دفتر کانون بسیج رسانه در الوند افتتاح شد

دفتر کانون بسیج رسانه شهر الوند در آخرین روز از هفته بسیج با حضور سرهنگ عباس برزگر جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین در شهرستان البرز افتتاح شد.

دفتر کانون بسیج رسانه شهر الوند در آخرین روز از هفته بسیج با حضور سرهنگ عباس برزگر جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین در شهرستان البرز افتتاح شد.

در این مراسم، سرهنگ عباس برزگر جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهار کرد: وظیفه ی رسانه اطلاع رسانی دقیق، به موقع است. بسیج رسانه ارتباط دوستانه و صمیمانه با همه ی افراد و مطبوعات داشته باشد و کمک کنند تا با تمام شرایط و محدودیت هایی که وجود دارد پیش رویم. رسالت رسانه ها کنکاش و نقد و بررسی است که باید به درستی منتقل و منعکس شود تا جایگاه مسئولان هم حفظ شود.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم این مجموعه بتواند کمک رسان و خدمات رسان باشد که البته نا امید کردن مردم و سیاه نمایی ها در حوزه ی رسانه هنر نیست.

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان نیز افزود: راه اندازی دفاتر بسیج رسانه از درخواست های اهالی خبرنگاران و همچنین اولویت مهم سازمان بسیج رسانه است تا در راستای آن و با استفاده از توانمندی و ظرفیت رسانه ای در جهت جریان سازی انقلاب اسلامی فعالیت های لازم صورت گیرد.
به گفته وی، این دفاتر در کنار برخی خدمات صنفی و رفاهی، پاتوقی برای خبرنگاران است تا فعالیت و نشست های بصیرتی و اعتقادی را در آن دنبال کنند.
کشاورز در ادامه، اولویت راه اندازی دفاتر کانون بسیج رسانه در شهرستان ها را تعداد بیشتر خبرنگاران آن دانست و تاکید کرد: هم اکنون در حال برنامه ریزی برای ایجاد سومین دفتر کانون بسیج رسانه در شهرستان آبیک هستیم.
وی اظهار امیدواری کرد راه اندازی این دفاتر در جهت افزایش سواد رسانه ای خبرنگاران، بصیرت افزایی و مواجهه با جنگ نرم دشمن موثر و موفق عمل کنند. 

در این مراسم‌ محمد بهادری به عنوان مسئول بسیج رسانه شهرستان البرز منصوب شد.

گزارش تصویری دومین همایش از سلسله برنامه های «دفاع همچنان باقیست» – 3 آذر 97

فهم صحیح واقعیت های کشور لازمه کار فعالان عرصه رسانه است .

مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: برای ارتقاء بینش سیاسی و تحلیل دقیق تر از مسائل سیاسی و منطقه ای نشست های تخصصی ویژه رسانه های استان قزوین تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: برای ارتقاء بینش سیاسی و تحلیل دقیق تر از مسائل سیاسی و منطقه ای نشست های تخصصی ویژه رسانه های استان قزوین تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

دومین همایش از سلسله برنامه های «دفاع همچنان باقیست» شنبه شب با حضور مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور و مسئولان خبرگزاری ها، دبیران و صاحب امتیازان مطبوعات در سالن شهید حسن پور سپاه قزوین برگزار شد.

در این نشست محمد کشاورز مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: این برنامه در ادامه نشست های بصیرتی در حوزه رسانه با دعوت از اساتید حوزه رسانه کشور در مقاطع مختلف برگزار شده است.

کشاورز تصریح کرد: رسانه های استان در انعکاس خبرهای کنگره بسیار تلاش کردند و بازخورد آن در کشورهای دیگر و رسانه های غربی هم منتشر شد که این تلاش جای تقدیر دارد.

وی بیان کرد: در سلسله نشستهای بصیرتی با موضوع جنگ رسانه ها تلاش می شود تا با فضای این روزها در رسانه های جهانی بیشتر آشنا شویم و با تحلیلی درست اطلاع رسانی کنیم.

