گزارش تصویری اردوی رسانه ای بازدید خبرنگاران از پروژه های عمرانی قرارگاه پیشرفت سپاه قزوین در طارم سفلی

اردوی رسانه ای جهادگران عرصه خبر در طارم سفلی

 اردوی رسانه ای جهادگران عرصه خبر در طارم سفلی  
به همت سازمان بسیج رسانه استان اردوی رسانه ای خبرنگاران بسیجی به منظور بازدید از طرح های محرومیت زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر (عج) در منطقه طارم سفلی برگزار شد.
در این اردوی یک روزه که سه شنبه برگزار شد اهالی رسانه از طرح های عمرانی که در دهستان چوقور احداث و یا در دست احداث بودند بازدید کردند.

اَردک ،علی آباد، عباس آباد و زرند روستاهایی بودند که خبرنگاران از نزدیک در جریان مشکلات اهالی شان قرار گرفتند.

رهاسازی فاضلاب در سطح معابر روستا، کمبود آب شرب و کشاورزی، ضعف آنتن دهی تلفن همراه، فقدان پوشش آنتن دهی صدا و سیمای مرکز استان، و نبود امکانات مناسب برای توسعه آموزش و مشاغل دامپروری از عمده مشکلات مردم این مناطق بود.

سرهنگ پاسدار حمزه برین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر (عج) قزوین و محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان خبرنگاران را در این بازدید همراهی می کردند.

احداث راه روستایی و بین روستایی، احداث کانال کشاورزی، ایجاد مخزن آب شرب و آب بند کشاورزی با مشارکت‌های مردمی، اعتبارات سپاه و دستگاه‌های اجرایی در این روستاها  درحال انجام است.

دهستان چوقور از توابع بخش طارم سفلی استان قزوین دارای چهارهزار نفر جمعیت است.

جلسه ستاد سازماندهی روز خبرنگارمنوچهر حبیبی رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین در جلسهٔ ستاد ساماندهی گرامیداشت روز خبرنگار، ضمن معرفی اعضای کمیتهٔ بزرگداشت روز خبرنگار، از این اعضا خواست تا برای برگزاری جشنوارهٔ مطبوعات و خبرگزاری‌های استان در سال جاری برنامه‌ریزی کنند.

 منوچهر حبیبی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین و رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان، صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی گرامیداشت روز خبرنگار که در دفتر این معاونت برگزار شد گفت: من همواره اعتقاد ویژه‌ای به کارکرد و اثرگذاری رسانه‌ها دارم و به مدیران استان نیز گفته‌ام که اگر می‌خواهید در کارتان موفق باشید باید ارتباط‌تان با مطبوعات و رسانه خوب و مطلوب باشد، در واقع تصویرگر و ترسیم کنندهٔ فعالیت ما برای افکار عمومی رسانه‌ها هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت رسانه اخلاق حرفه‌ای آن است که نمایش گذاشته می‌شود، انتقاد باید مزین به اخلاق و راهکار باشد و بدون شک انتقاد سازنده در چارچوب تعریف شده، اثرگذار و قابل پذیرش خواهد بود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان قزوین با گلایه از وجود برخی تخریب‌ها علیه مدیران دولتی عنوان کرد: عدم پاسخگویی دولت و مدیران به تخریب‌ها ناشی از نجابت است، ما در کشور نهادهای بازرسی و دستگاه‌های نظارتی داریم که وظایف روشنی دارند و اگر کسی تخلفی کرده یا اتهامی وجود دارد باید به دستگاه قضایی معرفی شود و آن‌ها هم به‌صورت جدی پیگیری کنند، اما طرح این پرونده‌ها در رسانه‌ها و شخصی کردن مسائل به سود مردم و کشور نیست.

