« معامله شرم‌آور قرن » مورد قبول هیچ مسلمان و انسان آزاده‌ای نیست

هشتمین جلسه از سلسله نشست های دفاع همچنان باقیست ، با موضوع خبرنگاری جنگ و بحران در قزوین برگزار شد
مسئول بسیج رسانه قزوین در این نشست گفت:این برنامه کار مشترکی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ، اداره کل روابط عمومی و امور لین الملل استانداری و سازمان بسیج رسانه استان قزوین است، که در آن با توجه به فرصت موجود درباره ضرورت و راهکارهای انتقال تجربیات خبرنگاران سال‌های دفاع مقدس به نسل جدید خبرنگاران و بهره‌مندی آنها از آموزش‌های به روز و شیوه‌های خبرنگاری بحران صحبت خواهد شد.

محمد کشاورز گفت : زمان زیادی از فعالیت خبرنگاران بحران و جنگ در سراسر دنیا می‌گذرد، اما خبرنگاران ایرانی برای نخستین‌بار، با حضور در جبهه‌ها این شیوه پوشش خبری را عملاً آموختند. آموزش خبرنگاران فعال در این حوزه باید با نگاه به تجربیات گذشته صورت گیرد تا افرادی را برای حفظ منافع ملی و احترام به آنانی که جان خود را در راه حفظ آرمان های  انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان از دست داده‌اند، تربیت کنیم .

کشاورز گفت: شیوه‌های جنگ در دنیای امروز، دچار تغییرات گسترده‌ای شده‌اند و این بدان دلیل است که پیروزی در آنها، بیش از آن که وابسته به شکست دادن دشمن در صحنه جنگ باشد، به هدایت افکار عمومی داخلی و بین‌المللی، بستگی دارد. دست‌یابی به دفاع مقدس در برابر این شیوه‌ها با استفاده صحیح و به موقع از رسانه‌ها عملی خواهد بود.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه مسلمانان گفت: رژیم آمریکا و صهیونیست‌ها از سرسخت‌ترین دشمنان انسان‌های آزاده جهان، مظلومان عالم و اسلام ناب محمدی به شمار می‌روند و برای ضربه زدن به مسلمانان از هیچ توطئه‌‌ای فروگذار نیستند تا بتوانند بر منابع مالی و انسانی جهان اسلام تسلط یابند. آنها در حرکتی جدید به دنبال تحقق توطئه‌ای به نام «معامله قرن» هستند که در واقع معامله فروش قدس شریف و آرمان فلسطین است و هدف اصلی آن صهیونیست‌نشین کردن تمام اراضی فلسطین اشغالی است به طوری که آوارگان فلسطینی دیگر حق بازگشت به سرزمین خود را نداشته باشند و عمری دوباره به غده سرطانی در حال افول اسرائیل داده شود.

مسئول بسیج رسانه قزوین ادامه داد:این معامله شرم‌آور نه تنها مورد قبول فلسطینیان بلکه مورد قبول هیچ مسلمان و انسان آزاده‌ای قرار نخواهد گرفت و سرنوشتی مانند دیگر طرح‌های مشابه مانند کمپ‌دیوید در انتظار آن خواهد بود. ترامپ و ایادی منطقه‌ای او باید بدانند که ملت مظلوم فلسطین هیچ گاه از مقاومت و استقامت علیه ظلم مستکبران دست برنخواهند برداشت و دیگر ملت‌های جهان نیز از این آرمان والا حمایت خواهند کرد و در برابر این اقدام نامشروع واکنش نشان خواهند داد.

 کشاورز اظهار داشت:سران خائن کشورهای مرتجع عربی نیز باید بدانند که با برگزاری جلسات و کنفرانس‌های حمایتی از صهیونیست‌ها مانند کارگروه اقتصادی و سرمایه‌گذاری خیانتکارانه بحرین که در روزهای 25 و 26 ماه آینده میلادی در منامه پایتخت این کشور و با هدف بررسی راه‌کارهای اقتصادی معامله قرن برگزار می‌شود، خود را بیش از پیش در دل مسلمانان منفور کرده و عمر رژیم خود را کوتاه‌تر می‌کنند.

وی در پایان گفت: ما اهالی رسانه معامله خباثت‌آلود قرن را به شدت محکوم کرده و آن را خیانتی بزرگ در حق ملت‌های مسلمان جهان قلمداد می‌کنیم و از تمام رسانه‌های آزاد جهان می‌خواهیم تا رسالت خود را به جا آورده و با روشنگری علیه این معامله مانع تحقق چنین لکه ننگی علیه آزادی و انسانیت شوند. همچنین از تمام مسلمانان می‌خواهیم تا در روز قدس با ایجاد یک حرکت واحد در سراسر جهان پاسخی دندان‌شکن به تمام جنایت‌ها آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها دهند و اعلام کنند که مسلمانان هیچ‌گاه زیر بار ظلم و جور نخواهند رفت و هیچ تردیدی در دفاع از کرامت، آزادی و حقوق مشروع ملت مظلوم فلسطین نداشته و همواره با صدایی رسا این امر را فریاد خواهند زد.

