گزارش تصویری نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی با حضور مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی(ماهر)

تنها راه برون‌رفت از فتنه آینده، حضورمردم در صحنه است

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی(ماهر) بیان کرد: تنها راه برون‌رفت از فتنه آینده که بارها از سوی دشمنان تکرار شده به میدان آوردن مردم است.

علیرضا زاکانی در نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی که با حضور اصحاب رسانه استان به همت سازمان بسیج رسانه در سالن اجتماعات بسیج اقشار سپاه صاحب‌ الامر(عج) استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در مسیری که از این انقلاب دنبال می‌شود باید هم روی نقاط قوت گذشته پافشاری کنیم و هم نسبت به  عیوب و نواقص موجود به نیکی نگریسته و شرایط را به سمتی ببریم که وضع موجود دگرگون شود.

وی با اشاره به اینکه هر یک از بندهای بیانیه گام دوم انقلاب از زبان رهبری می‌تواند راهگشا باشد، افزود: این بیانیه هم به اصول ماندگار انقلاب پرداخته و هم به انعطاف‌پذیری و ضرورت‌های تحولی توجه کرده است.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر): اضافه کرد: فهم صحیح بیانیه رهبری و تبیین آن برای عموم مردم جامعه نخستین گامی است که امروز باید برداشته شود و قرار نیست ۴۰سال طول بکشد تا گام دوم برداشته شود.

زاکانی ادامه داد:امروز انقلاب در یک نقطه‌ای ایستاده که دشمنان آن در تمام عرصه‌ها از این انقلاب شکست خوردند.

به گفته وی در ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان سعی داشتند با ایجاد جنگ سخت و تجزیه‌طلبی و آشوبگری انقلاب را به زیر کشیده و از طریق دولت موقت و بنی‌صدر به دنبال انحراف انقلاب بودند.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر) عنوان کرد: براین اساس در سال۶۷ اعلام کردند که باید در جنگ سخت با انقلاب شکست خوردیم و نیاز است جنگ نرم را آغاز کنیم.

زاکانی تصریح کرد: دشمنان همچنین به دین بسنده نکرده و به دنبال ایجاد نقاب شکاف بین مسؤولان بودند و شرایط را به گونه‌ای پیش ببرند که جنگ قدرت شکل گیرد اما انقلاب استوار ماند.

وی بیان کرد: دشمنان در گام پنجم به دنبال ایجاد انقلاب رنگین بودند و هزینه کردند اما موفق نشدند و انقلاب مانند یک موجود زنده و بانشاط پس از آسیب دیدن خود را ترمیم کرد.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر) افزود: در سال۸۹ یک جنگ نیابتی را دنبال کردند و شرایطی را در سوریه و عراق ایجاد کرده و به دنبال کشاندن آن شرایط به داخل ایران بودند اما انقلاب با تشکیل نهضت مقاومت در این دوره نیز موفق بود.

زاکانی اضافه کرد: در گام بعدی دشمنان وقتی از همه این موارد شکست خوردند، سعی کردند از طریق برجامیزه کردن  توانمندی‌ها ما را در شرایطی قرار دهند که تمام توانمندی‌های خود را از دست بدهیم که بحمدالله دشمنان در همان ابتدای راه شکست خوردند.

وی ادامه داد: امروز تمام امید آمریکا به داخل کشور دوخته شده و تلاش می‌کند در مرحله نهم تقابلی همه ظرفیت‌ها را فعال کرده و از طریق تشدید شرایط مسیری را دنبال کند که تمام ظرفیت‌های موجود و گسل‌های اساسی را فعال کند و مردم را در مقابل نظام قرار دهد.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر) عنوان کرد: فتنه آینده چیزی خیالی نیست بلکه امری عینی به شمار می‌رود که مکرر در مورد آن خبر دادند و براساس تشدید فشار اقتصادی، ناکارآمدی مدنی و آشوب است.

زاکانی تصریح کرد: راه پیشگیری از این فتنه آگاهی‌بخشی به متن جامعه و به میدان آمدن مردم در مقابل این آشوب‌طلبی است بنابراین نیازمند تشدید وحدت، افزایش انگیزه الهی و سرعت بخشیدن برای رسیدن به اهداف انقلاب هستیم.

