بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین در محکومیت اغتشاشات اخیر

سازمان بسیج رسانه استان قزوین در بیانیه‌ای با محکوم کردن اقدامات سخیف اشرار، از عموم مردم برای حضور در راهپیمایی اعلام برائت از اغتشاشگران دعوت کرد.

سازمان بسیج رسانه استان قزوین در بیانیه‌ای ناآرامی‌های اخیر در کشور را محکوم کرده و اعلام کرد اصحاب رسانه راس ساعت ۹:۳۰ صبح روز شنبه۲ آذر، همراه با شهروندان آگاه و ولایتمدار قزوین با حضور حماسی در راهپیمایی اعلام برائت از اغتشاشگران خط بُطلانی بر ایجاد ناامنی در جامعه خواهند کشید.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 ناآرامی های اخیر در ایران اسلامی که پس از اعلام سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین از سوی سران نظام و با سوء استفاده از مطالبات مردمی و نیز حمایت‌های آمریکا و متحدانش اتفاق افتاد، به صراحت ناکامی و شکست سناریوی تهدید و تحریم‌های آمریکا و متحدانش را به نمایش گذاشت.

سازمان بسیج رسانه استان قزوین ضمن محکوم کردن اقدامات سخیف اشرار، اوباش خائن و خودفروخته که باعث تخریب اموال عمومی و خصوصی مردم مظلوم، هتک حرمت نسبت به مقدسات، ایجاد جو روانی منفی و سلب آسایش عمومی گردید، اعلام می نماید اهالی بصیر و فرهیخته حوزه اندیشه، قلم و رسانه ضمن پایبندی به آرمانهای مقدس نظام شکوهمند اسلامی و بیعت مجدد با مقام معظم رهبری، قاطعانه و مستمر نسبت به احقاق حقوق و مطالبات به حق مردم شریف استان در راستای مبارزه با فساد، گرانی، کنترل قیمت ها و… از نمایندگان مردم در مجلس و نمایندگان دولت در استان لحظه ای درنگ ننموده و راس ساعت ۹:۳۰ صبح روز شنبه۲ آذر، همراه با شهروندان آگاه و ولایتمدار قزوین با حضور حماسی در راهپیمایی اعلام برائت از اغتشاشگران خط بُطلانی بر ایجاد ناامنی در جامعه کشیده و مواضع خود را به گوش جهانیان خواهند رساند.

اصحاب رسانه قلمشان را در دفاع از مردم و انقلاب تیز کنند

رئیس سازمان بسیج رسانه‌ی استان قزوین با اشاره به صحبت رهبری درباره‌ی لزوم جلوگیری از گرانی بیش‌تر گفت: پس از پایان ناآرامی‌ اصحاب رسانه باید با تحلیل‌های کارشناسی و آگاهانه این موضوع را بررسی کنند، خبرنگاران انقلابی نگاه جناحی ندارند و باید قلم‌هایشان را برا ی دفاع از مردم و انقلاب تیز کنند.

 به مناسبت فرا رسیدن هفته‌ی بسیج جلسه‌ی اخلاق و رسانه با حضور خبرنگاران و اعضای بسیج رسانه‌ی استان قزوین در دفتر آیت‌الله عابدینی امام جمعه و نماینده‌ی ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد.

در ابتدای این دیدار محمد کشاورز رئیس سازمان بسیج رسانه‌ی استان قزوین با اشاره به فرا رسیدن هفته‌ی بسیج اظهار کرد:  رهبر انقلاب فرموده‌اند بسیجی یعنی علی (ع) که تمام وجودش را وقف اسلام کرد و امروز نیز به مناسبت چهلمین سالروز تشکیل بسیج، این جلسه برگزار شده است.

وی افزود: اتفاقاتی که این روزها در کشور افتاد، کام اصحاب رسانه را تلخ کرد و امیدواریم اوضاع بهبود یابد.

لزوم اقناع افکار عمومی قبل از افزایش قیمت‌ها

کشاورز با اشاره به افزایش قیمت بنزین، عنوان کرد: اصل افزایش قیمت کار صحیحی بود، زیرا پیش از این قیمت بنزین ناچیز بود و باید مسئولان آن را مدیریت می‌کردند، با این وجود اشتباه در شیوه‌ی اجرای طرح کشور را به این مشکلات کشاند.

