مروری بر سال ۹۸ در مصاحبه با مسئول سازمان بسیج رسانه قزوین: امید به وعده‌‌های الهی دل را در سختی‌ها صفا می‌دهد/ شهادت سردار سلیمانی تلخ‌ترین اتفاق سال ۹۸ بود

مسئول سازمان بسیج رسانه قزوین گفت: آیه‌ی قرآن می‌فرماید: «فان مع العسر یسراً؛ مسلماً با سختی آسانی است» این آیه به همة انسان‌های تلاشگر نوید می‌دهد همیشه در کنار سختی‌ها آسانی‌ها است و از درون سختی‌ها آسانی به دست می‌آید. این نوید و وعدة الهی، دل را نور و صفا می‌بخشد، به پیروزی‌ها امیدوار می‌کند و گرد و غبار یأس و نومیدی را از صفحة روح انسان می‌زداید.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ به فرموده رهبر انقلاب سال 98 «سال سختی‌ها و سربلندی‌ها» بود. سالی که اگر به دقت آن را مرور کنیم، تجربیات زیادی برای آینده‌ی کشور خواهد داشت و تلخی‌ها و شیرینی‌های آن را باید در کنار هم دید.

برای مرور سال 98 به سراغ محمد کشاورز رئیس سازمان بسیج رسانه‌ی استان قزوین رفتیم تا رویدادهای آن را با هم مرور کنیم، از او خواستیم تا از شروع سال 98، اتفاقات تلخ و شیرین این سال و خاطراتش در حوزه‌ی فردی و فعالیت‌های سازمان بسیج رسانه برایمان بگوید، با ما در این گفت‌وگو همراه باشید.

صبح قزوین: سال ۹۸ را چطور شروع کردید؟ چه خاطره‌ای از نخستین ماموریت مهم این سال در حوزه کاری خود دارید؟
کشاورز: سال 98 را همراه خانواده در امامزاده حسین (ع) آغاز کردیم و مثل همه خانواده‌های ایرانی به دیدار بزرگترهای فامیل پرداختیم. ساعت 10 صبح روز چهارم فروردین با تماس تلفنی از محل کار، نخستین جلسه رسمی ستاد پشتیبانی از سیل استان گلستان در سپاه تشکیل شد و اطلاع‌رسانی از وضعیت سیل زدگان و نیز جریان سازی برای جلب مشارکت آحاد مردم به عهده برخی رده‌ها و از جمله سازمان بسیج رسانه گذاشته شد.
جدای از مصیبت خرابی‌ها و از دست رفتن هموطنان و اموالشان که واقعا غم انگیز و تاسف بار بود، اتحاد و همدلی مردم در کمک و یاری مالی و حضور فیزیکی جهادگران در مناطق جلوه‌های زیبایی از فرهنگ غنی و جهادی مردم مسلمان را نشان داد.

صبح قزوین: از هر کدام از وقایع زیر در سال 98 چه خاطره‌ای دارید و چطور با آن مواجه شدید؟
کشاورز: سیل ابتدای سال با توجه به عدم آسیب جدی استان قزوین در سیل، این استان به عنوان معین استان‌های گلستان و لرستان تعیین و تلاش‌ها برای کمک به آنجا معطوف شد. شرکت در جلسات هماهنگی ستاد پشتیبانی سپاه استان، ارسال گزارش اقدامات صورت گرفته به رسانه‌ها جهت انعکاس در رسانه‌های استان، دعوت به پیوستن به پویش کمک به سیل زدگان، تعامل با رسانه‌های استان جهت پوشش مناسب اخبار سیل و انعکاس کمک‌های صورت گرفته به مناطق سیل‌زده، تعامل با جبهه فرهنگی انقلاب و روابط عمومی سپاه جهت اعزام خبرنگار (اعزام 38 نفر، در قالب 4 گروه و 6 دوره، به مدت 26 روز، به سیمین شهر گرگان، اهواز، منطقه چگینی لرستان و پلدختر)، ارسال شرح وظایف خبرنگاران در مواقع سیل و بحران به خبرنگاران استان از طریق شبکه های اجتماعی از جمله عملکرد سازمان بسیج رسانه در جریان سیل ابتدای سال بود.

بدعهدی‌های اروپایی‌ها در تعهدات هسته‌ای
کشاورز: طبق تجربه تاریخی از غربی‌ها می‌توانیم انتظار توطئه و خیانت و از پشت خنجر زدن داشته باشیم، ولی انتظار کمک و صداقت را نباید داشت. در قضیه برجام، علی‌رغم خروج آمریکا، اروپایی‌ها باید با ایستادگی وظایف خود را در خصوص برجام انجام می‌دادند، اما اروپایی‌ها به بهانه‌های مختلف وظایف خود را انجام ندادند و مرتب به ایران تأکید می‌کردند که نباید از برجام خارج شوید، در حالی که عمل خودشان همان خروج از برجام بود.
رهبر معظم انقلاب تحلیل بسیار درست و آموزنده‌ای در سخنرانی آغاز سال 98 در این مورد ارائه داده و فرمودند: برخی‌ در حال بزک کردن غرب هستند که در بین مطبوعاتی‌ها و رسانه‌ای‌ها هم افرادی شبیه «تقی‌زاده‌ها» وجود دارند، ضمن اینکه مضمون کارهای تقی‌زاده‌های جدید اینگونه است که روش‌ها و نظرات غربی را به صورت پیوسته در داخل کشور تزریق و مونتاژ می‌کنند که این رویه‌ی آنها در مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز علمی نیز وجود دارد.