وی گفت: هر چه هوشمندتر و دقیق‌تر باشیم، می‌توانیم هزینه‌های سنگینی را به دشمن وارد کرده و مأیوس کنیم.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر با اشاره به اینکه در پیروزی انقلاب ۳ویژگی بارز شد، بیان کرد: در این برهه، گوهردین و مکتب امام راحل به عنوان اسلام ناب محمدی مشخص و پس از آن با مشخص شدن ارزش رهبری الهی و هدایت‌های او قیمت و ارزش بالای مردم و اراده آنان آشکار شد.

زاکانی افزود: ما در این مسیر حرکت کردیم اما امروز به تحقق دولت اسلامی نرسیدیم اما ارزش والای مردم مشخص شد لذا مردم‌سالاری دینی یک ویژگی بالایی برای مردم قائل است و حقوق ویژه‌ای برای مردم در نظر می‌گیرد که باید توسط دولت و حاکمیت ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه همزمان با تکثیر پیام انقلاب باید شاهد تحقق تمدن اسلامی در تمام دنیا می‌بودیم، اضافه کرد: به نظر می‌رسد در هر سه راه حرکت کردیم اما هر ۳ در عرض هم پیش رفته و تحقق کامل هر بخش مقدمه تحقق بخش دیگر است.

 مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر ادامه داد: از این جهت در بیانیه گام دوم به زیبایی نقطه آغاز بیان و نقطه مواجهه امروز ذکر شده است که نشان می‌دهد امروز در میانه راه هستیم و باید نسبت به نقاط ضعف بیداری حاصل کنیم.

زاکانی با تأکید بر اینکه وحدت برای عرصه سیاسی لازم است اما کافی نیست، عنوان کرد: تمام تلاش این است که تغییر نسلی و حرکت جدی را در شاکله وحدت‌بخش داشته باشند و هم در ماجرای انتخاب و دقت مجلس آینده بیش‌ازپیش باید متوجه نسل دوم و سوم انقلاب باشد و بتواند از تجارب نسل اول نیز استفاده کند.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر با بیان اینکه افرادی کارآمد از عناصر انقلابی باید در مجلس حضور داشته باشند، تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس باید منافع ملی را به منافع شخصی و منطقه‌ای ترجیح داده و افرادی با برنامه منسجم برای حضور در مجلس معرفی شوند.

زاکانی گفت: ان‌شاءالله مجلس آینده یک دوربرگردان جدی برای انقلاب و آغاز لبیک‌گویی به بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب باشد.

وی بیان کرد: تنها راه برون‌رفت از فتنه آینده که بارها از سوی دشمنان تکرار شده به میدان آوردن مردم است.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر با اشاره به اینکه رهبر بالاترین ظرفیت را برای مسؤولان خلق کرده است، خاطرنشان کرد: با اختیاراتی که رهبری به سران سه قوه داده بسیاری از مشکلات با مشورت و هماهنگی سه قوه قابل‌رفع است و از سوی دیگر با اختیارات ویژه‌ای که به دستگاه قضایی دادند چپاولگران و افرادی که دنبال ایجاد مفسده اقتصادی هستند به نتیجه عمل خود می‌رسند.

زاکانی اظهار کرد: خدمت‌گزاری به مردم جهادی است که هر یک از افراد با توجه به موقعیتی که دارند، می‌توانند در پیش گیرند و جهاد بعدی نیز برای پیشرفت‌جویی است زیرا تولید علم و دانش یک مسیر بسیار روشنی را فراروی ما قرار می‌دهد و حرکت شتابان کمک می‌کند آهنگ جامعه از رشد نیفتد.

وی با بیان اینکه استعفای ظریف کار بسیار زشت و بدی بوده است، اظهار کرد: در این جنگ تمام‌عیاری که با آمریکا داریم نباید خمودگی را از جبهه سیاست مشاهده کنیم و آقای ظریف باید می‌ماند و موضوعات مطرح شده در برجام را پیگیری می‌کرد.

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر یادآور شد: برای رفع مشکلات باید به ظرفیت‌های داخلی تکیه کرده و مشکلات را با توان داخلی حل کنیم و دولت هم باید بر مدار قانون حرکت کرده و از ظرفیت‌های داخلی به نحو مطلوب استفاده کند.

رسانه ها ظرفیتی برای تبیین گام دوم انقلاب

محمد کشاورز : رسانه ها از ابزار و ظرفیت های موجود برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب استفاده موثر داشته باشند.

