برگزاری اولین دورهمی اصحاب رسانه ایثارگر به مناسبت هفته دفاع مقدس

اولین دورهمی اصحاب رسانه ایثارگر به مناسبت هفته دفاع مقدس در عصر روز شنبه هفتم مهرماه به میزبانی سازمان بسیج رسانه برگزار شد.

 
رسانه هامردم را به اتحاد، بصیرت وآینده روشن امیدوار نمایند

عصر روز چهارشنبه چهارم مهرماه97 و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، جلسه‌ای از سلسله نشست‌های اخلاق رسانه‌ای به همت سازمان بسیج رسانه استان با سخنرانی آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در دفتر  ایشان برگزار شد.

 

 

محمد کشاورز مسؤول سازمان بسیج رسانه قزوین در این نشست  ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایشان و نیز ایام اسارت پیام آوران حادثه عظیم عاشورا اظهار داشت: از حادثه تروریستی اهواز تا خیانت‌های برخی مسوول‌نماها، از مواضع رئیس‌جمهور در آمریکا تا گرانی های لجام گسیخته اقلام مورد نیاز مردم، دلار، سکه و…،  مواردی هستند که می توان ساعت ها پیرامون آنها به تبادل نظر پرداخت.

کشاورز ادامه داد جنگ روانی دشمن بر روی مردم به همراه جنگ اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه در کنار بی تدبیری ملموس برخی مسئول نماها، وضعیت نامطلوبی برای کشور ایجاد کرده است.
وی افزود:رسانه ها در کنار رصد وضعیت کشور و مطالبه از مسئولین باید با تبیین حمله همه جانبه دشمنان و مزدوران نفوذی آنان، مردم را به اتحاد، بصیرت وآینده روشن امیدوار نمایند.

امیدبخشی به معنای عدم بیان مشکلات نیست/خط و حزب رسانه‌ها نشأت گرفته از قرآن باشد

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی عصر روز چهارشنبه مهرماه در  جلسه‌ای از سلسله نشست‌های اخلاق رسانه‌ای که به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین در دفتر ایشان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام محرم گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در سفر اخیر خود به حج به نمایندگی از همه مردم استان و حتی مخالفانم نایب الزیاره بودم.

وی افزود: دیدار با رسانه‌ها و خبرنگاران از این جهت اهمیت دارد که می‌تواند مشاور و راهنمای مسؤولان باشد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: رسانه‌ها با بهره‌گیری از منابع دینی و متون اسلامی و معصومین باید به بیان واقعیت های جامعه بپردازند و بتوانند در رفع مشکلات موثر باشند.

*نهیبی که باید در جای خود به مسؤولان زده شود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: بارها در خطبه‌های نماز جمعه گفته ایم اشداء علی الکفار و….و این نهیب باید در جای خود به مسوولان زده شود.

عابدینی افزود: رسانه نباید از نبود منبع گلایه کند و ارتباط بین رسانه‌ها و منابع دینی متاسفانه وجود ندارد که اگر ایجاد شود دیگر خبرنگار از نبود منبع گلایه نمی‌کند.

وی ادامه داد: لازم است تا رسانه‌ها به بیان مشکلات و نقصان‌های کار مدیران بپردازند و جامعه را برای رشد و پیشرفت آماده کنند که اگر رسانه‌ای پویا باشد باید این موارد را در دستور کار قرار دهد.

امام جمعه شهر قزوین اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های رسانه‌ای استفاده کرد ولی شاهد کوتاهی برخی رسانه‌ها در  استفاده از منابع دینی و معصومین(ع) هستیم.

عابدینی خاطرنشان کرد: بارها به مسؤولان تذکر داده‌ام که در مسائل مختلف رهنمودهای قرآنی را مد نظر قرار دهید و این نکته به رسانه‌ها هم وارد است.