کشاورز ادامه داد : دشمنان ایران اسلامی بخصوص آمریکای جهانخوار با بیان سخنان سخیف و واهی سعی می کنند تصویرسازی غیرواقعی و وارونه از اوضاع داخلی کشور و همچنین قدرت پوشالی خودشان بدهند . اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی با فهم صحیح واقعیت های کشور و گرفتار نشدن در تصویرسازی های غلط می توانند به وظایف ذاتی خود در کمک به آگاه سازی مردم کشور بکوشند .

مسئول بسیج رسانه استان قزوین یادآورشد: رسانه های متعهد اگر درک درستی از شرایط داشته باشند می توانند آگاهانه در موضوعات رسانه ای ورود کرده و تحلیل درستی از مسایل داشته باشند و مردم را نیز بدرستی مطلع کنند.

در ادامه تعدادی از فعالان رسانه دیدگاههای خود را مطرح کردند.

رسانه های متعهد نگذارند افراد انقلابی دلسرد و بی تفاوت شوند

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت:رسانه های متعهد با دوری ازنگاه حزبی، افراط و تفریط و دقت در انتشار اخبار، زمینه تقویت روحیه امید، اعتماد و خودباوری را در جامعه فراهم کنند.

دومین همایش از سلسله برنامه های «دفاع همچنان باقیست» شنبه شب با حضور مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور و مسئولان خبرگزاری ها، دیبران و صاحب امتیازان مطبوعات در سالن شهید حسن پور سپاه قزوین برگزار شد.

مسعود بصیری در این نشست گفت: باید دید در بسیج رسانه چه باید کرد که مورد توجه قرار گیرد و چه کاری می توان انجام داد که بتوان در عرصه رسانه بهتر عمل کرد.

وی افزود: باید روحیه مطالبه گری، تفکربسیجی، مدیریت جهادی بودن و معنویت در جامعه زنده نگهداشته شود تا بتوانیم در برابر هجمه عظیم اطلاعات رسانه ای دشمن بایستیم و با آن مقابله کنیم.

بصیری بیان کرد: شاید قدرت چندانی از نظر امکانات رسانه ای در مقایسه با سایر رسانه های استکباری نداشته باشیم اما باید این خلاء را با تعهد انقلابی پر کنیم.

وی اظهارداشت:خبر حوزه ای تخصصی است و دشمن با همه امکانات خود آن را نشانه گرفته تا رسانه های متخصص و متعهد مارا دلسرد و بی انگیزه و ناامید کند تا این ناامیدی به جامعه منتقل شود.

بصیری یادآورشد: در حوزه های دینی و در جنگ سخت هم دشمن بخش های تخصصی را در تیر راس قرار داده و قبل از این که مردم عادی را نشانه بگیرد شما فعالان رسانه و متخصصان این عرصه را در تیر رس حملات خود قرار داده است.

دشمنان، نیروهای انقلابی را هدف قرار داده اند

وی بیان کرد: دشمن در این شرایط برای زدن نیروهای انقلابی همه امکانات خود را بکار گرفته تا اول انقلابیون را تخریب کند سپس سراغ دیگران برود به همین دلیل تلاش می کند موضوعاتی مانند حجاب، چادر، پوشش، رفتار و سبک زندگی و ترویج فرهنگ غربی را باکمک اینترنت و ماهواره و شبکه های اجتماعی پیاده کند.

بصیری گفت: بزرگترین امپراتوری های جهان را با همین هجمه های فرهنگی و رسانه ای نابود کردند و امروز هم می خواهند با ایجاد روحیه بی تفاوتی در میان افراد انقلابی به هدف برسند.

وی اضافه کرد: نباید تصور آرمانی از شرایط جامعه و حکومت داشته باشیم و اگر مسئولی، نیروی به ظاهر انقلابی دچار اشتباه شد آن را به حساب نظام بگذاریم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: ‌دشمن فهمیده مردم اگر کنار نظام باشند این انقلاب آسیب نخواهد دید لذا با ترفندهای مختلف و بدبینی می خواهد وحدت مردم را خدشه دار کرده و موجب بی اعتمادی شود.