به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین پنجمین جلسه از سلسله نشست های بصیرتی ‘دفاع همچنان باقی است…’ با موضوع تبیین بیانیه گام دوم انقلاب ویژه اصحاب رسانه و با سخنرانی دکتر علیرضا زاکانی نماینده ادوار مجلس در سالن جلسات بسیج اقشار سپاه حضرت صاحب الامر(عج) برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین ضمن عرض خیرمقدم و تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی (ره) گفت : رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب با مرور تجربه‌ی ۴۰ ساله‌ی انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است. گام دومی که باید در چارچوب نظریه‌ی نظام انقلابی و با تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی به‌سوی تحقق آرمانِ «ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه)» برداشته شود.

کشاورز با اشاره نقش نخبگان جامعه در تبیین این بیانیه گفت : انتظار جامعه از رسانه ها که وظیفه اطلاع رسانی و روشنگری افکار عمومی را به عهده دارند این است که ضمن مطالعه و درک کامل این موضوع از ابزارها و ظرفیت های موجود طی سلسله یادداشت‌ها و گفتگوهایی در قالب پرونده‌ی گام دوم انقلاب به بررسی و تبیین ابعاد مختلف این بیانیه‌ ‌بپردازند و در اجرایی شدن این مطالبات نقش به سزایی داشته باشند. لازم به ذکر است به مناسبت میلاد فرخنده ام الائمه (س) و روز مادر به همه حاضران در مراسم یک جلد کلام الله مجید اهداء شد .

برندگان مسابقه کتابخوانی چهل سال با انقلاب مشخص شدند

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی چهل سال با انقلاب را اعلام کرد .

محمد کشاورز گفت : این مسابقه کتابخوانی به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از کتاب «۴۰ سال با انقلاب» تالیف سیدمحمدحسن محمودی که توسط انتشارات اندیشه زرین منتشر شده بود برگزار شد.

وی اظهار داشت: این کتاب ۸۰ صفحه ای در قطع پالتویی و در چهار فصل شامل دست آوردهای انقلاب اسلامی در کلام رهبری ، انقلاب اسلامی ایرانی در نگاه شخصیت های بین المللی ، نگاهی به دست آوردهای ۴۰ ساله جمهوری اسلامی ایران ، و دستاوردهایی از جنس افتخار و غرور  تدوین شده است.

کشاورز با اشاره به استقبال مطلوب از این مسابقه گفت : در مجموع 465 نفر با ارسال پاسخ نامه از طریق فکس و پیامک در مسابقه مشارکت کردند که تعداد 118 نفر پاسخ صحیح را ارسال نموده بودند .

مسئول بسیج رسانه با توصیه به اهمیت قائل شدن به بحث مطالعه از طرف خانواده ها ، به گزینه های صحیح اشاره کرد و گفت : عدد 2231124222 گزینه های صحیح 10 سوال مسابقه بود که به قید قرعه آقای حبیب الله مجتبوی از قزوین ، آقای علی سعادت پور از محمدیه و خانم نجیبه شاهی از آبیک به عنوان سه برنده مسابقه انتخاب شدند .

کشاورز گفت : برندگان می توانند جهت دریافت هدیه خود به سازمان بسیج رسانه استان قزوین به آدرس قزوین ، شهرک کوثر، بالاتر از فلکه دوم ، خیابان اندیشه ، نبش خیابان ابوذر جنوبی مراجعه نمایند .

موفقیت رسانه‌ها در جنگ نرم نیازمند شبکه‌سازی است

چهارمین نشست از سلسله نشست‌های «دفاع همچنان باقیست» امروز با حضور حسن شمشادی خبرنگار صدا و سیما با موضوع تصویرسازی معکوس رسانه‌های بیگانه از دستاوردهای انقلاب اسلامی در بعدازظهر روز چهارشنبه 17 بهمن در سالن جلسات شهیدحسن‌پور سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین برگزار شد.

وی بیان کرد: امروز افرادی که پیروزی انقلاب اسلامی را دیده‌اند و از نزدیک آن را حس کرده‌اند، در کنار نسل جدید جشن40 سالگی انقلاب را برگزار می‌کنند.

