گزارش تصویری جلسه هم اندیشی فعالان و مسئولان رسانه های استان با موضوع کنگره 3000 شهید

 

گزارش تصویری جلسه هم اندیشی فعالان و مسئولان رسانه های استان با موضوع کنگره 3000 شهید

کنگره سه هزار شهید قزوین در آبان ماه برگزار می شود

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه، محمدکشاورز در جلسه هم اندیشی فعالان و مسئولان رسانه های استان قزوین پیرامون برگزاری اجلاسیه کشور سه هزار شهید استان در معراج الشهدای قزوین اظهار داشت: در آبان ماه سالجاری شاهد بزرگترین اتفاق فرهنگی و برگزاری این اجلاسیه در استان هستیم.

وی افزود: اصحاب رسانه یکی از اثرگذارترین قشر در حوزه اطلاع رسانی است.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم از همفکری رسانه ها برای برگزاری این اجلاس استفاده کنیم.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: آنچه داریم مرهون خون شهداست و مهمترین وظیفه ما صیانت از راه شهداست.

وی اضافه کرد: سالانه به طور متوسط بیش از۲۰۰ یادواره شهدا به صورت استانی و ملی برگزار می شود که فرصتی برای مرور خاطرات و وصیت نامه شهدا برای همگان است؛ کنگره سه هزار شهید استان قزوین در سالجاری باشکوه خاصی بصورت ملی، استانی در ۲۴ آبان ماه در قزوین برگزار میشود واز همه نهادها، سازمانها، ادارات و مردم انتظار داریم ضمن مشارکت در برگزاری باشکوه آن یاری رسان دست اندرکاران این یادواره باشند.

سرهنگ عباس برزگر یادآورشد: از رسانه های گروهی انتظار داریم دراطلاع رسانی و تبیین فرهنگ شهدا مشارکت بیشتری با ستاد داشته باشند تا میزبان خوبی برای این کنگره ارزشی باشیم.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنیم تا رسانه های گروهی اعم از نشریات، هفته نامه ها، نمایندگی روزنامه های محلی و سراسری و خبرگزاری ها ستون و یا گزارش و یادداشت هایی برای بیان دست نوشته ها، وصیت نامه، زندگینامه و اشاعه فرهنگ شهادت در نظر بگیرند تا در این ایام فضای استان نیز آکنده از عطر شهدا و یاد آنها باشد.

وی تصریح کرد: به هیچ وجه قصد نداریم در این یادواره هزینه زیادی داشته باشیم و همه کسانی که کاری کرده ا ند و یا قول همکاری داده اند فقط برای رضای خدا وارد کار شده اند و همه کارها با نیت خالصانه است.
وی اضافه کرد: البته برخی کارها هزینه لازم دارد که در کمال صرفه جویی تلاش می کنیم با کمترین هزینه این یادواره ارزشمند برگزار شود.

برزگر گفت: برای چاپ ۳۰ جلد کتاب زندگی نامه شهدا تاکنون ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته و یک میلیارد تومان هم برای سرکشی به خانواده سه هزار شهید پیش بینی شده است.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین بیان کرد: منتطر ایده های فعالان رسانه و جوانان خوش فکر هستیم تا با کارهای خلاقانه و ابتکاری در امور فرهنگی مانند چاپ کتاب، فیلم و عکس، بسته های فرهنگی و مقاله فعالیتی جدید را عملیاتی کنیم.

وی تصریح کرد: از رسانه های استان انتظار داریم روزشمار کنگره سه هزار شیهد را هم داشته باشند و در اطلاع رسانی تلاش بیشتری کنند.

برزگر اضافه کرد: امکانات فرهنگی در ادارات استان زیاد است و اگر درست حرکت کنیم کنگره را بخوبی برگزار خواهیم کرد لذا همه باید کمک کنند تا این کنگره باشکوه و شایسته مقام شهدا برگزار شود.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین گفت: باید کنگره تاثیرگذار و توام با برنامه های متنوع باشد و برای سه هزار شهید هرکاری که انجام دهیم بازهم حق آنها ادا نشده است.

وی افزود: برای فضا سازی در داخل شهر هم با کمک سازمانها و شهرداری ها اقدام خواهیم کرد تا زیباسازی شهر با تصویر شهدا صورت گیرد.