وی اضافه کرد: قشر انقلابی ما باید خود را نگهدارد و بی تفاوت نشود، زیرا دشمن می خواهد ابتدا شما را دلسرد سپس جایگزین معرفی کند تا انقلابیون سرخورده شوند.

بصیری گفت: گاهی جوری در جامعه وانمود می کنند تا شما حتی وقتی یک کار انقلابی را دیدید راضی نشوید و باز منتقد باشید مانند برخورد دستگاه قضایی با مفسدان که به جای خوشحالی برخی انتقاد می کنند که چرا این کار صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: آمارها نشان می دهد بیشترین تجاوز به کودکان در کشورهای پیشرفته رخ میدهد اما در رسانه ها هرگز مطرح نمی شود، تمام اختلاس های مالی در۴۰ سال گذشته در کشورمان به اندازه سه درصد بودجه کشور نمی شود و قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست اما در رسانه های غربی آنقدر تکرار و جنجال می کنند که فکر می کنیم بیشترین اختلاس در ایران است و همه جا سلامت است و فقط ما مشکل داریم.

بصیری یادآورشد: ما دنبال یک نظام آرمانی می گردیم در حالی که در زمان پیامبر(ص) هم دزدی، هم گناه و نفاق بود و نباید نگاه ایده ال داشت و فکر کرد همه چیز در جمهوری اسلامی ایده آل است.

مراقب باشید روحیه انقلابی گری درجامعه تضعیف نشود

وی اظهارداشت:متاسفانه گاهی زود خسته می شویم در حالی که باید مقاوم باشیم و به رسالت روشنگری خود عمل کنیم ونگذاریم دشمن به اهداف استکباری خود در عرصه رسانه دست پیدا کند.

بصیری بیان کرد: در حوزه رسانه بتدریج با دادن آمارهای غلط می خواهند روحیه ناامیدی را ترویج کنند در حالی که باید با ظرافت ضمن بیان مشکلات و گرفتاری ها بخشی از دستاوردهای ارزشمند نظام را هم مطرح کنیم تا امیدواری در جامعه تقویت شود.

وی بیان کرد: هر کشوری بخش کوچکی از تحریم های ما را داشت فرو پاشیده بوداما ایران اسلامی با تحمل این همه سختی ومشکلات همچنان با افتخار ایستاده است البته باید تلاش کنیم تا مشکلات هم حل شود.

بصیری اضافه کرد: ۵۰ درصد مدارس آمریکا سیستم سرمایش و گرمایش مناسب ندارد اما یک خبر از آن منتشر نمی شود، بحران مسکن درآمریکا جدی است، دولت ۸۰۰ میلیارد دلار به بانکها کمک کرده تا مشکلاتشان به بحران تبدیل نشود و بیکاری و فقر در این کشور بیداد می کند اما آنگونه تبلیغ می کنند که شما فکر می کنید در غرب همه چیز ایده آل است و مردم در رفاه هستند.

وی بیان کرد: در رسانه های غربی مانند بی بی سی چون راهش را بلدند، حرف دروغ را به مخاطب، حرف راست جلوه می دهند ولی شما حرف راست را که می زنید جوری القا می کنند تا کسی نپذیرد.

در رسانه از افراط و تفریط خودداری شود

بصیری گفت: باید یاد بگیریم حرف درست و حق را با راه و روش منطقی منعکس کنیم تا مخاطب اعتماد کند و اگر دچار افراط و تفریط و بازی های حزبی شویم به نتیجه نخواهیم رسید.

وی اضافه کرد: باید رسانه ها واقعیت را بگویند که اگر برخی کشورها از تحریم خرید نفت ایران مستثنی شده اند برای این است که قیمت نفت بالا نرود و کشورها دچار بحران نشوند نه آنکه آمریکا به آنها لطف کرده است.

