای که هزاران کانال تلویزیونی و ایستگاه رادیویی و میلیونها صفحه در فضای مجازی به تبلیغ اندیشه های غرب و مخالفت با انقلاب اسلامی ایران اختصاص دارد ، آیا جایی برای شنیدن صدای ایران وجود دارد؟

مسوول بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: در سخنرانی های عوام فریبانه و تبلیغات دروغین غرب ، همه دارای حق آزادی بیان هستند و هر کسی می تواند اندیشه و مرام خود را در کمال آزادی، بیان کند اما همین به اصطلاح مدافعان آزادی بیان در غرب ، طاقت شنیدن صدای مخالف را از رسانه های ایرانی ندارند و به بهانه های گوناگون آن را قطع می کنند.

به گفته کشاورز طی سالیان اخیر شبکه های تلویزیونی ایران چون پرس تی وی، العالم، الکوثر و تعدادی دیگر از شبکه های رادیویی و تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران به دلیل افشای فساد نظام سرمایه داری و جنایات رژیم صهیونیستی و بویژه تبلیغ اسلام اصیل، از روی ماهواره های غربی حذف شده اند،جالب آنکه این اقدام مخالف آزادی بیان ، اعتراض چندانی را نیز در غرب برنمی انگیزد و رسانه های به اصطلاح طرفدار آزادی نیز مهر سکوت بر لب می زنند.ارسال دیدگاه