وی بیان کرد: اگر رسانه‌ها در زمینه بیان مشکلات و بهره‌گیری از منابع دینی فعال نباشند، مردم متضرر می‌شوند.

*خطبه حضرت زینب (س) موجب رسوایی یزید شد

عابدینی ضمن بیان احادیثی در خصوص لزوم امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: امام خمینی (ره) به واسطه امر به معروف و نهی از منکر به عزت رسید و امروز افرادی که در برابر ارزش‌های نظام ایستادند، خوار شده‌اند.

وی افزود: یکی از دستاوردهای دوران فتنه، ملاحظه سرنوشت کسانی است که در برابر ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستادند و باید از این مسائل درس بگیریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: سخنرانی حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در اوج سختی‌ها همراه با امید بود که باید این موضوع درسی برای ما باشد چراکه همان خطبه امیدبخش حضرت زینب (س) موجب رسوایی یزید شد و امروز هم رهبری این امیدبخشی را تاکید کرده اند.

عابدینی اضافه کرد: البته امیدبخشی به معنای نگفتن مشکلات توسط رسانه ها نیست و باید این تفکیک توسط خبرنگاران انجام شود تا رسالت خود را به درستی ایفا کنیم.

وی با بیان خاطراتی از مبارزات علیه طاغوت پهلوی تصریح کرد: آن دوران جمهوری اسلامی محدود و کوچک بود و با طاغوت مبارزه کرد ولی امروز مرزهای آرمان‌های انقلاب ما به واسطه همان امید در کنار مقاومت در دوران مبارزه گسترش یافته است.

امام جمعه قزوین افزود: رسانه باید واسطه‌ای بین مردم و مسؤولان برای بیان واقعیت های جامعه باشد و امید‌دهی از مهم‌ترینرسالت‌های خبرنگاران در حوزه فعالیت‌شان است.

عابدینی ادامه داد: هدف قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بوده است به این معنا که هدف نسبی قیام اباعبدالله (ع) بود.

وی مطرح کرد: در دورانی که مردم مبتلا به یزید شدند امام حسین سعی داشتند تا این موضوع را تبیین کنند و بشناسانند که منکری مانند یزید بر مردم حکومت می‌کند یعنی آگاه کردن مردم نسبت به منکرات که سیدالشهدا (ع) انجام دادند.

امام جمعه قزوین افزود: رسانه‌ها هم باید چشم بینا و زبان گویای مردم باشند و به تأسی از اباعبدالله (ع) با محوریت ایشان یکدیگر را دریابیم و منکرات را هشدار داده و معروفیت را معرفی کنیم.

*خط رسانه‌ها نشأت گرفته از قرآن باشد

عابدینی ادامه داد: لازم است خط و حزب رسانه‌ها نشأت گرفته از قرآن باشد که در این صورت خبرنگاران موفق خواهند بود.

وی اضافه کرد: دشمن درصدد است تا برای اربعین امسال آفت‌هایی را از جمله آفت فرهنگی و اقتصادی وارد کند که باید در این زمینه هوشیار بوده و سعی کنیم اربعین به عنوان نماد فرهنگ اسلامی باشکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

امام جمعه قزوین یکی از دلایل مشکلات برگزاری مراسم عاشورا و تاسوعا در قزوین را عدم برنامه‌ریزی عنوان کرد و گفت: باید در این حوزه با برنامه حرکت کرد تا شاهد عاشورا و تاسوعای باشکوه باشیم.

سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در قزوین برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه استان قزوین، محمد کشاورز اظهار داشت: سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در 8 محور «مقاومت و دفاع مقدس، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن‌شناسی، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی و بخش ویژه استانی اجلاسیه شهداء در استان برگزار می شود.