رئیس سازمان بسیج رسانه‌ی استان قزوین اضافه کرد: اقناع افکار عمومی باید قبل از اجرای طرح انجام شده و توجیهات اقتصادی برای آن مطرح می‌شد، همچنین کمک هزینه‌ی معیشتی باید برای مردم واریز شده و در مرحله‌ی آخر افزایش قیمت اتفاق می‌افتاد.

کشاورز با تاکید بر اهمیت حفظ کرامت مردم، تصریح کرد: برخی گفته‌اند که اگر افزایش قیمت را از قبل اطلاع می‌دادیم، مردم پمپ بنزین را به خانه‌های خود می‌بردند؛ بیان چنین صحبتی صحیح نیست و توهین به شعور مردم است.

وی ادامه داد: در این چند روز خسارت زیادی به کشور وارد شد؛ اما مطالبات به حق مردم نباید در این فضای امنیتی نادیده گرفته شود، مردم زیر بار فشار اقتصادی هستند و باید مطالباتشان پیگیری شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه‌ی استان قزوین با اشاره به صحبت رهبری درباره‌ی لزوم جلوگیری از گرانی بیش‌تر تشریح کرد: پس از پایان ناآرامی‌ خبرنگاران باید با تحلیل‌های کارشناسی و آگاهانه این موضوع را بررسی کنند، خبرنگاران بسیجی و انقلابی نگاه جناحی ندارند و باید قلم‌هایشان را برا ی دفاع از مردم و انقلاب تیز کنند.

بیانیه گام دوم انقلاب روایت منصفانه از ۴۰سال گذشته و تعیین افق آینده است

رئیس اندیشکده مطالعات راهبردی ایران گفت: بیانیه گام دوم روایت منصفانه از ۴۰ سال گذشته انقلاب و تعیین افق و مسیر آینده است لذا نباید به کلی گویی اکتفا کنیم بلکه باید به تبیین واژه واژه متن آن پرداخت.

در يازدهمين جلسه از سلسله نشست‌هاي دفاع همچنان باقيست، دكتر گودرزي رئيس انديشكده مطالعات راهبردي ايران اظهار کرد: در حق واژه بسیج و فهم آن اجحاف‌هایی صورت می‌گیرد درحالیکه با رجوع به بیانات امام راحل، بنیانگذار بسیج متوجه‌ می‌شویم که حکومت برای مردمی شدن نیاز به سازوکارهایی دارد.

وی افزود: حکومت جمهوری اسلامی ایران حکومتی مردمی و دینی است که در آن رای، نظر و نقش حداکثری مردم مورد توجه است چراکه در حکومت اسلامی باید نقش ویژه ای به مردم داده شود لذا بسیج تشکیل شد تا مردم سازماندهی‌تر شده ایفای نقش کنند.

این مقام مسئول با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که بسیج یک مزرعه بی‌حصار است، افزود: فهم درست از واژه بسیج باید در هفته بسیج بیشتر مورد مداقه قرار گرفته و سخنان بزرگان و امام و رهبری را در مورد بسیج بازخوانی کرد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد: بیانیه یک سندبالادستی و نقشه راه برای ادامه مسیر است و باید راهبردهای حرکت را از بیانیه گام دوم استخراج و عملیاتی کنیم ضمن اینکه همزمان با استخراج راهبردها بندبند بیانیه تبیین، ترویج و گفتمان سازی شود.

گودرزی تصریح کرد: در بیانیه گام دوم از عظمت انقلاب و راه‌های طی شده در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب سخن به میان آمده و مقام رهبری در آن مسیر پیش رو را مشخص می‌کند.

وی بیان کرد: بیانیه گام دوم روایت منصفانه از ۴۰ سال گذشته انقلاب و تعیین افق و مسیر آینده است لذا نباید به کلی گویی اکتفا کنیم بلکه باید به تبیین واژه واژه متن آن پرداخت.

گودرزی ابراز کرد: مقام معظم رهبری با این بیانیه نقش مردم را پررنگ می‌کنند زیرا براساس حکومت مردمی و دینی باید حضور حداکثری مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: فلسفه تشکیل حکومت دینی ارائه خدمات بهتر به مردم است که این امر دارای دو بعد مادی و معنوی است و در این راستا رسانه‌ها باید حرف و اندیشه اصلی انقلاب را از سخن سایرین تمییز دهند.

