درخت قلم، اگر ریشه در «تعهّد» و «تدیّن» داشته باشد، میوه اش شیرین و ماندگار است

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین در دیدار اصحاب رسانه ای استان قزوین با سردار رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین که ظهر روز سه شنبه به همت بسیج رسانه استان قزوین و به مناسبت روز قلم برگزار شد، ضمن عرض تبریک و گرامیداشت روز قلم به اهالی قلم و اصحاب رسانه، اظهار کرد: درخت قلم، اگر ریشه در «تعهّد» و «تدیّن» داشته باشد، میوه اش شیرین و ماندگار است.

کشاورز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه قلم و رسانه، بخصوص سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی و شهید رضا طاهرخانی، شهید شاخص بسیج رسانه استان در سال جاری، اظهار کرد:

برای همکاران رسانه ای درگذشته بخصوص سرکار خانم امیری بانوی قیام و قلم، مرحوم سیدمرتضی نصری و پدر بزرگوار برادر ارزشی و انقلابی، صادق چگینی آرزوی علو درجات داریم.

وی افزود: روز قلم بهانه خوبی برای دیدار مجدد با فرمانده بصیر و اهل قلم، سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین شد .

کشاورز تصریح کرد:  به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز چهاردهم تیرماه، به عنوان «روز قلم» در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است. این روز را، به همه قلم به دستانِ متعهد و دل سوز، تبریک عرض می کنم.

وی بیان کرد: سوگند خداوند به «قلم» و «نوشته»، قلم را قداست و نوشتن را حرمت بخشیده است. ارزش هر قلم، به «پیام» آن است و عظمت نوشته، به محتوایش. قلم های شهید پرور، عشق های برتر را بذرافشانی می کنند و شور شهادت طلبی را در رواق دل ها می تابانند و شهیدان را در معراج شهادت، از «خاک» تا «افلاک» پیش می برند. چه دست هایی قلم شده تا قلم در دست پاکان قرار گیرد و چه بسیار نویسندگان شجاع که «شهید قلم» شده اند.

و چه زیبا و دقیق بنیانگذار فقید و حکیم انقلاب اسلامی فرمود که : قلم یک اسلحه است؛ این قلم باید دست اشخاص صالح باشد.

نویسنده متعهّد، تک تیراندازِ میدان نبرد اندیشه هاست و برای پیروزی، نیازمند «مهارت»، «دقت»، «هدف گیری»، «لحظه شناسی» و «سرعت عمل» است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: پر واضح است که قلم را نباید به دست نااهلان سپرد. قلم در دست نابخردان که نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند یا غرض ورزان که نمی خواهند از آن به شیوه صحیح استفاده کنند، همان تیغِ از نیام برکشیده به دست زنگی مست است که لجام گسیخته، کیانِ اسلام و انقلاب را به مخاطره می اندازد.

همّت بگماریم که قلم و بیان خویش را برای تعالی اسلام و کشور و ملّت خود به کار گیریم.

وی افزود: حضرت امام معتقد است قلم، علم و بیان است که می‌تواند بشر را بسازد، نه مسلسل. این بیان گفتاری ارزنده در باره ارزش قلم است که باید در خدمت انسانیت باشد: ارزش قلم به غایتی است که برای او قلم زده می‏شود… خطر قلم بیشتر از مسلسل است. و خطر بیان بیشتر از توپ و تانک است. و خطر علم بیشتر از همه اینهاست…. لکن اگر به خدمت خلق باشد و به دستور انسان باشد و در خدمت انسان باشد … تمام اینها ارزش پیدا می‏کند. مسلسل هم همچون قلم می‏شود، قلم هم همچون مسلسل.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین در پایان عنوان کرد: رهبر فرهیخته و عزیزمان فرمودند : معتقدم که آزادى قلم و بیان، حق مسلم مردم و مطبوعات است، در این هم هیچ تردیدى ندارم و این جزو اصول مصرحه قانون اساسى است، (ولى) در کنار این ارزش، ارزشها و حقایق دیگرى هم وجود دارد که با آزادى مطبوعات و آزادى قلم، آن ارزشها نباید پامال بشود. هنر بزرگ این است که کسى بتواند هم آزادى را حفظ کند، هم حقیقت را درک کند، هم مطبوعات آزاد داشته باشد، هم آن آسیبها دامنش را نگیرد، باید این‏گونه مشى کرد

آن کسى که قلم به دست مى‏‌گیرد، باید تقوا، صداقت، عفاف و انصاف نسبت به دیگران، جزو طبیعت ثانوى‌‏اش بشود.

