اسامی برگزیدگان سومین جشنواره رسانه ای ابوذر

اختتامیه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر با حضور جمعی از مسئولان استانی و اصحاب رسانه در روز پنجشنبه 20 دیماه برگزار شد.

 

 

در بخش یادداشت:

 

رتبه نام و نام خانوادگی نام اثر رسانه
1 رقیه کشاورز حسین آبادی مراقب چهره های نقاب دار باشیم! پایگاه خبری قدس آنلاین
2 نداحبیبی تراژدی تلخ دورهمی پایگاه خبری صبح قزوین
3 رقیه بابایی مُهر خزان بر پیشانی یک زندگی روزنامه قانون
قابل تقدیر آزاده رحمانی قزوین ورشکسته می شود هفته نامه خبر قزوین

 

 

در بخش گزارش:

 

رتبه نام و نام خانوادگی نام اثر رسانه
1 مریم بهبهانی صورت هایی که با سیلی هم سرخ نمی شوند روزنامه ولایت
2 حنانه امیری شیرینی زندگی نوعروسان قزوینی رنگ و بوی “شیخ هادی” را دارد/ 86 سال برطبق اخلاص! پایگاه خبری صبح قزوین
3 آرش صالحی بازار جدید، قیمت قدیم هفته نامه مینودر
قابل تقدیر مریم کشاورز مسعودیان تاراج هنر در بازار شلوغ لباس خبرگزاری مهر
قابل تقدیر پریسا نوروزی گدایی از سر سیری خبرگزاری ایرنا

 

 

در بخش خبر:

 

رتبه نام و نام خانوادگی نام اثر رسانه
2 محدثه کشاورز غلامی جای خالی پسرانم در “روز مادر” به چشم می‌آید/ پس از شهادت فرزندانم سفره هفت سین نچیدم پایگاه خبری صبح قزوین
3 رقیه ملاحسنی کمک روزانه 10 میلیون دلاری آمریکا به اسرائیل/ در خصوص فلسطین سانسور خبری شدیدی وجود دارد خبرگزاری ایسنا
قابل تقدیر معصومه امینی نمی توانند جلوی سفارشات و توصیه ها را بگیرند خبرگزاری فارس
قابل تقدیر سمانه کاظمی تسهیلات بسیج گره‌گشای اشتغال چهارنفر شد/ مسئولان مسیر فعالیت کارگاه‌های کوچک را هموار کنند پایگاه خبری شاخص نیوز

 

 

در بخش تیتر:

 

رتبه نام و نام خانوادگی نام اثر رسانه
2 نفیسه مهرداد احتکار نمک روی زخم اقتصاد کشور پایگاه خبری شاخص نیوز
3 صادق پیرمرد وند چگینی از ماراتن تا چمران فریاد برای ماندن خبرگزاری بسیج قزوین
قابل تقدیر ناهید هدایتی دانشگاهی به وسعت یک شهر خبرگزاری تابناک
قابل تقدیر طاهره سادات موسوی “بهار” ناشناخته‌ای که با بی‌مهری مسئولان شهری قزوین خزان‌زده شده است پایگاه خبری صبح قزوین
قابل تقدیر سیده سارا چگینی حبابی روی آب هفته نامه آوای تات

 

 

در بخش عکس:

 

رتبه نام و نام خانوادگی نام اثر رسانه
قابل تقدیر حسین قلی خانی مراسم یوم الله ۱۳ آبان باشگاه خبرنگاران جوان
قابل تقدیر سجاد عنایتی یک ماه پس از زلزله کرمانشاه پایگاه خبری قزوین خبر
قابل تقدیر محمدحسین دانیالی راهیان نور، سفری از جنس عشق پایگاه خبری صبح قزوین
قابل تقدیر محمدصالح مهرپرور احیاءشب‌های قدردرجوار شهدای گمنام بوستان«فدک» خبرگزاری دفاع مقدس
قابل تقدیر سید محی الدین خضری کنگره سه هزار شهید استان قزوین اجلاسیه دانشگاهیان خبرگزاری ایرنا
قابل تقدیر امیرحسین نظری کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین خبرگزاری تسنیم

 

 

در بخش کلیپ و مستند:

 

رتبه نام و نام خانوادگی نام اثر رسانه
1 احسان حامدی فر دیوارهای زخمی پایگاه خبری صبح قزوین
2 سکینه سلیمانی نیا اعجاز پایگاه خبری صبح قزوین
3 احسان قربانی شهدای دفاع مقدس معاونت فضای مجازی صداوسیما
قابل تقدیر ابوالفضل سلیمی چهارشنبه های سفید پایگاه خبری صبح قزوین

ایران در 40 سالگی خود در اوج اقتدار است/ انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده

انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده و روبه جلو حرکت می‌کند و هر روز سیلی بزرگی به امریکا می‌زند.