بسیج رسانه و خانه مطبوعات قزوین مردم را به حضور در روز قدس دعوت کردند

بسیج رسانه و خانه مطبوعات قزوین مردم را به حضور در روز قدس دعوت کردند

 سازمان بسیج رسانه و خانه مطبوعات استان قزوین در پیام مشترکی از عموم مردم به ویژه اهالی رسانه برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

متن بیانیه بدین شرح است :

روز قدس، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان  هر سال، یادگاری ارزشمند از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل حضرت امام خمینی (ره) است که به ابتکار آن راحل عظیم‌الشأن تجلی وحدت عملی جهان اسلام و روز همدلی و فریاد رهایی برای آزادی  قدس شریف و فلسطین عزیز از چنگال صهیونیست‌ها و روز مقابله مستضعفان با مستکبران است.
روزی که امت اسلام با حضور یکپارچه خود ضمن اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی و نظام سلطه حامی صهیونیست‌های جنایتکار،  مسلمانان عالم و آزادی‌خواهان و ظلم‌ستیزان جهان را از نقشه‌های شوم استکبار آگاه می‌نمایند.
راهپیمایی روز قدس امسال اما علاوه بر نمایش وحدت اسلامی و قدرت محور مقاومت ، موید شکست جدیدترین توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی موسوم به معامله قرن است که برای تصرف قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمین و محاصره کامل فلسطینیان و راحت کردن کار برای نابود کردن آنان مطرح شده است .
ایران اسلامی تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، روز قدس امسال را نیز چون سال‌های گذشته پر شورتر برگزار می‌کند و با حضور در راهپیمایی این روز، ضمن اینکه بار دیگر برائت خود را از  ظلم و تجاوز و ستمگری اعلام می‌نماید، با قدرت تصریح می کند که هر طرحی در منطقه بدون توجه به حق مسلم ملت فلسطین در بازگشت بی چون و چرای آنها به سرزمین مادری خود و بیرون راندن رژیم غاصب و اشغالگر، محکوم به شکست است.
اصحاب رسانه استان قزوین نیز با گرامیداشت این روز تاریخ‌ساز و دشمن‌هراس، همراه با دیگر مردم بصیر، ظلم ستیز و ولایتمدار استان با حضور انقلابی در راهپیمایی این روز با شکوه، وفاداری خود به آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی را به نمایش می گذارند و بار دیگر حمایت همه جانبه خود را از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین به جهانیان  یادآوری می کنند.

غربی ها با بهانه معامله قرن جبهه مقاومت را هدف گرفته اند


هشتمین جلسه از سلسله نشست های دفاع همچنان باقیست را با موضوع خبرنگاری جنگ و بحران در قزوین برگزار شد.
این کارگاه آموزشی و تخصصی خبرنگاری با عنوان “دفاع همچنان باقی است”با همکاری سازمان بسیج رسانه استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد قزوین برگزار شد

بیژن نوباوه در این کارگاه آموزشی گفت: در طول جنگ خاطرات تلخ و شیرین زیادی وجود داشت و این شدت و حدت تنفر از یک جنگ نابرابر که علیه ما تحمیل شده بود، می‌توانست هرکسی را  تحت تاثیر قرار دهد و باعث دگرگونی شود.

وی افزود: پس از آزادسازی خرمشهر امام فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و من به عینه این موضوع را دیدم، ساعت ۶صبح همان روز ما وارد شهر خرمشهر شدیم و در شرایطی که تعداد ما به ۱۰۰نفر نمی‌رسید اما ۵هزار عراقی اسیر شده بودند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس بیان کرد: پس از آزادسازی خرمشهر هنوز کسی باور نمی‌کرد که چنین حماسه‌ای رقم خورده است و این ارزش‌ها کمک کرد بار معنوی دفاع مقدس بیش از حد تصور افزایش یابد.

وی ادامه داد: خرمشهر نه به عنوان یک منطقه جغرافیایی بلکه به عنوان یک آرمان مطرح بود و فتح خرمشهر رسیدن به آرمانی بزرگ بود؛ در فتح خرمشهر ما خواستیم و توانستیم، اینکه بحث معنوی خرمشهر را مطرح می‌کنیم تا باور کنید خدا خرمشهر را آزاد کرد؛ چراکه کسی باور نمی‌کرد ما وارد خرمشهر شویم.

نوباوه افزود: جنگ واقعه تلخی است اما گاهی گفته می‌شود زندگی عرصه جنگ است، از صحنه معیشت و حیات عادی گرفته تا زمانیکه دفاع در مقابل تجاوز و تعدی دشمن است و ما در هر صحنه‌ای اگر همسو با ضروریاتش نجنگیم پیروز میدان نخواهیم بود.