حبیبی با تأکید بر کرامت و جایگاه خبرنگاران و لزوم برگزاری برنامه‌ای درخور شأن خبرنگاران استان عنوان کرد: تکریم روز خبرنگار برای همهٔ ما مهم است، برای این روز نمی‌توانیم بی‌برنامه باشیم و لازم است یک برنامه منسجم و هماهنگ برگزار شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با اشاره به ضرورت مشارکت خانوادهٔ خبرنگاران در آئین تکریم روز خبرنگار گفت: برنامه‌ریزی‌ها به سمتی پیش برود که خبرنگاران با خانواده‌هایشان در برنامه حضور پیدا کنند و شأن خانواده رسانهٔ استان هم در این آئین مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی‌استان قزوین عنوان کرد: کمیتهٔ بزرگداشت روز خبرنگار در استان قزوین با ترکیب استانداری قزوین، خانهٔ مطبوعات استان، سازمان بسیج رسانه، ادارهٔ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری قزوین و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شده و با دبیری مدیرکل روابط عمومی استانداری برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

حبیبی خاطرنشان کرد: به نحوی برنامه‌ریزی شود که در شهرستان‌های واجدشرایط هم با همکاری خانهٔ مطبوعات و سازمان بسیج رسانه مراسم درخور شأن خبرنگاران شهرستانی برگزار گردد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در پایان با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های استان قزوین در سال‌جاری عنوان کرد: این کمیته بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای برگزاری جشنوارهٔ مطبوعات استان قزوین تا پایان سال‌جاری انجام دهد تا با تأمین اعتبار مورد نیاز، شاهد برگزاری جشنواره مطبوعات نیز باشیم.

در این جلسه سید حسین بی‌نیاز مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین، سیدمهدی حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد کشاورز رئیس سازمان بسیج رسانه، جابر خرم‌نیا رئیس خانهٔ مطبوعات استان، مهدیه سادات قافله‌باشی عضو شورای اسلامی شهر قزوین و نمایندگان شهرداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز حضور داشتند و به ارائهٔ نظر پرداختند.دعوت بسیج رسانه استان قزوین جهت شرکت در مراسم تشییع پیکر پدر ۲ شهید رسانه و شهید جاویدالاثر

دعوت بسیج رسانه استان قزوین جهت شرکت در مراسم تشییع پیکر پدر ۲ شهید رسانه و شهید جاویدالاثر

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

پدران والامقامی که در راه رضای معبود از بهترین و عزیزترین سرمایه‌های خویش گذشتند و فرزندان عزیز خود را در راه خدمت به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی نثار نمودند، اسوه‌های ایثار و نمونه‌های برتر استقامت و فداکاری‌اند.

 مرحوم «اصغر محمودیان» پدر شهیدان سرافراز و‌ والامقام «محمدحسین محمودیان» از شهدای رسانه استان قزوین و مفقودالاثر «صمد محمودیان» پس از سال‌ها صبر و بردباری، ندای حق را لبیک گفت و به سوی معبود خویش شتافت.

به روح این پدر شهیدان که خالصانه و برای رضایت حضرت حق از فرزندان برومندش گذشت تا روح قدسی آن طائران ملکوت، حافظ و پاسدار نظام و میهن اسلامی‌مان باشد، درود می‌فرستیم.

ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده محترم این شهیدان والامقام از پروردگار متعال علو درجات برای آن عزیز سفر کرده و شکیبایی و صبر جمیل برای بازماندگان مسألت داریم.

به اطلاع می رساند پیکر مرحوم «اصغر محمودیان» ساعت 14:30روز پنج‌شنبه، سوم مردادماه از امامزاده حسین(ع) تشییع و در مزار والدین شاهد هم‌جوار گلزار شهدای شهر قزوین به خاک سپرده می‌شود.

از اصحاب رسانه استان قزوین دعوت می شود به پاس تجلیل از زحمات این پدر شهید و نشان دادن ارادت خود به ساحت شهیدان حوزه رسانه به ویژه عکاس شهید «محمد حسین محمودیان» که از عکاسان روزنامه اطلاعات بود و در ششم دی ۱۳۵۷ هنگام شرکت در تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی در قزوین بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید، در مراسم تشییع ایشان حضور به هم برسانند.

ان‌شاءالله روح بلند آن مرحوم در بالاترین مراتب بارگاه قدسی با سالار و سرور شهیدان محشور و همجوار شود و ما نیز ادامه دهنده این راه پر رهرو و بحق باشیم.