نقش پررنگ اهالی قلم در پیشبرد جهاد تبیین و مطالبه گری منصفانه

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: اهالی قلم در جهاد تبیین و مطالبه گری درست و منصفانه از مسؤلان می توانند نقش پررنگی ایفا کنند.

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین در دیدار اصحاب رسانه ای استان قزوین با آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز قلم، اظهار کرد: روز قلم فرصتی است برای یادآوری منزلت قلم و صاحبان آن که عمر خود را برای ارتقاء فرهنگ و روشنگری مردم به طبق اخلاص گذاشتند.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل در مورد اهل قلم عنوان کرد: امام خمینی(ره) در این مورد به اهل قلم فرمودند که مسؤلیت بزرگ شما امروز قلم هایی است که به دست شماست.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: نقش قلم در جهاد تبیین، معرفی جنگ شناختی دشمن، مطالبه گری درست و منصفانه از مسؤلان، نشان توانمندی های این نظام مقدس علی رغم دشمنی های دشمنان را می بینیم.

کشاورز گفت: هر اندازه قلم در این زمینه نقش دارد قطع به یقین قلم به دستان نیز در این مسیر نقش آفرینی می کنند.

وی با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت روز قلم بیان کرد: دیدار با فرمانده سپاه استان، برگزاری مسابقه کتابخوانی فتح خون شهید آوینی و سفر یک روزه قم از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت این روز است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین خاطرنشان کرد: همچنین مسابقه فوتسال ویژه اهالی رسانه و قلم برنامه ریزی شده است که تاکنون چند تیم ثبت نام کردند.

به مناسبت گرامیداشت روز قلم سانس استخر ویژه خبرنگاران قزوین برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت روز قلم شامگاه چهارشنبه سانس استخر رایگان ویژه خبرنگاران قزوین برگزار شد.

این سانس مخصوص که در استخر نور تدارک دیده شده بود، به همت سازمان بسیج رسانه، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، ویژه خبرنگاران استان قزوین برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت روز قلم برگزار می شود : سانس استخر ویژه خبرنگاران

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین از برگزاری سانس استخر رایگان ویژه خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت روز قلم خبر داد.

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه بیان داشت: این سانس مخصوص که در راستای نشاط آفرینی اصحاب رسانه برگزار می شود، به همت سازمان بسیج رسانه، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، ویژه خبرنگاران استان قزوین تدارک دیده شده است.

وی در ادامه ضمن تبریک روز قلم خاطر نشان ساخت : روز قلم، روز تکریم اهالی قلم و نویسندگان است و باید به نحوی فرهنگ‌سازی شود که مقام و جایگاه رفیع اهالی قلم در این روز تکریم شده و به مردم معرفی گردد.

 

نشست صمیمی اصحاب رسانه با فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین

ظهر روز سه شنبه به همت بسیج رسانه استان قزوین و به مناسبت روز قلم، اصحاب رسانه استان با سردار رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین دیدار و گفتگو کردند.

سردار رفیعی آتانی در این دیدار بیان کرد: یکسال از حضور بنده و انجام وظیفه محوله می گذرد و طی این یکسال رسانه ها و خبرنگاران در قزوین نقد منصفانه و زبان گویای مردم برای انتقال به مسئولان بودند.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: صداقت و دقت، هوشمندی و نقدهای منصفانه رسانه ها را در استان شاهد بوده ایم که جای قدردانی دارد.

سردار رفیعی آتانی یاد آور شد: باید در صف آرایی مقابل دشمن و حفاظت از دروازه انقلاب اسلامی به گونه ای عمل کنیم که در راه دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب پیروز باشیم.

