اخبار کوتاه

» اخبار اسلایدر اصلی » همایش روز خبرنگار به میزبانی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد

همایش روز خبرنگار به میزبانی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد

 

همایش روز خبرنگار در بعد از ظهر ۱۶ مرداد در فرهنگسرای بانوی هشت بهشت با حضور جمعی از مدیران مسئول، سردبیران و خبرنگاران رسانه های استان به میزبانی سازمان بسیج رسانه و روابط عمومی سپاه برگزار شد.

 

 

در این مراسم که قاسمی جانشین سیاسی سپاه و سرهنگ طاهرخانی معاون هماهنگ کننده سپاه استان و خبرنگاران و مدیران مسئول هفته نامه ها و خبرگزاری ها هم حضور داشتند حجت الاسلام علی معبودی نماینده دفتر ولی فقیه در سپاه استان با تبریک روز خبرنگار اظهارداشت: امروزه بدون حضور رسانه ها نمی توان اطلاع رسانی درستی از فعالیتها و خدمات انجام شده در جمهوری اسلامی به مردم ارائه کرد.

وی افزود: در بسیج و سپاه به عنوان یک نهاد مردمی همواره خود را نیازمند همکاری رسانه ها می دانیم و امیدواریم بتوان با تزریق امید و اعتماد به جامعه در برابر دشمنان ایستاد.

معبودی تصریح کرد:نقش خبرنگاران در جامعه کنونی نه فراموش و نه کهنه می شود و همه حوادث تاریخی که رخ داده از زبان خبرنگار و قلم این گروه بیان شده است که باید قدردان آن باشیم.

وی یادآورشد: تمدن بشری خود را مدیون خبرنگاران می داند و هر چه زمان بگذرد نقش فعالان رسانه در جامعه پر رنگ تر می شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بیان کرد: از ابتدای انقلاب با ۴ دشمن درگیر بودیم که اسرائیل، آمریکا، برخی ازشیوخ مرتجع منطفه و منافقین از دشمنان اصلی ما هستند.

وی اضافه کرد:وقتی دشمن در عرصه نظامی و سیاسی باشکست مواجه شده در ترفندی دیگر دشمنی های خود علیه ایران اسلامی را آشکار کرده و برای هم آوردی با نظام وارد میدان شده است.

معبودی اظهارداشت: امروز انقلاب اسلامی در دل امریکا نفوذ کرده لذا آنها هم دیگر دشمنی خود را پنهان نمی کنند تا بگویند دنبال تغییر نظام هستند.

وی افزود:دشمن دنبال جنگ روانی است و می خواهند فضای روحی و روانی جامعه را به سوی ناامنی و بی اعتمادی و ناامیدی سوق دهند لذا وظیفه خبرنگاران سنگین تر شده است.

معبودی اظهارداشت: می خواهند به جامعه بقبولانند که نظام اسلامی رفتنی است و این کار را با فشارهای شدید اقتصادی اجرا می کنند اما اگر مردم مقاومت کنند این بار نیز دشمنان شکست خواهند خورد.

وی گفت: در شرایطی که دغدغه رهبری حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است می خواهند به جایگاه ولایت هم آسیب بزنند و در این راستا تاکنون بیش از ۲۰۰  طرح علیه انقلاب پیاده کرده اند اما شکست خورده اند زیرا پیوند مردم با رهبری قوی است و این انقلاب همچنان در مسیر ارزشها پیش خواهد رفت و انقلاب اسلامی عمر نظام های استکباری را به پایان خواهد برد.

معبودی اضافه کرد: البته در کشور مشکلاتی داریم و مردم مطالبات به حقی دارند و مسئولان باید برای برون رفت از مشکلات راهکار ارائه دهند و رسانه ها که افسران جنگ نرم هستند نیز باید روشنگری کنند تا آبروی نظام حفظ شود.

 

 

علی قاسمی مدیر مسئول هفته نامه صبح صادق سپاه پاسداران سه شنبه شب در همایش اصحاب رسانه که در سالن فرهنگ سرای بانو برگزار شد اظهارداشت: خبرنگار باید مطالب آماری ذهنی زیادی داشته باشد تا بتواند موفق عمل کند.

جانشین سیاسی سپاه گفت: کسانی که وارد عرصه اطلاع رسانی می شوند باید اصول خبرنویسی را بلد باشند و پس از طی دوره های آموزشی مهارتهای کسب شده را در کارها بکار گیرند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران باید با شرایط جدید تحریم ها آشنا شوند و اهداف دشمن را نیز بدانند سپس با ظرافت و هوشیاری کامل به گونه ای رفتار کنند تا تزریق ناامیدی و یاس در جامعه صورت نگیرد بلکه روحیه خود باوری و استقامت در جامعه را تقویت کنند.

قاسمی بیان کرد: در کنار تشدید تحریم های ۹۰ روزه و محدودیت معاملات دلار، طلا و خودرو و فلزات گرانبها که از امروز اغاز می شود کارهای متعددی توسط آمریکا صورت خواهد گرفت تا به اقتصاد کشور آسیب بزنند و اگر رهگیری پولی مالی را نتوانند داشته باشند از طریق FATF  اهداف خود را دنبال خواهند کرد.

وی اضافه کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته ترامپ تمایلی به جنگ ندارد اما فشار اقتصادی را بیشتر کرده تا مذاکره دیگری را به ما تحمیل کند اما باید دانست شرایط امروز از تحریمهای سال ۹۲ بیشتر نیست.

قاسمی اظهارداشت: باید راهکارهای متعددی برای برون رفت از مشکلات داشته باشیم و روابط خود را با برخی کشورهای همسایه و منطقه گسترش دهیم تا اهداف استکبار را خنثی کنیم.

وی بیان کرد: امروز کشورهای چین، هند، روسیه و مکزیک ظرفیت خوبی برای خنثی کردن پیامدهای تحریم ها دارند و باید از آن استفاده کنیم و در این میان اتکا به توان داخلی نیز ضروری است.

قاسمی اظهارداشت: اگر بتوانیم در همین وضعیت ۵۱ میلیارد دلار وارد کشور کنیم و ۷ ماه مقاومت شود دیگر تحریم ها خاصیت خود را از دست می دهد.

وی بیان کرد: متاسفانه به دلیل عملکرد برخی مدیران شاهد بی اعتمادی مردم به مسئولان هستیم که با کمک رسانه ها باید نور امید به جامعه تزریق شود و هر رسانه سهم خود را انجام دهد.

 

در پایان این مراسم نیز به قید قرعه به ۵ نفر از حضار جوایزی اهدا شد.ارسال دیدگاه