بصیری اظهارداشت: در شرایطی که ۴۰ درصد جامعه یونان بیکار، در فرانسه مردم پول سوخت ندارند و باید ۲۰۰ دلار در ماه پول بنزین پرداخت کنند و در بسیاری از کشورها تورم و بیکاری بالای ۴۵ درصد است در رسانه ها خبری از آنها نیست و همه شبکه ها از ایران و مشکلات کشور ما سخن می گویند.

وی گفت:دربیان مشکلات نباید حزبی برخورد شود بلکه لازم است ابتدا ار کارهای انجام شده، دستاوردها و خدمات ارائه شده به مردم منعکس شود و در کنارآن با ظرافت و دقت مشکلات را به گونه ای مطرح کنیم که دشمنان سوء استفاده نکنند.

بصیری بیان کرد: کار در رسانه بسیار ظریف و حساس است و اگر دچار افراط و تفریط شویم به نتیجه نخواهیم رسید.


رسانه‌ها در جهت مطالبه‌گری مردم قلم بزنند

فاطمه اشدری رییس مجمع بسیج زنان سپاه استان قزوین در نشست صمیمی با اصحاب بسیج رسانه که پیش از ظهر روز پنجشنبه یکم آذر ماه، در سالن جلسات بسیج رسانه برگزار شد، اظهار کرد: بسیج همواره آماده خدمات رسانی به مردم بوده و لفظ بسیج برای هیچ کس غریب نیست. هر اتفاقی که در بستر جامعه رخ دهد اقشار بسیج در صحنه حاضر خواهند شد. امروز به واسطه بسیج رسانه اطلاعات به وسعت فضای مجازی به گوش همگان خواهد رسید و همواره ما را همراهی کرده‌اند و رسانه‌ها باید توانمندی‌های کشور را معرفی کنند و طوری قلم بزنند که موجب آرامش و آسایش مردم شوند. همچنین رسالت خبرنگاران باید مشخص شود و طوری نباشد که افراد برای کسب موقعیت و منافع شخصی خود را به عنوان رسانه معرفی کنند.

وی افزود: دشمن از طریق فضای مجازی کانال‌هایی با نام کانال اسلامی ایجاد کرده و این وظیفه رسانه است تا به طور آشکار دشمن را شناسایی کند. مردم به عنوان بزرگترین سرمایه مدیران دولت و قوه مقننه و خبرگان رهبری را انتخاب می‌کنند و باید بررسی شود چرا مردم بعد از انتخابات از نمایندگان راضی هستند. اشدری با بیان اینکه رابط انتخاب مردم رسانه هستند، اضافه کرد: رسانه‌هایی که وقت و هزینه و آبروی خود را به کار می‌گیرند باید سعی کنند چیزی خلاف واقع انعکاس ندهند.

رییس مجمع بسیج زنان سپاه استان قزوین تصریح کرد: چرا رسانه باید وسیله تخریب کسانی باشد که واقعا خادم مردم هستند؛ رسانه می‌تواند برای حذف افرادی که شایستگی ندارند و یا کسانی که شایسته هستند قلم بزند. متاسفانه سیاست مداران ما اهل سفسطه هستند در حالی که با منطق فرق دارد.