وی عنوان کرد: باید همه در قالب یک تیم، قدرتمندانه پای کار بیاییم چرا که اگر از همه ظرفیت ها استفاده نکنیم ضرر می کنیم.

سردار رفیعی آتانی اظهار کرد: ما با هم و در کنار هم زیبا و افتخارآفرین هستیم و تیم آماده ای هستیم که باید تمام ظرفیت های خودمان را پای کار بیاوریم و یاران ذخیره زیادی داریم که آمادگی دارند پای میدان باشند و لذا باید کاری کنیم کسانی که بیرون گود هستند و آماده و پرانرژی و توان فکری بالا دارند را وارد میدان کنیم و امسال شما رسانه ها عزم خود را جزم کنید که این ذخیره ها را پای میدان انقلاب بیاورید و مستطیل بزرگ انقلاب اسلامی را محافظت نمایید.

وی در ادامه با تبریک روز قلم به اصحاب رسانه، افزود: باید سر تعظیم در پای قلم هایی فرود بیاوریم که در مسیر حفظ ارزش های الهی و عاشورایی گام بر می دارند.

سردار رفیعی آتانی در ادامه گفت: رسانه ها باید در کنار نقدهای خود راهکار هم ارایه بدهند و به مدیران نیز توصیه داریم تا به شکل مناسب پاسخگوی عملکرد خود و اصحاب رسانه باشند که نمایندگان افکار عمومی هستند.

این مسئول همچنین از امکان طرح دغدغه های اصحاب قلم و رسانه در شورای فرهنگ عمومی استان قزوین سخن گفت و افزود: در قدم اول می توان روی مسایلی که بر آن اتفاق نظر داریم، کار کنیم.

رمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در ادامه عنوان کرد: به همه اختیار بدهیم در مستطیل سبز انقلاب نقش آفرینی کنند. همزمانی روز خبرنگار با عاشورای حسینی فرصت مناسبی است تا اهل قلم به بزرگترین قیام عالم بپردازند و زیبایی های این قیام بزرگ را از زوایای مختلف ترسیم نمایند. پیوند قلم و عاشورای، خالق قلم عاشورایی است و امام حسین(ع) بزرگترین نگارنده عشق با قلم عاشورایی در جهان است.

وی افزود: در مورد شورای فرهنگ عمومی دغدغه داشتیم و پیشگام شدیم تا موارد درخواست شما را پیگیری و اشتراکات خودمان را تقویت کنیم. اخلاق شاخصه اصلی مسئولان است و این شاخصه مهم خدمت بی منت باید از همه مسئولان مطالبه شود.

سپاه فرزند انقلاب و در خدمت مردم است.

سردار آتانی در پاسخ به برخی سوالات مبنی بر ارتباط سپاه با جریان های سیاسی تصریح کرد: درب سپاه به روی همه اقشار و احزاب باز بوده و این مصداق را در کنار شما در عمل ثابت کردیم. سپاه در خدمت فرد نیست بلکه برای انقلاب و مردم کار می کند. در راستای دغدغه مردم، مسئولان شهری را بابت امنیت غذایی خواستیم و در جلسه به شدت مطالبه گری کردیم، باید جلوی خروج محصولات کشاورزی و غذایی را از استان قزوین بگیریم تا مردم دچار مشکل معیشت و کمبود کالا نشوند.

سردار رفیعی آتانی در ادامه با بیان اینکه برای همکاری با دستگاه ها به منظور خدمت به مردم و محرومیت زدایی اعلام آمادگی کرده ایم، افزود: این مجموعه در تامین کمک های معیشتی برای نیازمندان مشارکت داشته و آورده سپاه و خیران استان برای ارایه کمک های معیشتی به جامعه هدف ۴۸۳ میلیارد تومان بوده است.

این مسئول با بیان اینکه همکاران ما در مناطق محروم شبانه روزی به شکل جهادی و بدون منت کار می کنند، خاطرنشان کرد: برای رفع فقر از چهره قزوین از جمله تامین مسکن محرومان تلاش کرده ایم و به کمک دستگاه های مسئول در این زمینه آمده ایم.

