رسانه ها نقش موثری در بازخوانی نقشه های شوم دشمنان دارند

به مناسبت گرامیداشت حماسه بزرگ نهم دی ماه، نشست فرهنگي بصیرتی با موضوع ‘حماسه 9 دی، چهل سال وفاداری، بصیرت و حضور به هنگام امت در دفاع از نهضت’ با حضور جمعی از اصحاب رسانه قزوين در سالن جلسات سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد.

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین در این نشست با تسلیت ارتحال فقیه عالیقدر و یار امام و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله شاهرودی و گرامیداشت 6 دی ماه سالروز شهادت حسین محمودیان خبرنگار و عکاس روزنامه اطلاعات قزوین در تظاهرات ضد رژیم ستمشاهی، گفت: رسانه ها نقش موثری در بازخوانی نقشه های شوم دشمنان دارند و باید از این ظرفیت برای آگاه سازی و روشنگری در جامعه به خوبی استفاده کنند.

محمد کشاورز با تشریح نقش مردم در حماسه 9 دی، افزود:

                نهم دی ماه با حضور همه گروهها و جریانات سیاسی کشور شکل گرفت، بر هیمن اساس رسانه های مستقل و انقلابی باید با بازخوانی این حماسه از جناحی کردن این حماسه خودداری نموده و آن را به مثابه یک حماسه ملی و ابزار قدرت نظام و مردم جهت افزایش قدرت ملی و سرمایه اجتماعی بداند.

وی در ادامه به بازخوانی مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب در مواجهه با فتنه های داخلی و خارجی در گذشته، حال و آینده اشاره کرد و گفت: حضور تعیین کننده مردم بعنوان صاحبان اصلی انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف قابل توجه و تقدیر است.

وی در پایان از لزوم بازخوانی نقشه های دشمن در مواجهه با انقلاب در گذشته، حال و آینده خبر داد و گفت : حوادث سال ۸۸ نشان داد که دشمن بصورت مستمر در حال برنامه ریزی و آزمون و خطاست. بصورت مرتب بر روی نقاط قوت و ضعف نظام جمهوری اسلامی مطالعه می کند و بر روی نقاط آسیب پذیر برنامه ریزی می کند.

نشست بصیرتی سازمان بسیج رسانه استان قزوین شامگاه پنج شنبه با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
در این نشست که با موضوع ‘حماسه 9 دی، چهل سال وفاداری، بصیرت و حضور به هنگام امت در دفاع از نهضت’ برگزار شد اصحاب رسانه استان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
رییس بسیج رسانه استان قزوین در این نشست با گرامیداشت 6 دی ماه سالروز شهادت حسین محمودیان خبرنگار روزنامه اطلاعات قزوین در تظاهرات ضد رژیم ستمشاهی، افزود: رسانه ها نقش موثری در بازخوانی نقشه های شوم دشمنان دارند و باید از این ظرفیت برای آگاه سازی و روشنگری در جامعه به خوبی استفاده کنند.
محمد کشاورز با تشریح نقش مردم در حماسه 9 دی، افزود: مردم ایران اسلامی در این روز فارغ از دسته بندی های سیاسی و مشکلات و کاستی ها به میدان آمدند و نشان دادند در پایبندی به اسلام، انقلاب و ولایت فقیه با هیچ کسی تعارف ندارند و به دشمنان و منافقان اجازه توطئه چینی و فتنه انگیزی در جامعه را نخواهند داد.
در ادامه این جلسه کارشناس مسایل سیاسی و نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت:نفاق در جامعه از عوامل پیدایش فتنه است و نقش رسانه ها در برملا کردن نفاق و جلوگیری از شکل گیری فتنه روشن است.

غفلت، اولین عامل پیدایش فتنه

در آیات قرآن “نقاق” از الحاد و کفر بدتر عنوان شده و شناخت نفاق بسیار سخت و دشوار است، زیرا نفاق به صورت نامحسوس نفوذ کرده و جریان منافقانه خود را پیش می‌برد.