پیاده‌روی اربعین
کشاورز: الحمد لله امسال توفیق داشتم به عنوان خادم موکب هیئت رزمندگان با همراهی دیگر دوستان در مسیر طریق الحسین(ع) نجف به کربلا به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خدمت کنم. کمیته رسانه اربعین با پیگیری دوستان ستاد مردمی اربعین به ویژه حمایت خادم با اخلاص و مظلوم اهل بیت، مرحوم سعید خورشیدی و مدیریت آقای پورایمانی تشکیل شد، جمعی از دوستان مدت‌ها قبل از اربعین کار را شروع کردند و در ایام پیاده‌روی نیز اخبار مربوط به موکب‌ها و حال و هوای زائران به‌ ویژه قزوینی‌ها را به استان مخابره می‌کردند.


حوادث پس از سهمیه‌بندی بنزین در آبان ماه
کشاورز: حقیقتا یکی از حوادث تلخ و غمناک امسال مربوط به آبان ماه بود که شاید با مدیریت رسانه‌ای و برنامه‌ریزی دقیق‌تر مسئولین، اینگونه رقم نمی‌خورد. با عنایت به لزوم تبیین مسئله گرانی بنزین و اغتشاشات بعد از آن، سازمان بسیج رسانه ضمن تهیه و انتشار محتواهای مناسب و انتشار در گروه‌های رسانه‌ای و مرجع، ارسال پیامک، صدور بیانیه، به صورت حضوری و در قالب برنامه‌های مختلف به این مهم پرداخته است.

از جمله این برنامه‌ها می‌توان هم‌اندیشی اصحاب رسانه با موضوع «نقش رسانه درآرام سازی»، جلسه اخلاق و رسانه با حضور جمعی از اهالی رسانه در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان، جلسه هم اندیشی مسئولین و موثرین رسانه با حضور مدیرکل صداوسیما و ارسال پیامک، برگزاری جلسات هیئت اندیشه‌ورز، شورای سازمان و هم‌اندیشی اهالی رسانه و اخد تصمیماتی با توجه به شرایط روز، گرامیداشت سالروز سفر حضرت آقا با حضور آقای روزبه استاندار اسبق و سرهنگ وفاپور فرمانده اسبق شهرستان قزوین در مورد ویژگی های مدیریتی رهبری و مسائل روز را نام برد.

شهادت و تشییع میلیونی سردار سلیمانی، حمله‌ی سپاه به پایگاه عین‌الاسد
کشاورز: از همان اول هم معلوم بود حاج قاسم اهل ماندن نیست، همه می‌دانستند که بالاخره او روزی به آرزوی دیرینه‌اش یعنی شهادت خواهد رسید، او این آرزوی سی و چند ساله را همیشه با خود داشت و برای شخصی چون حاج قاسم، فرجامی جز شهادت قابل تصور نبود. شهادت مزد «مجاهدین فی سبیل الله» است و چه کسی مجاهدتر از او!

شهادت حاج قاسم و تشییع‌های باشکوهی که در عراق و شهرهای مختلف ایران برای او و همرزمانش برگزار شد و حمله به عین الاسد دو واقعه مهم تاریخی در کشور ما بود که به حق «یوم الله» نامیده شد و قطعا باعث انسجام و همبستگی بیشتر ملت و افزایش عزت ملی شد.

این حادثه خشم انقلابی مردم ایران، عراق و جبهه‌ی مقاومت در سراسر منطقه را برانگیخت، معادلات تفرقه افکنان را بر هم زد و موجب وحدت هرچه بیش‌تر جبهه‌ی مقاومت در برابر امریکا شد.

سقوط هواپیمای اوکراینی
کشاورز: شهادت سردار سلیمانی، حوادث تشییع در کرمان، شکستن هیمنه پوشالی آمریکا با حمله سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد و سقوط هواپیما موضوعاتی بود که در بازه زمانی حدود یک هفته فشار زیادی به کشور وارد کرد. حادثه تلخ سقوط هواپیما که در آن مقطع حساس و موقعیت جنگی رخ داد و احتمال خرابکاری الکترونیکی سیستم هواپیما نیز بسیار متصور است، کام همه کشور را تلخ کرد، حمله مزدوران رسانه‌ای دشمن با شایعه‌سازی و جنگ روانی بعد از این حادثه بسیار عبرت آموز بود.

انتخابات مجلس یازدهم
کشاورز: سازمان بسیج رسانه با اقداماتی چون تشکیل جلسات متعدد در قالب شورا و گروه تحلیل و بررسی سازمان (دیده بان) و رصد وضعیت انتخابات، دعوت از رسانه‌های استان جهت تولید محتوای مناسب انتخاباتی ( میزگرد، مصاحبه، یادداشت، خبر و …)، انتشار محتواهای مرتبط و روشنگرانه در کانال بسیج رسانه و گروه‌های مختلف مجازی و ارسال پیامک به کلیه خبرنگاران در عرصه‌ی انتخابات مجلس حضور داشت.

صدور بیانیه دعوت سازمان بسیج رسانه قزوین برای حضور مردم در انتخابات، هماهنگی با اصحاب رسانه استان جهت انتشار ویدئو برای دعوت از مردم به شرکت در انتخابات و انتشار تقدیر رهبر معظم انقلاب از زحمات اهالی رسانه در انتخابات از دیگر اقدامات بسیج رسانه برگزاری باشکوه انتخابات و حضور حداکثری مردم بود.

