جمهوری اسلامی ماندنی است …

نشست بصیرتی و صمیمی جمعی از اعضای بسیج رسانه با دکترمحمد حسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در شامگاه سه شنبه 29 خردادماه 97 در سالن جلسات سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد .

دکتر صفارهرندی در جمع اعضاء بسیج رسانه استان قزوین گفت: امروز شرایط خاصی در کشور حاکم است هرچند در گذشته هم شرایط مشابهی داشته ایم اما به اقتضای متراکم شدن تدابیر دشمن وضعیت متفاوت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امروز به دلیل توانمند شدن در عرصه های مختلف دیگر مانند گذشته نگرانی نداریم به شرط آن که اتحاد و انسجام خود را حفظ کنیم و پشت سر رهبری و ولایت باشیم.

وی اضافه کرد: دشمنان وقتی خواستند تحریم ها را اعمال کنند هدفشان این بود که مردم قیام کنند و یا حداقل اختلافاتی میان دیدگاه مسئولان ایجاد کنند تا هر کس راهکاری برای برون رفت از مشکلات ارائه کند.

صفار هرندی گفت: این که عده ای بگویند سازش و تمکین کنیم و عده ای ایستادگی و مقاومت را مطرح کنند این دوگانگی می تواند به اهداف دشمن کمک کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآورشد: برنامه دشمن تا آنجا پیش رفته که عده ای از عناصر اصلاح طلب داخلی و خارج از کشور و بخشی از ضد انقلاب نامه ای نوشته و درخواست سازش کرده اند تا نشان دهند چون کشور به بن بست رسیده به این شرایط تن خواهد داد.

صفار هرندی اظهارداشت: البته دشمن به این نتیجه رسیده که جمهوری اسلامی ماندنی است و با نبرد مستقیم نمی تواند به آن آسیب برساند و می خواهد از راه نزدیکی و نفوذ به اهداف خود برسد.

وی گفت: در اجرای این طرح می خواهند با برجام دو و سه با قسمتی از نظام که حاضر است بر سر صلح و آزادی ائتلاف کندوارد مذاکره شود و یک ائتلاف بزرگ را در درون و بیرون حکومت شکل دهد.

صفار هرندی اظهارداشت: آمریکا در این طرح حاضر است جمهوری اسلامی و بخشی از قانون اساسی را بپذیرد اما شرایطی دارد و روی مسائلی مانند ولایت فقیه، شورای نگهبان و تطبیق قوانین با شرع دنبال معامله خواهد بود.

وی بیان کرد: طرح جدید دشمن نفوذ در داخل حکومت و نظام است و با فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای براندازی اقدام خواهد کرد.

مشاور فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران گفت: امروز آمریکا می داند با توان دفاعی ایران قادر به جنگ نیست و هر ضربه ای که بزند چند برابر دریافت می کند لذا از راه دیگری در صدد آسیب رساندن است و با شرط و شروط وارد می شود.

صفار هرندی یادآورشد: نامه نگاری ۱۰۰ تن از افراد در مسیر اهداف دشمن است و برای خنثی کردن آن نیازی به شعار و فحش و ناسزا نیست بلکه رسانه های متعهد باید اصل ماجرا و اهداف دشمن را تبیین و تشریح کنند.

وی ادامه داد : برخی از کسانی که این نسخه را پیچیده اند شناخته شده بوده و افرادی اند که از چریک فداییان خلق ، حزب توده و عناصر ساختار شکن و پناه برده به دامان سرویس های امنیتی بیگانه هستند و باید از فعال جریان های سیاسی داخلی امضا کننده این نامه پرسید چرا با چریک فداییان وحزب توده متحد شده اند؟

وی بیان کرد: دشمنان در این طرح می خواهند پیوند نظام و مردم به حداقل رسیده و کارآمدی حکومت به جایی برسد تا نتواند از خود دفاع کند و در این شرایط لقمه ای راحت و سهل الهضم خواهد شد.