برزگر از خانه مطبوعات و بسیج رسانه خواست با ورود به موضوع از نظر همه فعالان رسانه برای بهتر برگزار شدن این کنگره استفاده کنند.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین اضافه کرد: شهدای شاخصی در استان داریم که باید ویژگیهای آنها را بیان کنیم تا مردم با شهدایی چون چگینی، ‌ بلندیان، لشکری، اللهیاری و بابایی بیشتر آشنا شوند و از آنها الگو بگیرند.

وی تصریح کرد: رسانه ها هر شهیدی که فکر می کنند می تواند معرفی شود انتخاب کنند زیرا همه شهدا مانند هم هستند و زندگی سراسر عشق و ایثاری دارند که بایستی معرفی شود.

برزگر بیان کرد: در استان قزوین ۲۷۶۸ شهید مدفون هستند که پرونده آنها کامل شده و تعداد ۲۵۱ هزار و ۸۵۲ تصویر از شهدا نیز گردآوری شده است.

جانشین سپاه صاحب الامر استان قزوین یادآورشد: همچنین ۳۱ هزار و ۳۰۹ سند از شهدا و ۲۹۴۴ وصیت نامه و ۱۲۰ هزار دقیقه فیلم از شهدا و خانواده آنها تهیه شده است و یک هزار و ۱۱۷ دقیقه فیلم از رزمندگان در دست داریم که برای اطلاع رسانی می تواند موثر باشد.

وی اظهارداشت: همچنین در یک آرشیو ارزشمند بیش از ۵۸ هزار و ۱۶۰ دقیقه فایل صوتی به صورت مصاحبه با شهدا و خانواده آنها تهیه شده و ۲ هزار و ۲۶۵ دقیقه تیزر معرفی شهدا نیز آماده شده است.

برزگر اضافه کرد: باید همراهی همه گروهها را جلب کنیم تا کارها به نحو مطلوب برگزار شود و امیدواریم با بهره گیری از شیوه های جدید و ابتکاری به به نتایج خوبی برسیم.

وی در ادامه گفت: هدف اصلی دشمن ناامید کردن مردم و بی اعتمادی به نظام است در حالی که با همه مشکلات ما توانمندی زیادی داریم که اگر به آنها اتکا کنیم از مشکلات عبور خواهیم کرد.
برزگر تصریح کرد: امروز باید فرهنگ شهادت و جبهه و جنگ را در جامعه رواج دهیم تا ارزشها باقی بماند.

اظهار داشت: نباید اجازه دهیم مشکلات اجتماعی و اقتصادی بوسیله دشمنان به عنوان ابزاری برای تضعیف نظام استفاده شود و عده ای ناآگاهانه و نا امیدانه در مسیر دشمن گام بردارند.

برنامه های ورزشی ویژه خبرنگاران برگزار می شود

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین از برگزاری برنامه های ورزشی ویژه خبرنگاران این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه، محمد کشاورز با مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار، مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین اظهار داشت: باید با رویکرد مناسب مسئولان و دست اندرکاران در راستای حمایت از خبرنگاران، زمینه لازم برای اینکه اصحاب رسانه استان با هزینه کم و فراغ بال در رشته های ورزشی مورد علاقه خود فعالیت کنند، ایجاد شود.

وی با بیان اینکه پرداختن به ورزش دغدغه افراد را کم کرده و ذهن آنان را برای فعالیت بهتر مهیا می کند، افزود: در همین راستا مشارکت اصحاب رسانه در فعالیت ها و برنامه های ورزشی بدون شک به بهبود عملکرد آنان و انجام بهتر وظایف این قشر کمک می کند.

کشاورز در ادامه از تدارک برای انجام برنامه های ورزشی ویژه خبرنگاران به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار خبر داد و گفت: برای برگزاری مطلوب و شایسته این برنامه ها به مشارکت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان نیازمند هستیم.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین همچنین از آمادگی سازمان بسیج رسانه برای اجرای برنامه های فرهنگی مشترک بین این سازمان و اداره کل ورزش و جوانان قزوین در مناسبت های مختلف سال خبر داد.

مدیرکل ورزش و جوانان قزوین نیز در این دیدار گفت: علاقه مند هستیم تا برای اجرای برنامه های ورزشی در حد بضاعت و توان به اصحاب رسانه که همواره بازوی پیشبرد اهداف دستگاه ورزش بوده اند، کمک کنیم.