انتشار ویروس کرونا در ایران
کشاورز: از مهم‌ترین اقدامات سازمان بسیج رسانه در موضوع ویروس کرونا در اسفند ماه 98 شرکت در جلسات مختلف درون و برون سازمانی، نشست هم‌اندیشی اصحاب رسانه با آقای ارداقیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، هماهنگی و پیگیری مستمر از رسانه‌ها جهت تولید محتوای مناسب و جلوگیری از ایجاد جو یاس و ناامیدی، بازدید از کارگاه دوخت ماسک و عرض خداقوت به جهادگران بسیجی قرارگاه جهادی حضرت خدیجه(س) را می‌توان نام برد.
هماهنگی جهت تهیه و توزیع بسته بهداشتی برای خبرنگاران با همکاری خانه مطبوعات (هشتاد بسته بهداشتی شامل دو بطری محلول ضد عفونی ، پنج جفت دستکش ، پنج عدد ماسک و دو برگ پوستر اطلاع رسانی) با مساعدت معاونت بهداشت و درمان سپاه استان، بسیج ادارات، بسیج دانشجویی و شرکت بیدستان انجام شد.

همچنین ضدعفونی و گندزدایی از دفاتر رسانه‌های استان با همکاری گروه جهادی بسیج دانشجویی انجام شد، در جریان این طرح دفاتر رسانه‌های روزنامه ولایت، باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه کیهان و هفته نامه نسیم قزوین، صبح قزوین، شاخص نیوز، متنا، محوطه ساختمان مطبوعات خیام، سازمان فضای مجازی بسیج و بسیج نیوز ضدعفونی شد.

صبح قزوین: سال پایانی دهه‌ی نود را پیش رو داریم، تحلیل شما از سال‌های گذشته چیست؟
کشاورز: این سال‌ها از بعد اقتصادی سال‌های سختی بودند، انسان به یاد داستان حضرت یوسف (ع) می افتد که هفت سال در سختی بودند و پس از آن گشایش حاصل شد. ان‌شاءالله ما هم سختی ها را گذرانده و به دوران شکوفایی و رشد اقتصادی برسیم که قطعا دور از ذهن نیست. با تکیه به توان داخلی و ظرفیت های موجود که بنا به گفته کارشناسان و تاکید رهبر فرزانه انقلاب راهکار دقیقی برای این مساله است می‌توان به این مهم دست یافت.

صبح قزوین: از نظر شما مهم‌ترین ماموریت ما در این سال‌ها چیست؟
کشاورز: بنده به عنوان یک جوان از خود می‌پرسیدم که در این کشور چه ماموریتی دارم؟ وقتی مطالعه‌ای در بیانات رهبر انقلاب به عنوان ناخدای کشتی انقلاب کردم به نکاتی رسیدم که به نظرم همه باید برای عملیاتی کردن آنها بکوشیم: با «تقویت ارتباط با خدا» بر محیط خود اثر بگذاریم نه با «سیاسی‌کاری»، امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنیم، تاریخ معاصر را بخوانیم، کار فرهنگی را گسترش بدهیم، نظام سلطه را تحلیل کنیم، با مشکلات بسازیم، به هیچ کس ظلم نکنیم، پرچم گفتمان عدالت‌خواهی را بالا نگهداریم و با معنویات بنیه‌ی دینی و انقلابی خود را قوی کنیم.

صبح قزوین: شیرین‌ترین خاطره امسال چه بود؟
کشاورز: شاید برگزاری موفق انتخابات مجلس یازدهم و کسب اکثریت کرسی ها توسط دوستان انقلاب یکی از خاطرات شیرین سال 98 بود؛ گرچه کم کاری برخی مسئولین در زمینه معیشت و اقتصاد مردم و شیوع ویروس کرونا در آستانه انتخابات باعث ریزش آراء شد، ولی ان‌شاءالله با مدیریت انقلابی مجلس آینده و کمک و همراهی همه بخش‌های مدیریتی کشور ذائقه مردم شیرین و دلگرمی آن‌ها بیش‌تر می‌شود.

صبح قزوین: تلخ‌ترین خاطره‌ی امسال برای شما چه بود؟
کشاورز: خاطرات تلخ و شیرین زیادی وجود دارد ولی به نظرم تلخ ترین موضوع سال ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بود که کام همه ملت و بلکه تمام مردم آزادی خواه و ظلم ستیز را تلخ کرد، ان‌شاءالله تلخی این ماجرا همانگونه که خود حاج قاسم می‌خواستند با خروج کامل اشغالگران آمریکایی از سرزمین‌های اسلامی به شیرینی مبدل شود. همچنین درگذشت دوست عزیز و بزرگوارم مرحوم سعید آقا خورشیدی که واقعا مثل خورشید در عرصه فرهنگی استان می‌درخشید بسیار تلخ و غم انگیز بود.

