اخبار کوتاه

» اخبار اسلایدر اصلی » کنگره سه هزار شهید قزوین در آبان ماه برگزار می شود

کنگره سه هزار شهید قزوین در آبان ماه برگزار می شود

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه، محمدکشاورز در جلسه هم اندیشی فعالان و مسئولان رسانه های استان قزوین پیرامون برگزاری اجلاسیه کشور سه هزار شهید استان در معراج الشهدای قزوین اظهار داشت: در آبان ماه سالجاری شاهد بزرگترین اتفاق فرهنگی و برگزاری این اجلاسیه در استان هستیم.

وی افزود: اصحاب رسانه یکی از اثرگذارترین قشر در حوزه اطلاع رسانی است.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم از همفکری رسانه ها برای برگزاری این اجلاس استفاده کنیم.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: آنچه داریم مرهون خون شهداست و مهمترین وظیفه ما صیانت از راه شهداست.

وی اضافه کرد: سالانه به طور متوسط بیش از۲۰۰ یادواره شهدا به صورت استانی و ملی برگزار می شود که فرصتی برای مرور خاطرات و وصیت نامه شهدا برای همگان است؛ کنگره سه هزار شهید استان قزوین در سالجاری باشکوه خاصی بصورت ملی، استانی در ۲۴ آبان ماه در قزوین برگزار میشود واز همه نهادها، سازمانها، ادارات و مردم انتظار داریم ضمن مشارکت در برگزاری باشکوه آن یاری رسان دست اندرکاران این یادواره باشند.

سرهنگ عباس برزگر یادآورشد: از رسانه های گروهی انتظار داریم دراطلاع رسانی و تبیین فرهنگ شهدا مشارکت بیشتری با ستاد داشته باشند تا میزبان خوبی برای این کنگره ارزشی باشیم.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنیم تا رسانه های گروهی اعم از نشریات، هفته نامه ها، نمایندگی روزنامه های محلی و سراسری و خبرگزاری ها ستون و یا گزارش و یادداشت هایی برای بیان دست نوشته ها، وصیت نامه، زندگینامه و اشاعه فرهنگ شهادت در نظر بگیرند تا در این ایام فضای استان نیز آکنده از عطر شهدا و یاد آنها باشد.

وی تصریح کرد: به هیچ وجه قصد نداریم در این یادواره هزینه زیادی داشته باشیم و همه کسانی که کاری کرده ا ند و یا قول همکاری داده اند فقط برای رضای خدا وارد کار شده اند و همه کارها با نیت خالصانه است.
وی اضافه کرد: البته برخی کارها هزینه لازم دارد که در کمال صرفه جویی تلاش می کنیم با کمترین هزینه این یادواره ارزشمند برگزار شود.

برزگر گفت: برای چاپ ۳۰ جلد کتاب زندگی نامه شهدا تاکنون ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته و یک میلیارد تومان هم برای سرکشی به خانواده سه هزار شهید پیش بینی شده است.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین بیان کرد: منتطر ایده های فعالان رسانه و جوانان خوش فکر هستیم تا با کارهای خلاقانه و ابتکاری در امور فرهنگی مانند چاپ کتاب، فیلم و عکس، بسته های فرهنگی و مقاله فعالیتی جدید را عملیاتی کنیم.

وی تصریح کرد: از رسانه های استان انتظار داریم روزشمار کنگره سه هزار شیهد را هم داشته باشند و در اطلاع رسانی تلاش بیشتری کنند.

برزگر اضافه کرد: امکانات فرهنگی در ادارات استان زیاد است و اگر درست حرکت کنیم کنگره را بخوبی برگزار خواهیم کرد لذا همه باید کمک کنند تا این کنگره باشکوه و شایسته مقام شهدا برگزار شود.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین گفت: باید کنگره تاثیرگذار و توام با برنامه های متنوع باشد و برای سه هزار شهید هرکاری که انجام دهیم بازهم حق آنها ادا نشده است.

وی افزود: برای فضا سازی در داخل شهر هم با کمک سازمانها و شهرداری ها اقدام خواهیم کرد تا زیباسازی شهر با تصویر شهدا صورت گیرد.

برزگر از خانه مطبوعات و بسیج رسانه خواست با ورود به موضوع از نظر همه فعالان رسانه برای بهتر برگزار شدن این کنگره استفاده کنند.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین اضافه کرد: شهدای شاخصی در استان داریم که باید ویژگیهای آنها را بیان کنیم تا مردم با شهدایی چون چگینی، ‌ بلندیان، لشکری، اللهیاری و بابایی بیشتر آشنا شوند و از آنها الگو بگیرند.

وی تصریح کرد: رسانه ها هر شهیدی که فکر می کنند می تواند معرفی شود انتخاب کنند زیرا همه شهدا مانند هم هستند و زندگی سراسر عشق و ایثاری دارند که بایستی معرفی شود.

برزگر بیان کرد: در استان قزوین ۲۷۶۸ شهید مدفون هستند که پرونده آنها کامل شده و تعداد ۲۵۱ هزار و ۸۵۲ تصویر از شهدا نیز گردآوری شده است.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین یادآورشد: همچنین ۳۱ هزار و ۳۰۹ سند از شهدا و ۲۹۴۴ وصیت نامه و ۱۲۰ هزار دقیقه فیلم از شهدا و خانواده آنها تهیه شده است و یک هزار و ۱۱۷ دقیقه فیلم از رزمندگان در دست داریم که برای اطلاع رسانی می تواند موثر باشد.

وی اظهارداشت: همچنین در یک آرشیو ارزشمند بیش از ۵۸ هزار و ۱۶۰ دقیقه فایل صوتی به صورت مصاحبه با شهدا و خانواده آنها تهیه شده و ۲ هزار و ۲۶۵ دقیقه تیزر معرفی شهدا نیز آماده شده است.

برزگر اضافه کرد: باید همراهی همه گروهها را جلب کنیم تا کارها به نحو مطلوب برگزار شود و امیدواریم با بهره گیری از شیوه های جدید و ابتکاری به به نتایج خوبی برسیم.

وی در ادامه گفت: هدف اصلی دشمن ناامید کردن مردم و بی اعتمادی به نظام است در حالی که با همه مشکلات ما توانمندی زیادی داریم که اگر به آنها اتکا کنیم از مشکلات عبور خواهیم کرد.
برزگر تصریح کرد: امروز باید فرهنگ شهادت و جبهه و جنگ را در جامعه رواج دهیم تا ارزشها باقی بماند.

اظهار داشت: نباید اجازه دهیم مشکلات اجتماعی و اقتصادی بوسیله دشمنان به عنوان ابزاری برای تضعیف نظام استفاده شود و عده ای ناآگاهانه و نا امیدانه در مسیر دشمن گام بردارند.ارسال دیدگاه