وی افزود: علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب‌های «تیتر، خبر، مصاحبه، عکس، یادداشت و مقاله،گزارش، کاریکاتور و موشن‌گرافی» که در فاصله زمانی آذر 96 تا 25 آبان 97 در یکی از نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری ها و پایگاه خبری منتشر شده باشد، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و برگزیدگان برخی از بخش‌های این جشنواره به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین، شناسایی و توانمندسازی خبرنگاران، تقویت روحیه خودباوری، ایجاد فرصت نقش آفرینی برای خبرنگاران بسیجی دغدغه مند ،تولید محتوا با موضوعات جشنواره، ایجاد هم‌افزایی و ارتباط بیشتر فعالان رسانه، توسعه، تعمیق و نهادینه سازی گفتمان انقلاب اسلامی و جریان سازی رسانه ای برای ارائه راهکارها و حساس کردن مسئولان برای حل معضلات و آسیب های اجتماعی را از اهداف برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر عنوان کرد.

کشاورز ادامه داد: دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه ای ابوذر در محل سازمان بسیج رسانه استان قزوین راه اندازی شده است و هیأت داوران با همکاری سازمان بسیج رسانه استان گیلان از اساتید دانشکده خبر این استان انتخاب شده اند.

وی در خصوص ضوابط و مقررات شرکت در جشنواره عنوان کرد: تمام اصحاب رسانه می توانند در جشنواره شرکت کنند و هر متقاضی تنها می تواند در دو بخش و در هر بخش سه اثر را ارائه دهد و در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد نمود.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: آثاری پذیرفته می شود که نام صاحب اثر در آن قید شده باشد و در صورت عدم درج نام صاحب اثر و یا نام مستعار، باید توسط مدیر مسئول مهر و امضاء شده باشد و مطالب مربوط به بولتن های داخلی دستگاه های اجرایی امکان شرکت در جشنواره را ندارند.

کشاورز به شرایط آثار مورد قبول پرداخت و یادآور شد: صاحبان آثار مکتوب باید اثر خود را ترجیحا در قالب pdf و یا عکس شفاف و واضح ارسال کنند و در صورت عدم خوانا بودن، دبیرخانه اجازه حذف اثر را دارد و صاحبان آثار منتشر شده در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری نیز باید لینک اثر خود را دربخش آثار ، به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت پاسخگوئی به هرگونه ادعای افراد حقیقی یا حقوقی در زمینه مالکیت اثر ارائه شده به عهده متقاضی است، مطرح کرد: دبیرخانه در قبال دعاوی مذکور هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت و تصمیم گیری در خصوص مسائل پیش بینی نشده و تفسیر ابهامات احتمالی، صرفا به عهده دبیرخانه جشنواره خواهد بود و انجام تصمیمات اتخاذ شده، برای متقاضی لازم الاجرا است و در غیر اینصورت، ثبت نام و شرکت در جشنواره “کان لم یکن” تلقی خواهد شد.

مسول سازمان بسیج رسانه استان قزوین بیان کرد: علاقه مندان باید آثار خود را از طریق آدرس اینترنتی basijmedia.ir به دبیرخانه جشنواره در سازمان بسیج رسانه ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 02833785100 تماس و یا به آدرس دبیرخانه واقع در قزوین، شهرک کوثر، خ.اندیشه، نبش خ ابوذر جنوبی، پلاک 9، سازمان بسیج رسانه استان قزوین مراجعه کنند.

کشاورز خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را تا 25 آبان ماه سال جاری از طریق آدرس اینترنتی جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.

وی اضافه کرد: سومین جشنواره رسانه ای ابوذر در سالجاری از سوی سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار می شود و در تلاش هستیم در تعامل با دستگاههای فرهنگی و هم اندیشی با صاحبان فکر و اندیشه به صورت مطلوب مجری این رویداد بزرگ فرهنگی- رسانه ای استان باشیم.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین افزود: جشنوار ابوذر متعلق به فرد، گروه، حزب و جناح خاصی نیست و به افراد تلاشگر و مطالبه گر در عرصه رسانه تعلق دارد که همچون ابوذر حق طلبانه و مطالبه گرانه عمل می کنند؛ با توجه به ظرفیت بالای رسانه ای استان و درخشش خبرنگاران در جشنواره های ملی و منطقه ای در حوزه های گزارش، عکس، خبر و تیتر، انتظار داریم اصحاب رسانه استان عزم خود رابرای نشان دادن توانمندی های خود در قالب جشنواره رسانه ای ابوذر نیز جزم کنند.