اشدری خاطرنشان کرد: مردم به اطلاعات پاک نیاز دارند و برای اینکه جامعه و مردم را بسازیم باید اطلاعات درست به آن‌ها دهیم. زنان نیز باید در امور سیاسی دخالت کنند و فریب رجال سیاسی که در حرف‌هایشان صداقت ندارند را نخورند و رسانه برای اینکه بتواند مدیران خوب را ترویج دهد باید فریب گفتار افراد را نخورد و اطلاع رسانی درست داشته باشد. مدیران نیز برای خدمت به مردم به پست و مقام رسیده اند اما بارها این اتفاق رخ داده که مدیران در اتاق خلوت خود نشستند و برای پاسخ گویی به مردم وقت نمی‌گذارند. مدیران باید در عرصه‌های مختلف در صف اول باشند و طوری نباشد که تمام کارهای ارزشی را مردم انجام دهند. و اصحاب رسانه باید سعی کنند نقاط قوت و ضعف مدیران را با حفظ کلام و ارائه مطالب درست بیان کنند. نشریات و رسانه‌ها باید بدون تعارف با مسئولین صحبت کنند و به گونه‌ای هشدار دهند تا امنیت مردم حفظ شود. آنچه مردم احتیاج دارند امنیت و آرامش است و اصحاب رسانه باید طوری قلم بزنند تا امنیت را در جامعه فراهم سازند و همچنین بر اساس واقعیت‌ها مطالبه‌گری کنند.

وی با بیان اینکه رسانه باید دشمن را به مردم بشناساند افزود: دنیا امروز از قدرت استراتژی ایران در منطقه واهمه دارد و مهمترین دشمنان ما که همان آمریکا و اسراییل هستند بیشتر از همه ترس دارند. طبق فرمایش امام (ره) انقلاب اسلامی را باید صادر کرد که خوشبختانه خود دشمن با مبارزاتی که بر علیه ما داشت موجب صدور انقلاب شد.

تشریح برنامه های سازمان بسیج رسانه استان قزوین در هفته بسیج

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه در خصوص برنامه های این سازمان به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: بسیج یکی از مؤلفه‌ها و عناصر کلیدی انقلاب اسلامی است که جایگاه ممتاز و بی‌نظیری در ایجاد همبستگی ملی دارد.

وی افزود: تشکیل بسیج 20 میلیونی ایده‌ای بود که به فرمان معمار خردمند انقلاب اسلامی حضرت امام روح‌الله (ره) از همان روزهای ابتدای انقلاب اسلامی شکل گرفت و در عرصه‌های مختلف انقلاب نقش محوری و کلیدی ایفا کرد.

کشاورز ضمن تبریک هفته وحدت و تقارن مبارک آن با هفته بسیج تصریح کرد: بسیج تنها مجموعهٔ فراگیری است که همه اقشار مختلف از زن و مرد و پیر و جوان، با گرایش‌ها و سلایق گوناگون در آن گردآمده‌اند و این تنوع و تکثر در عین وحدت در ذیل عنوان بسیج، رمز همگرایی و وحدت زایی بسیج است.

وی با اشاره به شعار امسال هفته بسیج به لزوم تبیین دست‌آوردهای بسیج در آستانه چهل‌سالگی انقلاب و موضوع وحدت‌آفرینی در کشور و جهان اسلام اشاره و تصریح کرد: امسال برخی از خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری میزگردهای تخصصی در مورد کارکردهای بسیج در زمینه‌های مختلف و نقش آن در وحدت‌آفرینی و همچنین حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن پرداخته‌اند که حرکتی بسیار زیبا و قابل‌تقدیر است.

کشاورز توضیح داد: نشست صمیمی برادران بسیجی اهل رسانه در روز چهارشنبه سی‌ام آبان ساعت 15:30 عصر با حضور حجت‌الاسلام احمدی کارشناس ارشد سینما و رسانه و نشست صمیمی خواهران در روز پنجشنبه اول آذر ساعت 10:30 صبح با حضور فاطمه اشدری رئیس مجمع جامعه زنان به همراه ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی توسط فلاح متخصص زنان، ازجمله برنامه‌هایی است که سازمان بسیج رسانه برای مخاطبین خود پیش‌بینی کرده است، اهالی پبشکسوت رسانه نیز در همین روز از سانس استخر شهدای مدافع حرم استفاده خواهند کرد.

مسئول سازمان بسیج رسانه قزوین با اشاره به نقش عملیات روانی دشمن از طریق رسانه‌های جبهه معاند اذعان کرد: در ادامه برگزاری سلسله نشست‌های «دفاع همچنان باقیست»، در روز شنبه سوم آذرماه میزبان مسعود بصیری مسئول سازمان بسیج رسانه کشور خواهیم بود تا در موضوع جنگ رسانه‌ها گفتگویی با اصحاب رسانه از ساعت 15 عصر در سالن جلسات شهید حسن‌پور (چهارراه بنیاد شهید سابق) داشته باشند.