صبح قزوین: سال 98 سال پرحادثه‌ای بود، ارزیابی کلی شما از این سال چیست؟
کشاورز: سال گذشته سال بدی نداشتیم، ولی سال سختی بود و مجموعه اتفاقات این سال زندگی بسیاری را تحت تاثیر قرار داد. برخی رویدادهای این سال شیرین و برخی به‌گونه‌ای تلخ بود که به تنهایی برای آسیب‌ زدن به اقتصاد یک کشورکافی بود و به طرز عجیبی ما در ایران همه آنها را با هم تجربه کردیم.
سالی که از ابتدای آن در نوروز ۹۸ با رویدادهایی مثل سیل در چندین استان همراه بود. قهرمانی والیبال جوانان ایران در جهان، سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، ساقط شدن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران، حمله به نفتکش ایرانی، ماجرای گرانی بنزین و حوادث بعد از آن، شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، حمله موشکی به پایگاه عین الاسد، ماجرای پرواز شماره 752 اوکراین و درآخر اسفند با یکی از عجیب ترین تجربه‌های بشری در ایران و جهان یعنی داستان ویروس کرونا به اتمام رسید.

صبح قزوین: به نظر شما چطور می‌توان این حوادث را تحلیل کرد؟
کشاورز: سنت خداوند در خلقت بر این قرار گرفته که هر بلا و گرفتاری که برای انسان پیش می‌آید همراه و آمیخته با آسانی و گشایش باشد و آن گرفتاری و سختی در عین تلخی ظاهری، خود نعمتی برای فرد گرفتار باشد. آیه‌ی قرآن می‌فرماید: «فان مع العسر یسراً؛ مسلماً با سختی آسانی است» این آیه به همة انسان‌های تلاشگر نوید می‌دهد همیشه در کنار سختی‌ها آسانی‌ها است و از درون سختی‌ها آسانی به دست می‌آید. این نوید و وعدة الهی، دل را نور و صفا می‌بخشد، به پیروزی‌ها امیدوار می‌کند و گرد و غبار یأس و نومیدی را از صفحة روح انسان می‌زداید.

https://sobheqazvin.ir/news/341197

شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین در سال ۹۹ معرفی شد

معرفی شهید شاخص در سازمان بسیج رسانه استان قزوین در راستای آشنایی و بهره‌گیری هرچه بیشتر هم استانی های عزیز به ویژه اهالی فرهیخته و بصیر رسانه از روش و سبک زندگی شهدا است.
امنیتی که امروز ما شاهد آن هستیم نتیجه فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی جوانان دیروز این مرز و بوم است. آنان از تمام هستی خود در راستای اعتلای انقلاب و نظام گذشتند و همه ما در قبال خون‌های به ناحق ریخته آنان مسئول هستیم.
از آن‌جا که شهدا می‌توانند از همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند از این‌رو معرفی شهید شاخص در ابتدای هر سال در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا از مهمترین اهدف اجرای این سنت نیک و پسندیده است.
به لحاظ ویژگی های برجسته اخلاقی، الگوهای بسیار جامع و كاملی در میان هزاران شهید كشورمان وجود دارد اما تاكنون تعداد انگشت شماری از این شهدا در جامعه معرفی شده اند.
شهید حمیدرضا کشاورز مرآت به عنوان خبرنگار در مجله جوانان که وابسته به روزنامه اطلاعات بود فعالیت داشت و با تهیه اخبار و گزارش های اجتماعی و فرهنگی نسبت به انتقال وقایع پیرامونش در مجله اقدام می کرد.
حمیدرضا کشاورز مرآت در دهم مرداد ۱۳۴۵، در روستای سیاهپوش در بخش طارم سفلی از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. دانش آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود که از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۲، در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای بهشت زهرا واقع است.
لازم به یادآوری است شهید طهماسب شیخ حسنی درسال ۱۳۹۸ و شهید ابراهیم سهیلی راد در سال ۱۳۹۷ به عنوان شهدای شاخص از سوی این سازمان معرفی شده بودند.
http://www.irna.ir/news/83735046

https://www.mehrnews.com/news/4890073
https://b2n.ir/608021
https://basijnews.ir/fa/news/9229180

مسئول بسیج رسانه استان قزوین: بسته‌های محصولات بهداشتی بین رسانه‌ها توزیع شد

مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: با همکاری سازمان بسیج رسانه استان قزوین و خانه‌ی مطبوعات قزوین، بسته‌های محصولات بهداشتی بین اصحاب رسانه استان توزیع شد.

محمد کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین درباره اقدامات انجام شده در مجموعه بسیج رسانه ابراز کرد: در بسیج رسانه برای مقابله با کرونا دو مجموعه اقدامات صورت گرفت که در مرحله نخست با کمک گروه‌های جهادی دانشجویی دفتر 12 رسانه پاکسازی و ضدعفونی شد.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی با همکاری خانه مطبوعات 160 محلول ضدعفونی کننده از شرکت بیدستان، 400 ماسک و 400 دستکش با همکاری واحدهای مختلف سپاه از جمله بهداری‌ تهیه شد.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: محصولات بهداشتی تهیه شده در قالب 80 بسته بین رسانه‌های استان متناسب با تعداد خبرنگاران آن‌ها توزیع شد که هر یک از بسته‌ها حاوی دو محلول ضدعفونی، پنج ماسک، پنج دستکش و یک پوستر مرتبط با کرونا بود.

وی افزود: همچنین در هر بسته یک نامه حاوی اقدامات رسانه‌ها برای مقابله رسانه‌ای با کرونا قرار داشت که حدود 25 موضوع در آن درج شده بود.