عباس علایی مقدم افزود: انعکاس موفقیت های ورزشی قهرمانان توسط اصحاب رسانه بدون شک کار ارزشمندی است و در امیدبخشی به جامعه نقش مهمی دارد، ضمن آنکه این کار به نوعی بیان دستاوردهای نظام نیز محسوب می شود.

وی در ادامه از آمادگی اداره کل ورزش و جوانان قزوین برای همکاری با سازمان بسیج رسانه به منظور انجام فعالیت های فرهنگی و همچنین پشتیبانی برای برگزاری برنامه ها و مسابقات ورزشی ویژه خبرنگاران خبر داد.

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین به مناسبت ارتحال امام جمعه الوند

 

إذا ماتَ العالِمٌ ثُلِمَ فِي الاسلامِ ثُلمَةً لا يَسُدُّها شَيءٌ

هنگامي که عالمي از دنيا رود شکافي در اسلام پديدار می‌شود که هيچ چيز آن را جبران نمی‌کند

 

بانهایت تأثر و تألم با خبر شدیم جناب حجت‌الاسلام والمسلمین طهماسبی امام جمعه محبوب شهر الوند، این سرباز مکتب امام صادق علیه السلام در روز شهادت مولا و مقتدایش دارفانی را وداع گفت. فقدان این عالِم وارسته، مبارز انقلابی و مجاهد نستوه را که سالیان دراز در سنگر امامت جمعه و سایر سنگرهاى انقلاب مشغول خدمات خالصانه بود، خدمت مقام معظم رهبری، نماینده محترم ولی فقیه در استان، مردم ولایتمدار قزوین بخصوص شهروندان قدرشناس الوند و نیز بیت شریف آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند رحمان و رحیم، علو درجات آن مرحوم را خواستاریم.

 

عاش سعیدا و مات سعیدا

 

سازمان بسيج رسانه استان قزوين

اردوی جهادی خبرنگاران بسیجی سازمان بسیج رسانه

اردوی جهادی خبرنگاران بسیجی سازمان بسیج رسانه در روز 16 تیرماه 97 جهت افتتاح چند طرح بسیج سازندگی در بخش کوهین با حضور سردار عراقی، استاندار و جمعی از مدیران استان قزوین برگزار شد.

 

جشنواره عفاف و حجاب در قزوین برگزار می‌شود

محمد کشاورز در این خصوص اظهار کرد: براساس فراخوان جشنواره کشوری عفاف و حجاب، بانوان فعال در رسانه‌های جمعی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: این جشنواره با رویکرد گرامیداشت قیام مسجد گوهرشاد و یادآوری کشتار بی رحمانه 2هزارنفر از مردم بی گناه توسط ماموران رضاشاه پهلوی و مبارزه مردم آن زمان برای حفظ حجاب است. 

مسئول بسیج رسانه استان قزوین با بیان اینکه علاقه مندان خواهر فعال در حوزه رسانه استان قزوین می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، افزود: مهلت ارسال آثار منتشر شده تا ۲۵ تیرماه سال جاری است و به آثار برتر جوایزی اهدا می‌شود.

کشاورز بیان کرد: علاقه مندان می‌توانند آثار خود را در موضوعات نقش حجاب و عفاف در کاهش آسیب‌های اجتماعی، آسیب شناسی حجاب زنان در عصر حاضر، حجاب و عفاف از منظر قرآن، روایات و ادیان مختلف، حجاب از منظر روان شناسی، کنترل نگاه مردان در جامعه و تاثیر آن بر انتخاب پوشش زنان، ارتباط پوشش با سلامت جامعه، خانواده،فرزندان و آرامش فرد، اثرات بدپوششی بر سلامت روانی شهروندان و فلسفه حقیقی پوشش و حجاب به سازمان بسیج رسانه استان قزوین ارسال کنند.

این مسئول ابراز کرد: آثار ارائه شده به این جشنواره در قالب گزارش، مستند، مقاله و عکس صرفا باید در تیرماه سال جاری در یکی از نشریات، مطبوعات،‌ خبرگزاری ها و پایگاه‌های خبری استان قزوین منتشر شده باشد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: پس از داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره به برترین آثار جوایز نفیسی از سوی بسیج رسانه کشور اهدا می‌شود.

وی در پایان گفت: 21 تیرماه سالروز کشتار مردم متحصن در مسجد گوهرشاد مشهد به نام روز ملی حجاب و عفاف نام گذاری شده است.