وی اضافه کرد: افتتاح کانون بسیج رسانه امام رضا (ع) در شهر الوند هم از دیگر برنامه‌های سازمان در هفته بسیج است.

کشاورز در پایان با تقدیر و تشکر از زحمات همه اصحاب رسانه استان در انعکاس مطلوب و به‌یادماندنی برنامه عظیم کنگره شهدا، ضمن دعوت جهت شرکت در برنامه‌های سازمان بسیج رسانه اظهار امیدواری کرد تا با انعکاس اخبار امیدبخش و واقعی از خدماتی که مجموعه سازمان بسیج مستضعفین در زمینه‌های عمرانی، بهداشتی، اقتصاد مقاومتی و فرهنگی دیگر نهادها و ارگان‌های مسئول در کشور ارائه می‌کنند، دل‌های مردم سرافراز کشورمان را شاد و باعث ناامیدی و یاس بیشتر دشمنان این مرزوبوم ولایی شوند.

جشنواره رسانه‌ای ابوذر تمدید شد/ حضور بخش ویژه با محوریت کنگره شهدا

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: به دلیل همزمانی برگزاری جشنواره ابوذر با کنگره سه هزار شهید استان قزوین، این جشنواره به منظور استفاده خبرنگاران از ظرفیت برگزاری کنگره برای ارسال آثار خود تمدید شد.

محمد کشاورز اظهار کرد: سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در 8 محور “مقاومت و دفاع مقدس”، “مسائل صنفی خبرنگاران”، “بصیرت و دشمن‌شناسی”، “اقتصاد مقاومتی”، “حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی”، “مبارزه با آسیب‌های اجتماعی”، “خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی” و ” بخش ویژه استانی “اجلاسیه شهدا” در استان برگزار می‌شود. 

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب‌های “تیتر”، “خبر”، “مصاحبه”، “عکس”، “یادداشت و مقاله”،” گزارش”، ” کاریکاتور”، “موشن‌گرافی” و “چند رسانه ای” که در فاصله زمانی آذر 96 تا ۱۵ آذر 97 در یکی از نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری‌ها و پایگاه خبری منتشر شده باشد، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: برگزیدگان برخی از بخش‌های این جشنواره به مرحله کشوری راه خواهند یافت. 

وی شناسایی و توانمندسازی خبرنگاران، تقویت روحیه خودباوری، ایجاد فرصت نقش آفرینی برای خبرنگاران بسیجی دغدغه‌مند، تولید محتوا با موضوعات جشنواره، ایجاد هم‌افزایی و ارتباط بیشتر فعالان رسانه، توسعه، تعمیق و نهادینه سازی گفتمان انقلاب اسلامی و همچنین جریان سازی رسانه‌ای برای ارائه راهکارها و حساس کردن مسئولان برای حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی را از اهداف برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر اعلام کرد. 

این مسئول ادامه داد: دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای ابوذر در محل سازمان بسیج رسانه استان راه‌اندازی شده است و هیئت داوران با همکاری سازمان بسیج رسانه استان گیلان از اساتید دانشکده خبر این استان انتخاب شده‌اند. 

کشاورز در رابطه با ضوابط و مقررات شرکت در جشنواره عنوان کرد: کلیه اصحاب رسانه می‌توانند در جشنواره شرکت کنند و هر متقاضی تنها می‌تواند در دو بخش و در هر بخش سه اثر را ارائه دهد.

این مسئول با بیان ویژگی‌های آثار مورد قبول گفت: صاحبان آثار مکتوب باید اثر خود را ترجیحا در قالبpdf و یا عکس شفاف و واضح ارسال نمایند و صاحبان آثار منتشر شده در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری نیز باید لینک اثر خود را در بخش آثار به دبیرخانه ارسال کنند. 