این مقام مسئول بیان کرد: برخی خبرنگاران نیز با مراجعه به دفتر بسیج رسانه به‌صورت انفرادی بسته‌های بهداشتی حاوی یک محلول، سه دستکش و سه ماسک دریافت کردند.

https://sobheqazvin.ir/news/341005

پیام تبریک آغاز سال نو 1399

یامقلب القلوب و الابصار یامدبر الیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال


نوروز تنها نشانه ای کوچک از آیات بی شمار الهی و بیانگر سیر حکیمانه خلقت بدست توانمند پروردگار حکیم است که تمام هستی بر مدار اراده و مشیت اوست.

اکنون که با آمدن بهار طبیعت زیبا دوباره جان گرفته و در تکاپوی نمایاندن زیبایی های بی بدیل و چشم اندازهای توحیدی ممتاز خود برای ماست، با تمام وجود سر تعظیم در برابر قدرت الهی فرود آورده و به درگاه کریمانه اش خاضعانه سجده شکر به جای می آوریم.
(وَلِلَّهِ يَسْجُدُ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا وَظِلَالُهُم بِالْغُدُوِّ وَالْآصَال)


اولین روز سال ۹۹ مزین به نام هفتمین نور آسمان امامت شده تا سفره های هفت سین سال جدیدمان با سلام و صلوات بر چهارده نور پاک برکتی مضاعف یابد.سالی همراه با سلامت و سعادت برای همه اصحاب فرهیخته رسانه مسئلت دارم. امید که امسال با همت مردم و مسئولین، رسانه هایمان پر از خبرهای خوب و دلگرم کننده از “جهش تولید” باشد.

دلمان پیوسته به دوستی و همراهی شما گرم بوده، دلتان همواره با دعای امام زمان(عج) گرم و ایمانتان استوار

محمد کشاورز / مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین

درخواست مدیران و خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات استان از مردم قزوین؛ برای شکست "کرونا" در خانه‌های خود بمانید/ دست در دست هم، با اتحاد و همدلی به جنگ کووید ۱۹ می‌رویم

تقریبا اولین روزهای اسفندماه سال جاری بود که تب و تاب انتخابات مردم استان قزوین را درگیر کرده بود که زمزمه‌هایی از ورود کرونا ویروس به استان قزوین شنیده شد. ویروسی که از کشور چین شروع شده بود و پس از آن میهمان ناخوانده دیگر کشورهای جهان می‌شد.

با ورود ویروس کووید ۱۹ به قزوین، به واسطه جدی نگرفتن این بیماری و عدم رعایت مسائل بهداشتی روز به روز شاهد افزایش آمار مبتلایان به این ویروس هستیم. بنابراین جامعه رسانه ای استان قزوین تصمیم گرفت که با صدور بیانیه ای با توجه به نزدیک بودن سال جدید، از مردم عزیز استان خود درخواست کنند که با رعایت مسائل بهداشتی این ایام را در منازل خود بمانند و از رفت و آمد غیرضرور جلوگیری کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:
در این روزهای پرالتهاب و تعیین کننده، آنچه بیش از همه اهمیت دارد، همکاری و مشارکت حداکثری و هماهنگ بین مردم عزیز و مسئولین مربوطه در رابطه با رعایت مسائل ایمنی و پیشگیری از شیوع ویروس کووید19 موسوم به کرونا است.
درحال حاضر تمام توان دستگاه های خدمات رسان و همه ظرفیت های موجود در کشور و استان های درگیر از جمله استان قزوین، برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شده اند.
در کنار خدمات پزشکی و اقدامات درمانی، یکی از اصول خدشه ناپذیر وضعیت های بحرانی در جامعه، اطلاع رسانی شفاف و مطالبه گرانه و به هنگام و توأم با راستی و درستی از سوی رسانه ها بمنظور افزایش سطح آگاهی و اعتماد عمومی است.
موضوعی که این ایام با صف آرایی رسانه های معاند و بنگاه های دروغ پراکنی دشمن، بمنظور تخریب اعتماد عمومی و القای وحشت و ترس و هدف قراردادن روح و روان خانواده های ایرانی اهمیتی دوچندان یافته است.
رسانه های استان قزوین، بازتاب شفاف و مفید از این پدیده شوم را، یک فریضه و تکلیف و وظیفه ذاتی قلمداد کرده و متعهد شده ایم تا با تمام توان، زمینه ارتقای امید اجتماعی و کاهش آسیب های روحی و روانی ناشی از این بحران را با دقت، سرعت و صداقت فراهم آوریم.
اما با تکیه بر باور (تقدم پیشگیری بر درمان) و نیز طبق اظهارات متخصصین داخلی و پروتکل های سازمان بهداشت جهانی، شکستن زنجیره انسانی این ویروس، موثرترین و کارآمدترین سلاح مبارزه با آن است. لذا علیرغم نزدیکی ایام سال جدید و رغبت بیشتر مردم به خرید و مسافرت، از مردم عزیز استان قزوین تقاضا داریم با لغو سفرها و کاهش ترددهای غیرضروری در معابر و بازارها و مراکز خرید و فروش و خیابانهای شهر از شیوع بیش از پیش این ویروس در سطح جامعه و به خطرانداختن سلامت خود و خانواده محترمشان پرهیز کنند.
انتظار داریم مردم خوب استان با درکی درست از وضعیت بحرانی موجود، در کنار رعایت دقیق اصول بهداشتی و مراقبت های لازم و همچنین انس با پروردگار عالم و دعا برای دفع بلا از جامعه، سفرهای تفریحی و مسافرت های خود را به بعد از شکست کرونا موکول نمایند که در غیر اینصورت متاسفانه علاوه بر گسترش ویروس کرونا، بحران های اجتماعی و صدمات جبران ناپذیر دیگری نیز متصور خواهد بود.
در پایان ضمن آرزوی سالی سرشار از سلامتی و شادی و سربلندی برای خانواده‌های ایرانی، رفع همه گرفتاری‌ها را از درگاه خداوند حکیم مسئلت داریم.