گودرزی تصریح کرد: مقام رهبری با بیان امثال جملاتی مثل آتش به اختیار و بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید بر اهمیت نقش جوانان و تشکلات انقلابی تلاش دارد که مردم را برای ایفای نقش حداکثری یادآوری کند زیرا برای اصلاح امور حکومت دینی نیاز به حضور مردم است.

وی عنوان کرد: در حکومت دینی، امام جامعه و امت وظایفی در قبال هم دارند و اگر امت به سمت بی‌تفاوتی حرکت کنند حتما حکومت دینی دچار مشکل می شود زیرا نقش امام در جامعه دینی تعیین کننده و مردم تمام کننده است.

گودرزی تصریح کرد: امام و رهبری نگاه و سهم ویژه‌ای برای نقش مردم دارند زیرا در جامعه دینی برای بقای حکومت و اصلاح امور، مردم باید عاقلانه در صحنه حضور داشته باشند نه از روی بی‌تفا‌وتی و یا ترس و زور.

‌وی تاکید کرد: حکومت دینی عقلانیت را رشد می‌دهد تا مردم با شعور وارد میدان عمل شوند لذا رهبری همواره تاکید دارند که شناخت و آگاهی مردم باید افزایش یافته و خود در امور مختلف تصمیم بگیرند.

رئيس انديشكده مطالعات راهبردي ايران عنوان کرد: رهبری در سال ۹۵، ۳بار حکم جهاد دادند یکبار در مورد جهاد روشنگری، در ادامه در مورد جهاد تبیین و چند ماه پس از آن در دانشگاه امام حسین(ع) جهاد کبیر را مطرح کردند.

وی اضافه کرد: جهاد کبیر به معنی عدم تبعیت از دشمن، مبتنی بر بیان واقعیت است به عبارتی همین عرصه جهاد کبیر نیز نیازمند تبیین و روشنگری است.

گودرزی تصریح کرد: در شرایطی که دشمن در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به سمت جنگ روانی حداکثری پیش می‌رود رهبری از سال‌ها قبل تاکید بر روشنگری و بیان واقعیت برای مردم داشتند زیرا با توجه به عملکرد جریان نفاق که همواره توطئه می‌کند باید آگاهی و شناخت مردم افزایش یابد‌.

وی عنوان کرد: ریشه مشکلات کشور ۳ مورد است نخست آنکه بچه‌های جریان انقلاب در همه وظایف خود کوتاهی کرده اند، درحالیکه بهتر از این می‌توانستیم عمل کنیم، دوم آنکه جریان غیرانقلابی برای انحراف مسیر انقلاب تلاش کرده است و عامل سوم دشمن و دشمنی‌های متعدد آنهاست.

گودرزی تصریح کرد: کشور بن‌بست ندارد و ریشه مشکلات باید برای مردم دقیق عنوان شود و این در امتداد تاکید رهبری برای روشنگری است همچنین امیدبخشی باید بیشتر مورد تاکید قرار گیرد.

رئيس انديشكده مطالعات راهبردي ايران بیان کرد: رسانه‌ها باید برای امیدبخشی در بین آحاد جامعه تلاش کنند که در این راستا باید میزان رفاه و یا در مورد وضعیت بهداشت و درمان و سایر مقولات فاکتورهای متعددی تعیین کرد سپس وضعیت ایران را در شاخص‌های مختلف با سال‌های قبل و یا با وضعیت کشورهای منطقه و کشورهای اروپایی مقایسه کرد زیرا قطعا در بخش‌هایی پیشرفت صورت گرفته و در بخش‌هایی پیشرفتی ایجاد نشده است.

وی تصریح کرد: باتوجه به بیانیه گام دوم انقلاب، باید با واقع بینی ‌و واقع گویی ریشه اصلی عدم پیشرفت یا پیشرفت‌های حاصل شده در عرصه‌های مختلف را بررسی کرد.

رئيس انديشكده مطالعات راهبردي ايران گفت: ما به کلی‌گویی و ساده انگاری عادت کردیم در حالیکه متخصصین حوزه‌های مختلف باید به جزئیات مباحث توجه کرده تا با بررسی آنها، راهکار مناسبی برای رفع مشکلات ارائه شود.

وی اضافه کرد: شبهات و سوالات زیادی مطرح است که رسانه‌ها باید به شبهات ذهنی مخاطبان به صورت کارشناسی و دقیق بپردازند.

