دومین کارگاه آموزشی زندگی و راه‌های شناخت همسر


دومین کارگاه آموزشی زندگی و راه‌های شناخت همسر با حضور جمعی از خواهران بسیجی خبرنگار و با سخنرانی استاد مرادی کارشناس ارشد روانپرستاری و عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در روز پنجشنبه 31 مردادماه 98 در سالن جلسات سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد.

محمد مرادی بگلویی اظهار کرد: زندگی زناشویی در اوایل ازدواج پر از گردنه و پیچ و خم است و چالش‌های مختلفی وجود دارد از این رو مهارت یافتن برای زندگی مشترک دارای اهمیت بالایی است.

وی ادامه داد: باید نقاط قوت و ضعف و ویژگی‌های دوطرف پیش از ازدواج شناخته شود و تحلیل شخصیت خود به عنوان سوژه ازدواج ضرورت دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: در پرسش از من چه کسی هستم باید ویژگی‌های ظاهری، جذابیت فرد، نوع شخصیت و ویژگی‌های بارز و نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گرفته و در مقابل، فرد مورد نظر برای ازدواج نیز متناسب با این ویژگی‌ها مورد سنجش و انتخاب قرار گیرد. 

وی افزود: در شناخت شخصیت و ویژگی‌ها نباید به صرف ظاهر اکتفا کرد، چراکه شخصیت‌هایی به عنوان شخصیت مرزی وجود دارند که در آن افراد در ظاهر دارای رفتار و برخورد مطلوب هستند اما در واقع دارای اختلالات روانی هستند.

این مشاور ازدواج و سلامت روان و جامعه عنوان کرد: بررسی اعتقادات، اخلاق، توانایی در مهارت‌های زندگی، رفتارهای عاطفی و هیجانی، چگونه بودن‌ و توانایی در به فعلیت رساندن خواسته‌ها در زندگی مشترک و همچنین دلایل درست و غلط در هدف از ازدواج ضروری است.

وی افزود: درنظر داشتن زمان مناسب برای ازدواج از نظر بلوغ سنی و سایر زمینه‌ها پیش از ازدواج دارای اهمیت است و باید مدنظر قرار گیرد.

مرادی بیان کرد: اگر شرایط ازدواج لحاظ نشود، می‌تواند به عنوان یک آسیب مطرح شود، از این رو باید پیش از ازدواج شرایط افراد و توانایی‌های آن‌ها در اداره زندگی مشترک بررسی شود.  

وی در پایان بیان کرد: لازم است حوزه انتظارات و ویژگی‌های روانی زن و مرد توسط یکدیگر شناخته شود و در میزان و نوع انتظار از طرف مقابل لحاظ شود.

حفظ امنیت و آبرو خط قرمز رسانه‌ها باشد

دومین نشست اخلاق و رسانه در سال 98 به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین، شامگاه روز یکشنبه 27 مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران، سردبیران و خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات قزوین در دفتر آیت الله اسلامی نماینده محترم مردم استان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد .

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم، گفت: عید غدیر یکی از بزرگ ترین اعیاد مسلمانان است و همه باید در جهت جهانی سازی فرهنگ غدیر تلاش کنیم. وی افزود: غدیر تنها یک واقعه تاریخی نیست، بلکه حلقه اتصال رسالت با امامت است که جایگاه ویژه ای نزد مسلمانان دارد.

امام جمعه تاکستان گفت: وقتی خداوند انسان را خلق کرد، از فرشتگان خواست تا در مقابل او کرنش و سجده کنند؛ چون انسان مفتخر است که خداوند از روح خود در او دمیده است.

