بیمار مبتلا به "کرونا" در قزوین نداریم / جو رسانه ای استان قزوین مثبت و همراه است

به میزبانی سازمان بسیج رسانه استان قزوین، نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با موضوع بررسی راهکارهای رسانه ای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با حضور مسئول معاونت بهداشت و درمان سپاه صاحب الامر(عج) استان و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در سالن اقشار سپاه حضرت صاحب الامر (عج) برگزار شد.

محمد حسن ارداقیان در این جلسه با اشاره به ایجاد جو ناآرام در فضای مجازی بیان کرد: آنچه امروز در جامعه وجود دارد نگرانی از انتشار کرونا ویروس نیست بلکه بیشتر جو روانی موجود در جامعه است و بهترین کسانی که می توانند مقابل این جو بایستند، رسانه ها هستند. چرا که اگر آرامش در جامعه ایجاد نشود آموزش های ما موثر نخواهد بود.

وی گفت: رسانه ها سعی کنند در مقابل شایعاتی که با هدف برهم زدن آرامش روانی مردم ایجاد می شود بایستند که در این مسیر خوراک علمی را ما ارائه می دهیم و نوع انتشار آن با شما رسانه هاست. خوشبختانه جو رسانه ای استان قزوین در این خصوص فوق العاده مثبت و همراه است و این یک دلگرمی برای خادمان حوزه سلامت است که با قوت پیش روند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهار کرد: این جو همدلی رسانه ها و شبکه بهداشت در کمتر استانی دیده می شود و این امر جای تقدیر دارد. همچنین همکاران ما در بیمارستان ها خدمت ارائه می دهند و این جو روانی که گاها از سوی برخی افراد ایجاد می شود موجب نگرانی همکاران ما در مراکز درمانی می شود و خواهش ما ایجاد فضایی است که زحمات و خدمات این عزیزان را انعکاس دهد تا مردم در جریان تمام تلاش زحمت کشان عرصه درمان قرار گیرند. کار پزشکان و پرستاران در تمام شرایط ارزشمند است و در این شرایط خاص نیازمند پیام های دلگرم کننده مردم هستند.

ارداقیان عنوان کرد: در فضاهای رسانه ای رسمی و غیررسمی در مورد کرونا ویروس پیام های زیادی ایجاد شده و این امر یک مساله ملی است. ویروس کرونا یک خانواده از ویروس هاست که از بیماری سرماخوردگی تا آنفلوآنزای مختلف، سارس و مرس را ایجاد می کند. این ویروس جدید با ساختاری جدید است که نوظهور و دارای ویژگی های خاص خود می باشد که دارای سرعت انتشار بالایی است و میزان کشندگی کمتری نسبت به سایر آنفلوآنزا می باشد.

وی افزود: بسیاری از کسانی که مبتلا به این ویروس می شوند در حد یک استراحت در منزل بهبود می یابند و در افرادی که در معرض خطر هستند یعنی کسانی که دارای بیماری های زمینه ای قلبی، عروقی، کلیوی، دیالیز، نقص سیستم ایمنی، سرطانی، مادران باردار و کسانی که ایمنی بدنی پایینی دارند در معرض خطر می باشند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: علائم این بیماری با عطسه، سرفه، تب شروع می شود، و شدیدترین بخش بیماری زمانی است که دچار تب شدید و تنگی نفس می شوند که ممکن است نیازمند بستری در بیمارستان شوند.

ارداقیان اضافه کرد: رعایت مسائل بهداشت فردی و تنفسی در دین ما بسیار تاکید شده و باید نهادینه شود. دو راه انتقال صد در صد در این بیماری وجود دارد که شامل انتقال از طریق عطسه و سرفه و انتقال از طریق دست می باشد. مردم استان قزوین واقعا پای کار بوده و ما نیز کمک می کنیم که این مراقبت را بدون نگرانی انجام دهند. شستن همه سطوح دست در بیست ثانیه و استفاده از آرنج در عطسه و سرفه بهترین راه بوده و نیز اگر فرد احساس بیماری داشت در منزل استراحت کرده و از منزل خارج نشود. باید فاصله ایمن یعنی یک و نیم متر را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: مرگ و میرهایی که کرونا داشته در ایران و سایر کشورها کمتر از سایر آتفلوآنزا می باشد. ماسک را کسی باید استفاده کند که علائم سرماخوردگی دارد و یا از بیمار مبتلا به انواع بیماری های ویروسی تنفسی، کرونا و آنفلوآنزا پرستاری می کند ضروری است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک آدابی دارد. ماسک های سه لایه سه ساعت بیشتر قابل استفاده نیست به شرط اینکه در این سه ساعت آلوده نشود و مرطوب شدن این ماسک ها خود، عامل میکروب و ابتلا به بیماری است.