مدیرمسئول نشریه عصر ایرانیان بیان کرد: “رایس” در دوره ای گفته بود که آمریکا ۲۸۰میلیون جمعیت دارد و بزرگترین ارتش جهان و بودجه دفاعی‌ای برابر با ۱۹۰کشور دنیا و دارای بیشترین نفوذ در سازمان‌های بین المللی است و ایران با جمعیت ۸۰میلیونی با بودجه دفاعی متعارف در حد یک کشور کوچک و کمترین نفوذ در سازمان‌ها، توانسته حرفی برای گفتن داشته باشد و ما هنوز سهمی برابر با ایران در حل معادلات بین المللی و منطقه‌ای نداریم.

وی با اشاره به اینکه ترامپ چهره واقعی امریکاست، گفت: امریکا می‌گفت کسی جز ایران نمی‌توانست جلوی داعش را بگیرد، زیرا آنچه که می‌توانست در مقابل آنها بایستد جنگ نظامی نبود بلکه انگیزه ایرانی بود.

مدیرمسئول نشریه عصر ایرانیان با اشاره به افزایش توان دفاعی کشور گفت: آن چیزی که امریکایی‌ها می‌توانند در صحنه جنگ نرم بدست آورند آسانتر از آن است که در صحنه جنگ نظامی بدست می‌آورند.

وی با تاکید بر اینکه ایران هیمنه امریکا را شکسته است، بیان کرد: امروز ایران آرمان و نماد است و شناخت آرمانی به ما کمک می‌کند که در مسیر تحقق اهدافمان حرکت کنیم.

خبرنگار پیشکسوت صدا و سیما تصریح کرد: امروز جنگ جامعه جهانی با سبک زندگی ایرانی-اسلامی است و حداقل ۲۰۰رسانه بین المللی به زبان فارسی برای تغییر ماهیت فکری و فرهنگی مردم کشور ما برنامه تولید می‌کنند؛ چراکه استراتژی اعلام شده آمریکا تغییر نسل است و نفوذ مهمترین عامل برای تغییر نسل‌ها، باورها و ابعاد فکری است.

نوباوه عنوان کرد: فقط بی بی سی به عنوان نماد تفکر رسانه غرب، ۶۵۰خبرنگار مخفی در ایران دارد که ۷۰درصد آنها در حوزه اجتماعی و سبک زندگی کار می‌کنند.

وی بیان کرد: استثمار بدتر از استعمار است و امروز مردم آگاه شده‌اند و نمی‌توان مردم را فریب داد.

این خبرنگار دوران دفاع مقدس عنوان کرد: از جمله دستاوردهای مهم دفاع مقدس ایجاد باوری ماندگار در امکان مبارزه و پیروزی در همه حوزه‌ها بود، چراکه خرمشهر را مردم پس گرفتند.

مدیرمسئول نشریه عصر ایرانیان تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر ایجاد باور “ما می‌توانیم” بود؛ بنابراین اگر این باور در همه حوزه‌های کشور نهادینه شود ما برنده همه جنگ‌ها خواهیم بود.

نوباوه بیان کرد: امروز هنر تعیین کننده تر از سیاست است و دشمنان از این ابزار برای تحقق اهداف شوم خود استفاده می‌کنند.

وی گفت: خدعه جدید غربی‌ها، مذاکره مکمل است که تکمیل حلقه است، در این ماموریت آمریکا فشار اقتصادی وارد کرده و کشور را تحریم می‌کند اما زمانیکه به سمت تهدید نظامی حرکت کرد تودهنی بزرگی خورده و عقب نشینی کرد.

وی اضافه کرد: انگلستان بُعد نفوذ منطقه‌ای در ایران و فرانسه بُعد قدرت نظامی و موشکی را دنبال می‌کند، چراکه بر این باورند با تضعیف این دو شاخه تا حد زیادی ما را مغلوب خواهند کرد.

این پیشکسوت رسانه ای با اشاره به اجرای معامله قرن در منطقه از سوی امریکا تصریح کرد: در آخرین نشستی که در امریکا برگزار شد علنا عنوان شد که سران غرب به اسرائیل گفتند شما از فاز نظامی علیه فلسطین خارج شوید و با تغییر روش و دادن امتیازهای فراوان اقتصادی تحت عنوان “معامله قرن” آنها را به سازش کشیده تا قراردادی مبنی بر ترک مخاصمه امضا کنند.

مدیرمسئول نشریه عصر ایرانیان اضافه کرد: هدف آنها از معامله قرن کاهش تنش‌های اعراب و از بین بردن بهانه‌های اعراب با اسرائیل و تنها ماندن ایران و فشار بر جبهه مقاومت به رهبری ایران است.

نوباوه عنوان کرد: این معامله قرن صرفا مربوط به فلسطین نیست؛ چراکه اگر غربی‌ها بتوانند قضیه فلسطین را حل کنند، مطمئن باشید تهاجم اصلی آنها علیه ماست.

این روزنامه‌نگار بیان کرد: سوریه و لبنان حیاط خلوت ایران هستند و ما با اسرائیل در لبنان و سوریه می‌جنگیم که در غیر این صورت اسرائیل اکنون در کردستان بود.