آیت‌الله اسلامی عنوان کرد: در خمیرمایه انسان دو عنصر ظلمت و نور وجود دارد که در تضاد باهم است، درواقع حاکمیت الله و شیطان در نفس انسان همواره در جنگ و تقابل هستند و انتخاب هرکدام نتیجه‌ای متفاوت دارد، یکی خلیفه‌الله می‌شود و دیگری در مقام اسفل‌السافلین قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: انبیاء آمده‌اند تا بگویند صراط مستقیم و ملکوت آسمان کجاست اما هیچ‌کدام به جبر کسی را به‌سوی الله نمی‌خوانند بلکه راه را نشان می‌دهند و انسان خود انتخاب می‌کند؛ در حقیقت رسالت و بعثت برای یاری انسان در مسیر صراط مستقیم است.

آیت الله اسلامی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش اصحاب رسانه، به نقش صاحبان قلم و رسانه در عصر کنونی اشاره و بیان کرد: امروز خبرنگاران به خوبی در برابر هجمه های دشمنان ایستادگی نموده و به عنوان یک رزمنده و ایثارگر خط مقدم جبهه جنگ نرم، دستاوردها و پیشرفت های انقلاب اسلامی را در تمامی بخشها از طریق رسانه خود به خوبی انعکاس وبه جامعه بین المللی نشان می دهند.

وی با بیان اینکه این “خبر” و “پیام رسانی” بود که واقعه عاشورا را برای نسل های بعد حفظ کرد، تاکید کرد: واقعه عاشورا توسط امام حسین (ع) بنا نهاده شد اما خبر و تمامی جزئیات آن توسط امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) به عنوان پیام رسانان آن زمان منتشر شد.
 امام جمعه تاکستان  ادامه داد: تمامی وقایع کربلا که امروز جز به جز آن در تاریخ نیز ثبت شده و امروز به ما رسیده و از آن مطلع شده‌ایم حاصل پیام رسانانی هستند که امروز از آن به خبرنگار یاد می شود.
وی با اشاره به مولفه امنیت، تصریح کرد: اخبار طبقه بندی شده باید همواره حفظ شود و از انتشار اخباری که خدای ناکرده جامعه را زیر سوال می‌برد باید برحذر باشیم.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شباهت کار خبرنگاری به رسالت انبیاء، خطاب به خبرنگاران حاضر در این نشست گفت: باید قدر فعالیت در این حوزه را بدانید و با اخبار و آگاهی بخشی به مردم زمینه ارتقای جامعه اسلامی را در همه ابعاد فراهم کنید.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اصحاب رسانه دو مورد حفظ آبرو و امنیت را موردتوجه جدی قرار دهند، گفت: خبرنگاران اخباری را منعکس نکنند که امنیت ما را زیر سؤال ببرد و از سوی دیگر توجه به حفظ آبروی انسان‌ها در دین اسلام بسیار مهم و بالاتر از کعبه عنوان‌شده است.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از عملکرد ریاست قوه قضاییه در مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: در حال حاضر این قوه به برخی از سرمنشأهای فساد رسیده و برای وی فرقی بین اینکه فرد خطاکار و مفسد کیست و چه جایگاهی دارد، وجود ندارد.
وی عنوان کرد: مفسدان مجرم هستند و عملاً می‌خواهند معصیت کنند لذا اطلاع‌رسانی در خصوص عملکرد اشتباه و مغرضانه آن‌ها باید موردتوجه باشد.
آیت‌الله اسلامی در پایان تأکید کرد: بومی بودن یا نبودن مسئولان نباید ملاک ارزیابی قرار بگیرد چراکه شاخصه ارزیابی آن‌ها عملکرد مدیران و مسئولان در حوزه‌های فعالیت خود است. 

در ابتدای این جلسه مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین ضمن تبریک ایام دهه ولایت و سالروز عید سعید غدیر خم گفت: امام علی (ع) در حدیثی فرموده اند در راه کسب مکارم اخلاق پشتکار و پایداری ورزید به همین دلیل یکی از برنامه های محوری سازمان بسیج رسانه برگزاری جلسات مختلف دینی بخصوص اخلاق و رسانه با حضور علمای شاخص استان است.