ارداقیان یادآور شد: این ویروس در هوا معلق نیست. بلکه از طریق قطرات تنفسی یعنی عطسه و سرفه منتقل می شود. این ویروس در جای سرد و مرطوب بسیار فعال تر است. ساختار این ویروس چربی است و با شستشو بوسیله آب و مایع دستشویی از بین می رود. اگر دسترسی به آب و مایع دستشویی نداریم، می توان از ژل شستشو استفاده کرد. با درست کردن مایع الکلی هفتاد درصد می توان وسایل پر استفاده در منزل و محل کار را ضدعفونی کرد. به مردم عزیز استان اطمینان می دهیم که نگران نباشند. افرادی که نقص سیستم ایمنی و بیماری های زمینه ای دارند مراقبت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به عدم ابتلای مردم استان به این ویروس اظهار کرد: تا امروز مورد مثبتی از کرونا ویروس در قزوین منتشر نشده است. با تقویت سیستم ایمنی بدن می توان مقابل این ویروس ایستاد. همه استان پای کار هستند و همه دستگاه های اجرای در کنار ما هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: در ماجرای خرید و فروش ماسک و محلول ضدعفونی و سایر اقلام، مطمئنا در پشت این امر جریاناتی است و در این ماجرا هر یک از ما موظف هستیم تا وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. شما اصحاب رسانه با بدنه جامعه و مردم در ارتباط هستید و می توانید با انتقال اخبار آرامش را در جامعه ایجاد کنید. اخبار غیرعلمی در فضای مجازی در حال انتشار است که نباید از سوی اصحاب رسانه بازنشر شود.

ارداقیان با اشاره به کمبود ماسک در کشور گفت: پانزده شرکت تولید ماسک در کشور داریم، تقاضا بیش از حد شده و عرضه این کالا در کشور کمی با مشکل مواجه شده است.

وی همچنین با اشاره به عدم وجود افراد مشکوک به بیماری در استان اضافه کرد: در حال حاضر کیت آزمایش در قزوین نداریم و قرار است این کیت به زودی به قزوین تحویل شود. مواردی که مشکوک باشد به انستیتو پاستور ارسال می شود و مورد مثبت در خصوص این بیماری در استان وجود ندارد.

آمادگی سپاه استان جهت همکاری با دانشگاه علوم پزشکی/‌رسانه ها از بروز شایعات جلوگیری نمایند

سرهنگ سیاهکالی گفت: پیش بینی های لازم جهت مقابله و پیشگیری با این بیماری ا نجام شده و با ایجاد جوی آرام می توان این دوره از بیماری را طی کرد.

سرهنگ جبیب اله سیاهکالی مرادی معاون بهداشت و درمان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که به میزبانی سازمان بسیج رسانه استان قزوین و به منظور بررسی راهکارهای رسانه ای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا که در سالن جلسات اقشار سپاه استان برگزار شد بیان کرد: وظیفه همه ما در هر جایگاهی این است، این اعتماد را برای مردم ایجاد کنیم که مسوولان تلاش می کنند تا مشکلات موجود را برطرف نمایند.

وی گفت: پیش بینی های لازم جهت مقابله و پیشگیری با این بیماری انجام شده و با ایجاد جوی آرام می توان این دوره را طی کرد.

مسئول معاونت بهداشت و درمان سپاه استان اظهار کرد: این ویروس استان های همجوار را درگیر کرده و با رعایت اصول بهداشتی می توان بر آن غلبه کرد.

سرهنگ سیاهکالی عنوان کرد: هجوم مردم به مراکز داروخانه ای جهت تهیه ماسک و لوازم بهداشتی در سراسر کشور، موجب سواستفاده برخی افراد و گرانفروشی و احتکار این کالا شده اما لازم است تا مردم آموزش ببینند و فرهنگ سازی شود که ماسک تنها در صورت ضرورت استفاده شود و افراد سالم نیازی به استفاده از ماسک ندارند.