خبرنگار صداوسیما اضافه کرد: در این شرایط باید گذشتگان تجربیات و آنچه از دوران انقلاب اسلامی را دیدند در اختیار جوانان قرار دهند تا بتوانند به آنها برای انجام وظایف و موفقیت کمک کنند.

وی با اشاره به قانون بازنشستگی اظهار کرد: اینکه افراد مسن که تجربیات فراوانی دارند بازنشسته شوند و بروند و جوانانی بدون تجربه اجرایی وارد کار شوند چنین کاری درست نیست.

شمشادی بیان کرد: باید در چنین شرایطی تلفیقی از دو نسل در همه زمینه‌های مختلف وجود داشته باشد و گذشتگان تجربیات خود را به جوانان انتقال دهند تا نسل امروز با شوری که دارند بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی ابراز کرد: انقلاب اسلامی در همه زمینه‌های مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است که نمونه‌های آن در استان قزوین زیاد است و باید به درستی به آحاد جامعه اطلاع‌رسانی شود.

شمشادی یادآور شد: رسانه‌ها در ۴۰ سال گذشته از ابزارهای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کردند که موجب اقناع شدن مردم آن زمان می‌شد ولی امروز بهره‌گیری از این ابزارها دیگر جوابگوی نیازهای آحاد جامعه نیست.

وی ادامه داد: برای جذب کردن مخاطبان و بیان دستاوردها به مردم باید از تکنیک‌ها و ابزارهای نوین بهره برد تا بتوانیم موفق باشیم.

خبرنگار صدا و سیما بیان کرد: باید در بررسی و بیان رسانه‌ها هوشیارانه عمل کنیم و در میدان دشمن بازی نکنیم و از سیاه‌نمایی پرهیز کنیم ولی از طرف دیگر باید مشکلات مردم را گفت.

شمشادی اظهار کرد: هر رسانه به دنبال مخاطب خود است به همین دلیل اگر رسانه‌ای می‌خواهد موفق باشد باید بتواند اطمینان و اعتماد مردم و مخاطبین خود را جلب کند.

خبرنگار سابق ایران در سوریه خاطرنشان کرد: اگر رسانه‌ها در قالب خبر، گزارش، تصویر، فیلم و یادداشت نتوانند حرف‌های مردم را بگویند مخاطب به سمت رسانه‌های بیگانه مانند آمدنیوز، من‌وتو و بی‌بی‌سی جذب می‌شود.

وی ابراز کرد: رسانه کار سخت و آسان است و در عین حال پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که باید با استفاده ابزار خاص خود مطالب مردم بازگو شود.

خبرنگار صداوسیما بیان کرد: رسانه‌ها همه چیز را باید بگویند اما باید به‌موقع، سریع و شفاف و با استفاده از ابزارهای نوین بگویند تا بتوانند مردم به آنها اعتماد و اطمینان کنند.

وی ابراز کرد: برخی مسؤولان رسانه‌ها معتقدند که باید برخی چیزها را به مردم نگویند که چنین چیزی غلط است باید گفت تا بتوان به سوالات آنها پاسخ داد.

شمشادی یادآور شد: رسانه‌ها باید در هر زمینه‌ای حضور فعال داشته باشند و منفعانه عمل نکنند و نگویند صبر کنیم تا دیگران نظرات خود را بگویند و سپس ما وارد میدان شویم.

وی خاطرنشان کرد: اگر رسانه‌ها بخواهند میدان را خالی کنند و رسانه‌هایی مانند آمدنیوز برای مردم اطلاعات دهند راحت و بدون تعارف باید بگویم ما باختیم.

خبرنگار سابق ایران در سوریه و عراق ادامه داد: اگر می‌خواهیم بازنده این میدان نباشیم، باید در فضای مجازی حضور فعال داشته باشیم و تولید محتوا داشته باشیم تا بتوانیم به مردم اطلاعات و آگاهی دهیم.

وی با بیان اینکه جنگ نرم به مراتب سخت‌تر از جنگ سخت است، بیان کرد: اسم این جنگ نرم است و ظاهری آسان دارد ولی سخت‌تر از خاک‌ریز، خمپاره ۶۰ و تیراندازی است.

شمشادی ابراز کرد: رسانه‌ها باید در جبهه نرم شبکه‌سازی کنند، با یکدیگر در ارتباط باشند و به صورت مداوم و همه جانبه محتوای غنی تولید کنند تا بتوانند موفق باشند.