👈 سازمان بسیج رسانه استان قزوین

هدف رسانه غربی نیستی انسان استنهمین جلسه از سلسله نشست های دفاع همچنان باقی است به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد.
این نشست با موضوع جایگاه رسانه در عملیات روانی با حضور سردار دکتر بهروز اثباتی رئیس اداره عملیات روانی ستادکل نیروهای مسلح و جمعی از اصحاب رسانه ، مسئولین بسیج ادارات و فعالین فضای مجازی استان در سالن جلسات علوم پزشکی قزوین برگزار شد.
سردار اثباتی در این نشست گفت: رسانه در غرب نیستی انسان را می خواهد و رسالت رسانه باید معرفت شناسی و انسان سازی باشد که مدیریت آن وظیفه بسیج رسانه است.
وی با اشاره به اینکه ترامپ می خواهد که ما ظلم را بپذیریم افزود: رسانه ها باید در مقابل این ظلم ها جهاد کنند و ظلم استکبار را خنثی کند.
اثباتی ادامه داد: برای ساختن تمدن اسلامی در جنگ رسانه امروز که بستر آن در فضای مجازی است باید با انسان‌ها ارتباط برقرار کرده و پیام خود را به آن‌ها برسانیم.
رئیس اداره عملیات روانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: حکومت اسلامی آن چیزی است که در ایران و در کشورهای دیگر اتفاق می‌افتد و اما هنوز به دولت اسلامی نرسیدیم در حالی که همه تلاش می‌کنند و در حال مجاهدت در این مسیر هستند.
سردار اثباتی ادامه داد:دنیا با دولت اسلامی مشکلی ندارد و انقلاب اسلامی مسئول دولت سازی نیست بلکه دولت محل گذر است.
وی ادامه داد:مستضعفان جهان دل به آرمان انقلاب اسلامی بستند و استکبار آن را برنمی‌تابد.
رئیس اداره عملیات روانی ستاد کل نیرو های مسلح گفت:باید انتهای انقلاب اسلامی را بدانیم کجاست و قرار است آن را کجا ببریم تا بتوانیم در جنگ رسانه ای امروز دنیا پیروز شویم.
سردار اثباتی ادامه داد:مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی را در ۵محور نهضت انقلاب، انقلاب اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی بیان کردند و اکنون در مرحله سوم این بیانات قرار داریم و تا رسیدن به دولت اسلامی کامل باید راه زیادی را طی کنیم.
وی همچنین افزود:انقلاب اسلامی نظمی که دنیا در قالب ابرقدرت‌ها به آن عادت کرده بود را در هم ریخت چراکه انقلاب خود مدلی مستقل برای جهان و تمدن سازی دارد.
اثباتی اظهار داشت: همه ما در حال مجاهدت برای دولت سازی هستیم و گام‌به‌گام از طریق تجربه و خطا گام سوم را به پیش می‌بریم، حال باید تأکید کنیم که دنیا با دولت اسلامی مشکل ندارد بلکه مشکل آن‌ها ساخت تمدن اسلامی در آینده است.
رئیس اداره عملیات روانی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: امروز دو تفکر انقلابیگری و ضدانقلاب رو به روی هم می‌ایستند و آماده جنگ تمام عیار می‌شوند،اینجاست که رسانه نقش خود را نشان می‌دهد.
وی افزود: امروزه رسانه در اختیار تحمیل کردن یک ایده است و امروز وجود رسانه‌های مختلف حاصل مدل انتخابات در غرب است؛ اساس اقتدار ترامپ در یک رسانه به نام توییتر خلاصه می‌شود که حاصل تغییر رسانه است.
اثباتی ادامه داد: در انقلاب تکنولوژی ارتباطات ، امپراطوری رسانه امریکا فقط تصویر سازی است در حالی که این تکنولوژی فلسفه جدیدی را در جهان بوجود آورده است.
رئیس اداره عملیات روانی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: انقلاب ایران نشانگر شکاف عمیق در شاکله امریکاست، چراکه انقلاب اسلامی جنگ احزاب را کنار گذاشته و درون امریکا را در هم ریخته است.
اثباتی گفت: امروز بنیان‌های امریکا به لرزه درآمده؛ امنیت ملی امریکا در هم پاشیده و ناتوان هستند و اراده تصمیم گیری ندارند.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی تعریف تازه از رسانه دارد و ماحصل انقلاب این است که به تمدن اسلامی برسید و این نکته را باید توجه داشت که امروز ابزارهای تغییر اجتماعی و جامعه سازی نیز رسانه است.
رئیس اداره عملیات روانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: باید بدانیم که شاخص‌های رسانه انقلاب اسلامی چیست مدل جامعه اسلامی چیست راهپیمایی اربعین یک مدل از جامعه اسلامی است و رسانه شناسی اربعین و ویژگی‌های رسانه اربعین را باید در دستور کار قرار داد.
اثباتی یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی در حال گذر از حکومت سازی به جامعه سازی است به گونه‌ای که افزایش جمعیت شیعه را در کشورهای مختلف شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه مشکل دشمن با تفکری است که کاخ آن‌ها را در هم می‌ریزدگفت تمدن غربی مبتنی بر ظلم است و امروز رسانه قدرت ظالمانه آن‌ها است که داعش را به وجود می‌آورد.
اثباتی ادامه داد: واقعیت این است که شیعه را ۱۴۰۰ سال است که می‌کشند و اما قوی‌تر می‌شود و ما این مسئله را تئوریزه می‌کنیم و برای آن‌ها قابل درک نیست.