وی افزود: مردم مطمئن باشند مسوولان استانی پیش بینی های لازم را انجام داده اند و هرکجا که نیاز است مطالب موثق به مردم ارائه می شود.

سرهنگ سیاهکالی گفت: در بحث ایجاد آرامش و امید در جامعه همه باید بسیج شویم. باید فرهنگ سازی شود تا مردم به پیشگیری حساسیت لازم را داشته باشند اما از بروز شایعات در جامعه جلوگیری شود.

سیاهکلی مرادی خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در قزوین مشاهده نشده و صحبت‌هایی که در ارتباط با ابتلای مردم قزوین به کرونا در فضای مجازی منتشر شده نیز کاملا کذب بوده است و شهروندان فقط به اخبار رسمی توجه داشته باشند.
وی افزود: 85 درصد از افراد مبتلا به ویروس کرونا نیاز به درمان ندارند و با استراحت به بهبودی کامل می‌‌رسند در حالی که 10 درصد از افراد مبتلا نیاز به درمان داشته و تنها کمتر از 5 درصد مبتلایان  باید در بیمارستان بستری شوند.

دعوت سازمان بسیج رسانه استان قزوین جهت حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس

بسمه تعالی
« إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا » نساء 58

در طلیعه چهل و دومین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دیگر بار حماسه ای که نماد حركت اسلامى و سرمایه‌گذارى عظیم ملت ایران است آفریده خواهد شد.

بدون تردید در 41سال گذشته انتخابات شاخص و عَلَم نظام جمهوری اسلامی و یک پرچم افتخار در مسیر مردم سالاری دینی بوده است و صحنه انتخابات مجلس یازدهم نیز یکی از گردنه های پراهمیت در گذر از این مسیر سرنوشت ساز است.
قطعا مشارکت حداکثری ملت بصیر ایران اسلامی در این امر خطیر، آبرو و استقامت كشور را در مقابل دشمنی ها، زیاد و بدخواهان را از طمع ورزیدن و فكر ضربه زدن و فساد و فتنه منصرف می كند.

مردم شریف استان قزوین به همراه دیگر هموطنان غیور و قهرمان ایران اسلامی که با «حضور فعال» و «مشارکت جدّىِ» خود در انتخابات، بارها صحنه‏ هاى عزت و عظمت آفریده و آگاهى و مسئولیت شناسى خود را آشکار نموده اند، هم اینک نیز براى انجام رسالت دینى، انقلابى و ملى خود به صحنه‏ مى‏ آیند تا با شور و شعور، انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برگزار نمایند.

پر واضح است اگر به ‌لطف حضور پرشور ملت، مجلسی از نخبگان و کارشناسانی که چاره مشکلات کشور را در داخل جست‌وجو می کنند، فسادستیز و به ظرفیت‌های داخلی عمیقاً باورمند، مردمی و به‌معنای واقعی کلمه وکیل المله هستند، شکل بگیرد، امید است سال‌های پیشِ‌رو، ضمن پیشرفت پر شتاب کشور آلام مردم به‌ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت نیز آرام گیرد.

سازمان بسیج رسانه استان قزوین، با تقدیر و سپاس از عموم هم استانی های عزیز و ملت رشید ایران که خود را براى «حضورى آگاهانه» و دشمن‏ شکن آماده ساخته اند، با تأکید بر رعایت اخلاق سیاسى و حق‏ الناس از سوى کاندیداهاى محترم و هواداران آنها، از همگان دعوت مى‏ کند تا با بینش، بصیرت و در نظر گرفتن توانایی‌ها و سوابق کاندیداها به کسانی که در «تعهد به مبانى و ارزش‏هاى اسلامى» ، «التزام به قانون اساسى واصل مترقى ولایت ‏فقیه» ، «تدین ، درایت و مدیریت» ، «داشتن روحیه انقلابی ، جهادی و مرزبندی با دشمن» ، «داشتن برنامه و کفایت » و نیز «کارآمدی و تخصص» از شایستگى بیشترى برخوردار هستند، رأى دهند تا به خواست خداوند متعال، مجلس آینده با پشتوانه قوى مردمی موفقیت‌های زیادی برای کشور به ارمغان بیاورد و مجلس را به راس امور کشور بازگرداند.