گودرزی عنوان کرد: جریان رسانه و هنر باید منعکس کننده اتفاقات و پدیده‌های اجتماعی بوده و هم اینکه آنها را جهت دهند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در برخی از شهرهای کشور تصریح کرد: جریان سازمان یافته که کاملا از بدنه مردم عادی جدا بود بسیار سریع و خشن اقدام به تخریب بیت المال و اموال مردم کردند به طوریکه حجم تخریب در طول ۴۰سال بی‌سابقه بود.

وی ادامه داد: در مواجهه با اراذل و اوباش و اغتشاشگران برای جلوگیری از تخریب بیت المال و فراهم کردن آرامش و امنیت مردم، بنا بر مصلحت محدودیت‌هایی در زمینه قطع اینترنت انجام شد.

گودرزی در پایان گفت: البته کارشناسان امر و دانشجویان و صداوسیما و جریان رسانه باید به نقد و بررسی و تجزیه و تحلیل ابعاد همه جانبه موضوع بنزین و بسته دولت بپردازند.

مبارزه با مفاسد بر عهده یکایک ماست

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه امروز مردم نسبت به مبارزه با مفاسد حساس شدند و موج پیگیری و سامان‌دهی آن در حال انجام است، افزود: مبارزه با مفاسد واجب کفایی است و بر عهده یکایک ماست که در این فضا ورود پیدا کنیم.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین، در نشست اخلاق و رسانه که با حضور اصحاب رسانه در دفتر امام‌ جمعه قزوین برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: باید به معنای واقعی بسیجی باشیم؛ شجاعت داشتن، اقدام به‌موقع، نترسیدن و در میدان بودن ازجمله ویژگی‌های بسیجی‌های همیشه در میدان است.

وی به ناآرامی‌های بعد از گران شدن بنزین در کشور اشاره و بیان کرد: مردم استان قزوین در اعتراضات اخیر به سلامتی از فتنه عبور کرده و به برکت دستگاه‌های امنیتی، مسئولان و اصحاب رسانه به خوبی از مهلکه دشمن خارج شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: در استان قزوین به خاطر تدابیر اتخاذ شده مشکلی نداشتیم و این را مرهون تلاش شبانه‌روزی سربازان وطن هستیم.

وی با بیان اینکه در این ناآرامی‌ها نقشه‌های پلید دشمنان برملا شد، اظهار داشت: مردم به وضوح مشاهده کردند که وزیر امور خارجه آمریکا از آشوب‌ها حمایت کرد و باز هم چهره واقعی آمریکا برای مردم نمایان شد.

وی با اشاره به حضور خود در برنامه «تا ثریا» و مطرح‌شدن پرونده هفت‌سنگان در تریبون صداوسیما گفت: مطرح‌شدن موضوع هفت‌سنگان ترمز مفاسد دیگر را کشید و بعدازآن کمتر کسی به این سمت رفت در حقیقت این امر موجب زمین زدن مفسدان در استان قزوین شد.

ایشان ادامه داد: امروز مردم نسبت به مبارزه با مفاسد حساس شدند و موج پیگیری و سامان‌دهی آن در حال انجام است؛ شاید برخی منتقد مطرح کردن این موضوع توسط بنده باشند اما باید بگویم مبارزه با مفاسد واجب کفایی است و بر عهده یکایک ماست که در این فضا ورود پیدا کنیم.

امام‌ جمعه قزوین بیان کرد: در حال حاضر پرونده هفت‌سنگان در حال پیگیری است اما اکنون باید سراغ پرونده‌هایی برویم که بعدازآن اتفاق افتاده است، باید هشت سنگان‌ها و نه سنگان‌ها را دریابیم.

وی تأکید کرد: از ترک امربه‌معروف و نهی از منکر بترسید، زیرا مجازات دنیوی و اخروی بسیاری در خصوص کوتاهی در قبال مفسده‌ها وجود دارد که ازجمله آن می‌توان به تسلط بدترین‌ها بر ما و نبود فریادرس در قبال آن اشاره کرد.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به مفاد خطبه متقین امام علی(ع) در نهج‌البلاغه خاطرنشان کرد: آن حضرت در این خطبه به یکایک ما تأکید دارند که با هوشیاری و بصیرت و از روی قصد و نیت سخن گفته و یا قلم در دست داشته باشیم.