کشاورز تصریح کرد: جشنواره رسانه ای ابوذر از نظر محتوایی، فرهنگی و منطقه ای حاوی پیام همدلی، همراهی، همگرایی و همفکری برای رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان قزوین است که امیدواریم با تلاش اصحاب رسانه بتوانیم پیام رسان خوبی در سطح کشور باشیم.

دیدار و گفتگوی جمعی از فعالان بسیج رسانه با مدیرکل بنیاد حفظ آثار به مناسبت هفته دفاع مقدس

فعالان بسیج رسانه استان قزوین به مناسبت هفته دفاع مقدس روز دوشنبه با مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.

سرهنگ مهدی طاهرخانی در این دیدار گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی باید بتوانیم بخشی از دستاوردهای ارزشمند این رویداد تاریخی را به نسل جوان منتقل کنیم.

وی افزود: تاریخ انقلاب جاودانه است و هرگز فراموش نخواهد شد و اگر آثار شهدا را تا نیم قرن بازنشر و یا منتشر کنیم بازهم مسایل زیادی برای گفتن هست.

طاهرخانی یادآورشد:مدافعان حرم، حججی ها و محمد طاهای ۴ ساله همه پیام عاشورا و نهضت اسلامی را بازگو می کنند و ما نیز وظیفه داریم لایه های پنهان دفاع مقدس را بسرعت به دیگران و نسل جوان منتقل کنیم تا به فراموشی سپرده نشود و ماندگار بماند.

 

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین بیان کرد: نباید بگذاریم غبار فراموشی روی خاطرات و آثار شهدا بنشیند وایثارگریها فراموش شود.

طاهرخانی افزود: دفاع مقدس نماد بارز شجاعت، ایثار و ایستادگی رزمندگان و شهداست و باید با کمک رسانه های متعهد و ارزشی این دستاوردها و نمادهای ماندگار به نسل جوان بازگو و منتقل شود.

وی گفت: لازم است خلاء های موجود جامعه با اطلاع رسانی مناسب رسانه ها جبران شود و در این میان استفاده از قلم شیوا برای بیان خاطرات، دست نوشته ها و وصایای شهدا ضروری است.

طاهرخانی اظهارداشت: در شرایط حساس کنونی باید همه پشت سر رهبری باشیم زیرا هرگاه به رهنمودهای ولایت عمل کردیم موفق بودیم.

وی اضافه کرد: در آستانه کنگره سه هزار شهید استان با کمک رسانه ها باید شهدا را به مردم معرفی کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین بیان کرد: ترویج ارزشهای دفاع مقدس همین تجمع مردم در عاشورا، محرم و اربعین است که هر کدام به نوعی نمود پیدا می کند لذا لازم است مراقب باشیم تا مراسم اربعین حسینی با تبلیغات سوء دشمن کم رنگ جلوه نکند.

طاهرخانی اضافه کرد: رسانه ها امروز در خط مقدم جبهه هستند و وظیفه دارند در شناسایی آسیب ها، تهدیدات و نقاط ضعف بخوبی عمل کنند و با روشنگری در مقابل توطئه دشمن بایستند.

وی یادآورشد: نقش بسیج رسانه مانند نیروهای عملیاتی در زمان جنگ است تا با کمک آنها بتوانیم درست تصمیم بگیریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: در استان قزوین ۷۲ شهید گمنام داریم که یک شهید متعلق به محمدیه شناسایی شده است و در حال اولویت بندی برای ساخت المان شهدای گمنام هستیم.