ابوالفضل چیت گر, [19.07.19 14:34]
وی بیان کرد: نقش بسیج رسانه خلق مبانی تئوریک و نظام عملیاتی رسانه‌های مظلوم پایه است.
اثباتی همچنین افزود: بسیجی همه مشکلات را همچون بانوی کربلا، تعبیر می‌کندو در هر جایگاه و لباسی مسئولیت پذیر است
رئیس اداره عملیات روانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز بستر رسانه ، فضای مجازی است و ما در یک جنگ رسانه‌ای قرار گرفتیم که باید با انسان‌ها ارتباط برقرار کرد و پیام خود را رساند.
اثباتی ادامه داد: ما امروز سه دسته انسان حقیقی، انسان مجازی و انسان مجازی شده داریم و انسان مجازی انسان تمدن ساز نیست؛ کار رسانه تغییر در انسان‌هاست.
رئیس اداره عملیات روانی ستاد کل نیرو های مسلح افزود: نسان‌های مجازی شده کسانی هستند که به فضای مجازی اعتیاد شدید دارند و حتی کلینیک‌های ترک اعتیاد مجازی شکل‌گرفته تا اعتیاد آن‌ها را ترک دهد.
وی بیان کرد با بیان اینکه رسانه باید زیبایی‌های انسانی را نشان دهد گفت: جنگ رسانه ماهیتی و هویتی است و هدف رسانه ظالم تحکیم فرهنگ غربی و هدف رسانه مظلوم تحکیم انقلاب و تمدن اسلامی است.

نهمین نشست دفاع همچنان با قی است برگزار می گردد

رییس سازمان بسیج رسانه استان از برگزاری نهمین جلسه از سلسله نشست های دفاع همچنان باقی است خبر داد.
محمد کشاورز گفت:نهمین نشست از سلسله جلسات دفاع همچنان باقی است با حضور سردار دکتر اثباتی رییس اداره عملیات روانی ستاد کل نیرو های مسلح برگزار می شود.
وی افزود: این جلسه با موضوع رسانه در عملیات روانی و گام دوم انقلاب ویژه اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی برگزار می شود.

رییس سازمان بسیج رسانه استان اضافه کرد:زمان برگزاری این نشست فردا چهار شنبه بیست وششم تیر ماه از ساعت 17 ای 19 در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی، واقع در مجتمع ادارات نواب برگزار می شود.

آگاهی بخشی و بصیرت سلاح های مقابله با جنگ دشمن است

با همکاری سازمان بسیج رسانه قزوین و معاونت سیاسی سپاه حضرت صاحبالامر(عج) استان، نشست سیاسی و بصیرتی ویژه اصحاب رسانه بسیجی باموضوع تبیین گام دوم انقلاب در محل سالن جلسات حوزه نمایندگی سپاه برگزار شد.

مسئول امور هادیان سیاسی معاونت سیاسی کل سپاه پاسداران کشور در این نشست گفت: با سلاح آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در مقابل جنگ اقتصادی ،رسانه ای و امنیتی دشمنان انقلاب اسلامی می ایستیم. سرهنگ محمد نوری افزود: رهبر انقلاب در شرایطی که دشمن با دروغ ها و استفاده از رسانه ها دنبال اهداف خود بود بیانیه گام دوم انقلاب را واکاوی کردند و انتظار دارند که همه جامعه و مسئولین بخوبی به آن بپردازند.