وی یادآور شد: رسانه‌ها باید روشن‌گری، بصیرت‌افزایی و هم‌افزایی و در کنار آن آموزش و در کنار هم بودن داشته باشند تا در کارشان نتیجه مثبت به دست آورند.

خبرنگار صداوسیما ابراز کرد: امروز رسانه‌ها باید علاوه بر دستاوردها، ایرادها و معایب را هم بگویند و تاثیرگذاری و جریان‌سازی داشته باشند و بدون توجه به جناح و حزب خاصی مطالب خود را شفاف و صریح بدون اینکه به رهبری، امام و شهدا خیانت کنند بیان کنند.

شمشادی در پایان یادآور شد: چنین رسانه‌ای مورد اطمینان و وثوق مردم است و می‌تواند با استفاده از بهترین ابزارهای نوین مطالب مردم را در رسانه بگوید و آنها نیز جذب چنین رسانه‌ای شوند.

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین بمناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

بسمه تعالی

إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ

خداوند سرنوشت هيچ قوم (و ملّتى) را تغيير نمى‏دهد مگر آنكه آنان آنچه را در خودشان است تغيير دهند (رعد/۱۱)

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) :

 هر سال بیست و دو بهمن ، ملت ایران ضربه‌ای بر دشمنان وارد میکند و مثل بهمنی بر سر دشمنان و مخالفان فرود می‌آید.

انقلاب اسلامی با عزم، ایمان و نیروی انقلابی ملت ایران حول ولایت و رهبری امام خمینی (ره) در ۲۲ بهمن ۵۷ طومار رژیم شاهنشاهی را در هم پیچید و تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای دست یابی به اهداف و آرمان‌های متعالی خود رقم زد.

       ملت بزرگ ایران با پشت سر نهادن سال‌های پر فراز و نشیب توام با مقاومت، عزت و اتحاد ، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود را با وجود توطئه ها، دسیسه‌ها و دشمنی‌های بی شمار و بی پایان دشمنان قسم خورده ، سرفرازانه به نظاره نشسته است و در اوج بلوغ و اقتدار، شکرگزار عزت و قدرتی است که به برکت این انقلاب شکوهمند و مردمی، از آن برخوردار شده است و هر روز قدرتمندتر ، با عزت‌تر و امیدوارتر از گذشته، به حیات طیبه خود ادامه می‌دهد.

      دشمن مکار و حیله گر که در تجربه 40 ساله تقابل با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راه به جایی نبرده است ، اینک در یک عملیات روانی گسترده ، تمامی تلاش خود را بر روی تاثیر بر اذهان و قلوب مردم و خصوصا نسل جوان متمرکز کرده تا شاید بتواند خللی در اراده ها و افکار ایجاد نماید و با تصویرسازی معکوس از قدرت پوشالی خود ، انکار موفقیت های نظام اسلامی ، زیر سوال بردن مبانی انقلاب و کوچک نمایی دستآوردهای بی نظیر آن بین مردم و مسئولین بی اعتمادی و شکاف بی اندازد .

        پر واضح است که در همه حال بخصوص در شرایط حساس کنونی یکی از راه های موفقیّتِ عملی و خنثی سازی سیاه نمایی بدخواهان خارجی و مزدوران داخلی آنان، همفکری و همکاری نزدیک قوای سه گانه و کلیه دستگاه ها برای حل مشکلات و معضلات کشور است . بخصوص دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با «تکیه بر هویت انقلابی، کار جهادی و بهره‌مندی از حمایت مردمی و سرمایه‌های مادی و معنوی کشور» به اولویت های مشخص شده توسط رهبر معظم انقلاب در آغاز کار دولت دوازدهم که همانا « پرداختن به مشکلات مردم به‌ویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی» ، «تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملت‌ها و دولت‌ها» ، و « ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه‌طلبان» ، است، توجه جدی نموده و نسبت به اجرای آن گامهای موثرتری بردارد. 