مدیرمسئول نشریه عصر ایرانیان در پایان گفت: ملت ما پیروز خواهد شد و همه نشانه‌ها حاکی از آن است که ما پیروز هستیم و وظیفه ما اصحاب رسانه تزریق اعتماد به نفس و نهادینه کردن جمله «ما ‌می‌توانیم» در بین آحاد جامعه است و در این مسیر انتقادها هم باید پایه علمی داشته باشد.

افزایش سواد رسانه ای گسترش اخلاق حرفه ای در فضای مجازی را به دنبال دارد

نشست سواد رسانه ای با همت و مشارکت مجتمع فرهنگی دیجیتال کاسپین اداره کل فرهنگ و ارشاد ، سازمان بسیج رسانه ، اداره کل آموزش و پرورش ، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری ودبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان قزوین برگزار شد.
این نشست با حضور اصحاب رسانه استان صبح امروز( سه شنبه 31 اردیبهشت)در سالن قائم(عج) شهرداری قزوین برگزار شد.
مدیر شبکه ملی فرهنگ کشور در این نشست رسانه ای گفت: ۴۴۵هزار اثر دارای “شامد” هستند که بصورت کد یا لوگو در فضای مجازی منتشر می‌شود.
اسماعیلی ادامه داد: سواد رسانه‌ای، با دهکده جهانی در ارتباط است، در این فضا افرادی هستند که محتوا را در فضای مجازی ایجاد می‌کنند، با افزایش سواد رسانه‌ای سعی داریم عموم مردم جامعه را به فعالین این فضا تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: تحقق رژیم مصرف به این معناست که من چه زمان و به چه مقدار به دسترسی به اطلاعات نیاز دارم و این از موارد مهم در سواد رسانه‌ای است.

اسماعیلی افزود: توانایی نقدکردن مطالب، تجزیه و تحلیل مطالب منتشر شده و گسترش اخلاق حرفه‌ای، تولید محتوای رسانه‌ای اثر بخش در قالب‌های متنوع و منفعل نبودن از جمله مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

این مسئول اضافه کرد: مدیریت مصرف رسانه‌ای، اعتماد منطقی و منطبق بر واقعیت در محتوای رسانه، ایجاد فضای امن رسانه‌ای و استفاده از محتوای مفید و کنارگذاشتن محتوای غیرمفید از کارکردهای سواد رسانه‌ای برای مخاطب هستند.

در ادامه این نشست امید علی مسعودی عضو هیت علمی دانشگاه سوره هم گفت:باید در فضای مجازی نظارت صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه ۱۰ تکنولوژی دنیای ما را تغییر می‌دهد، افزود: هوش مصنوعی، رباتیک شدن، پهباد، بلاکچین، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی به عنوان زندگی دوم انسان، پرینتر سه بعدی یا همان ایسنتاگرام از جمله این تکنولوژی‌ها ست.

مسعودی بیان کرد: نسل اول رسانه، تلویزیون و رادیو و نسل دوم حراجی‌ها و وب سایت‌ها بود که بعد از آن ابزارهای دیگری روی کار آمدند.

وی افزود: اگر سواد رسانه نداشته باشیم همچون فردی هستیم که در تاریکی حرکت می‌کنیم؛ علاوه بر اینکه می‌توانیم بخوانیم باید بتوانیم بنویسیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه سوره گفت: امروز فضای رسانه تغییر کرده و خبرنگار نقش سردبیر را ایفا می‌کند ایجاد توانایی به منظور کنترل و برنامه ریزی رسانه‌ای برای جامعه هدف از اهداف سواد رسانه‌ای است.

مسعودیادامه داد: خبر به معنی فرآیند ارزش گذاری عناصر رویداد عینی با توجه به نیاز مخاطب و منافع فرستنده است؛ باید یک دروازه خبری بگذاریم و دنبال تحلیل و ارزش گذاری برویم.

وی با اشاره به چگونگی تولید محتوا تصریح کرد: باید مخاطب را بشناسیم؛ در تولید محتوا همگرای رسانه‌ای در نظر گرفته شود و مطالب باید انتقادی باشد انتقاد از جایی که اشکال وجود دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه سوره گفت: حرکت روزنامه‌ها امروز به سمت تحقیقی است و در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های اصلی باید نوآوری و دقت را در نظر داشت؛ اگر نگاه تحلیلی و نوآوری در روزنامه‌ها نباشد اثرگذار نخواهد بود.

وی اضافه کرد: در مطالب باید کلمات کلیدی به کار بگیریم و کلیدواژه‌ها و زمانبندی مهم است.

عضو هیئت علمی دانشگاه سوره بیان کرد: تکرار سم مهلک است و باید از آن خودداری کرد و در وب سایت‌ها دکمه‌های اشتراک گذاری عنوان شود.

پشتیبانی هوشمندانه در تولید محتوای رسانه ها یک ضرورت است

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در قزوین گفت: دشمن ذهن و قلب افراد را هدف قرار می‌دهد و برای تحقق اهدافشان اتاق فکری راه انداخته تا ذهن مردم جامعه را درگیر کند، بنابراین مجاهد عرصه جنگ نرم باید دارای قدرت تشخیص بوده و به راه درمان نیز آگاه باشد.