برای شکست “کرونا” در خانه‌های خود بمانید/ دست در دست هم، با اتحاد و همدلی به جنگ کووید ۱۹ می‌رویم

✍️ تقریبا اولین روزهای اسفندماه سال جاری بود که تب و تاب انتخابات مردم استان قزوین را درگیر کرده بود که زمزمه‌هایی از ورود کرونا ویروس به استان قزوین شنیده شد. ویروسی که از کشور چین شروع شده بود و پس از آن میهمان ناخوانده دیگر کشورهای جهان می‌شد.

✍️با ورود ویروس کووید ۱۹ به قزوین، به واسطه جدی نگرفتن این بیماری و عدم رعایت مسائل بهداشتی روز به روز شاهد افزایش آمار مبتلایان به این ویروس هستیم. بنابراین جامعه رسانه ای استان قزوین تصمیم گرفت که با صدور بیانیه ای با توجه به نزدیک بودن سال جدید، از مردم عزیز استان خود درخواست کنند که با رعایت مسائل بهداشتی این ایام را در منازل خود بمانند و از رفت و آمد غیرضرور جلوگیری کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:
در این روزهای پرالتهاب و تعیین کننده، آنچه بیش از همه اهمیت دارد، همکاری و مشارکت حداکثری و هماهنگ بین مردم عزیز و مسئولین مربوطه در رابطه با رعایت مسائل ایمنی و پیشگیری از شیوع ویروس کووید19 موسوم به کرونا است.
درحال حاضر تمام توان دستگاه های خدمات رسان و همه ظرفیت های موجود در کشور و استان های درگیر از جمله استان قزوین، برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج شده اند.
در کنار خدمات پزشکی و اقدامات درمانی، یکی از اصول خدشه ناپذیر وضعیت های بحرانی در جامعه، اطلاع رسانی شفاف و مطالبه گرانه و به هنگام و توأم با راستی و درستی از سوی رسانه ها بمنظور افزایش سطح آگاهی و اعتماد عمومی است.
موضوعی که این ایام با صف آرایی رسانه های معاند و بنگاه های دروغ پراکنی دشمن، بمنظور تخریب اعتماد عمومی و القای وحشت و ترس و هدف قراردادن روح و روان خانواده های ایرانی اهمیتی دوچندان یافته است.
رسانه های استان قزوین، بازتاب شفاف و مفید از این پدیده شوم را، یک فریضه و تکلیف و وظیفه ذاتی قلمداد کرده و متعهد شده ایم تا با تمام توان، زمینه ارتقای امید اجتماعی و کاهش آسیب های روحی و روانی ناشی از این بحران را با دقت، سرعت و صداقت فراهم آوریم.
اما با تکیه بر باور (تقدم پیشگیری بر درمان) و نیز طبق اظهارات متخصصین داخلی و پروتکل های سازمان بهداشت جهانی، شکستن زنجیره انسانی این ویروس، موثرترین و کارآمدترین سلاح مبارزه با آن است. لذا علیرغم نزدیکی ایام سال جدید و رغبت بیشتر مردم به خرید و مسافرت، از مردم عزیز استان قزوین تقاضا داریم با لغو سفرها و کاهش ترددهای غیرضروری در معابر و بازارها و مراکز خرید و فروش و خیابانهای شهر از شیوع بیش از پیش این ویروس در سطح جامعه و به خطرانداختن سلامت خود و خانواده محترمشان پرهیز کنند.
انتظار داریم مردم خوب استان با درکی درست از وضعیت بحرانی موجود، در کنار رعایت دقیق اصول بهداشتی و مراقبت های لازم و همچنین انس با پروردگار عالم و دعا برای دفع بلا از جامعه، سفرهای تفریحی و مسافرت های خود را به بعد از شکست کرونا موکول نمایند که در غیر اینصورت متاسفانه علاوه بر گسترش ویروس کرونا، بحران های اجتماعی و صدمات جبران ناپذیر دیگری نیز متصور خواهد بود.
در پایان ضمن آرزوی سالی سرشار از سلامتی و شادی و سربلندی برای خانواده‌های ایرانی، رفع همه گرفتاری‌ها را از درگاه خداوند حکیم مسئلت داریم.