سردار محمدرضا نقدی ظهر پنج شنبه 20 دی ماه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: عظمت رسیدن انقلاب به 40سالگی به اندازه خود انقلاب اهمیت دارد، چراکه حفظ پیروزی از به دست آوردن آن مهمتر و سخت تر است. در تاریخ ثبت شده که هیچ انقلابی نتوانست پس از چندسال دوام بیاورد و بسیاری هم در همان اوایل پیروزی به انحراف کشیده شده و از بین رفتند اما امروز ما انقلابی داریم که بر تمام مبانی و اصول ایستاده است. 

این مقام مسئول بیان کرد: باید 40سالگی انقلاب را به بزرگی جشن بگیریم، چراکه انقلاب اسلامی در حالی به 40سالگی رسیده است که در اوج و اقتدار است. مهمترین و بزرگترین دستاوردهای انقلاب به طور کامل و بدون نقض حفظ شده است؛ ما امروز آزادترین و مستقل ترین کشور در دنیا هستیم. مردم سالاری بی نظیر در جمهوری اسلامی حاکم است چراکه تمام امور و اداره کشور در دست ملت است و هیچ جای نگرانی وجود ندارد. مردم سالاری در جمهوری اسلامی به اندازه‌ای است که ولایت فقیه در حاکمیت به انتخاب و رای مردم احترام می‌گذارد و از اختیارات خود می‌گذارد، انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده و روبه جلو حرکت می‌کند و هر روز سیلی بزرگی به امریکا می‌زند. 

نقدی ابراز کرد: مشکلاتی هم که امروز در کشور وجود دارد به خاطر ضعف مدیریتی خود مدیران است که با تلاش و اصلاح امور بدون شک حل می‌شود. پیشرفت‌های ملت ایران در سایه استقلال و آزادی شگفت انگیز بوده است؛ بعضی‌ها می‌خواهند این دستاوردها را کوچک نشان دهند اما دروغ بزرگی است. امروز در تمام رشته‌های صنعتی جزو 20کشور جهان هستیم و در زمینه علمی رتبه 53 دنیا را داشتیم که امروز شانزدهمین کشور جهان هستیم. 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما در این 40سال یک لحظه بدون توطئه نداشتیم و این فهرست پایان ندارد؛ در جنگ 8ساله امریکا انواع توطئه‌ها و برنامه‌ها را علیه ایران اجرا کرد. در عرصه تروریست تمام دشمنان تا جایی که می‌توانستند وارد عمل شدند اما تمام این‌ها شکست خورد؛ تهاجم فرهنگی به راه انداختند اما با وجود میلیاردها هزینه شکست خورد. شهادت طلبی در نسل امروز همچنان در جریان است و این نشان دهنده شکست تهاجم فرهنگی دشمن است. 

این مسئول گفت: امریکا امروز 22هزار میلیارد دلار بدهی خارجی و 1000میلیارد دلار کسری بودجه دارد؛ امریکای امروز را با دیروز مقایسه کنید. 

وی یادآور شد: امریکا مخفیانه و چراق خاموش به عراق می‌آید و این ابرقدرت در حال افول است و دارای یک اقتصاد ورشکسته، سیاست شکست خورده و فرهنگی پوچ است و هیچ حرف جدیدی برای گفتن ندارد. تنها ابزار امریکا امروز رسانه است که این جسد متحرک را سرپا نشان می‌دهد؛ رسانه‌های معاند و دشمنان با تبلیغات منفی درصدد سیاه نمایی و ناکارآمد جلوه دادن نظام هستند. در اوج 40 سالگی انقلاب اسلامی دشمن می‌خواهد تصویر غلطی را نشان دهد؛ امروز رسانه‌ها در خط مقدم هستند و نباید منفعل عمل کنند. 

نقدی در پایان تصریح کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران باید بزنگاه‌ها را تشخیص دهند و در این جنگ نابرابر رسانه ای پیروز میدان شوند. 

رسانه در جهت‌دهی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جوامع بشری موثر است

رسانه علاوه بر بحث اطلاع رسانی در جهت دهی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جوامع بشری موثر است.

عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر پنج‌شنبه 20 دی ماه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که با حضور سردار نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در سالن اجتماعات استانداری قزوین اظهار کرد: از دست اندرکاران برگزاری برنامه برای برپایی جشنواره و ارزیابی عملکرد رسانه‌ها تقدیر و تشکر می‌کنم. امروزه رسانه در تبادل اطلاعات و اخبار در کل دنیا نقش مهمی دارد چراکه در بسیاری مواقع سرنوشت ملت‌ها را با تحولات اساسی مواجه کرده و در جوامع بشری فرهنگ سازی می‌کند و با توجه به نقش مهم رسانه‌ها طبیعتا موضوع رسانه باید در دستور کار همه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی به صورت جدی قرار گیرد. 

امروز هیچ مرزی در ارتباط با رسانه‌ها وجود ندارد 
وی عنوان کرد: وقتی سخن از رسانه به میان می‌آید منظور از رسانه شبکه‌ مویرگی‌ای است که امروز به راحتی در دستان و جیب همه مردم بوده و در هر خانه‌ای حضور دارد و مثل گذشته نیست که به طور مثال برای نشر اخبار در روزنامه یا هفته نامه و اخذ مجوز مدت‌ها تلاش کرد. امروز فضای دیجیتال کاری کرده که رسانه در دستان همه قرار دارد و در واقع یک شبکه مویرگی رسانه‌ای در همه دنیا شکل گرفته که هر اتفاقی در جهان رخ می‌دهد بلافاصله به سرعت در همه دنیا منعکس شده و تاثیر خودش را می‌گذارد. علاوه بر بحث اطلاع رسانی استفاده دیگری که از رسانه صورت می‌گیرد برای جهت دهی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جوامع بشری است که هم می‌تواند در درون کشورها و هم خارج از حاکمیت و مرزهای جغرافیایی و از بیرون مرزها اثرات خود را بر جای گذارد.

استاندار قزوین تاکید کرد: با توجه به تحولات و پیشرفت صورت گرفته امروز دیگر هیچ مرزی در ارتباط با رسانه‌ها وجود ندارد و به هیچ شکلی امکان‌پذیر نیست که بتوانیم در این عرصه مرزی تعیین کنیم و مانع ورود یا چرخش اطلاعات شویم. همچنین برای مقابله با هجوم فرهنگی باید تولید فرهنگی داشته باشیم و باید در راستای گسترش رسانه‌‌های داخلی که به فرهنگ و اطلاع رسانی عمومی کمک می‌کند، تلاش کرده و خود را برای مقابله با موج اطلاعات مخربی که در دنیا تولید و به کشورهای مختلف سرازیر می‌شود آماده کنیم.

زاهدی در پایان گفت: وقتی در برابر هجوم فرهنگی قرار می‌گیریم باید تولید فرهنگی داشته باشیم تا بتوانیم در برابر آن مقابله کنیم. 

ارسال ۳۸۴ اثر و حضور ۳۵رسانه در سومین جشنواره «ابوذر»

در سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر ۳۸۴اثر توسط ۹۵نفر و ۳۵ رسانه و یک اثر در بخش آزاد به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

محمد کشاورز پیش از ظهر پنج شنبه 20 دی ماه در اختتامیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: آیین سومین جشنواره و گرامیداشت روز بسیج رسانه با حضور رسانه‌های انقلابی استان قزوین برگزار شد. حضرت ابوذر مشعل فروزانی بود که حقانیت اهل بیت را تصدیق کرد، در این جشنواره به دنبال معرفی خبرنگارانی همچون ابوذر به جامعه هستیم.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین ابراز کرد: دفتر جشنواره از ۱۹ مهرماه سال جاری بازگشایی شد و پس از تمدید در ۱۵آذرماه ۳۸۴ اثر توسط ۹۵نفر و ۳۵ رسانه و یک اثر در بخش آزاد به اتمام رسید. تعداد شرکت کنندگان امسال رشد کمی و کیفی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد، سال گذشته ۲۳۹ اثر توسط ۶۳نفر از ۲۴رسانه و یک اثر در بخش آزاد حضور داشت. جشنواره ابوذر با رویکردی فراجناحی و انقلابی و با صداقت در زمینه‌های مختلف اعتماد اهالی رسانه استان را جلب کرد. بیشترین آثار ارسال شهدا بامحوریت کنگره شهدا با۱۸۳ اثر بود، ۶۸ اثر در بخش مقاومت، ۵۹اثر در دشمن شناسی، تولیدملی با ۵۲اثر، خدمات اجتماعی با ۴۸ اثر، آسیب‌های اجتماعی با ۴۴ اثر، اقتصاد مقاومتی با ۲۲اثر و ۹اثر نیز در بخش مشکلات صنفی خبرنگاران ارسال شد. همچنین ۱۴۵گزارش، ۵۵یادداشت و مقاله، ۹۲خبر، ۲۳تیتر، ۳۸عکس و ۳۶ اثر در بخش موشن گرافی و چندرسانه ای به جشنواره ارسال شد.