وی اظهار داشت: یکی از مباحث شفاف وهدفمند که مقام مظعم رهبری در دیدار با دانشجویان مطرح کردند بیان مجدد عظمت انقلاب اسلامی بود و این از جمله تاکیدات رهبری است تا در گذر زمان این توانمندی و ظرفیت ها به فراموشی سپرده نشود.

سرهنگ نوری ادامه داد: دشمن تمرکر و برنامه ریزی خود را بر روی نسلی انجام داده است که بعد از انقلاب متولد شده اند ،آنها می خواهند ازطریق این جمعیت 70 درصدی به اهداف شوم خود برسند. مسئول امور هادیان سیاسی معاونت سیاسی کل سپاه پاسداران کشور در ادامه گفت:بیانیه گام دوم انقلاب به عظمت آرمان و اهداف انقلاب که خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی و نگاه به تمدن اسلامیاست اشاره دارد و باید رسانه ها در انعکاس دستاوردها و آرمانهای این بیاینه تلاشکنند. وی افزود:با چاپ کتاب بیانیه دوم انقلاب و توزیع آن بین سپاه زمینه آشنایی بسیجیان با سرفصل ها و محورهای مهم این بیانیه فراهم شده است.

سرهنگ نوری گفت: با راه اندازی نهضت تبیین و روشنگری با برگزاری بیش از ۴۷ هزارگردهمآیی زمینه آشنایی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مخاطبان با اهداف و محورهای بیانیه گام دوم ایجاد شده است. وی اشار کرد: باید پیشرفت های اقتصادی، سیاسی، نظامی وعلمی ایران در قبل و بعد از انقلاب مقایسه شودتا نسل جوان از رشد سیزده برابری آنها آگاه شود. سرهنگ نوری همچنین اشاره کرد: باید نسل جوان امروز بداند ایران جزو 5 کشور برتردر زمینه نانو و از پیشگامان عرصه سلول های بنیادین است. وی با اشاره به اینکه انقلاب مسیر چهل ساله خود را با حضور جوانان بخوبی طی کردهاست گفت:  گام دوم نیز با همین جوانان انقلابی باید ادامه یابد و اگر به نیروی جوان انقلابی میدان داده شود می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

وی همچنین خبرداد: 2 هزار میلیارد دلاردرامدی است که کشور در این 40 سال داشته است که هزار میلیارد دلار آن برای جنگ و بازسازی خرابی ها هزینه شد و با یک هزار میلیارد باقی مانده امورات خود را پیش بردیم.

مسئول امورهادیان سیاسی معاونت سیاسی ستادکل سپاه پاسداران در ادامه بیان کرد: جوانان باید نسبت به انقلاب شناخت کافی را کسب کنند و این در مسیر رسانه ها می تواند نقش آفرین باشد.

وی ادامه داد: در شناخت و حرکت به سمت آرمان ها باید در جامعه روحیه امید و خودباوری تقویت شود تا با انگیزه بیشتری مشکلات را پشت سر بگذارند.

سرهنگ نوری گفت: جوانان باید نسبت به توان و اقتدار ایرانی باور عمیق داشته باشند و بدانند که امروز اقتدار دفاعی، انسجام واتحاد داخلی یک موضوع منحصر به فرد است که نیاز به توجه دارد.

وی در ادامه گفت: تیین بیانیه گام دوم به ذهن فعال و زبان گویا نیاز دارد و رسانه هاباید به گونه ای روشنگری کنند تا بهجوانان میدان داده شود و جریان ارزشی و اصحاب رسانه انقلابی در جوان ایرانی ایجادانگیزه کند تا کارهای بزرگی شدنی شود.

سرهنگ محمد نوری خاطر نشان کرد: در اینایام لازم است کار گروه های تحلیل سیاسی، جهادی و خدماتی با هدف بصیرت افزایی و به دور از حزب بازی راه اندازی کنیم و در این میان ایجاد کارگروه های اطلاعاتی نیز ضروری است تا برای برخورد با مشکلات داخلی مانند قاچاق کالا هم اقدام شود. وی اضافه کرد: در پنج سال گذشته نگاه دولت به غرب بود و در یکسال اخیر نیز نگاه به شرق گرایش پیدا کرده و با تغییراتی که در تیم اقتصادی شده قادریم برخی مشکلات راحل کنیم.