سرلشکر باقری: ثمره تلاش‌های شهید طهرانی مقدم ایران را به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کرد.

سرلشکر باقری امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بسیج گفت: به ثمر نشستن تلاش‌های جهادی شهید طهرانی مقدم باعث شد ایران به قدرت اول موشکی منطقه بدل شود.

رئیس ستاد نیروهای مسلح افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران همانطور که در عرصه جنگ سخت و امور دفاعی به قدرت پایدار رسیده در حوزه جنگ نرم نیز دستاوردهای بزرگی داشته که مهمترین آنها بسط و گسترش تفکر انقلاب اسلامی در ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر زورگویان جهان و همچنین افشای چهره واقعی استکبارگران و به خصوص آمریکا است.

وی اظهار داشت: آمریکا همانطور که بر حسب ظاهر در فکر تقلیل پایگاه‌های نظامی خود در جهان است، درحقیقت پایگاه‌های فکری خود را هم در میان مردم جهان یکی یکی از دست می‌دهد.

باقری تصریح کرد: امثال شهید طهرانی مقدم در فضای جنگ نرم نیز حضور دارند و همانطور که این شهید با اقدامات خود، ایران را به یکی از قدرتهای برتر در حوزه دفاعی و موشکی بدل کرد، در حوزه جنگ نرم نیز مدافعان اندیشه جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان باعث افشای چهره واقعی آمریکا و همراهانش شده و فروپاشی هژمونی آمریکا را سرعت بخشیده‌اند.

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین به مناسبت 13 آبان سال 98

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین بمناسبت یوم الله 13 آبان

مقام معظم رهبری:

13 آبان نماد طمع ورزی آمریكا، وابستگی رژیم طاغوت، ایستادگی ایمان متكی به بصیرت، پیشقراولی نسل جوان در صحنه، و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است.

13 آبان افشاگر سیاهه جنایات استکبار علیه ملت‌های مستضعف و رسواگر سیاست‌های زیاده‌خواهانه آن‌ها علیه ستمدیدگان در اقصی نقاط عالم است.

راهپیمایی ۱۳ آبان بهترین فرصت برای تبیین و ترویج روحیه استکبارستیزی و افزایش آگاهی نسل آینده ساز کشور از جنگ نرم است. روند مواجهه نظام سلطه و استکبار با انقلاب اسلامی در یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل خود قرار دارد. اقدامات خصمانه نظام سلطه در بدعهدی‌ها و پیمان شکنی‌ها برای ملت ایران به خوبی عیان گشته و اینک کمتر کسی را می‌توان یافت که با این همه خصومت بتواند به آمریکا اعتماد داشته باشد.

حمایت از رژیم طاغوتی پهلوی، تحمیل جنگ ۸ ساله به ایران، حمایت تمام قد از منافقین، حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران، تلاش برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه و ایران، تشکیل و حمایت از گروه های تروریستی، تحمیل تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و خروج از برجام و همچنین تلاش برای ساقط کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی فهرست کوتاهی از جنایات بلند استکبار به سرکردگی آمریکا در منطقه ما و جهان است و خلق و خوی شیطان صفتی از ویژگی‌های بارز آن محسوب می‌شود.

به حول و قوه الهی امروز ایران اسلامی در طلیعه گام دوم انقلاب با صلابت و شجاعت در برابر تهدیدها و تحریم های مذبوحانه شیطان بزرگ در راه آرمان های بلند خود ایستاده و مقاومت فعال را در ادبیات جهانیان با شعار محوری استکبار ستیزی ، مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا تغییر خواهد کرد.

سازمان بسیج رسانه استان قزوین ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان و دعوت از اقشار مختلف مردم مومن و انقلابی برای شرکت در تجمع باشکوه و پر شور روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، از اصحاب بصیر، ولایتمدار و مردمی رسانه انتظار دارد ضمن حضور گسترده وهمراهی با آحاد ملت در صفوف پیوسته و متحدانه، به فضل خداوند متعال حماسه‌ای دیگر از اقتدار و عظمت ایران سرفراز را خلق نمایند و همچنین در مقابل جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن که ادامه همان سیاست‌های استکباری شیطان بزرگ است، بیش از پیش در جهت آگاه‌سازی و دانش‌افزایی مردم ایران و جهان تلاش نمایند.

سازمان بسیج رسانه استان قزوین