ایجاد فضای صمیمی در بین رسانه ها یکی از مهمترین سیاست سازمان بسیج رسانه استان

 

 

نشست هم‌اندیشی اصحاب رسانه به همت بسیج رسانه استان قزوین همراه با ضیافت افطار در سالن جلسات شهید حسن‌پور سپاه قزوین برگزار شد.

محمد کشاورز مسئول بسیج رسانه استان قزوین در این نشست با تبریک ماه مبارک رمضان اظهار کرد: یک جوان انقلابی همواره دلش برای انقلاب می‌تپد و برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در تلاش است. وی افزود: برای رشد و تعالی انقلاب اسلامی باید تلاش و از کارها و اقدامات سطحی پرهیز کرد.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین با اشاره به فرارسیدن سوم خردادماه سالروز عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌ مهمی که در دانشگاه افسری سپاه ایراد کردند اصطلاح «جهاد کبیر» یعنی ایستادگی و تبعیت نکردن از جبهه استکبار را مطرح نمودند و از فرهیختگان موثر و جوانان مومن و انقلابی خواستند که در موضوعات « اقدام سنجیده و هوشمندانه برای تبیین و روشنگری ژرفا و عمق شعارهای انقلاب ، پرهیز از اقدامات سطحی و کادرسازی برای آینده ، تدوین علمی تجربه های متراکم و شگفت انگیز در طول سالهای گذشته» به وظایف انقلابی خود در تبیین این موارد اقدام کنند .

کشاورز اضافه کرد : رسانه متعهد باید در مسیر رهنمودهای رهبری گام بردارد و ما نیز وظیفه داریم در مسیر روشنگری احساس وظیفه کنیم و در این زمینه تلاش کنیم.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت در عرصه رسانه عنوان کرد: راه پیش رو بسیار سخت و ناهموار و عرصه نیز سخت است ازاین‌رو نیازمند همدلی و همراهی اصحاب رسانه برای طی این مسیر هستیم.

وی تصریح کرد: دراین‌بین مقام معظم رهبری همواره بر لزوم داشتن حسن ظن به یکدیگر تأکیددارند که عمل به این نکته می‌تواند بسیار مهم و کارآمد باشد.

کشاورز ادامه داد: یکی از ضعف‌های ما این است که جایگاه رسانه و میزان تأثیرگذاری آن را به‌درستی نشناخته‌ایم لذا نیاز است جامعه رسانه خود را قبول داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به‌عنوان شخص اول کشور نگاه ویژه‌ای به جایگاه اصحاب رسانه دارند ازاین‌رو نیاز است ما نیز ضمن شناخت این جایگاه والا، شأن اصحاب رسانه را نیز حفظ کنیم.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: رویکرد ما در بسیج رسانه این است که فضایی صمیمی در میان رسانه ها ایجاد کنیم و در این راه برایمان چپ و راست و اصولگرا و اصلاح طلب فرقی ندارد و هر دیدگاهی که پیرو ولایت فقیه و دل در گرو انقلاب و ارزشهای آن دارد محترم شمرده می شود و در این راه نیازمند همراهی همه فعالان رسانه هستیم.

وی به برگزاری دوره قرآن و رسانه در قزوین اشاره و بیان کرد: همزمان با ماه ضیافت الهی و نزول قرآن، با همکاری سازمان بسيج صداوسیما و سازمان بسيج رسانه استان قزوین “دوره آموزشی رسانه قرآنی” به مدت 16 ساعت و با حضور دکتر کاظم زمانی در محا ساختمان آموزش صدا و سیمای مرکز استان برگزار می‌شود..

کشاورز در پایان از بیمه خبرنگاران در استان از سوی بسیج رسانه خبر داد و خاطرنشان کرد: خبرنگاران می‌توانند از کارت بشیر بسیج استفاده کنند و از ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف برخوردار شوند.

گزارش تصویری ضیافت افطاری جمعی از اصحاب رسانه استان قزوین

 

 

 

 

جلسه هم اندیشی جمعی از اصحاب رسانه استان به همراه ضیافت افطاری توسط سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد که اخبار این مراسم با انعکاس برخی از رسانه های استان روبه رو شد.