        در ایامی که مزین و آراسته به نام شهیده راه ولایت و مادر خوبی ها ، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است، « جامعه رسانه‌ای بصیر و انقلابی استان قزوین » متحد و یک صدا با به تصویر کشیدن دستاوردهای درخشان انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته و پوشش شایسته ویژه ‌برنامه‌های ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ، به عنوان قطره ای از اقیانوس بی کران امت بپاخاسته ایران اسلامی ، مشتاقانه همگام با مردم و با حضوری منسجم و موثر در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت نموده و بار دیگر به مستکبرین عالم و سرسپردگان داخلی آنان اعلام می کند که بر حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن تا پای جان ایستاده و دشمنان بی هویت و سرگردان این انقلاب الهی را به خاک مذلت خواهد کشاند.

نصرمن ا… و فتح قریب 

«امید» و «اعتماد به نفس» دو سرمایه اصلی و بسیار بزرگ مردم ایران است

در ششمین روز از دهه مبارک فجر ، چهارمین جلسه از سلسله نشست های «دفاع همچنان باقیست …» به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین و با موضوع « تصویرسازی معکوس رسانه های بیگانه از دستاوردهای انقلاب اسلامی» با حضور حسن شمشادی خبرنگار صداوسیما در سالن جلسات شهید حسنپور سپاه ناحیه قزوین برگزار شد .

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین در آغاز این جلسه ضمن گرامیداشت ایام شهادت شهیده راه ولایت حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک ایام ا… دهه فجر گفت : این روزها مردم ایران چهارمین دهه انقلاب اسلامی خود را گرامی می دارند و آماده ورود به دهه پنجم انقلاب می شوند؛ چهل سال پر فراز و فرود با حرکت در مسیری پر از موانع داخلی و خارجی.

محمد کشاورز افزود : در دهه فجر فرصتی پیش آمده تا گزارش‌های متنوعی در حوزه های مختلف از سوی رسانه‌های داخلی و خارجی برای بررسی عملکرد کشورمان در این چهار دهه منتشر شود. بسیاری از رسانه‌های خارجی و برخی ایادی داخلیشان در این روزهای خاص، نقاب از چهره انداخته و فرصت را مهیا دیده‌اند تا به زعم خود، شلاق نقد غیرمنصفانه را بر تن تنومند انقلاب اسلامی بنوازند، چه بسا با سیاه‌نمایی، انقلاب را ، ناکارآمد جلوه دهند، ولی الحمدلله دستاورد‌ها و پیشرفت‌های آن در عرصه داخلی و بین‌المللی نمایان است. امروز انقلاب اسلامی ایران علیرغم هجمه همه‌جانبه استکبار جهانی و تحریم‌های ناجوانمردانه، در اعماق قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای گرفته و هرروز بر پیشرفت و عظمت آن افزوده می‌شود بنابراین پیشرفت ایران اسلامی در طول این چهار دهه بر کسی پوشیده نیست و بیان این دستاورد‌ها نیز در سطح جامعه باعث موج امیدآفرینی و ایستادگی بیش‌ازپیش مردم در برابر این توطئه‌ها خواهد شد.

کشاورز با اشاره به اینکه باب نقد همیشه باید باز باشد، گفت : نقد نباید با همان ادبیات و لحنی که بیگانگان مطرح می‌کنند عنوان شود، برخی تصور می‌کنند با انتقاد کردن به وضع موجود محبوب القلوب می‌شوند، در حالی که مشکلات را همه می‌دانند، اما باید درصدد حل آن برآمد . سیاه نمایی، کار هنرمندانه‌ای نیست و باید هر کسی که توانایی کمک دارد برای گره‌گشایی از مشکلات مردم و کشورکمک کند.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین در ادامه با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی طی یکی از سخنرانی هایشان گفت : حضرت آقا به یکی از  طراحی های اصلی دشمن که سال های گذشته و به خصوص این اواخر با آن مواجه شده ایم اشاره کرده اند و آن را « ناامید کردن مردم به آینده » و « گرفتن اعتماد به نفس » آنان از طریق « بزرگ‌نمایی مشکلات و ضعف‌ها و کاستی‌ها » دانسته اند.

کشاورز افزود : «امید» و «اعتماد به نفس» دو سرمایه اصلی و بسیار بزرگ مردم ایران است که ما را در طول 4 دهه اخیر از یک کشور وابسته و عقب مانده به یک کشور مستقل و قدرتمند و در مسیر پیشرفت تبدیل کرده است. انگشت گذاشتن دشمن روی این دو سرمایه در حقیقت تلاش برای از بین بردن  این گنج های باارزش و راهبردی ملت ایران است. این طراحی از طریق « بزرگ‌نمایی» مشکلات و ضعف‌ها و کاستی‌ها در حال انجام است. کشاورز در پایان ضمن توجه دادن رسانه ها و مردم به مراقبت از طراحی هوشمندانه دشمن ، گفت : مسئولان کشور نیز باید تلاش کنند تا با رفع مشکلات مردم به خصوص مشکلات معیشتی راه را بر نقشه دشمن ببندند.