هفتمین جلسه از سلسله نشست‌های « دفاع همچنان باقیست» با حضور حسین عرب اسدی، استاد کار تشکیلاتی و عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع تشکیلات و رسانه‌های انقلابی به همت بسیج رسانه استان قزوین ویژه اصحاب رسانه و فعالان مجازی در قزوین برگزار شد.

حسین عرب اسدی در این نشست با اشاره به اینکه هدف اصلی طاغوت نابودی ما نیست، بلکه ایجاد سلطه است، اظهار کرد: رزمندگان عرصه جنگ نرم باید اهداف دشمن را شناخته و مطابق با آن عمل کنند .

وی افزود: دشمن ذهن افراد را هدف قرار می‌دهد و برای تحقق اهدافشان اتاق فکری راه انداخته تا ذهن مردم جامعه را درگیر کند، بنابراین مجاهد عرصه جنگ نرم باید دارای قدرت تشخیص بوده و به راه درمان نیز آگاه باشد.

عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: زمین اصلی بازی دشمن قدرت تخیل یا قوه مخیله و ذهن انسان است و دشمن با هدف قرار دادن ذهن در واقع قوه تخیل ما را مدنظر قرار می‌دهد؛ لذا کسانی که دارای قوه تخیل دارای کنترل هستند؛ می‌توانند در این عرصه مقابله کنند.

وی افزود: جنگ نرم از تغییر ذهنیت آغار می‌شود و کار به جایی می‌‌رسد که فرد حرف درست را نیز نادرست می‌پندارند همچون اتفاقی که در جنگ صفین رخ داد و امام علی(ع) در مواجهه با این اتفاق با دوری از استدلال عقلی با آنها جدل کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) بیان کرد: در ذهن انسان مکانیزم تصویرسازی رخ می‌دهد و مکانیزم پردازش تصاویر ذهنی هر تیپ شخصیتی متناسب با تیپ شخصیتی خود اوست و با توجه به اهمیت تصویرسازی و تاثیرگذاری آن غرب روی ساخت کارتون تمرکز کرده است تا قوه خیال فرد را به چالش بکشد.

وی در ادامه گفت: تصویر ذهنی مردم از رسانه‌های انقلاب، مزدوری است که برای پول کار می‌کند که پادزهر این تصور نادرست، فعالیت‌های جهادی است که رهبری بر آن تاکید دارد.

عضو کارگروه مدیریت راهبردی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز کرد: دشمن در زمین ذهن انسان‌ها فعالیت می‌کند، بنابراین باید منافذ ورودی به ذهن یعنی قدرت تخیل و تصاویر ذهنی افراد را اصلاح کرد که این تصاویر ریشه در واقعیت داشته و با مسیر تربیتی فرد رابطه مستقیمی دارد.

وی عنوان کرد: نقطه دومی که دشمن مورد هدف قرار می‌دهد، قلب انسان‌ها یعنی گرایشات، ارزش‌ها و علقه‌ آنهاست.

اسدی بیان کرد: تشکیلات، مکانیزم و سازوکاری برای تشخیص، تدبیر، پشتیبانی و عملیات و رشد است.

وی با اشاره به اینکه نداشتن تولید محتوای مناسب از آفات عرصه فضای مجازی است؛ تصریح کرد: باید در فضای مجازی تولید محتوای مناسب کرد و با تقسیم هوشمندانه وارد عمل شد و برای این موضوع از فضای حقیقی باید برای دریافت‌های خود استفاده کرده و آنها را به اشتراک گذاشت و هم گفتمان و هم تصویر شد تا عملیات خوبی انجام داد.

مدرس دانشگاه امام صادق(ع) ابراز کرد: باید یگان رزمی قوی برای تقسیم هوشمندانه داشت و با تدبیر عمل کرد؛ ضمن اینکه در تولید محتوا به پشتیبانی هوشمندانه نیاز است، چراکه هر کسی دارای توانایی منحصر به فردی است. باید با تقسیم هوشمندانه هرکس کاری را برعهده گرفته و با پشتیبانی هدفمند عملیات را به مقصد رساند.

وی در پایان عنوان کرد: معتقدم غرب در اتاق فکر خود در مورد آیات و روایات فکر کرده و بعد طرح جدیدی راه اندازی کرده است. نقطه اثر یعنی جایی که دشمن انتظار تغییر دارد و در واقع نقطه کلیدی است که همان قدرت تخیل، تصاویر، نقطه درگیری است در کتاب و فضای مجازی و فیلم و امثال آن نمود پیدا می‌کند..

دوره آموزش خبرنگاری در استان قزوین برگزار می‌شود


مسئول کانون بسیج رسانه سیدالشهدای شهرستان قزوین از برگزاری دوره آموزش خبرنگاری مقدماتی با عنوان دوره شهید شیخ حسنی از یک تیر تا 31 مردادماه خبر داد.