صفار هرندی اضافه کرد: آنها که می گویند با این نامه نگاری می خواهند جلوی جنگ را بگیرند دروغی بزرگ می گویند و مذاکره با آمریکا بر سر مسائل اصلی مانند قدرت دفاعی یک اشتباه بزرگ است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: وقتی ما خلع سلاح شویم و دشمن متوجه شود دیگر قدرت دفاع نداریم مانند عراق براحتی حمله کرده و ما را تسلیم می کند و تازه جنگ آغاز خواهد شد که یک طرفه باید تسلیم شویم.

وی بیان کرد: امروز آمریکا می داند و اعتراف کرده که اگر بخواهد در این شرایط با ایران بجنگد باید برای روز اول ۲۰ هزار تابوت برای سربازانش آماده کند اما اگر ایران به خواسته های آنها تن دهد پیروزی با آمریکاست و دشمن بزرگ هرگز در جنگی که یک طرفه باشد وارد نخواهد شد.

صفار هرندی بیان کرد: نیروهای خسته جای پا برای دشمن ایجاد می کنند و ما باید مراقب باشیم که منازعه داخلی راه نیفتد زیرا خواسته دشمن است و در این شرایط اگر فکر کنیم دشمن پرچم صلح را بالا برده واقعا ساده لوحی است.

وی گفت: خوشبختانه در میان مسئولان اداره کننده کشور افراد هوشیاری هستند که اجازه نخواهند داد مسیر اشتباه برویم و فاصله ای بین مردم و نظام ایجاد شود.

صفار هرندی اضافه کرد: تردیدی نیست که دیدن قاطعیت در مدیریت درست موجب امیدواری مردم می شود و در حوزه اقتصاد تصمیم درست ضروری است.

وی اظهارداشت: گاهی مشکلات ما ناشی از مدیریت غلط در امور اقتصادی است و پیوند زدن معیشت مردم با برجام و تدابیری که در اختیار کشور نبود اشتباه بزرگی بود که نتوانست آب ونان مردم را تامین کند و امروز باید رسانه ها برای مردم روشن کنند که حل مشکلات اقتصادی در بیرون مرزها صورت نمی گیرد.

مشاور فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران اضافه کرد: باید با کشورهایی کار کنیم که صداقت و سلامت بیشتری دارند اما مراقب دشمنان باشیم و باور کنیم که با کمک مجلس، دولت و دستگاه قضایی و حضور مردم می توانیم بحران کنونی را پشت سر بگذاریم.

وی بیان کرد: بزودی بخشی از تصمیمات درستی که از سوی مسئولان کشور برای عبور از این وضعیت گرفته شده به اطلاع مردم خواهد رسید.

گزارش تصویری نشست صمیمی اعضای بسیج رسانه با دکتر صفار هرندی

 


آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین از سلطه اشغالگران صهیونیست ، آرمان بلند انقلاب اسلامی

آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین از سلطه اشغالگران صهیونیست از آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام راحل و مقام عظمای ولایت و رهبری برای جهان اسلام است .

«الَّذِينَ أُخْرِجُوا مِن دِيَارِهِمْ بِغَيْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن يَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ [حج/ ۴۰]

همانها كه به ناحق از خانه و لانه خود بدون هيچ دليلي اخراج شدند جز اينكه مي‏گفتند پروردگار ما الله است، و اگر خداوند بعضي از آنها را بوسيله بعضي ديگر دفع نكند ديرها و صومعه‏ ها و معابد يهود و نصارا و مساجدي كه نام خدا در آن بسيار برده مي‏شود ويران مي‏گردد و خداوند كساني را كه او را ياري كنند (و از آئينش دفاع نمايند) ياري مي‏كند، خداوند قوي و شكست ناپذير است.»