نوری بیان کرد: برای برون رفت از مشکلاتاقتصادی کشور با دستور رهبری یک شورای عالی هماهنگی اقتصادی شکل گرفته و بر این اساس تغییراتی در تیم اقتصادی دولت صورت گرفت و افزایش حقوق ها و مدیریت ۱۸۰ میلیارد دلار برای تعادل بخشی در کارها از دستاوردهای آن است.

وی اظهارداشت: با گردش مالی ۲.۶ میلیارد دلاری قاچاق پوشاک به نظر می رسد باید یک مدیریت منسجمی دراین عرصه داشته باشیم و اگر نتوانیم با فرهنگ سازی زمینه مصرف کالا و پوشاک ایرانیتوسط مردم را نهادینه کنیم اسیب های این بخش کاهش نخواهد یافت.

نوری افزود: ضعف مدیریت، جنگ اقتصادی،فرهنگ مصرف از مسائلی است که موجب شده تا در حل مشکلات اقتصادی دچار چالش شویم ولی باید این وضعیت با ساماندهی بهتر امور و تقویت مدیریت اصلاح شود.

وی گفت: شرایط ایجاد شده برای ما یک فرصتهم بوده و گرایش مردم به مصرف کالای ایرانی تا ۳۰ درصد افزایش یافته که این موضوع می تواند به تحقق شعار سال کمک کنداما دشمن این واقعیت ها را وارونه جلوه می دهد.

نوری عنوان کرد: در حوزه داخلی سپاه، کتاببیانیه گام دوم را برای پاسداران چاپ کردیم و مسابقه ای را نیز در این بخش برگزارکردیم که با استقبال بی نظیری روبرو شد و درسال گذشته نهضت روشنگری هم ایجاد شد. 

مسئول بسیج رسانه شهرستان البرز معرفی شد

با حضور مسئول بسیج رسانه استان قزوین و فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) وجمعی از مسئولین شهرستان البرز ، مسئول کانون بسیج رسانه شهرستان البرز معرفی شد.

دراین مراسم که با حضور خبر نگاران در سالن اجتماعات سپاه این شهرستان برگزار شد، صادق چگینی به مدت یک سال به عنوان مسئول جدید بسیج رسانه شهرستان البرز معرفی و از زحمات محمد بهادری قدردانی شد.

مسئول بسیج رسانه استان در این مراسم گفت: صاحبان قلم بایستی برای رضای خدا و پیشرو اهداف انقلاب دست به نوشتن بزنند.
محمد کشاورز افزود: بسیج رسانه استان قزوین در سال ۱۳۹۲فعالیت خود را آغاز کرد و دو هدف اصلی آن کادرسازی و جریان‌ سازی ارزشی و انقلابی در جامعه است.

وی اظهار داشت: تبدیل نیروهای مومن و انقلابی به نیروهای متعهد رسانه‌ای از جمله کارهای بسیج رسانه است.
کشاورز در ادامه گفت: در تلاش هستیم با برگزاری کلاس‌های بصیرتی، اعتقادی برای افراد رسانه، بتوانیم افرادی جوان با ویژگی‌های لازم و سواد رسانه‌ای خوب رشد داده تا بتوانند با قلم خود از ارزش‌های اسلامی دفاع کنند.

مسئول بسیج رسانه استان با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در سال 1390 دربین افشار بسیجی گفت: بسیج سیاسی است اما سیاست ‌زده نیست. بسیجی اصول‌گرای اصلاح طلب است و به هیچ عنوان جناحی و حزبی عمل نمی کند، بسیج طرفدار رهبری و انقلاب است.

کشاورز ادامه داد: اهالی رسانه افرادی فرهیخته هستند و نباید به خاطر هیچ و پوچ منزلت قلم خود را زیر سوال ببرند و در مواجهه با موضوعات مختلف صبور باشند.

وی افزود: بایستی بین خبرنگار بسیجی و خبرنگار معمولی فرق باشد و خبرنگار بسیجی دارای اخلاقیات و دانش و آگاهی بالاتری باشد که این موضوع می‌طلبد بسیج رسانه برای رسیدن به این هدف قدم‌های اساسی بردارد.

در ادامه این مراسم مسئول جدید بسیج رسانه شهرستان البرز با بیان اینکه کار رسانه بایستی جهادی و انقلابی باشد، گفت: فضای ملتهب شهر الوند را بایستی با جریان سازی انقلابی آرام کنیم.