محمد کشاورز گفت: قطعا برای تکامل و رسیدن به ذات حق تعالی نشستن پای منبر بزرگان و عالمان عامل و عمل به نصایح و راهکارهای آنان واجب و راهگشاست. با توجه به نوع کار و شغلی که ما اصحاب رسانه در کسب و انتشار اخبار داریم اگر موضوع اخلاق و تقوای رسانه ای در ما محکم و درونی نشده باشد هر آن در معرض خطر دروغ ، غیبت، تهمت و … قرار می گیریم پس برای حل این معظل و به مشکل نخوردن امر خطیر اطلاع رسانی صادقانه و شفاف برگزاری این نوع برنامه ها لازم و ضروری به نظر می رسد.

محمد کشاورزدر پایان اظهار کرد: امیدواریم برگزاری این جلسات اخلاق رسانه ای تاثیر مثبتی بر اصحاب رسانه داشته باشد و در آرام کردن فضای رسانه ای استان تاثیرگذار بوده و بتوانیم حق را با قلم‌های خود برقرار کنیم.

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین در حمایت از پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان عزیز گروههای جهادی و بسیج سازندگی

حضرت امام صادق(ع): كونوا دُعاةً لِلنّاسِ بِالخَيرِ بِغَيرِ ألسِنَتِكُم ؛ لِيَرَوا مِنكُمُ الاِجتِهادَ وَ الصِّدقَ وَ الوَرَعَ.

مردم را بدون زبان (بلکه با عمل خویش) به سوی خوبی فراخوانید تا از شما سخت کوشی در راه دین و صداقت و خداترسی را ببینند.

       بسیج در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثر و حیات بخشی در پویایی هر چه بیشتر نظام و مجموعه حاكمیت كشور داشته است و بی شک از ظرفیت های بی شماری برای كمك به مردم و دولت برخوردار است. در همین راستا بسیج پس از دوران دفاع مقدس، وارد میدان های سازندگی كشور در عرصه های مختلف شد و به خوبی نشان داد، از توانمندی های غیر قابل انكاری برای آبادانی ایران برخوردار است.

       بررسی بیانات رهبری معظم انقلاب در طول چهل سال گذشته نشان می دهد که آسایش مردم خصوصا توده مردم ، رفع مشکلات معیشتی و رفاهی آنان در فقر زدایی ، برقراری عدالت اجتماعی و رفع تبعیض ها از دغدغه های اصلی و همیشگی معظم له بوده و هست ؛ لذا با تدبیری هوشمندانه و حکیمانه در سال آغازین دهه پنجم انقلاب و پس از فراز و فرودهای بسیار انقلاب اسلامی ایران همچنان به صورت مکرر بر فعالیت های جهادی تاکید و از آن به عنوان بهترین مجرا و کانال برای محرومیت زدایی از مناطق محروم و دور از دسترس دولت یاد می کنند.

       سازمان بسیج رسانه استان قزوین با لبیک به فرمایشات رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی و در راستای همگانی کردن شعار «خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» ، «تبدیل حرکت‌های جهادی به گفتمان عمومی» و همچنین «اطلاع رسانی هنرمندانه ازکارها، پیشرفتها، موقعیتها و توانائیهای روزافزون جوانان عزیز گروههای جهادی و بسیج سازندگی» آماده است با استفاده از همه ظرفیت خود ، در کنار سایر رده های رسانه ایِ مسئول و با همت و تلاش جهادگران بسیجی عرصه خبر و رسانه، عملکرد و اخبار خوب و امیدبخشِ گروههای جهادی استان در سراسر کشور و دورافتاده ترین نقاط این سرزمین مقدس را به سمع و نظر مردم مقاوم ، ولایتمدار و بزرگوار ایران اسلامی برساند.

سازمان بسیج رسانه استان قزوین / 24 مرداد 98

برگزاری مسابقه گام دوم انقلاب به مناسبت روز خبرنگار

مسابقه گام دوم انقلاب به مناسبت روز خبرنگار برگزار می شود.
علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند تا پایان مرداد ماه پاسخ های خود را از طریق نشانی پستی قزوین ، شهرک کوثر ، خیابان اندیشه ، نبش خیابان ابوذر جنوبی ، پلاک 9 یا فکس به شماره 33785100 و یا ارسال مشخصات خود و شماره گزینه های صحیح به صورت یک عدد 10 رقمی از چپ به راست به سامانه پیامکی 6600028839 ارسال نمایند.