حسن عابدینی افزود: تربیت خبرنگار انقلابی و متعهد در دستور کار سازمان بسیج رسانه و همچنین کانون بسیج رسانه سیدالشهدا قرار دارد و در همین راستا آموزش و تقویت خبرنگاران و همچنین کادرسازی از برنامه‌های اصلی کانون سیدالشهدا در سال 98 است.
وی افزود: در شرایطی که جریان مقابل انقلاب، با تمام توان از ظرفیت‌های خود برای عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای استفاده می‌کند جریان انقلاب باید با تقویت اصحاب رسانه و رسانه‌ها به مقابله به آنها بپردازد.
مسئول کانون بسیج رسانه سیدالشهدای شهرستان قزوین عنوان کرد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های ما در سال 98 آموزش و تربیت خبرنگاران متعهد و متخصص است .
وی افزود: در همین راستا اولین دوره آموزشی سال 98، با عنوان دوره شهید شیخ ‌حسنی شهید شاخص سال بسیج رسانه برای آموزش خبرنگاری در سطح مقدماتی خواهد بود.
عابدینی اضافه کرد: این دوره با مشارکت و همراهی سازمان سراج استان قزوین در چهار سرفصل گزارش نویسی، خبرنویسی، مصاحبه خلاق و سوژه یابی از یک تیر تا 31 مردادماه برگزار می‎شود.
وی بیان کرد: علاقه‌مندان برای ثبت نام در این دوره‌ می ‌توانند تا تاریخ 15 خرداد به آدرس تلگرامی @Resanehqazvin و یا آدرس پستی قزوین – شهرک کوثر – بالاتر از فلکه دوم- خیابان اندیشه تقاطع ابوذر جنوبی پلاک 9 مراجعه کنند.
مسئول کانون بسیج رسانه سیدالشهدای شهرستان قزوین تصریح کرد: هزینه ثبت نام در این دوره 500 هزار ریال است اما اعضای سازمان بسیج رسانه می‌توانند از تخفیف 50 درصدی بهره‌مند شوند.
وی در پایان از استمرار این دوره‌ها در سال جدید نیز خبر داد و یادآور شد: در ادامه سال نیز دوره‌های تخصصی از جمله گزارش نویسی، سوژه یابی در رسانه، عملیات روانی در رسانه، خبرنویسی پیشرفته و نقد نویسی ویژه در این کانون برگزار خواهد شد.

سوالات مسابقه مفاهیم قرآن کریم ، تفسیر سوره قلم

الف/ سوگند به «قلم» ، نشانه چیست ؟

  1. سند و استدلال              2- فرهنگ و تمدن                3- تعلیم و تربیت              4- علم و عمل

ب/ در میان صفات و ویژگی های پیامبر (ص) ، قرآن به ….. تکیه کرده است.

  1. امانتداری                      2- اخلاق                            3- شجاعت                     4- صبر

پ/ پیام آیه « فَسَتُبصِرُ وَ یُبصِرُونَ» چیست ؟

  1. خداوند، پیامبرش را در برابر دشمنان دلداری می دهد            2- آینده ، حقایق را روشن می کند 

      3- گزینه 1 و 2                                                                 4- کفار، سزاوار لقب مجنون هستند

ت/ طبق آیات 8 تا 16 سوره قلم ، رهبر جامعه که مورد اطاعت و پذیرش مردم است ، باید سرچشمه ….. باشد.

  1. نشاط و امید                  2- وحدت                           3- تقوا                            4- همه موارد

ث/ پیام آیه « وَدُّوا لَو تُدهِنُ » چیست ؟

  1. از نقشه های دشمن غافل نشوید                                      2- به دشمن امتیاز ندهید 

      3- عقب نشینی از اصول ، خواسته دشمن است                          4- همه موارد

ج/ رسیدگی به مساکین ….. است.

  1. واجب                         2- مستحب                          3- مباح                           4- جایز

چ/ مراد از « یُکشَفُ عَن سَاقٍ » همان اصطلاحی است که در فارسی می گوییم :

  1. آب پاکی روی دستش ریخت                                          2- سنگ کسی را به سینه زدن

      3- کارد به استخوان رسیدن                                                 4- به خاک سیاه نشاندن

ح/ مراد از « نعمت پروردگار» که یونس(ع) دریافت کرد ، چه بود ؟

  1. زنده ماندن در شکم ماهی و نجات از آن                             2- پرتاب شدن به بیابان خشک 

      3- توفیق عذرخواهی و پذیرش توبه                                        4- گزینه 1 و 3

خ/ از کلمه « لِیُزلِقوُنُکَ » متوجه می شویم که :

  1. قرآن وسیله غفلت زدایی است                                         2- کینه دشمن جدی است   

      3- لبه تیز حمله دشمن ، رهبر جامعه اسلامی است                     4- صدقه ، مانع تاثیر چشم زخم است

د/ آغاز سوره سخن از ….. بود و پایان سوره ….. .