سردار آتانی افزود: در حوزه مسئولیت سپاه می گویم ما مسئول خط کشی بین مردم نیستیم و در انتصابات وارد نخواهیم شد. ماندگارترین سند امام راحل وصیت نامه الهی سیاسی امام(ره) است و خدمت خود را با اولویت بندی شروع کردیم.

ایشان همچنین در راستای کمک به محرومان و مستضعفان بیان داشت: در کنار بهزیستی و کمیته امداد ۴۰۰ واحد مسکن در خرداد ۱۴۰۲ تحویل می دهیم و بیش از ۳ هزار نفر در استان در وضعیت بحرانی مسکن یا بی خانمان هستند و ما به دنبال رفع چهره فقر از استان هستیم و کسانی که معیشت را بهانه ای برای تاختن به انقلاب می دانند به دنبال انفجار در جای دیگر هستند و سپاه پاسداران هرگز به آنها اجازه عرض اندام نمی دهد.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) در پایان گفت: مقام معظم رهبری به عنوان بالاترین شخص این نظام، دغدغه مند وضعیت اقتصادی هستند و بر این اساس جراحی اقتصادی برای بهبود وضعیت کشور انجام شده است.

نشست صمیمی اصحاب رسانه با امام جمعه قزوین

آیت الله عبدالکریم عابدینی شامگاه دوشنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه استان قزوین که به همت سازمان بسیج رسانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین برگزار شد اظهار کرد: در شرایطی که عرب در جاهلیت بود خداوند اولین آیه‌های قرآن را با موضوع قلم و با عنوان «اقْرَأْ» نازل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: در همین سوره العلق، خدا قلم را با کرامت پیوند زده و گویا جوهره کرامت است که باید از قلم بر صفحه نقش ببندد.

وی با بیان اینکه خداوند قلم را با کرامت پیوند زده، تصریح کرد: با توجه به اینکه ذات همه انسان ها با کرامت پیوند خورده به همین سبب بایستی سعی و تلاش داشته باشیم تا این عنصر و اکسیر را در جامعه بیش از پیش نشر و توسعه دهیم.

ایشان با اشاره به اینکه همه باید کمک کنیم عنصر و اکسیر کرامت در جهان شکل بگیرد، اضافه کرد: آنچه از قاسم سلمیانی شهید سلیمانی با این عظمت ساخت کرامت او بود.

در ادامه این نشست مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین با تبیین برنامه های سازمان بسیج رسانه به مناسبت روز قلم و ارائه خلاصه گزارش عملکرد سازمان در روز قلم سال گذشته پرداخت. همچنین برخی از اصحاب رسانه به بیان مسائل و مشکلات جامعه و استان پرداختند.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه وجود جریان و جناح های سیاسی در جامعه فرصت مغتنمی را ایجاد خواهند کرد، یادآور شد: اگر جامعه به سمت و سوی یک صدایی و تک حزبی پیش برود بدون شک با چالش های فراوانی روبرو خواهیم شد تا جایی که شاه نیز می خواست تا همه مردم تنها به عضویت حزب رستاخیز آن زمان درآیند و همین گرایش نیز زوال و نابودی وی را فراهم آورد.

آیت الله عابدینی ادامه داد: اعتقاد دارم جناح‌های سیاسی فرصتی برای تضارب آرا هستند و منزوی کردن یک جناح و تک صدایی شدن جامعه روز مصیبت ما خواهد بود.

وی تاکید کرد: عدالت خواهی ما نباید یاس آفرین باشد و امیدآفرینی ما نیز نباید مطالبه گری را تعطیل کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: باید التماس کنیم مطالبه گری در جامعه رواج پیدا کرده و باید دست جوانان مطالبه گر را بوسیده و فریاد آنان را بلند کنیم.

وی با بیان اینکه دو طایفه برای مردم خطر یاس آفرینی دارند، ادامه داد: مفسدان و افراد عدالت‌خواهی که ادبیات عدالت‌خواهی را نمی‌دانند برای امید در جامعه آسیب هستند.