وی اظهارداشت: در استان ۲۰۰ شهید مفقودالاثر داریم که هنوز خانواده هایشان چشم انتظارند و باید بهانها پاسخ روشنی بدهیم و تفحص ادامه یابد و در این میان لازم است یادمان شهدا نیز با سرعت ساخته شود.

طاهرخانی اضافه کرد: احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس و باغ موزه در استان ضروری است و با آغاز عملیات ساخت در صورت تامین اعتبار امیدواریم تا دو سال آینده این مرکز را آماده بهره برداری کنیم.

وی اظهارداشت: از سوی اداره حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس هر سال ۳۰ جلد کتاب دفاع مقدس منتشر می شود و در آستانه کنگره سه هزار شهید استان نیز ۱۰ جلد کتاب آماده انتشار شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین تصریح کرد: تاکنون ۷۰ جلد کتاب در مورد شهدا در استان منتشر شده و ۲۰ جلد هم تا پایان امسال منتشر می شود که چند جلد آن در مورد بانوان است.

وی یادآورشد: این کتابها با محورهای دفاع مقدس، خاطرات رزمندگان، شهدا، ایثارگران، شعر، داستان، وصیت نامه، پایان نامه ها و آثار تجسمی است.

طاهرخانی اضافه کرد: برای نشر ارزشهای دفاع مقدس در مدارس و دانشگاهها برنامه های مدونی داریم و باور داریم که دستاوردهای دفاع مقدس باید در همه مقاطع تحصیلی تدریس شود.

وی از تعامل بیشتر با رسانه ها خبرداد و اظهارداشت: از هر ایده و روشی که بتواند دستاوردهای دفاع مقدس را بهتر بازگو کند استقبال می کنیم و آماده استفاده از نظر خبرنگاران برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و رسیدن به اهداف تعیین شده هستیم.

طاهرخانی گفت: شهدا و رزمندگان مظلوم بوده و هستند و از رسانه ها انتظار داریم کمک کنند از این مظلومیت خارج شوند.

در ادامه این جلسه حاضران در خصوص سرمایه گذاری دفتر حفظ اثار در تولید محتوا و ساخت مستند از زندگی مدافعان حرم، برگزاری اردوی راهیان نور ویژه خبرنگاران، رفع محدودیت از انحصاری بودن ساخت و تولید محتوا در خصوص شهدا، دراختیار قراردادن آرشیو آثار شهدا، مطالبی بیان کردند.

گزارش تصویری دیدار با سرهنگ مهدی طاهرخانی مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس

گزارش تصویری دیدار با سرهنگ مهدی طاهرخانی رئیس سازمان حفظ آثار دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس

 

گزارش تصویری اولین نشست از سلسله نشست های «مقاومت همچنان باقیست» ‌با حضور مرتضی غرقی خبرنگار اسبق صدا و سیما

شناخت جنگ رسانه ای امروز نیازمند بصیرت و آگاهی است

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه قزوین، محمد کشاورز در اولین نشست از سلسله نشستهای «مقاومت همچنان باقیست» ‌ که با حضور مرتضی غرقی خبرنگار اسبق صدا و سیما در نیویورک، آلمان و عراق و خبرنگاران و مسئولان رسانه های استان عصر شنبه در سالن شهید حسن پور سپاه قزوین برگزار شد، اظهار داشت: حادثه تروریستی در اهواز و ترور کور برای ملت ما عجیب نیست چراکه از دشمن غیراز این انتظاری نمی رود.

 

 

وی به هوشیاری رسانه ها تاکید کرد و افزود: آگاه سازی مردم از کینه های دشمن و عدم تفرقه اندازی بین مردم و نیروهای نظامی و انتظامی از جمله فعالیت هایی است که رسانه ها باید با هوشیاری انجام دهند و رسانه ها بتوانند جنگ رسانه ای و عملیات روانی دشمن را تبیین کنند.