” همان طور که شب قدر را تا صبح به بیداری می گذارنیم و با دعا وتضرع خود به درگاه الهی، می خواهیم که آینده مطلوب برای ما رقم زده شود، روز قدس را و همه این ایام حساس را که لیله القدر تاریخ اسلام است، به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع الفجر نجات ملت های مسلمان و مخصوصا ملت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم. “

رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله العظمی امام خامنه ای

سي و نه سال از صدور پيام تاريخي معمارکبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) 1358 مبني بر نام گذاري آخرين جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهاني قدس مي گذرد و آزادانديشان و عدالت خواهان درست کردار در سراسر جهان به ابتکار اعجازآميز امام راحل ، جمعه آخر ماه مبارک رمضان در محکوميت اشغالگري قدس شريف که نمادي از مظلوميت و اسارت در دست يک دولت سراسر نامشروع، جعلي و غاصب مي باشد به خيابان ها آمده و برائت خويش را از جنايات و تماميت خواهي هاي بين المللي  يک اقليت محدود، فرياد مي زنند و شاهديم که اين حضور معنادار هر ساله چون زلزله اي پايدار، پايه هاي عنکبوتي استبداد و استعمار را مي لرزاند و روح مقاومت را بر تن مجروح اين بقعه شريف اسلامي مي دمد.

حادثه بسیار مهم اخیر یعنی انتقال سفارتخانه آمریکای جنایتکار به قدس شریف و حملات وحشیانه سربازان رژیم صهیونیستی به ساکنان بی دفاع سرزمین های اشغالی به مساله فلسطین ابعاد جدید بخشیده است . شهر قدس که مسجد الاقصی ، نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده است، بخش لاینفک فلسطین است و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار آمده و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است. سکوت رضایت آمیز اغلب سران کشورهای عربی که در مواردی حتی با همکاری صریح با اشغالگران همراه است، خیانتی است که می خواهد سرزمین اسلامی فلسطین را همیشه مغصوب و ملت مجروح و مظلوم آن را همیشه اسیر و آواره بدارد.

 آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین از سلطه اشغالگران صهیونیست از آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام راحل و مقام عظمای ولایت و رهبری برای جهان اسلام است و لازم است دولت جمهوری اسلامی تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی خود را در حمایت از انتفاضه فلسطین و مقاومت اسلامی به کار گیرد .

انقلاب بزرگ اسلامی ما نشان داد که کلید حل مشکلات بزرگ، در دست خود ملت هاست واراده انسانهاست که در صورت تکیه به خدا و اعتماد به وعده الهی، بر تدبیر وخواست قدرت های مسلط غلبه خواهد کرد. و امروز با حوادثی که در نقاط متعددی ازجهان رخ داده، نقش ملت ها بیش از پیش به اثبات رسیده است. در برابر درنده خویی رژیم صهیونیست غاصب فلسطین، تنها اراده ملت فلسطین است که می تواند بایستد و بامقاومت مردانه خود، دشمن را به عقب نشینی و قبول شکست وادار سازد.

امروز بیش از هر زمان دیگری ملت‌های مسلمان نیازمند حفظ وحدت، همبستگی و یکپارچگی در برابر رژیم ضدبشری اسرائیل هستند و لازم است با بصیرت و درایت، از توطئه‌ها و اختلاف افکنی صهیونیست‌ها که در صدد انحراف جهان اسلام از مبارزه با اشغالگران قدس شریف و احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین، به سمت برادرکشی و جنگ مذهبی هستند، پرهیز کنند.

اهالی فرهیخته و بصیر رسانه استان قزوین ، در ایام شهادت یاور مظلومان و امام ظلم ستیز حضرت امیرالمومنین (ع) با تأسی از روش و منش ایشان ، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس ، مردم شریف ایران اسلامی خصوصا هم استانی های ظلم ستیز و انقلابی خود را به حضور حداکثری در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت می کنند و در کنار آحاد ملت ایران ، با آرمانهای راستین امام راحل و رهبر شجاع و فرزانه انقلاب در مبارزه با استکبار بیعت مجدد می کنند و از مردم مظلوم فلسطین تا آزادی کامل از دست غاصبین حمایت می نمایند .