وی عنوان کرد: همه باید جهاد تبیین را به عنوان یک فریضه واجب و همگانی جدی بگیریم و بدانیم عملکرد دیگران در جهاد تبیین باعث رفع تکلیف ما نخواهد شد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه ما امروز در یک جنگ ترکیبی در برابر دشمن هستیم، افزود: دشمن تمام توان خود را برای ایجاد نارضایتی و به خیابان کشاندن مردم به میدان آورده و همه باید مراقب باشیم تا عامل دشمن نباشیم.

وی تصریح کرد: در خطبه‌ها نیز تمام تلاش ما این است که در حالی که تریبون مردم باشیم، در مسیر خشنودی و دلخواه دشمن حرکت نکنیم.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه بایستی فرصت ها و تهدیدها را جدی بگیریم، خاطرنشان کرد: هرچند پدیده رانش زمین در استان قابل تامل است، اما موضوع فرونشست زمین، کمبود آب و ریزگردها موارد تهدید کننده جدی و مهمی هستند که بایستی از سوی رسانه ها مطرح و راهکارهای موجود در این زمینه را نیز ارایه دهند.

ایشان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئول سازمان بسیج رسانه در ایجاد همبستگی و اتحاد رسانه ای و تبیین آرمان های انقلاب بیان داشتند : رسانه‌ها مسئول اول تبیین در جامعه هستند. باید فرصت‌ها و تهدیدهای آینده استان و همچنین کشور را ببینیم و در برنامه ریزی برای فردای بهتر استان به مسئولین کمک کنیم.

دیدار دبیر صلحیاران و مسئول روابط عمومی شورای حل اختلاف شهرستان قزوین با مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین با بیان اینکه وجود شورای حل اختلاف برای جلوگیری از ورود پرونده‌ها به محاکم قضایی لازم و ضروری است، گفت: برای افزایش حل اختلافات نیاز است تا از ظرفیت معتمدان محلی، ریش‌سفیدان و افراد باتجربه استفاده شود.

قناد؛ دبیر صلحیاران شورای حل اختلاف شهرستان قزوین بهمراه یزدانی؛ مسئول روابط عمومی شورای حل اختلاف شهرستان قزوین به مناسبت روز قلم با حضور در دفتر سازمان بسیج رسانه با محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار قناد ضمن عرض تبریک و گرامیداشت روز قلم، گزارش مختصری از عملکرد و تدوین وظایف شوراهای حل اختلاف به ایشان ارائه داد و همچنین به برنامه های پیش رو جهت انجام هر چه بیشتر تکریم ارباب رجوع و صلح و سازش که از اهم وظایف شوراهای حل اختلاف است نیز اشاره نمود و آمادگی شوراهای حل اختلاف را برای تعامل و همکاری سازنده اعلام نمود.

در ادامه مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین نیز به اهمیت و جایگاه صلح و سازش در جامعه پرداخت و با عرض تبریک به مناسبت ایام هفته قوه قضاییه و ضمن تشکربابت زحمات کارکنان خدوم شوراهای حل اختلاف، خاطر نشان کرد: امروزه باید صلح و سازش را در جامعه افزایش دهیم تا شاهد نتایج بسیار خوبی باشیم، ایشان بر استفاده از اعضای معتمد و مصلح درشوراهای حل اختلاف تاکید نمود و از اینکه شوراهای حل اختلاف بیش از پیش به سمت صلح و سازش حرکت می کند اظهار خشنودی کرد و اظهار داشت شورای حل اختلاف می تواند با ارائه تسهیلات مشاوره ای و حقوقی برای اصحاب رسانه زمینه تعامل میان خود و اصحاب رسانه را ایجاد کند. همچنین کارکنان و اعضا شورای حل اختلاف می توانند با بهره گیری از ظرفیت سازمان بسیج رسانه در تبیین عملکرد و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه استفاده کنند.