مسابقه کتابخوانی «40 سال با انقلاب» به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر توسط این قشر از بسیج در استان برگزار می شود.

مسابقه کتابخوانی ’40 سال با انقلاب’ در قزوین برگزار می شود

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان گفت: منبع مطالعه این مسابقه کتاب «40 سال با انقلاب» تالیف سیدمحمدحسن محمودی است که توسط انتشارات اندیشه زرین منتشر شده و نسخه الکترونیکی آن توسط بسیج رسانه استان قزوین منتشر شده است.

وی اظهار داشت: این کتاب 80 صفحه ای در قطع پالتویی و در چهار فصل شامل دست آوردهای انقلاب اسلامی در کلام رهبری ، انقلاب اسلامی ایرانی در نگاه شخصیت های بین المللی ، نگاهی به دست آوردهای 40 ساله جمهوری اسلامی ایران ، و دستاوردهایی از جنس افتخار و غرور  تدوین شده است.

کشاورز خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان می تواتند پاسخ نامه خود را تا 22 بهمن ماه سال جاری از طریق آدرس پستی به نشانی قزوین ، شهرک کوثر، بالاتر از فلکه دوم ، خیابان اندیشه ، نبش خیابان ابوذر جنوبی و یا از طریق نمابر به شماره 33785100 و یا به سامانه پیامکی این سازمان به شماره 6600028839  ارسال نمایند.

وی اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه های مختلف گسترده و فراوان است و می توان ساعت ها ی طولانی درباره آن گفتگو نمود و افتخار کرد که زیر سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ارزش های دینی و الهی در جهان گسترش پیدا می کند .

محمد کشاورز هدف از برگزاری مسابقه کتابخوانی را بیان گوشه ای از دستاوردهای جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف دانست و گفت : اینگونه برنامه ها زمینه ساز افزایش آگاهی مردم، تقویت حس اعتماد مردم به نظام اسلامی، بالارفتن احساس تعلق اجتماعی، ترویج گفتمان انقلاب اسلامی، گسترش آرمان های انقلاب و تبیین و شناخت دشمن می شود و راه را برای نقش آفرینی موثرتر و بهتر مردم در رویدادهای پیش رو فراهم کرده و زمینه را برای تداوم و پیشبرد انقلاب اسلامی فراهم می آورد.

لازم به ذکر است به برندگان این مسابقه فرهنگی جوایز نفیسی اهدا خواهد شد .

دانلود کتاب 40 سال با انقلاب

مسئولان استان نباید از بیان نقدها گلایه‌مند شوند

امام جمعه شهر الوندگفت: چرا باید عده‌ای بر حاکمیت یک بنگاه اقتصادی بزرگ خیمه بزنند؟ یک کارگزار نظام اسلامی نباید خود را در معرض تهمت قرار دهند مردم انتظار دارند زندگی مسئولان نزدیک زندگی آنها باشد.

اعضای شورای بسیج رسانه استان قزوین با حضور در دفتر امام جمعه شهر الوند با حجت الاسلام مهدوی در بعدازظهر هفتم بهمن ماه دیدار و گفت‌وگو کردند. 

محمد کشاورز مسئول بسیج رسانه استان قزوین از مواضع انقلابی امام جمعه شهر الوند در بیان مشکلات موجود در این شهر و بیان مطالبات مردم تشکر کرد.

حجت الاسلام مهدوی در این دیدار اظهار کرد: واقعیت این است در شرایط امروز رسانه حرف اول را در حوزه تاثیرگذاری و ارتباط با مخاطب می‌زند، هر جناح و مکتبی که رسانه قدرتمندتری دارد بیشترین تاثیرگذاری را خواهد داشت. 

وی افزود: فضای مجازی امروز یک رسانه قوی است و بیشترین تاثیرگذاری را روی فرهنگ دینی ما داشته و جوانان ما را تحت پوشش خود قرار داده است. 