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی در نشست بصیرتی که به مناسبت 9 دی ماه به همت بسیج رسانه استان قزوین، در روز پنجشنبه 6 دی ماه برگزار شد، اظهار کرد: پیدایش فتنه در طول تاریخ به معنای آزمایش در دو حوزه فردی و اجتماعی است، اولین عامل پیدایش فتنه از غفلت آغاز می‌شود. 
وی افزود: در آیات قرآن “نقاق” از الحاد و کفر بدتر عنوان شده و شناخت نفاق بسیار سخت و دشوار است، زیرا نفاق به صورت نامحسوس نفوذ کرده و جریان منافقانه خود را پیش می‌برد. 
نماینده سابق قزوین در مجلس بیان کرد: نفاق از عوامل مهم فتنه ۸۸ بود، یارانی که خود را از نزدیکترین و وفادارترین اشخاص با امام راحل می‌دانستند، اما آغازگر فتنه سال ۸۸ شدند یا در آن ایام در مقابل توطئه نظام سکوت کردند. 
وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید رفتار منافقانه مسئولان را برملا کنند، یادآور شد: شخصیت محوری از دیگر عوامل آغاز فتنه بود، زیرا شخصیت‌هایی در دورانی از یاران امام و انقلاب بودند و این موضوع زمینه ساز ایجاد شبهه در بین مردم شد و عاملی بود تا مردم به دنبال این شخصیت‌ها حرکت کنند. 
حسینی ابراز کرد: سومین عامل ایجاد فتنه ثروت‌اندوزی بود، در کلام پیامبر اسلام آمده است آزمایش امت من در مال‌اندوزی است. آنهایی که در دوره ای در حسینیه و منازل ساده عروسی می‌گرفتند امروز در هتل‌های هفت ستاره برای فرزندان خود عروسی می‌گیرند این مسئولان باید پاسخ دهند امروز این ثروت‌های بادآورده را از کجا آورده‌اند؟ 

وی عنوان کرد: وزیری که هزار میلیارد ثروت دارد و صنایع پتروشیمی در دستان وی قرار دارد آیا می‌تواند درکی از زندگی مستضعفان داشته باشد؟ 
این تحلیلگر سیاسی تفرقه و اختلاف را از دیگر عوامل ایجاد فتنه در سال ۸۸ برشمرد و گفت: امام جماعت متحصنین مجلس ششم امروز در استان صاحب نظر و تصمیم گیرنده است بنابراین باید از دولت روحانی حمایت کند، اصلاح طلبان حول محور دولت وحدت پیدا کرده اند. 
وی ادامه داد: پیروی از هوای نفس یکی دیگر از عوامل ایجاد فتنه بود، پیش از فتنه ۸۸ رئیس جمهور امریکا به رهبر ایران نامه فرستاد که حاضریم شما قدرت برتر منطقه اعلام کنیم، اما پس از فتنه جسور شدند و تحریم‌های ظالمانه علیه ما وضع کردند. 
نماینده سابق قزوین در مجلس ابراز کرد: امروز همان گروه فتنه‌گر به دنبال طراحی فتنه جدیدی هستند، در زمان تصویب برجام از سوی وزیر خارجه اهداف این قرارداد اقتصادی و برداشتن تحریم‌ها اعلام شد اما امروز آقای ظریف می‌گوید در برجام به دنبال مسائل اقتصادی نبودیم. 
وی عنوان کرد: امروز فتنه دیگری در پشت صحنه درحال انجام است و گرانی‌ها با هدف به بن بست رساندن مردم صورت می‌گیرد تا ما حمایت‌گر جریان مقاومت نباشیم.
این کارشناس سیاسی اضافه کرد: امروز ما درحال بیرون کردن امریکا از سوریه و عراق و یمن هستیم اما عده ای با توطئه‌گری در پشت صحنه درحال تخریب جریان مقاومت هستند.

وی درباره درگذشت عالم ربانی آیت الله شاهرودی گفت: محمدباقر صدر پس از شیخ انصاری در حوزه تئوریزی فقه پیشتاز بود و بحث ربا و بانکداری اسلامی را مطرح کرد، آیت الله سید کاظم حائری و آیت الله شاهرودی از شاگردان آیت الله صدر بودند. 

نماینده سابق قزوین در مجلس افزود: آیت الله شاهرودی همیشه نسبت به رهبری و نظام وفادار بود و سید مظلومی بود که پس از فوت وی به خوبی به شخصیت ایشان خوب پرداخت نشد.

وی در پایان گفت: آیت الله شاهرودی برادر سه شهید بود که شهید صدر مخفیانه وی را از عراق به ایران فرستاد تا به دست عوامل بعثی به شهادت نرسد، متاسفانه شخصیت آیت الله شاهرودی ناشناخته ماند. 

بسیج رسانه استان قزوین آماده همکاری برای احیای حقوق عامه است

اعضای شورای بسیج رسانه استان قزوین با دادستان جدید استان دیدار کردند .