صادق چگینی افزود: رسانه را بایستی از حاشیه‌ها دور کرد و با هوشمندی اهل رسانه و جریان سازی مناسب باید شهر الوند را نجات داد.

وی ادامه داد: هر فردی برای بهبود شرایط شهرستان البرز و شهر الوند قدمی بردارد، بسیج رسانه از وی حمایت می‌کند.

چگینی اظهار داشت: استقلال و حمایت از کار خوب مسئولان شهرستان از جمله وظایف بسیج رسانه است و هر فردی باید به خاطر داشته باشد در هر لباسی که هست انقلاب مستضعفین را دریابد.

گرامیداشت روز قلم با حضور خادمین حرم رضوی در قزوین

گرامیداشت روز قلم با حضور خادمین حرم رضوی در قزوین

همزمان با سومین روز از دهۀ کرامت و به مناسبت روز قلم، خادمان حرم ثامن‌الحجج علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) با هدف تبلیغ فرهنگ رضوی و با حضور در دفاتر برخی از رسانه های استان فضای معنوی به این رسانه ها بخشیدند.

در این دیدارها که به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین برنامه ریزی و اجرا شد ، خادمین که حامل پرچم متبرک به ضریح حضرت شمس الشموس بودند با خبرنگاران دیدار و گفتگو کردند .

محسن اسلامی از خدام حرم رضوی با تشریح اهمیت کار رسانه در حوزۀ تعالی جامعه، گفت: تقارن دهۀ کرامت و روز قلم فرصتی شد تا کاروان زیر سایۀ خورشید در رسانه‌های استان قزوین نیز حضور یابند

به مناسبت روز قلم یکی از برنامه های این کاروان، حضور در برخی رسانه های فعال در عرصه فرهنگ و دین است و امروز در دفاتر برخی از رسانه ها حضور یافتیم تا ضمن عرض خدا قوت به خبرنگاران، رسالت سنگین آنها را در عرصه ترویج فرهنگ رضوی یادآوری کنیم. وی اضافه کرد: در عصر ارتباطات باید بتوانیم از رسانه ها در تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی بخوبی استفاده کنیم تا نسل جوان هم با معنویت حاکم در حرم رضوی و سیره ائمه معصومین آشنا شود.

وی اضافه کرد: زحمات و خدمات اصحاب رسانه و اهمیت کار آنها برای جامعه برکسی پوشیده و پنهان نیست و امروز رسانه ها در خیلی از حوزه های اجتماعی و فرهنگی پیشتاز هستند.

این خادم رضوی با اشاره به تقارن روز قلم و دهه مبارک کرامت، اظهار داشت: این تقارن فرصتی شد تا به نمایندگی از آستان قدس رضوی و با عنایت ویژه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در محضر رسانه ها حاضر شده و از تلاش آنان تقدیر کرده و به آنان خدا قوت بگوئیم.

اسلامی افزود: بدون شک لطف و عنایت خاصه ثامن الحجج (ع) امروز نصیب شما شده و این موضوع اتفاقی و تصادفی نیست.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت قلم، گفت: قلم به قدری اهمیت دارد و ارزشمند است که خداوند متعال سوره ای را به این نام نازل کرده است.

حسین خوش احوال از خادمان حرم رضوی گفت: ما در این دیدار ها پیام رسان امام رضا (ع) به اصحاب رسانه هستیم  که در مسیر ارزش های الهی و اسلامی قدم بر می دارند .

وی گفت :  این دیدار برای خادمان به یادگار می‌ماند و بزرگترین افتخار ما این است که اصحاب رسانه در خط رهبری فعالیت می‌کنند.

این مداح اهلبیت اضافه کرد : حضور خادمین آستان قدس رضوی در ایام بافضیلت دهه‌ی کرامت و برگزاری مراسم پرچم گردانی با هدف ایجاد فضای معنوی و رایحه‌ی خوش امام رئوف در استان‌هاست و ما برای شما اهالی رسانه آرزوی حضور همیشگی در عرصه انقلاب و مطالبه گری حقوق مردم را داریم.

خادمین حرم رضوی از دفاتر سازمان بسیج رسانه ، بسیج نیوز ، صبح قزوین ، شاخص نیوز ، باشگاه خبرنگاران جوان ، قدس آنلاین ، روزنامه ولایت ، ایسنا و ایکنا ، ایرنا ، فارس و مهر بازدید کردند .