وی بیان کرد: آثار ارسال شده به جشنواره پس از کدگذاری و حذف نام خبرنگار و رسانه به داورانی به تهران و کرج ارسال شد. اساتید و رسانه استان در سطح خوبی برای داوری قرار داشت و ارسال آثار به خارج از استان برای داوری به دلیل جلوگیری از ایجاد شبهه صورت گرفت.

وی ابراز کرد: هدف از جشنواره ابوذر صرفا ایجاد فضای رقابتی نیست بلکه توسعه و تعمیق رسانه‌ها، ایجاد خدمت و نقش آفرینی، تربیت کادر خبری استاندارد و موفق، حساس کردن مسئولان و ارائه راه‌کار بود. همچنین سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف استان می‌توانند از دیدگاه فنی خبرنگاران در بخش‌های مختلف استفاده کنند.

کشاورز اضافه کرد: استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد، خانه مطبوعات و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در برگزاری این جشنواره یاری‌گر بسیج رسانه بودند، همچنین مدیران مسئول رسانه‌ها و اعضای شورای بسیج رسانه نیز در این راستا همکاری و تلاش داشتند.

کشاورز در پایان گفت: لازم است رسانه‌ها و خبرنگاران در راستای وظایف ملی و انقلابی با اعتماد و بصیرت در جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن حضور داشته باشند و در توطئه‌ها یاری‌گر مردم مظلوم و مقاوم باشند.

برگزاری اختتامیه جشنواره ابوذر با حضور سردار نقدی

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر روز پنجشنبه 20 دی ماه با سخنرانی سردار نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در قزوین برگزار می‌شود.

محمد کشاورز با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر در قزوین اظهار کرد: فراخوان شرکت در این جشنواره، مهرماه امسال از طریق فضای مجازی و همچنین نامه‌نگاری و ارسال آیین‌نامه و پوستر جشنواره برای همه رسانه‌های استان اعلام شد که زمان ارسال آثار تا 20 آبان ماه تعیین شده بود. مراسم اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر روز پنجشنبه(20 دی ماه) با سخنرانی سردار نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: به دلیل استقبال گسترده اصحاب رسانه از این جشنواره و همچنین همزمانی با برگزاری کنگره شهدای استان، زمان ارسال آثار تا اواسط آذر ماه تمدید شد. 

384 اثر به دبیرخانه جشنواره ابوذر قزوین ارسال شد
وی با اشاره به تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره ابوذر قزوین عنوان کرد: امسال 384 اثر توسط 95 شرکت کننده از 35 رسانه و یک اثر آزاد به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که نشان‌دهنده رشد قابل توجه آثار به لحاظ کمی و کیفی نسبت به جشنواره سال گذشته است. در سال گذشته 239 اثر توسط 63 شرکت کننده از 24 رسانه استان و یک اثر آزاد به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.

بیشترین اثر در بخش اجلاسیه شهدا با 83 اثر، مقاومت و دفاع مقدس 68 اثر، بصیرت و دشمن شناسی 59 اثر، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی 51 اثر، خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی 48 اثر، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی 44 اثر، اقتصاد مقاومتی 22 اثر و مسائل صنفی خبرنگاری 9 اثر است. 

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: در بخش‌های شش‌گانه جشنواره نیز بیشتر آثار در بخش گزارش با 145 اثر، یادداشت و مقاله 50 اثر، خبر 92 اثر، تیتر 23 اثر، عکس 38 اثر و موشن گرافی و چندرسانه‌ای نیز 36 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. بخش داوری جشنواره ابوذر در سال جاری در بخش فیلم و عکس توسط کارشناسان و متخصصین بسیج رسانه شهر کرج و مابقی آثار توسط بسیج رسانه تهران انجام شد. همچنین امسال کلیه آثار برای داوری کدگذاری شده بود و به هیچ عنوان اسم نویسنده و رسانه برای داوران مشخص نبود.

کشاورز تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره فقط ایجاد یک فضای رقابتی بین اصحاب رسانه نیست بلکه بیشتر منظور هم‌افزایی بین رسانه‌های مختلف و تولید محتوای متناسب با آرمان‌های انقلاب و در محورهای مختلف اجتماعی و اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است. 

وی در پایان گفت: رشد کمی و کیفی آثار ارسالی و افزایش مشارکت رسانه‌ها در برگزاری سومین جشنواره ابوذر قزوین، نشان دهنده افزایش اعتماد آنها نسبت به بسیج رسانه است.