شهادت سردار سلیمانی یک یوم‌الله دیگر را رقم زد

دوازدهمین جلسه از سلسله نشست دفاع همچنان باقی است با موضوع “فراسوی شهادت” عصر19 بهمن ماه در سالن جلسات شهید حسن پور سپاه قزوین با حضور حامد عنقا کارگردان و نویسنده برجسته کشور و جمعی از اصحاب رسانه استان برگزار شد.

محمد کشاورز در این نشست با بیان اینکه تفکر امریکایی از ریشه غلط است، اظهار کرد: امریکا گمان می‌کرد با حذف حاج قاسم سلیمانی، تفکر مقاومت در جهان خدشه‌دار می‌شود؛ اما خوب دیدیم که در کشور خودمان و سراسر عالم یک یوم الله دیگر شکل گرفت.

وی افزود: یکی از شعارهای مهم مردم عالم که به گوش می‌رسد همان شعار ضدامریکایی است و شهادت حاج قاسم مهر محکمی بر ظالم بودن امریکا زد.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین با اشاره به معامله قرن ابراز کرد: دشمنان با نقشه‌ها و تفکراتشان خواستند با مطرح کردن معامله قرن به ظاهر، غرب آسیا را به صلح بکشند اما جالب این است که خودشان در واقعیت خواستار صلح نیستند بلکه به دنبال منافع خود هستند.

کشاورز با بیان اینکه وظیفه رسانه تبیین اذهان عمومی است، گفت: اکنون که در آستانه انتخابات قرار داریم مهمترین وظیفه ما انتخاب آگاهانه است چراکه انتخاب درست، امنیت کنونی کشور را تامین می‌کند و باید حضور پرشور در این عرصه داشته باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم اینکه دشمنان دوست ندارند ما در انتخابات حاضر شویم و گاهی مردم نارضایتی‌هایی از وضع معیشت جامعه دارند که حق آن‌هاست؛ اما باید پای صندوق‌های رای حضور داشته باشیم و در انتخاب خود دقت کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: نماینده باید باکفایت و برنامه‌دار باشد و اهل شعار نباشد و فرای مباحث سیاسی اطلاعات کافی از نیازهای جامعه داشته باشد.

پیام تشکر از اصحاب رسانه قزوین

«وَلا تَهِنوا وَ لا تَحزَنوا وَ أنتُمُ الاعلَونَ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ»(آل‌ عمران/139)

«و سست نشوید و غمگین نگردید و شما برترید اگر ایمان داشته باشید».

سازمان بسیج رسانه استان قزوین به نوبه خود ضمن تقدیر و تشکر از حضور دشمن‌ شکن اقشار مختلف مردم لحظه شناس و بصیر استان و دست‌ اندرکاران امر برگزاری مراسم یوم الله 22 بهمن، از حضور پرشور اصحاب محتـرم رسـانه‌، جرایـد، مطبـوعات و خبـرگزاری هـا به ویژه صداوسیمای مرکز قزوین که در آگاه‌ سازی عمومی، روشنگری و اغنای افکار عمومی، ترغیب و تشویق مردم به حضور در این مراسم و انعکاس مناسب اخبار و به‌ نمایش‌ درآوردن گوشه‌ هایی هر چند کوچک از سیل خروشان مردم ولایتمدار استان، نقش اساسی ایفا کردند، تشکر و قدردانی می‌ نماید.

اینک در طلیعه چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، همه این شور و شعور را حرمت نهاده و پیروزی و بهروزی همگان را در گذرگاه حصول به آرمان‌ های منیر انقلاب اسلامی، از درگاه ذات اقدس احدیّت جلّ و علا مسألت می‌ نماییم.

مسابقه تیراندازی اصحاب رسانه

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سازمان بسیج رسانه استان قزوین مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی و تپانچه برگزار کرد.

این مسابقات با شرکت 27 خبرنگار از اهالی رسانه استان قزوین در سالن تیراندازی مجموعه ورزشی الغدیر برگزار شد که در پایان نفرات برتر به ترتیب کسب امتیاز معرفی بدین ترتیب معرفی شدند.

۱. سحر علیخانی از خبرگزاری برنا(تپانچه)

۲.محسن بذرگری خبرگزاری مهر (تفنگ بادی)

۳. خانم گل عنبر حمزه از پایگاه خبری صبح قزوین و امیرحسین عجمی پور از روزنامه توسعه(تفنگ بادی) مشترکا رتبه سوم را کسب کردند.