مسوول سازمان بسیج رسانه استان قزوین بیان کرد: تبیین جنگ رسانه ها و عملیات روانی دشمن توسط رسانه ها می تواند در اقدام مقابله به مثل موثر باشد که تصویرسازی درست از وضعیت موجود و بیان نقطه قوت های نظام می تواند در این زمینه مهم باشد.

کشاورز با اشاره به اهداف برگزاری نشست های بصیرتی «دفاع همچنان باقیست» خاطرنشان کرد: از جمله اهداف این نشست ها می توان به آشنایی فعالان رسانه ای استان با فضای رسانه ای کشور و جهان است.

وی اضافه کرد: امروز در جنگ اقتصادی و رسانه ای هستیم و باید بصیر باشیم و دیگران را آگاه سازیم.

هویت زدایی از جوانان از مهم ترین اهداف دشمن در جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران است.

مرتضی غرقی شامگاه یکشنبه در اولین نشست فرهنگی جنگ رسانه ها که با عنوان ‘دفاع همچنان باقی است’ و با حضور جمعی از خبرنگاران استان قزوین برگزار شد، گفت: رسانه ها و فضای مجازی ابزارهای دشمن برای حلمه به اعتقادات ملت ها هستند.
وی اظهار داشت: دشمن به دنبال این است که هویت و شجاعت را از جوانان ایرانی بگیرد و در میدان نبرد آنها را به زمین بزند چرا که آنان بر این آگاهی دارند که جمهوری اسلامی ایران جوانانی را تربیت می کند که هدفشان ارتقا و پیشرفت کشور در کنار پیشبرد ارزش هاست.

 

غرقی با بیان اینکه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه جنگ نرم کشورمان را هدف قرار داده اند، اظهار داشت: در جنگ سخت اتاق جنگ وجود داشت ولی در جنگ نرم کانون های فکری ، فرهنگی و اقتصادی کشور ما را آنالیز می کنند.
وی تصریح کرد: دشمنان ما در جنگ سخت افسران و فرماندهان نظامی را مورد هدف قرار می دادند ولی در در جنگ نرم جوانان، دانشمندان و اصحاب رسانه مورد هدف واقع می شوند.
غرقی تاکید کرد: در این شرایط وظیفه ما خبرنگاران و اصحاب قلم بسیار سنگین است و باید جزو اولین کسانی باشیم که راه صحیح را به مردم نشان داده و مسئولان را با ارایه راهکارهای مناسب کمک کنیم.
وی با اشاره به اینکه خبرنگاران باید دارای سواد رسانه ای بالا باشند،افزود: اصحاب رسانه باید خود را به علم و فناوری روز مجهز کرده و چشم بینا و گوش شنوای ملت ایران باشند.
غرقی با بیان اینکه خبرنگاران باید به دنبال منافع ملی باشند، افزود: رسانه ها باید به دور از جریانات فکری حاکم برکشور مسائل را دقیق رصد کرده و چشم بیدار ملت باشند در غیر این صورت اعتبار خود را از دست می دهند.
وی ادامه داد: یکی از ضعف های فعالان عرصه رسانه در کشور ضعف در حوزه سواد است و این باعث شده که در عرصه جنگ روانی منفعل و ضعیف باشیم و در این جنگ از غرب عقب بیافتیم و امکانات و آدم های تربیت شده آنها را نداشته باشیم ولی دنیای غرب در این خصوص بسیار قوی عمل می کند.
غرقی به راهبردهای مهم مقابله با جنگ نرم دشمن نیز اشاره کرد و گفت: با سواد بودن اهالی رسانه ، هویت سازی و اعتماد سازی از جمله این راهبردهاست.
وی تصریح کرد: یکی از راه های مقابله با جنگ نرم دشمن این است که بتوانیم بدل هایی که آنها به ما می زنند را ما به آنها بزنیم.
مسئول بسیج رسانه استان قزوین نیز در ادامه گفت: یکی از مهمترین رسالت خبرنگاران ایجاد اعتماد سازی و اتحاد در بین مردم و تبیین توطئه های دشمن برای مردم است.
محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه افزود: رسانه های داخلی باید به خوبی موضوعات و مسائل کشور را برای مردم بازگو کرده و نقاط قوت کشور را برای مردم به خوبی تبیین نموده و اجازه فرصت به رسانه های غربی علیه ایران را ندهند.
وی با بیان اینکه مقابله با جنگ نرم دشمن هوشیاری بسیاری را می طلبد، اظهار داشت: اهالی رسانه باید نقش خود را در مقابله علیه دشمن در عرصه های فرهنگی و اقتصادی به خوبی ایفا کنند.

ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس تشریح شد

محمد کشاورز در گفت وگو با خبرنگار بسیج رسانه گزارشی را از برنامه های هفته دفاع مقدس ارائه کرد و اظهار داشت: نخستین روز این هفته از روز شنبه سی و یکم شهریورماه سالجاری با عنوان «صلابت و سلحشوری نیروهای مسلح و صنعت دفاعی» آغاز می شود که در این روز در ساعت 17 دیدار با خانواده شهید کریم اصغری صورت می گیرد.

وی افزود: دومین روز از هفته دفاع مقدس مصادف با یکم مهرماه سالجاری، با عنوان «علم و معرفت، نخبگان و روز سرباز» نامگذاری شده است که نشست بصیرتی با حضور مرتضی غرقی در سالن جلسات شهیدحسن پور برگزار می شود.

مسوول بسیج رسانه استان قزوین سوم روز هفته دفاع مقدس را « دفاع ملی، جوانان، بصیرت افزایی» عنوان و بیان کرد: از جمله برنامه های پیش بینی شده این روز می توان به دیدار با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ساعت 11 صبح اشاره کرد.

کشاورز اضافه کرد: چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و سوم مهرماه سالجاری هم با عنوان «انقلاب اسلامی، مردم سالاری دینی، بیداری اسلامی و استکبارستیزی» نامگذاری شده که برگزاری کارگاه آموزشی خبرنویسی در فضای مجازی در ساعت 17 از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در پنجمین روز هفته دفاع مقدس و در چهارم مهرماه سالجاری که با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید ملی، اصناف، حمایت و پشتیبانی مردمی» نامگذاری شده است، هیأت قلم با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در دفتر وی برگزار می شود.

مسوول سازمان بسیج رسانه قزوین «شهیدان، ایثارگران، جانبازان، فخرآفرینان» را به عنوان هفتمین روز هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

کشاورز خاطرنشان کرد: «ولایتمداری، زنان و خانواده و سلامت» به عنوان هشتمین و «فرماندهان، عزت مداران، پیش کسوتان» به عنوان نهمین روز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است که سانس ویژه خواهران و برادران پیش بینی شده است.

وی راهبرد هفته دفاع مقدس سالجاری را «ما توانستیم» مطرح کرد و گفت: افتتاح دفتر بسیج رسانه در ناحیه امام رضا (ع) شهرستان البرز در هفته دفاع مقدس از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

مسوول سازمان بسیج رسانه قزوین مطرح کرد: رسانه ها در بیان اطلاعات و اخبار دفاع مقدس و جنگ تحمیلی پیشتاز بوده و امروز در این شرایط نیز نقش آنها در جامعه و انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان بسیار تاثیرگذار است.

کشاورز تصریح کرد: جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس گنجینه ای برای نظام جمهوری اسلامی است که می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات کنونی جامعه ما باشد چراکه جوانان ما با ایستادگی، صبر، مقاومت، وحدت و همدلی در برابر دشمن ایستادند و کسانی که در دفاع مقدس شرکت کردند مانند سرداران و پیام رسانان کربلا بصیرت، پاکی، اخلاق و فداکاری را از خود به نمایش گذاشتند.