سوالات و فایل pdf مسابقه در همین صفحه بارگزاری شده است.

بسمه تعالی

سوالات مسابقه گام دوم

1 چرا شعارهای انقلاب جهانی ایران تاریخ مصرف ندارند؟

الف: فطری بودن شعارها                    ب: مربوط به عصر و نسل خاصی نیست                 ج: ایرانی بودن و تاریخی بودن شعارها                          د: الف و ب

2-  رهبر انقلاب کدام گزینه را مایه‌ی سربلندی ایران و ایرانی نمی داند؟

الف: صداقت و صراحت و اقتدار            ب: منفعل و مردّد بودن                              ج : ضربت متقابل بعد از حمله دشمن       د: در کنار مظلومان جهان بودن

3 – مهم‌ ترین ظرفیت امید بخش کشور کدام گزینه می باشد؟

الف : جمعیّت جوان زیر ۴۰ ‌سال                      ب: زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی                       ج: تجربه و تخصص                           د : الف و ب

4 – نخستین و ریشه‌ای ‌ترین جهاد از منظر رهبری چیست؟

الف: مبارزه با نفس               ب: استفاده از علوم و فنون جدید                 ج: راندن ترس و نومیدی از خود و دیگران             د: اهمیت به مبانی دینی و اسلامی

5 – مطالبه‌ی عمومی مقام معظم رهبری از جوانان کدام کزینه می باشد؟

الف:  جهاد علمی                                        ب: احساس مسئولیّت                                         ج: مبارزه عملی                                      د : الف و ب

6 –  منشاء بیکاری جوانها، و فقر درآمدی کدام گزینه می باشد؟

الف : بودجه ‌بندی معیوب و نامتوازن          ب: عدم رعایت اولویّتها و وجود هزینه‌های زائد         د: عدم ثبات سیاستهای اجرائی اقتصادی            ج: هر سه مورد

7 –  مهمترین  راه حل مشکلات اقتصادی چیست؟

الف:اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی                  ب : فروش نفت به کشورهای اسلامی                     ج : تغییر قانون مخارج کشور                       د: ب و ج

8 –  کدام تصور در حال حاضر خطای نابخشودنی می باشد؟

الف: تمام مشکلات ریشه در تحریم دارد         ب: علّت تحریم مقاومت ضدّ استکباری است           ج: راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن است           د: هر سه مورد

9 –  معنای آزادی اجتماعی چیست؟

الف: همان استقلال ملی می باشد         ب: رهایی از تحمیل و زورگویی قدرتهای سلطه‌گر جهان           ج: حقّ تصمیم‌گیری و عمل کردن                د: الف و ب

10 –  در بیانات رهبری (جهادی همه‌جانبه و هوشمندانه) در راستای کدام موضوع بیان گردیده است؟

الف: عزت ملی                                         ب: اقتصاد                                               ج:  سبک زندگی                                           د : علم و دانش

نام و نام خانوادگی :                                       نام پدر:                                       نام رسانه :                                     تحصیلات :

شماره تماس :                                             آدرس :

عدد 10 رقمی پاسخنامه :

**** 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
الف                    
ب                    
ج                    
د                    

علاقه مندان می توانند با ارسال پاسخ نامه به آدرس پستی :  قزوین ، شهرک کوثر ، خیابان اندیشه ، نبش خیابان ابوذر جنوبی ، پلاک 9 یا فکس به شماره 33785100 و یا ارسال مشخصات خود و شماره گزینه های صحیح به صورت یک عدد 10 رقمی از چپ به راست به سامانه پیامکی 6600028839 در این مسابقه فرهنگی شرکت کنند .

سازمان بسیج رسانه استان قزوین