برگزاری مسابقه کتابخوانی «فتح خون» ویژه اصحاب رسانه در قزوین

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین از برگزاری مسابقه کتابخوانی «فتح خون» به مناسبت روز قلم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه قزوین، محمد کشاورز، مسئول سازمان بسیج رسانه استان، بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت روز قلم، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مسابقه کتابخوانی از کتاب «فتح خون» اثر سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی، ویژه اصحاب رسانه، فرزندان و خانواده‌های محترم آن‌ها برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقه شامل ۱۰ سؤال است که از متن کتاب طرح شده است. منبع مسابقه به‌صورت پی‌دی‌اف در سایت سازمان بسیج رسانه به آدرس http://basijmedia.ir و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

این مسئول اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌تواننداز تاریخ 14 تیر «روز قلم» تا 17 مرداد ماه «روز خبرنگار»، با ارسال پاسخ نامه به آدرس پستی: قزوین، شهرک کوثر، خیابان اندیشه، نبش خیابان ابوذر جنوبی، پلاک ۹ یا شماره مجازی (واتساپ) ۰۹۱۰۰۹۱۳۹۵۰ و یا ارسال مشخصات خود و شماره گزینه‌های صحیح به صورت یک عدد ۱۰ رقمی از چپ به راست به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۲۸۸۳۹ در این مسابقه معنوی و فرهنگی شرکت کنند.

کشاورز در پایان تأکید کرد: شرکت‌کنندگان در این مسابقه می‌بایست مشخصات خود از جمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، تاریخ تولد، شماره تماس، آدرس و نام رسانه را ثبت کنند.

سوالات مسابقه به شرح زیر است:

الف_ ….خطابین است که می پرسد: اتجعل فیها من یفسد فیها و یسفك الدماء… اما …..خطاپوش
است.
۱_چشم، دل
۲عقلچشم دل
۳_دنیا، آخرت
۴_انسان، بنده

ب_جبرائیل تنها تا ….. همسفر معراج انسان است.
۱_سدره المنتهی
۲_آسمان هفتم
۳_زمانی که پرده از چشم‌ها برداشته شود
۴_قیامت

پ_ امام سدره المنتهی را چه زمانی پشت سر نهاده بود.
۱_زمانی که در حج حاضر شد
۲_به هنگام قیام صلاه
۳_ زمانی که از مكه به سوی کربلا راهی شد
۴_شب معراج

ت_اولین نمازی که آدم ابوالبشر گزارد در چه زمانی بود
۱_بدو خلقت
۲_لیله القدر
۳_در وقت زوال
۴_پس از ورود اسلام

ث_ چه کسانی با پشتیبانی یكدیگر به دریای لشكر عمرسعد زدند تا امام و باقیمانده اصحاب فرصت نماز خواندن بیابند
۱_عبدالله و حربن یزد ریاحی
۲_عبدالله و زهیر بن قین
۳_حُربن یزید ریاحی و عباس ابن علی
۴_حُربن یزید ریاحی و زهیر بن قین

ج_…. روح معراج نبی اکرم است
۱_جهاد
۲_تقوا
۳_ایمان
۴_نماز

چ_….صراط آخرت است
۱_دنیا
۲_تقوا
۳_نماز
۴_اسلام

ح_ بندگان خدا……. و از دنیا برحذر
باشید که اگر دنیا به کسی وفا کند و یا کسی در آن باقی بماند ، انبیا برای بقا سزاوارترند ـ
۱_نماز را به پا دارید
۲_زکات اموالتان را پرداخت کنید
۳_تقوا پیشه کنید
۴_در راه خدا جهاد کنید

خ_تن در دنیاست و جان در آخرت: این
یك به سوی … می کشاند و آن یك به سوی …. .
۱_برزخ، بهشت
۲_خاک، آسمان
۳_مرگ، شهادت
۴_ذلت، سعادت

د_طلسم شیطان ترس از مرگ است
و این طلسم نیز جز در …. نمی شكند
۱_مقابله با نفس
۲_جهاد
۳_میدان جنگ
۴_نبرد با شیطان

 

دریافت فایل کتاب فتح خون :

کتاب فتح خون

رسانه‌ها می‌توانند دیده بانان و مدافعان حقوق عامه باشند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: رسانه‌ها می‌توانند دیده بانان و مدافعان حقوق عامه باشند و سوت زنی کنند و ترک فعل‌ها را که خیلی خسارت بار هم است اعلان کنند و کوتاه نیایند.