 

صبح قزوین – جانشین فرماندهی سپاه استان قزوین: جریان‌سازی اصحاب رسانه برای برگزاری کنگره شهدای قزوین ضروری است

صبح قزوین – مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین: ملاحظه کاری‌ها عامل مشکلات در کشور است/ به بهانه دفاع از ارزش نباید نقدها را کنار گذاشت

خبرگزاری مهر – مسئول بسیج رسانه استان قزوین: رسانه های متعهد در مسیر تحقق رهنمودهای رهبری حرکت کنند

خبرگزاری مهر – مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قزوین: حق محوری از سوی رسانه های گروهی استان قزوین جدی گرفته شود

خبرگزاری تسنیم – مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قزوین: تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گرو اتحاد همه احزاب است

خبرگزاری ایکنا – مسئول بسیج رسانه استان قزوین: تأکید بر در پیش بودن خرمشهرها، نشان از ادامه نبرد در جبهه‌ای دیگر دارد

خبرگزاری ایرنا – جانشین فرمانده سپاه استان قزوین: رسانه ها در بیان حقایق نباید ترسی به دل راه دهند

خبرگزاری حوزه – مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین: نیروهای جبهه انقلاب وحدت و انسجام خود را حفظ کنند

خبرگزاری حوزه – تهیه کننده صدا وسیمای مرکز قزوین : رسانه ها «امید» را به جامعه تزریق کنند

خبرگزاری بسیج – به همت بسیج رسانه سپاه صاحب الامر(عج) برگزار شد: ضیافت افطاری با حضور اصحاب رسانه قزوین

خبرگزاری بسیج – مسئول بسیج رسانه استان قزوین: به دنیال ایجاد فضای صمیمی بین رسانه های استان هستیم

خبرگزاری بسیج – جانشین فرماندهی سپاه استان قزوین: اصحاب رسانه به برگزاری کنگره 3هزار شهید توجه ویژه داشته باشند

خبرگزاری بسیج –
مسئول شورای سیاست گزاری ائمه جمعه استان قزوین: در مسیر تحقق عدالت جز از خدا از چیزی نترسید

پایگاه خبری قدس آنلاین – جانشین راهبردی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین: فعالان رسانه در برگزاری کنگره شهدای قزوین همکاری کنند

پایگاه خبری قدس آنلاین – مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین: حق محوری در تمام شئونات اصحاب رسانه محقق شود

دوره آموزشی رسانه قرآنی در قزوین برگزار می شود

به گزارش بسیج رسانه قزوین، همزمان با ماه ضیافت الهی و نزول قرآن، «دوره آموزشی رسانه قرآنی» به همراه اعطای گواهی توسط سازمان بسیج صدا و سیما با همکاری سازمان بسیج رسانه برگزار می شود.

این دوره از روز سه شنبه یکم خرداد ماه سالجاری در ساعت ۱۱/۳۰ دقیقه با تدریس دکتر کاظم زمانی در واحد آموزش صدا و سیمای مرکز قزوین برگزار می شود.

از جمله محورهای محورهای مورد بحث ‌می توان به اصول محتوایی رسانه از دیدگاه قرآن (حق محوری، عدالت مداری، رفتار حکیمانه در رسانه، نقش اولی بصیرت در رسانه، مبارزه با طاغوت، دفاع از ارزشها و واقع گرایی)، اهداف اطلاع رسانی رسانه ای در قرآن، وظایف رسانه ها، تأثیر گذاری رسانه ای در نگاه قرآن، نقش رسانه در فهم صحیح قرآن، اخلاق رسانه ای، رسانه و خبر رسانی در نگاه قرآن، رسانه در عصر اهل بیت علیهم السلام، رسانه و عدالت، رسانه های رحمانی و رسانه های شیطانی، رسانه رازداری، منکرات رسانه ای، آسیب شناسی رسانه، آفات زبان و رسانه های امروز، نظارت عمومی و مردمی بر رسانه و عملکرد رسانه ها از نگاه قرآن اشاره کرد.

علاقمندان برای شرکت در این دوره و برای جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با سازمان بسيج صدا و سیما یا سازمان بسيج رسانه به شماره های تلفن بسيج صدا و سیما : 32162132 و تلفن بسيج رسانه : 33785100  تماس حاصل کنند.