بیانیه گرامیداشت 22 بهمن 98

والفجر ، ولیال عشر

چهل و یک سال از حرکت بی‌نظیر مردم مسلمان ایران در آفرینش اولین بهار آزادی و چهار دهه از تلاش، مقاومت، بیداری، ایستادگی، پیشرفت، آبادانی، استقلال و آزادی در سرزمین آزادگان می‌گذرد. یوم الله ۲2بهمن ماه روزی است که خودباوری، ظلم ستیزی و عدالت خواهی ملت بزرگ ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، به بار نشست و فریاد بلند استقلال، آزادی و مردم سالاری دینی ایرانیان در گوش جهانیان پیچید.

انقلاب اسلامی یک حقیقت برخاسته از سنت الهی است که با اراده با شکوه ملت حق جو و استقلال طلب ایران در مقابله با ظلم و جور رژیم شاهنشاهی به ثمر نشست و به رغم تمامی موانع، سختی ها، دست اندازی‌ها وتوطئه‌هایی که دشمنان این نظام اسلامی بخصوص آمریکای جنایتکار و هم پیمانانش در شکل‌ها و ترفند‌های مختلف طراحی و اجرا نموده اند، با برهم زدن معادلات قدرت‌های جهانی، بیش از هر زمان دیگری جایگاه تأثیر گذار و تعیین کننده خود در عرصه تحولات داخلی، منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای را تحکیم بخشیده و ندای حق طلبانه ملت‌های ستمدیده و مظلوم را به گوش جهانیان رسانده است. پر واضح است که رمز توفیق ملت ایران در پیشبرد أهداف و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی، تبعیت از ولایت فقیه، وحدت و همدلی مردم و مسئولین نظام است.

خبرنگاران و اهالی بصیر و فرهیخته رسانه استان قزوین در اولین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب، ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های مقدس امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)، شهدای انقلاب و دفاع مقدس، و با توجه به تحولات داخلی و منطقه‌ای از ترور ناجوانمردانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تا شکسته شدن هیمنه آمریکای تروریست و طرح معامله احمقانه، خبیثانه و شکست‌ خورده قرن، همچون چهل سال گذشته با بصيرت بالاى سياسى و شعور دينى و شور انقلابى خود همگام با سیل خروشان و دشمن شکن مردم فهیم، بصیر و ولایتمدار استان قزوین در راهپيمايى مردمى يوم‌‏الله بيست‌ودوم بهمن، شركت خواهند کرد و همچنین در راستای حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن، آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب نمایندگانی کاربلد، انقلابی، باکفایت، برنامه دار، خوشنام و خدوم به نظام و مردم اعلام می دارند.

شهید سلیمانی تهدید امنیتی دشمن را به یک فرصت رسانه‌ای تبدیل کرد

دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های «دفاع همچنان باقیست…» با عنوان « فراسوی شهادت » با حضور حامد عنقا نویسنده و کارگردان متعهد کشور به بررسی جایگاه سردار شهید قاسم سلیمانی در فضای رسانه‌ای برگزار شد. عنقا در این نشست صمیمی اظهار کرد: ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی به‌ گونه‌ای‌ است که هرکسی که کمترین شناختی از خصایص و ویژگی‌های او دارد تحت تاثیر کاراکتر او قرار می‌گیرد.

وی افزود: این در حالی است که رسانه‌های انقلابی تا به امروز ابعاد زندگی وی را برای مردم تبیین نکرده و به بیان حرف‌های حسی و احساسی اکتفا کرده‌ایم.

عنقا تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های حاج قاسم در رزوهای آخر حیات با برکتشان توجه بیشتر فیلمسازان به حوزه عراق و پرداختن به جنایات صدام بود. این شهید بزرگوار معتقد بود نباید اجازه داد نسل جدید جوانان عراقی نتوانند صدام و خصوصیات خونریز این دیکتاتور را بشناسند.

این نویسنده عنوان کرد: درگیری عراق با جنگ در سال‌های اخیر باعث شده تا برخی‌ از جوانان این کشور به کمک رسانه‌های معاند صدام را یک رهبر مقتدر تصور کنند که در دورانش عراق با ثبات همراه بوده و جنایات او را فراموش کنند.