  1. قلم و نوشتن – بیداری تمام جهانیان                                 2- دانایی – دشمن شناسی  

3- قلم و نوشتن – توانایی                                                    4- اخلاق – دشمن شناسی

نام و نام خانوادگی :                           نام پدر:                        نام رسانه :                        تحصیلات :

شماره تماس :                                 آدرس :

عدد 10 رقمی پاسخنامه :

**** الف ب پ ت ث ج چ ح خ د
1                    
2                    
3                    
4                    

سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار می کند

سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار می کند :

مسابقه مفاهیم قرآن در ماه مبارك رمضان

به مناسبت ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن يك دوره مسابقه مفاهیم قرآن کریم وي‍‍ژه اصحاب محترم رسانه ، فرزندان و خانواده هاي محترمشان از سوره قلم برگزار می شود .

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین با تبریک حلول ماه مهمانی خداوند در فصل زیبا و پر برکت بهار، اظهار کرد: رمضان، ماه نزول قرآن است و همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت، حیاتی دوباره پیدا می کند، رمضان نیز بهار قرآن است . امام محمد باقر(ع) نیزفرموده اند : هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است .

محمد کشاورز گفت : قرآن، کتاب کامل انسان سازی است ، به گونه ای که همه برنامه ها و رموز تکامل را دربردارد. قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است.

وی افزود : در راستای ترويج فرهنگ توجه به مفاهيم قرآنی و بهره‌برداری ازآيات قرآن ، مسابقه مفاهیم سوره قلم از تفسیر نور حجت الاسلام قرائتی در ماه مبارك رمضان برای خانواده فرهیخته و بزرگ رسانه استان برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه در تشریح ویژگی های سوره گفت : سوره قلم شصت و هشتمین سوره قران کریم است که 52 آیه دارد و در مکه نازل شده است. این سوره به «ن والقلم » نیز شهرت دارد و در جزء ۲۹ جای گرفته است . از آیات مشهور آن ، آیه «و ان یکاد» و آیه «خُلق عظیم» است که پیامبر(ص) را دارای اخلاقی والا معرفی می‌کند.

کشاورز با اشاره به کاربردی بودن مفاهیم سوره قلم برای اصحاب رسانه گفت : بیان عظمت قلم ، مقام و عظمت رسول خدا (ص) ، نزول عذاب های الهی ، شرح سرنوشت پرهیزکاران و بدکاران موضوعات مطرح شده در این سوره هستند.

وی در پایان افزود : این مسابقه شامل 10 سؤال است كه از متن تفسیر طرح شده است . تفسیر سوره قلم به صورت پی دی اف ( PDF ) در سایت سازمان بسیج رسانه به آدرس http://basijmedia.ir و در شبکه های اجتماعی منتشر شده است . علاقه مندان می توانند با ارسال پاسخ نامه به آدرس پستی : قزوین ، شهرک کوثر ، خیابان اندیشه ، نبش خیابان ابوذر جنوبی ، پلاک 9 یا فکس به شماره 33785100 و یا ارسال مشخصات خود و شماره گزینه های صحیح به صورت یک عدد 10 رقمی از چپ به راست به سامانه پیامکی 6600028839 در این مسابقه معنوی و فرهنگی شرکت کنند .
علاقه مندان می توانند فایل پی دی اف تفسیر سوره قلم به همراه سوالات را دانلود کنند.

رسانه ها باید بیانیه گام دوم انقلاب را برجسته کنند


ششمین نشست دفاع همچنان باقی است به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین و با حضور اصحاب رسانه در سالن شهید حسن پور قزوین برگزار شد.

مدیر مسئول روزنامه جوان در این نشت گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم  یکی از نکاتی که تاکید کردند، مردمی بودن انقلاب اسلامی است و تعابیری که ایشان از امام خمینی(ره) دارند به گوش کسی نرسیده است و مغفول مانده است..

گنجی افزود: بیانیه گام دوم خیلی خاص است، مقام معظم رهبری برای تهیه آن بسیار زحمت کشیدند و رسالت نیروهای انقلاب است که به آن بپردازند.

وی اظهار داشت: اگر کسی در ایران و جهان شخصیت آیت‌الله خامنه‌ای را نمی‌شناسد باید بیانیه گام دوم انقلاب را مطالعه کند.

مدیرمسئول روزنامه جوان با اشاره به لزوم شناخت ساختارهای بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این بیانیه شامل همه ابعاد شخصیتی مقام معظم رهبری است که مطرح کردند.

وی اضافه کرد: این بیانیه دارای سه سطح است و در قسمت اول مقام معظم رهبری به این موضوع پرداختند که ما چه کسی هستیم و خصوصیات انقلاب ما چیست.

گنجی  بیان کرد: در بخش دوم نیز این موضوع را توضیح می‌دهند که ما اکنون کجا هستیم و چگونه به این نقطه رسیدیم.

مدیرمسئول روزنامه جوان با بیان اینکه این دو بخش اول بیانیه نیاز به تبیین دارد، افزود: بخش سوم بیانیه مربوط به اجرایی شدن است، اولین نقص رسانه ای ما این است که نتوانستند به درستی این بیانیه را به صورت فراگیر معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه بخش‌های مختلف بیانیه گام دوم انقلاب باید توسط رسانه‌ها برجسته شود، اضافه کرد: غربت انقلاب اسلامی و امام راحل زیاد است.