وی تصریح کرد: به دلیل همزمانی برگزاری جشنواره ابوذر با کنگره سه هزار شهید استان قزوین، این جشنواره به منظور استفاده خبرنگاران از ظرفیت برگزاری کنگره برای ارسال آثار، تا 15 آذر ماه تمدید شد.

کشاورز بیان کرد: علاقه‌مندان باید آثار خود را از طریق آدرس اینترنتی basijmedia.ir به دبیرخانه جشنواره در سازمان بسیج رسانه ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02833785100 تماس و یا به آدرس دبیرخانه قزوین، شهرک کوثر، خیابان اندیشه، نبش خیابان ابوذر جنوبی، پ 9، سازمان بسیج رسانه استان قزوین مراجعه کنند.

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین به مناسبت 13 آبان سال 97

فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِنْ بِاللَّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَى لَا انْفِصَامَ لَهَا

هر کس به طاغوت ها کافر شود و به خدا ایمان بیاورد، قطعاً به استوارترین دستاویز که براى آن گسستن نیست چنگ زده است(آیه 256 سوره بقره)

یوم الله سیزده آبان روز اعلام برائت و فریاد کوبنده خشم و نفرت و انزجار امت‌های آزاده و اسلامی به ویژه ملت مبارز، بیدار و استکبار ستیز ایران اسلامی علیه استکبار آمریکایی است .

سیزده آبان روز استوارى ملت ایران در مقابل ترفند استکبار است.

سیزدهِ آبان، یعنى مقابله با زورگویى، دسیسه و استکبار.

سیزده آبان فرو ریختن هیمنه‏ى سلطه‏ى آمریکائى و استکبار آمریکائى در ایران و جهان است .

سیزده آبان نماد طمع ورزی آمریكا، وابستگی رژیم طاغوت، ایستادگی ایمان متكی به بصیرت، پیشقراولی نسل جوان در صحنه، و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است.

پر واضح است که روند مواجهه نظام سلطه و استکبار با انقلاب اسلامی در یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل خود قرار دارد. با توجه به اقدامات خصمانه نظام سلطه در بدعهدی‌ها و پیمان شکنی‌ها اینک کمتر کسی از ملت بزرگ ایران را می‌توان یافت که با این همه خصومت بتواند به آمریکا اعتماد داشته باشد.

آمریکا امروز تمام ظرفیت های منطقه ای و بین المللی خود را به کار گرفته است تا شاید بتواند کینه چندین ساله خود را از فرزندان عاشورایی امام و رهبری که بارها ضربه شصت آنها را از قلب تهران در لانه جاسوسی تا اعماق خلیج فارس با تمام وجود درک نموده خالی کند و در این راستا از هیچ تلاشی چه مستقیم با اعمال تحریم های خلاف قوانین و حقوق بین الملل و چه غیرمستقیم با نا امن کردن منطقه از طریق به خاک و خون کشیدن هزاران بی گناه غیرنظامی در سوریه، عراق، افغانستان، یمن و… فروگذار نمی کند.

اصحاب رسانه قزوین ضمن عمل به وظیفه تخصصی و متعهدانه خود در آگاهی بخشی و تبیین روحیه استکباری شیطان بزرگ و کمک به خنثی سازی جنگ روانی دشمنان ملت بزرگ ایران در تصویر سازی معکوس از وضعیت کشور ، همچون گذشته همگام با مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار استان در صفوف به هم پیوسته و متحد، در تجمع یوم الله ۱۳ آبان که راس ساعت 9:30 صبح در خیابان شهدا برگزار خواهد شد ، شرکت خواهند کرد و با تاسی از مقتدای آزادیخواهشان شعار «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» را مصداق عملی خواهند بخشید تا به فضل خداوند متعال حماسه‌ای دیگر از اقتدار و عظمت ایران سرفراز خلق گردد .