وی اضافه کرد: فراموشی جنایت‌های صدام توسط نسل جوان عراقی به نگرانی بزرگی برای حاج قاسم سلیمانی تبدیل شده بود.

عنقا با بیان اینکه شهید سلیمانی فقط سردار جنگ سخت نبود بلکه او را باید سردار جنگ نرم نیز دانست ادامه داد: این سردار بزرگ هرگز از پشت جبهه غافل نشد و معتقد بود آسیب ستون پنجم و نفوذ دشمنان از ستون جنگی دشمن بیشتر است.

این کارگردان برجسته سینما تأکید کرد: تا سال 2008 تلاش‌ها بر این بود که حاج قاسم سلیمانی به واسطه نوع کاری که انجام میداد به یک چهره رسانه‌ای تبدیل نشود و دشمن نیز با فهم اهمیت این موضوع، با هدف تخریب وی، او را در رسانه‌های خود مطرح و معرفی کند و بر همین اساس نیز در طی 6 سال بیش از 230 گزارش از وی در رسانه‌های غربی و امریکایی منتشر شد.

وی گفت: غرب در حوزه رسانه با شناخت کامل و کافی و اتاق فکر مشخص عمل می‌کند اما در جریان رسانه‌ای نیروهای انقلاب متاسفانه اختلاف نظر و اختلاف سیاست را شاهد هستیم.

عنقا افزود: متاسفانه ضعف پژوهش و شناخت از دشمن در میان ما زیاد است. به طور مثال همین الان شناخت ما از جریانات داخلی و فکری حاکم بر رژیم صهیونیستی بسیار کم و محدود است.

وی اظهار کرد: امروز در مورد سیاست‌های رسانه‌ای کسی صحبت می‌کنیم که به خوبی توانست تهدید امنیتی دشمن را به یک فرصت رسانه‌ای بزرک تبدیل کند.

این نویسنده بیان کرد: حاج قاسم در یک پاتک رسانه‌ای و در حالی که خود همواره از رسانه دوری می‌کند در تلاش است تا از رسانه‌های ضد مقاومت حرف‌های جریان مقاومت را طرح کند.

عنقا تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی با شناخت دقیق از عمق استراتژیک دشمن، این عمق را حتی در واشنگتن نمی‎دانست بلکه او عمق استراتژیک مقاومت را در تیترهای واشنگتن پست و نیوزویک می‌دانست.

وی ادامه داد: حرکت داعش در جنگ نرم و استفاده از تیم‌های تخصصی رسانه‌ای برای نمایش رعب و وحشت در جهان که اتفاقا توسط تیم‌های متخصص غربی در حوزه رسانه صورت میگرفت باعث شد تا با یک پاتک رسانه‌ای توسط تیم‌هایی که توسط حاج قاسم مدیریت می شدند غرب را به این نتیجه برساند که باید در برابر این جریان واکنشی جدی نشان دهد و این همان حرکت بزرگ حاج قاسم در حوزه رسانه بود.

این نویسنده و کارگردان خاطرنشان کرد: نیروهای انقلابی امروز بیش از هر زمانی باید با افزایش دانش خود به‌دنبال اشراف بر مسائل روز باشند.

وی اضافه کرد: نخبگان رسانه‌ای باید با اشرافیت در مورد حوادث روز جهان و پیرامون خود حرکت کنند و تغییر استراتژی دشمن در حوزه جنگ نرم را شناخته و برای مقابله با آن برنامه‌ریزی کنند.

عنقا با اشاره به حوادث پیش آمده در رابطه با اکران فیلم جدید ابراهیم حاتمی‌کیا با نام خروج که شب گذشته در جشنواره فیلم فجر رخ داد بیان کرد: حملات شب گذشته بیشتر از همه از سوی نخبگان رسانه‌ای جریان انقلاب بود و امروز بیم آن را دارم که در توری که برای ضربه زدن به هنر انقلابی و نخبگان آن از سوی دشمن پهن شده بیفتیم.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین حربه‌های دشمن در جنگ نرم کاشت بذر تردید است، یادآور شد: نخبگان رسانه‌ای انقلاب باید با شناخت این حربه دشمن همیشه مراقب باشند در این دام دشمن نیفتند.