امام جمعه الوند اذعان کرد: البته نباید از حضور تاثیرگذار دشمن در این فضا برای به ابتذال کشاندن و بی‌دین کردن جوانان غافل شد، دشمن ما فضای پرجاذبه ای شکل داده است که بتواند ریشه دین و اعتقادات را بزند و تاحدودی در این مسیر موفق عمل کرده است.

وی عنوان کرد: امروز در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار همچون اینستاگرام و تلگرام شاهد گسترش فساد هستیم که جوانان ما را گرفتار خود کرده است، زمانی که زمامداران کشور این اعتقاد را دارند که آزادی‌ها به هرنحوی باید گسترش یابد، کشور دچار مشکل خواهد شد. 

این مسئول فرهنگی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند ما در جنگ فرهنگی و رسانه ای قرار داریم و باید مراقب باشیم که هرجنگی دارای برنده و بازنده است، آنچه امروز ایران اسلامی را در برابر هجمه‌های دشمن حفظ کرده، ایمان و اعتقاد ملت ایران است و این نصرت خدا پشتوانه ماست بنابراین نیازمند ایستادگی و مقاومت در مسیر جنگ فرهنگی هستیم. 

وی تصریح کرد: امروز دشمن در فضای مجازی با هوچی گری به دنبال جنجال سازی است،
نمازجمعه یک تریبون قدرتمند رسانه ای است که شاید به نحو مناسب از آن استفاده نمی‌شود و حضور قشر جوان در آن کم است، درصورتی که می‌توان با ایجاد جاذبه زمینه حضور جوانان و اقشار مختلف مردم را فراهم کرد. 

مهدوی ابراز کرد: اصحاب رسانه رسالت سنگینی برعهده دارند و باید خلاءهای فرهنگی و اجتماعی موجود را پر کنند، طی چند ماه گذشته که در الوند حضور داشتم مشکلات موجود را رصدکردیم، نباید از نقدها گلایه‌مند شد زیرا نقد سازنده و عامل رفع مشکلات موجود است.

وی گفت: طی هفته‌های گذشته نقدهایی که در نمازجمعه مطرح شد زمینه حضور بیشتر مردم الوند درنمازجمعه را فراهم کرد، زیرا شاهد بودند که مطالبات آنها از طریق تریبون رسمی شهرشان مطرح می‌شود، بیان مطالبات و نقدها زمینه اعتماد مردم به مسئولان و انقلاب فراهم می‌کند. 

امام جمعه الوند یادآور شد: ۱۷سال است بیمارستان رحیمیان تاسیس شده اما طی این مدت گزارش عملکردی از روند مالی و کاری آن ارائه نشده است، از سوی دیگر در اساسنامه آن ذکر شده که این بیمارستان یک موسسه خیریه غیرسیاسی و غیردولتی و غیرتجاری است که نباید به دکان داری بپردازد، اگر این مشکلات بیان نشود مردم گلایه‌مند خواهد بود. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات شرکت شهرصنعتی تصریح کرد: چرا باید عده‌ای بر حاکمیت یک بنگاه اقتصادی بزرگ خیمه بزنند؟ یک کارگزار نظام اسلامی نباید خود را در معرض تهمت قرار دهند مردم انتظار دارند زندگی مسئولان نزدیک زندگی آنها باشد. 

مهدوی عنوان کرد: غیرقانونی و قانونی بودن حضور مدیران دولتی در هیئت مدیره شرکت صنعتی مدنظر ما نیست، ما می‌گوییم چرا باید مدیران دولتی در چندجایگاه شغلی حضور داشته باشند و بر مدیریت این شرکت خیمه بزنند؟

وی افزود: ما نباید مردم را به بازی بگیریم، اگر هم نقدها بیان می‌شود به مذاق عده ای خوش نمی‌آید، این مشکلات مردم دردهایی است که در دل مردم وجود دارد که باید گفته شود، ما از استاندار محترم دعوت کردیم که در نمازجمعه حضور داشته باشد و نقدهای مردم را پاسخ دهد تا رابطه بین مسئولان و مردم تقویت شود. 

مهدوی بیان کرد: امام جمعه‌های شهرهای مختلف اگر در تریبون‌های نمازجمعه دردهای مردم را بیان کرده و مطالبات آنها را پیگیری کنند، مردم به عملکرد مسئولان خود امیدوار می‌شوند.