سازمان بسیج رسانه استان قزوین / پنجشنبه 17 خرداد 97

رویکرد بسیج رسانه قزوین ایجاد وحدت بین همه رسانه هاست

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه، جلسه دیدار اصحاب رسانه با آیت الله عبدالکریم عابدینی به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین در این جلسه اظهار داشت: مقام معظم رهبری به واژه انقلابی گری تأکید ویژه دارند و اخیرا صحبت هایی را درباره انقلابی بودن داشته اند.

محمد کشاورز افزود: مقام معظم رهبری همواره بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن توسط اهالی رسانه تأکید داشته و فرموده اند: «مطبوعات و اهالی رسانه باید به عموم مسائل زندگی معرفت و روشن بینی در مقایسه با دیگران داشته باشند»؛ ایشان تأکید داشته اند که دست اندکاران مجموعه خبر باید دارای آگاهی بخشی باشند.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری همچنین به حضور جوانان در عرصه فعالیت و تلاش و بر آزادی بیان و مطبوعات سالم که عناد و بدجنسی با نظام ندارند تأکید داشته زیرا تمامی قلم زنی های آنها موجب آگاهی بخشی به مردم و به نفع جامعه خواهد بود.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین بیان کرد: به عنوان اصحاب رسانه باید آگاهی بخشی نسبت به مردم را در حوزه های مختلف انجام دهیم و به آزادی بیانی که رهبری از نوع مناسب آن اشاره کردند، توجه داشته باشیم؛ مطبوعات سالم در هر رشته که قلم بزنند و هر فعالیتی که انجام دهند به نفع نظام قدم برداشته اند زیرا در راستای آگاهی مردم حرکت کرده اند.

کشاورز اضافه کرد: آگاهی بخشی به مردم جزئی از وظایف اصحاب رسانه است و امروز باید بیشتر در تحقق این امر قدم برداریم و از واژه انقلابی گری دور نباشیم؛ باید اتحادی که در راستای نظام باشد را درنظربگیریم.

وی عنوان کرد: جلوگیری از تحریف خط امام خمینی (ره) از وظایف دیگر رسانه ها است و باید امام راحل را آنچنان که بود به مردم معرفی کرد؛ امروز دشمنان مقام معظم رهبری را آماج اهداف خود قرار داده و رسانه ها باید با هم متحد عقیدتی و سیاسی باشند.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین خاطرنشان کرد: اتحاد بین رسانه ها می تواند ما را در رسیدن به اهداف انقلابی و روشنگری هدایت کند که در این راستا تاکنون کارهای خوبی صورت گرفته است و این روند باید تداوم یابد.

امام جمعه قزوین هم در این جلسه عنوان کرد: اصحاب رسانه نباید برای انجام رسالت و وظیفه خبری خود، منتظر اجازه مدیر یا مسئول باشد بلکه باید به هر شکل ممکن باید به وظایف خود عمل کنند و بنده در این مورد از اصحاب رسانه قزوین گلایه دارم.

آیت الله عبدالکریم عابدینی با بیان اینکه رسانه واقعی به معنی رسانه های زمان انقلاب است که اصحاب آن در بحرانی ترین و خطرناکترین زمان کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و هیچ گاه نیز از شکنجه، تهدید و خطر نهراسیدند، افزود: رسانه نباید منتظر مسئولان باشد تا مصاحبه انجام دهد و افراد رسانه ای باید همچون آتش پاره در رصد ارزش های انقلابی، مطالبه گر و در بر ملا کردن تخلفات باشد.

وی بیان کرد: فعالیت رسانه ای که براساس رسالت الهی باشد باید به صورت جدی تر دنبال شود و با وجود فعالیت ارزشمند رسانه های انقلابی، گاها کمبودهایی در حوزه رسانه مشاهده می شود.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: جریان رسانه از زمان تهیه خبر تا زمان انتشار آن به عنوان یک اکوسیستم است که عکس العمل مردم را کامل می کند و نشاط را به همراه دارد و هرکسی در انجام این وظیفه اش کوتاهی کند، موفق نخواهند شد؛ در حوزه رسانه باید هرکسی در حلقه خود وظیفه اش را به خوبی انجام دهد و در سلسله خبر هیچ کس نباید غایب باشد.