علی فولیان به مناسبت هفته قوه قضاییه در بین جمعی از خبرنگاران بسیجی استان قزوین، یکی از معضلات کنونی دستگاه قضایی را افزایش ورودی پرونده‌ها و رنج و آسیب دیدن همکاران قضایی و مردم از تعدد و تکثر پرونده‌های کیفری و حقوقی اظهار کرد: هر چه قدر پرونده‌های قضایی بیشتر باشد اطاله دادرسی، نارضایتی عمومی و کاهش دقت در دادرسی را به دنبال خواهد داشت.

وی ریشه‌یابی و علت یابی درصد رشد و فراوانی جرائم در جامعه را از سوی سازمان های متولی ضروری دانست و افزود: ناآگاهی به حقوق شهروندی، ترک فعل‌ها، غفلت‌ها و کوتاهی ها و اهمال در انجام وظایف و علل متعدد دیگر را از علل وقوع جرم در کنار عوامل دیگر ذکر و خاطرنشان کرد: معاونت پیشگیری به عنوان معاونت کاملا علمی و اجتماعی با ظرفیت‌های گسترده موجود در متن اجتماع، جرائم را آسیب شناسی می‌کند با ارائه راهکار در کنترل و کاهش جرم گام برمی‌دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین ادامه داد: در دو سال اخیر توانسته‌ایم به جامعه بقبولانیم که پیشگیری چیست و صاحب آن کیست این در حالی است که پیشگیری در ابتدا وظیفه دستگاه قضایی نیست و بیرون از دستگاه قضایی باید علل ناهنجاری‌ها همچون سرقت، اعتیاد،  سگ گردانی و… را جستجو کرد و دستگاه‌های متولی باید پاسخگو باشند  و دستگاه قضایی در ردیف آخر باشد.

فولیان به راهبرد جدید قوه قضائیه و اجتماعی شدن این قوه منبعث از سند تحول و فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و اضافه کرد: باید به سمت مردم،  ظرفیت‌های اجتماعی، دانشگاهیان،  نخبگان،  مطالبه گران،  سازمان‌های مردم نهاد، فعالان و کنشگران اجتماعی برای ایجاد عدالت مردم محور و پیشگیری حرکت کنیم.

پیشگیری کم‌هزینه‌ترین راهبرد در کنار برخورد است

وی خاطرنشان کرد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم مدیریت در حوزه پیشگیری و احصا و مشخص کردن وظایف ادارات مختلف و رسانه‌ها و بدنه دولت و حاکمیت و مردم است و در نظارت و راهبری و تقسیم کار و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها گام بردارد تا جرمی رخ ندهد که باید گفت پیشگیری کم هزینه‌ترین و آسان‌ترین راهبرد در کنار برخورد و ایجاد امنیت و آرامش و نظم  است.

این مسئول تاکید کرد: از رسانه‌ها درخواست می‌شود ما را همکاران خودشان بدانند چرا که رسانه‌ها می‌توانند دیده بانان و مدافعان حقوق عامه باشند و سوت زنی کنند و ترک فعل‌ها را که خیلی خسارت بار هم است اعلان کنند و کوتاه نیایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین با اشاره به وجود بی‌انصافی و ناعدالتیها در برخی رسانه‌ها افزود: اگر رسانه‌ها می‌خواهند مطالبه‌گر باشند باید نگاه‌های حزبی و رفاقتی را کنار بگذارند؛ اگر هم در دستگاه قضایی در خصوص برخی رسانه‌ها اتفاقاتی می‌افتد به دلیل این بوده که مطالبه‌گری در چارچوب قانون نبوده‌است.

فولیان به برگزاری کلاس‌های آموزشی و هماهنگی بیشتر با رسانه‌ها اشاره و ادامه ‌داد: رسانه‌ها باید در فرهنگسازی در زمینه پیشگیری از جرم و افزایش دانش حقوقی مردم اطلاع‌رسانی کنند و خودشان در فضای جرم قرار نگیرند و غیرقانونی مطالبه‌گری نکنند.