محمد کشاورز روز پنجشنبه 8 آذر در دیدار جمعی از اعضای بسیج رسانه با دادستان جدید استان که در دادسرای قزوین برگزار شد گفت: با بررسی قوانین و مطالبات رهبر معظم انقلاب در می یابیم که احقاق حق، رسیدگی به تظلمات، نظارت بر حسن اجرای قوانین و احیای حقوق عامه بر عهده قوه قضائیه است و بجاست که این دستگاه مقدس، مظهر عدالت و ملجأ مورد اطمینان و پناهگاه آرامش بخش مردم برای احقاق حقوق فردی وعمومی باشد .

مسئول سازمان بسیج رسانه استان در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولین قضایی کشور گفت شایسته است دستگاه محترم قضایی جهت کسب بیشتر اعتماد افکار عمومی ، تبلیغ درست یعنی انعکاس هنرمندانه و مؤثر واقعیات و عملکرد دستگاه قضایی را با تشکیل یک تیم رسانه ای قوی و هنرمند در دستورکار قرار دهد و بسیج رسانه استان آماده همکاری و تعامل در این زمینه است.

محمد کشاورز افزود: اعضای بسیج رسانه استان نگاه انقلابی و بسیجی داشته و برای بیان و حل مشکلات، محرومیت ها و نقاط ضعف جامعه بدون هیچ چشم داشتی آماده همکاری و همراهی با دستگاه قضا هستند.

این مسئول اضافه کرد: خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و خود را بازوی توانمند قوه قضاییه برای احیای حقوق عامه و اجرای عدالت می دانند و امیدواریم از این ظرفیت بهره برداری بیشتری صورت گیرد.

نقش رسانه در احیای حقوق عامه برجسته است

محمد قاسمی روز پنجشنبه 8 آذر در دیدار با جمعی از اعضای بسیج رسانه استان که در دادسرای قزوین برگزار شد افزود: یکی از وظایف دادستان ها احیای حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال است و از رسانه ها و مطبوعات انتظار می رود یاریگر و همراه دستگاه قضا در این زمینه باشند.
قاسمی با بیان اینکه رسانه از ارکان دموکراسی است، افزود: بسیاری از خلاها و مشکلات جامعه با نگاه تیزبین اصحاب رسانه حل می شود و امیدواریم با استفاده از تمامی ظرفیت ها برای برداشتن گام های مثبت در این خصوص اقدام کنیم.
دادستان قزوین اضافه کرد: دستگاه قضا در اطلاع رسانی اصل امانت داری را رعایت کرده و برای جلوگیری از تضییع حقوق و آبروی افراد تا صدور رای قطعی از انتشار اخبار خودداری می کند.
این مسئول با بیان اینکه باید پیش از انتشار اخبار از صحت و قطعیت آنها مطمئن شد، افزود: به عنوان مثال انتشار اخباری در خصوص پرونده هفت سنگان پیش از صدور رای قطعی به ایجاد مطالباتی در سطح افکار عمومی منجر شد و در واقع قصاص قبل از جنایت صورت گرفت و هم اکنون هر توضیحی در این زمینه داده شود افکار عمومی آن را نمی پذیرد.
وی با بیان اینکه پیگیری پرونده اراضی هفت سنگان در دستور کار رییس کل دادگستری استان قزوین قرار دارد، گفت: گزارشها و اسناد مختلفی در این زمینه جمع آوری شده و در فرصت مناسب توسط رییس کل دادگستری استان اطلاع رسانی خواهد شد.
قاسمی با بیان اینکه تمامی فعالیت های دستگاه قضا بنا به برخی مصلحت ها رسانه ای نمی شود، گفت: دشمنان همواره به دنبال سوء استفاده از خلاهای موجود در امر اطلاع رسانی برای ضربه زدن به کشور و نظام هستند و از نیروهای ارزشی بسیج رسانه انتظار می رود با ورود به موقع برای رفع شایعات و نقشه های دشمنان اقدام کنند.
وی با بیان اینکه قزوین بیش از استان های دیگر سیاست زده است، افزود: یکی از علل توسعه نیافتن قزوین سیاست زده بودن آن است که موجب شده استان های دیگر به توسعه یافتگی بیشتری نسبت به قزوین دست یابند. 
این مسئول قضایی با اشاره به توهین یک کانال در فضای مجازی به مقدسات گفت: هیچ کس نباید به خود اجازه دهد که به مقدسات مردم، اسلام و شیعه توهین کند بلکه اگر نقد و نظری نسبت به موضوعی دارد آن را در چهارچوب قانونی و با در نظر گرفتن تمامی ابعاد مطرح نماید.