این مسئول رسانه ای در ادامه گفت: تعابیری که مقام معظم رهبری از امام خمینی(ره) دارند به گوش کسی نرسیده است و مغفول مانده است. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم نیز یکی از نکاتی که تاکید کردند، مردمی بودن انقلاب اسلامی است.

وی یادآور شد: همه انقلاب‌هایی که در دنیا اتفاق افتاده است نیز برای یک قشر خاصی از آن جامعه بوده است، اما انقلاب اسلامی برای همه قشرهاست و در هیچ انقلابی در دنیا اینگونه نیست.

گنجی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ ما در این 40سال به آرمان‌های انقلاب اسلامی خیانت نکردیم و فرمودند؛ ما تجدید نظر ناپذیریم اما اگر خطایی داشته باشیم آماده رفع آن هستیم.

وی ادامه داد: عده‌ای رفع خطاها را به گونه دیگری تعبیر می‌کنند و اصلاح امور را نیز تغییر در ماهیت انقلاب اسلامی و عادی شدن آن می‌دانند، عده‌ای می‌گویند حتی ضد انقلاب و ساواکی هم می‌تواند وارد این انقلاب شوند.

مدیرمسئول روزنامه جوان اظهار کرد: ما مروت انقلابی داشتیم و آدم‌هایی که در جریان انقلاب اسلامی اعدام شدند به 150نفر هم نمی‌رسد، اما در انقلاب‌های دیگر دنیا شاهد کشتارهای زیادی بودیم.

گنجی ابراز کرد: امروز در اثر تبلیغات منفی رسانه‌های معاند و بیگانه؛ خیلی‌ها جمهوری اسلامی را اینگونه اداراک کردند که خشن و دیکتاتوری است. این وظیفه رسانه است که ابعاد مختلف انقلاب را به درستی به جامعه داخلی و جهانی بشناساند.

وی گفت: یکی از مهمترین نکاتی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بر آن تاکید کردند این است که ما با تجربه‌های خودمان به این نقطه رسیدیم و جایی تقلید نکردیم. رهبری فرمودند که جوشش انقلابی را در کنار نظم سیاسی و اجتماعی پیش بردیم.

گنجی اضافه کرد: این نکته مهمی است که روحیه انقلابی را از مناسبات سیاسی و اجتماعی حذف نکردیم و همین ما را جلو برده است و فرهنگ شهادت همچنان در جامعه ما زنده است.

وی در ادامه گفت: موفقیت‌هایی که امروز در زمینه‌های مختلف علمی، و پزشکی و موشکی به دست آورده ایم نتیجه تلاش نیروهای انقلابی است.

گنجی بیان کرد: پمپئو وزیر خارجه امریکا می‌گوید؛ می‌خواهیم فشارها را بر جمهوری اسلامی ایران زیاد کنیم تا از حالت انقلابی به حالت عادی دربیاید؛ نزاع ما بر سر همین است.

وی اضافه کرد: اگر ماهیت حقیقی را از انقلاب اسلامی بگیریم نیز فرو خواهد ریخت و جمهوری اسلامی حقیقی به جمهوری اسلامی اسمی تبدیل خواهد شد.

مدیرمسئول روزنامه جوان بیان کرد: تحریم‌ها و فشارهای امریکا امروز اتحاد و انسجام را در داخل بیشتر کرده است و رئیس جمهور هم بر این تاکید دارد که هیچ راهی جز ایستادگی نداریم.

وی با بیان اینکه روح انقلابی را باید با نظم سیاسی حفظ کنیم، افزود: تربیت کادر انقلاب در سلسله نسلی بسیار مهم است و نباید اجازه داد بدنه نیروهای انقلابی لاغر شود.

این مسئول رسانه ای ادامه داد: تربیت نیروی انقلابی در کشاکش مدیریتی اتفاق میفتد لذا باید عرصه را برای حضور جوانان در میدان فراهم کرد.

گنجی در پایان تاکید کرد: در بخش فضای عمومی رسانه ها، تشکل‌های دانشجویی و صاحبان فکر هستند و در فضای حاکمیتی هم مجلس و دولت قرار دارند که باید بیانیه گام دوم انقلاب را به گفتمان و مطالبه تبدیل کنند.
در پایان این جلسه اهالی رسانه به صرف افطاری به میزبانی سازمان بسیج رسانه استان پرداختند.

گزارش تصویری دیدار اعضای بسیج رسانه از جانباز جنگ تحمیلی

دیدار اعضای سازمان بسیج رسانه قزوین از جانباز جنگ تحمیلی
در روز بیست و یکم فروردین ماه 98 به مناسبت روز جانباز اعضای بسیج رسانه به همراه بسیجیان فعال عرصه رسانه به دیدار عباس خرم نیا جانباز جنگ تحمیلی رفتند.
در این دیدار از آقای خرم نیا در مقابل رشادت ها و ایثار گری هایش تقدیر به عمل آمد.