مسابقات ورزشی جام شهدای رسانه قزوین برگزار شد

محمد کشاورز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت ها در 2 بخش برادران و خواهران در سالن تیراندازی مجموعه ورزشی غدیر برگزار شد.
وی با بیان اینکه این مسابقات توسط سازمان بسیج رسانه استان و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، هیات تیراندازی و کمیته دارت هیات انجمن های ورزشی برگزار شد،گفت: این رقابت ها با حضور 36 تن از اصحاب رسانه استان قزوین به انجام رسید.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین با بیان اینکه بخش برادران این رقابت ها 16 نفر شرکت کننده داشت، به نتایج این مسابقات اشاره کرد و گفت: در رشته دارت برادران محمد گودرزی از صداوسیما مقام قهرمانی را از آن خود ساخت، رضا اولادی از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نایب قهرمان شد و مجتبی غلامی از شهید نیوز در جای سوم قرار گرفت.

کشاورز افزود: در رشته تیراندازی با سلاح بادی نیز امیر اسلامی صدر از هفته نامه رایحه مهر قهرمان شد، امیر صادق عجمی پور از هفته نامه آوای تات مقام نایب قهرمانی را بدست آورد و امیرعلی اکبر بیک از صداوسیما در جای سوم ایستاد.

وی اضافه کرد: در بخش بانوان نیز مسابقات 2 رشته یاد شده با حضور 21 تن از اصحاب رسانه برگزار شد.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین به نتایج مسابقات این بخش نیز اشاره کرد و گفت: در رشته دارت این رقابت ها نفیسه مهرداد از نشریه هفت دی قهرمان شد، سیده سارا چگینی از هفته نامه آوای تات مقام نایب قهرمانی را کسب کرد و ناهید شیرمحمدی از پایگاه خبری صبح قزوین به کسب عنوان سوم بسنده کرد.

کشاورز افزود: در رشته تیراندازی با سلاح بادی نیز سحر علیجانی خبرنگار آزاد به مقام قهرمانی دست یافت، ناهید شیرمحمدی از پایگاه خبری صبح قزوین به مقام نایب قهرمانی رسید و حنا خلج از روزنامه همشهری در جای سوم قرار گرفت.

وی در پایان گفت: برگزاری مسابقات ورزشی در مناسبت های مختلف با هدف تقویت انسجام و همدلی میان اصحاب رسانه استان را در دستور کار داریم.

موفقیت در جنگ نرم مستلزم عملکرد صحیح رسانه ها است

محمد کشاورز به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تقابل یا جنگ رسانه‌ای به معنی استفاده از رسانه‌ها برای تضعیف کشور هدف و بهره‌ گیری از توان و ظرفیت رسانه‌ها شامل ، مطبوعات، خبرگزاری‌ها، رادیو، تلویزیون ، اینترنت واصول تبلیغات به‌منظور دفاع از منافع ملی است.

وی اظهار داشت :جنگ رسانه‌ای تنها جنگی است که حتی در شرایط صلح نیز بین کشورها به‌صورت غیررسمی ادامه داشته و هر کشوری از حداکثر توان خود برای پیشبرد اهداف سیاسی ‌اش از رسانه‌ها بهره‌گیری می‌ کند.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین ادامه داد: برخی بر این باورند که هدف از جنگ رسانه‌ای، یک دست کردن بشر امروز بنا به خواست قدرت‌های حاکم بر جهان است، این در حالی است که در این جنگ، دشمن با واقعیت کاری ندارد، بلکه او واقعیت را برای مخاطب می‌سازد.

کشاورز اضافه کرد: دشمن از ادبیات سیاه بهره می‌ گیرد و بر اساس خواست خود، نظام یک کشور را مرعوب و با فرسایشی کردن فضای سیاسی، نیروهای اصلی نگهدارنده را خسته ممیکند ، بنابراین محیط‌های جوان میدان مناسب این جنگ ارزیابی می‌شود.

وی تصریح کرد: جنگ رسانه‌ای به ظاهر میان رادیو و تلویزیون‌ها، مفسران مطبوعاتی، خبرنگاران خبرگزاری‌ها، شبکه‌های خبری و وپایگاههای اینترنتی جریان دارد ولی واقعیت این است که در پشت این جدال ژورنالیستی، امری به نام سیاست رسانه‌ای یک کشور نهفته است که مستقیم توسط بودجه‌های رسمی مصوب مجالس کشورها یا بودجه‌های سری سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی و سرویس‌های جاسوسی، تغذیه می‌شود.

مسول سازمان بسیج رسانه استان قزوین یادآور شد: درعصری به سر می بریم که دهها و هزاران کانال تلویزیونی غربی از طریق ماهواره ها در دسترس است و در این میان دشمنان ایران اسلامی از طریق رسانه های شیطانی خود و با راه اندازی جنگ روانی، حیات این نظام مقدس را نشانه گرفته اند و همواره به دنبال فضا سازی و سیاه نمایی علیه انقلاب اسلامی هستند.

کشاورز افزود:تهدید رسانه‌ای یکی از مهم‌ترین مصادیق تهدید و حتی بحران به شمار می‌آید و دفاع و رویارویی با آن مستلزم اقدامات سلبی و ایجابی متناسب با آن است و باید ضمن مصون‌سازی جبهه‌ خود در مقابل این تهدیدها، کنشگری لازم در مقابل جبهه دشمن وجود داشته باشد که این امر ضرورت مدیریت کلان رسانه‌ای در جبهه جمهوری اسلامی را گوشزد می کند.

وی اضافه کرد: در جهان گسترده ای که هزاران کانال تلویزیونی و ایستگاه رادیویی و میلیونها صفحه در فضای مجازی به تبلیغ اندیشه های غرب و مخالفت با انقلاب اسلامی ایران اختصاص دارد ، آیا جایی برای شنیدن صدای ایران وجود دارد؟

مسوول بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: در سخنرانی های عوام فریبانه و تبلیغات دروغین غرب ، همه دارای حق آزادی بیان هستند و هر کسی می تواند اندیشه و مرام خود را در کمال آزادی، بیان کند اما همین به اصطلاح مدافعان آزادی بیان در غرب ، طاقت شنیدن صدای مخالف را از رسانه های ایرانی ندارند و به بهانه های گوناگون آن را قطع می کنند.

به گفته کشاورز طی سالیان اخیر شبکه های تلویزیونی ایران چون پرس تی وی، العالم، الکوثر و تعدادی دیگر از شبکه های رادیویی و تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران به دلیل افشای فساد نظام سرمایه داری و جنایات رژیم صهیونیستی و بویژه تبلیغ اسلام اصیل، از روی ماهواره های غربی حذف شده اند،جالب آنکه این اقدام مخالف آزادی بیان ، اعتراض چندانی را نیز در غرب برنمی انگیزد و رسانه های به اصطلاح طرفدار آزادی نیز مهر سکوت بر لب می زنند.

ورزش صبحگاهی با حضور جمعی از اصحاب رسانه قزوین برگزار شد

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه، همزمان با هفته خبرنگار، برنامه ورزش صبحگاهی با حضور جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه صبح روز دوشنبه در بوستان خبرنگار قزوین برگزار شد.

در این مراسم که رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان، محمدکشاورز مسوول بسیج رسانه و جمعی از خبرنگاران قزوین حضور داشتند، حرکات ورزشی، نرمش های بدنی و هوازی توسط مربیان ورزشی اجرا شد.

گفتنی است این برنامه با همکاری سازمان بسیج رسانه، هیأت ورزش های همگانی، کمیته ورزشی روزانه و خانه مطبوعات استان قزوین برگزار شد.