وی اضافه کرد: تا زمانی که رسانه‌ها در چارچوب مطالبه گری قانونی کنند از آنها حمایت و پشتیبانی می‌کنیم و نباید مطالبه‌گری در قالب اتهام زنی نباشد که آمادگی داریم به عنوان مشاور امین با رسانه‌ها همکاری کنیم تا منجر به پرونده سازی برای آنان نشود.

این مسئول خاطرنشان کرد: به شرطی که رسانه‌ها در اجرای حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم اطلاع‌رسانی کنند و مردم و دولت را برای پیشگیری بسیج کنند از آنها حمایت قضایی و قانونی صورت می‌گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین با اشاره به بخشنامه جدید دادستان کل کشور مبنی بر ساختار نظام مند مطالبه‌گری بیان کرد: به صورت ماهانه و فصلی جلسه ای با حضور مطالبه‌گران برای نحوه گزارشگری توجیه قانونی برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی حمایتی از آنان برای از دست ندادن روحیه صورت می‌گیرد.

مسابقات فوتسال جام قلم در قزوین برگزار می‌شود

رییس بسیج رسانه استان قزوین از برگزاری مسابقات فوتسال اهالی رسانه این استان به مناسب ۱۴ تیرماه روز قلم خبر داد.

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه بیان داشت: این مسابقات به نام شهید رضا طاهرخانی شهید شاخص بسیج رسانه استان در سال جاری مزین شده است.

وی یادآورشد: برای این دوره از مسابقات آیین نامه نحوه برگزاری و فرم های ثبت نام تهیه شده که در اختیار سرپرستان تیم ها برای تکمیل و شرکت در مسابقات قرار می گیرد.

این مسوول اضافه کرد: شرکت حدود هشت تیم در این رقابت ها پیش بینی و محل برگزاری مسابقات و تمهیدات لازم برای برگزاری مطلوب آن طی دو یا سه روز اندیشیده شده است.

وی گفت: این رقابت ها به صورت تک حذفی با ۲۰ بازی برگزار می شود و تمهیدات ویژه ای برای اهالی رسانه استان در نظر گرفته شده است مثلا اگر یک فرد رسانه ای توان شرکت در این رقابت ها را نداشته باشد می تواند یکی از اعضای درجه یک خانواده خود را در این رقابت ها ثبت نام کند.

کشاورز افزود: هر تیم شامل پنج بازیکن اصلی، سه نفر ذخیره و یک نفر مربی و بازیکن است که باید مشخصات و اسامی آنها توسط سرپرستان تیم ها در فرم مربوط تکمیل شده و به سازمان بسیج رسانه ارسال شود.

وی گفت: ارایه معرفی نامه رسمی با کد بیمه ورزشی برای شرکت کنندگان در این رقابت ها الزامی است و از تیم های شرکت کننده نیز مبلغ پنج میلیون ریال ورودی دریافت خواهد شد.

رییس بسیج رسانه استان قزوین با اشاره به جوایز این رقابت ها، گفت:در پایان این رقابت ها به تیم اول ۲۵ میلیون ریال، تیم دوم ۲۰ میلیون ریال و تیم سوم ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی به علاوه نشان و تندیس ویژه حضور در مسابقات اهدا خواهد شد.

کشاورز اضافه کرد: هدف اصلی برگزاری این رقابت ها ایجاد شور و نشاط و بالا بردن سطح رفاقت، همدلی و اتحاد میان اهالی رسانه و خبرنگاران استان است تا با همدلی و هماهنگی بیشتر برای حل مشکلات جامعه تلاش کنند.

وی با تقدیر از دستگاه های اجرایی همکاری کننده در برگزاری این مسابقات، گفت: این مسابقات با مساعدت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود که باید از همکاری و همراهی صورت گرفته در این زمینه قدردانی کنیم.

دریافت فایل آیین نامه مسابقات فوتسال :

آیین نامه مسابقات فوتسال جام قلم 1401