اسامی رسانه‌های استان قزوین که از این بیانیه حمایت کرده اند👇

_محمد کشاورز، مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین

_میترا بهرامی مدیرمسئول سایت خبرکده و دبیر خانه مطبوعات قزوین

_ زینب کلهر خبرگراری مهر

_حسن سلیمانی فروردین امروز

_ناهید نقدی مردمسالاری

_مریم نقدی نشریه اقتصاد مردم

_رویا بابایی نشریه پیک توانا

_زهرا عبداللهی خبرگزاری ایکنا و ایسنا

_علی درودیان خبرگزاری تسنیم

_محمدرضا نوروزیان سایت گذرنیوز

_علی اصغر مهرعلیان خبرگزاری تابناک

_حسن عابدینی، سایت قزوین خبر

_رحیم سرکار، نشریه دریچه گفتگو

_ محمد درافشان، روزنامه ایران

_سهیلا عظیمی، خبرگزاری بسیج

_سیده محبوبه امیدوار، هفته نامه مینودر

_عاطفه مشایخی، هفته نامه مینودر

_جابر خرم‌نیا، مدیر خبرگزاری فارس و رئیس هیئت مدیرهٔ خانهٔ مطبوعات

_صادق چگینی، کانون رسانه امام رضا البرز

_سیده فاطمه هاشمی، خبرگزاری شبستان

_مریم محمدی، سایت شاخص نیوز

_احمد خورگامی، نشریه ۷ دی

_سید فرهاد حسینی، نشریه آبیک فردا

_قاسم اللهیاری، خبرگزاری دفاع پرس

_رکسانا رضایی، نشریه نگاه قزوین

_مسعود میرزایی، نشریه کاسپین قزوین

_سید مصطفی جعفری، خبرگزاری ایلنا

_مصطفی جولاده نیکو، سایت تیتر قزوین

_هادی درزی رامندی خبرگزاری ایرنا، مدیرمسئول نشریه رویداد قزوین و مدیر خانه مطبوعات استان

_علی حیدری رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین

_مهدوی، ثنای مینودری

_کانون خادمیاری خبر و رسانه قزوین

_محمدرضا جباری، خبرگزاری مهر

_آرزو سلخوری، خبرگزاری ایسنا

_طاهره سادات موسوی، سایت صبح قزوین

_فاطمه نوری، سایت صبح قزوین

_مطهره میرزایی، سایت صبح قزوین

_اعظم میرزایی، سایت صبح قزوین

_مهین کشاورز، سایت صبح قزوین

_گلعنبر حمزه، سایت صبح قزوین

_معصومه سمیاری، سایت صبح قزوین

_الیاس خزائی، سایت صبح قزوین

_حیدر ولی زاده، سایت صبح قزوین

_حمید زارع دار، سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی

_حنانه امیری، سایت صبح قزوین

_ناهید هدایتی سایت کافه‌خبر

_سیده زهرا حسینی، خبرگزاری ایسنا و ایکنا

_نسرین رحیمی، خبرگزاری ایرنا

_علیرضا ضرغامی سرپرست روزنامه جوان قزوین

_معصومه امینی، خبرگزاری فارس

_علیرضا نصری، عکاس خبرگزاری ایلنا

_سمانه کاظمی، سایت شاخص نیوز

_مریم کشاورز مسعودیان مدیر خبرگزاری بازار

زهرا کشاورز مسعودیان خبرگزاری ایبنا

منصور بخشی، خبرگزاری بسیج

_سید مرتضی نصری سرپرست روزنامه های همکاری ملی و بیان ملی

_ مهساالسادات نصری خبرگزاری تین نیوز

_علی محمد مرادی هفته نامه حدیث ما و سرپرست کار وکارگر و رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران

_ پرویز بنی اردلان، نشریه تابان

_رضا اولادی، خبرگزاری ایرنا

_حسن رجبی سرپرست روزنامه کیهان در قزوین

_امیرعلی رضایی نشریه نسیم قزوین

_رقیه کشاورز، خبرگزاری فارس و هفته‌نامه هفت ‌دی

_خدایار گودرزی نیک هفته نامه صبح کشور

_ ایوب یعقوبی نشریه رسالت قلم

_ مهروز جعفری، خبرگزاری تین نیوز

_لیلا چگینی باشگاه خبرنگاران

_فرامرزی، نشریه حدیث

_فهیمه امیریان، باشگاه خبرنگاران

_فاطمه جهانبخش، خبرگزاری بسیج

_دلارام عابدی، کارشناس مطبوعات اداره ارشاد قزوین

_محمدرضا ذاکر، سایت صبح قزوین

_مصطفی آریانژاد روزنامه صبح وطن قزوین

_دادگر خانبانی سرپرست روزنامه اطلاعات

_ ملیحه شریف خواه، روزنامه اطلاعات

_ علی علیمحمدی، نشریه اوان

_ عبدالعظیم موسوی، روزنامه ولایت

_شورای رسانه طارم سفلی

_عادله مهرابي، هفته نامه پيام شهر

_ زهره شریفی، نشریه شهروند

_حمیدرضا ملازینل خبرگزاری تسنیم

-حسین عسگری فرد خبرگزاری تسنیم

-سحر علیخانی خبرگزاری تسنیم

  • حدیثه پیله‌چی خبرگزاری تسنیم

-امیرحسین نظری خبرگزاری تسنیم

-علی اصغر رضایی خبرگزاری تسنیم

_مصطفی بابایی خبرگزاری بسیج

_مهران حبیبی هفته نامه آوای میهن

_ لیلا بیگدلی، خبرنگار

_شهرام سیاهکالی مرادی روزنامه ولایت

_سیدحسین غیاث الحسینی، خبرگزاری فارس

_مهدی بیگدلو، سایت جوان آنلاین

_فرهاد رشوند، نشریه چهلستون

_ سمیه چگینی، خبرنگار شاخص

_نفیسه مهرداد، نشریه ۷ دی

_میثم قربانی، خبرگزاری stnews بسیج علمی کشور

_پویا فلاحی دهشال نشریه کاسپین قزوین

_پیمان حسن بیگی نشریه کاسپین قزوین

_مهدی حسین پور نشریه کاسپین قزوین

_زهرا اسماعیلی نشریه کاسپین قزوین

_روح الله چگینی باشگاه خبرنگاران جوان

_ولی اله حسین زاده خبرنگار آزاد

_آرش شایسته نیا، سایت وقایع خبری

_کبری درویش پیشه، هفته نامه مادران و دختران

_رسول سبزی، نشریه بهار زیبا

_مریم بهبهانی فر، روزنامه ولایت قزوین

_زهرا کشاورز مسعودیان خبرگزاری ایبنا

_مهسا گنجه فرد سایت شاخص نیوز

_ساناز حیدری سایت شاخص نیوز

_وحید بصیری سایت شاخص نیوز

_فریبا قاسمی نشریه چهلستون

_رقیه ملاحسنی، خبرگزاری ایسنا و ایکنا

_سعیده علوی، خبرگزاری آریا

_مهناز اسماعیلی، روزنامه ولایت

_کامبیز مهاجر ماهنامه صدای صنعت

_ آزاده رحمانی هفته نامه خبر قزوین

رسانه ها، با انعکاس درست اخبار، امیدآفرین باشند/ توزیع پک بهداشتی به دفتر رسانه های استان

محمد کشاورز مسوول بسیج رسانه استان و کارشناس ارشد روانشناسی درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، ضمن اشاره به اقدامات این سازمان در تعامل با ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا بیان کرد: ایران کشوری انقلابی و ظلم ستیز است و برهمین اساس دشمن مستکبر در برهه ها و عرصه های مختلف حمله های زیادی به کشور داشته که همیشه در این زمان ها مردم متدین پا به پای مسئولین لشکری و کشوری از وطن دفاع کرده اند.


وی با اشاره به موضوع کرونا بعنوان جنگ بیولوژیکی گفت: امروز در جنگ بیولوژیکی خط مقدم ما بیمارستان ها و سربازان آن، پرستاران، پزشکان و کادر درمان هستند که برای حفظ سلامت جامعه با جان و دل تلاش می کنند.


مسوول بسیج رسانه استان قزوین با مهم خواندن نقش رسانه در تمام برهه ها اظهار کرد: این امور در تمام جنگ ها یک پشتوانه نیاز دارد که رسانه ها و خبرنگاران هستند و با نگاهی به تمام دوره های انقلاب و اتفاقاتی که پشت سرگذاشته شده، این نقش کاملا مشهود است.


کشاورز عنوان کرد: در موضوع کرونا نقش رسانه ها حساس تر از سایر دوره هاست. از سویی موضوعیت خودِ بیماری، از طرفی همکاری مردم و از همچنین تلاش مسوولان و وظیفه آنها باید از سوی رسانه ها مورد بررسی قرار گیرد. یکی از مهمترین کارهای مهم رسانه باید پیگیری مصوبات جلسات ستادهای کشوری و استانی باشد که چقدر به تحقق رسیده و اجرایی شده است.


کارشناس ارشد روانشناسی ادامه داد: موضوع دیگر امیددهی از سوی رسانه ها به مردم می باشد. تیره و تارنشان دادن موضوع باعث ایجاد ناامیدی می شود واز نظر روانی اعلام مداوم آمار مرگ موجب ایجاد استرس به ویژه در بیماران شده و مناسب است رسانه ها به این نکات تلخ بیش از حد نپردازند و این موضوع را بزرگنمایی ننمایند که برای مردم، به ویژه افرادی با رِنج سنی بالا و کودکان، فضای پرتشنجی ایجاد می کند.


وی اضافه کرد: رسانه ها باید با بیان اخبار درست و کاهش بار منفی اخبار در این برهه حساس، موج امید همراه با پیشگیری را در جامعه ایجاد نمایند و از مردم بخواهند با رعایت بهداشت فردی و کسب اخبار درست از منابع معتبر به سلامت خود و خانواده هایشان کمک نمایند.


مسوول بسیج رسانه استان قزوین در ادامه یادآور شد: این روزها با توجه به اینکه هر دستگاهی جهت مقابله با بیماری کرونا وظایفی را برعهده دارد گفت: رسانه ها باید از مسوولان مطالبه جدی داشته باشند و وظایف این مسوولان را رصد کنند و اگر نقصی در خدمات رسانی و اطلاع رسانی وجود دارد این نواقص محترمانه تذکر داده شود ودر کنار این امر از تلاش گروه ها، نهادها و ادارات که امر خدمات رسانی را به نحو احسنت انجام میدهند نیز تقدیر شود.


کشاورز در ادامه با اشاره به تلاش کادر درمان استان در راستای حفظ سلامت بیماران خاطرنشان کرد: نکته دیگر، بحث تقدیر از کادر درمان است که عرصه امتحانی برای این جهادگران سلامت است و این جنگ ناجوانمردانه، موجب شده تا این مدافعان بیش از توان خود تلاش کنند و مطمئنا این تقدیر موجب دلگرمی آنهاست.


کارشناس ارشد روانشناسی در ادامه افزود: بسیاری از دانشمندان مطرح جهان در مقابل این جنگ بیولوژیکی موضع گیری کردند و در بحث اعتقادی نیز وقتی مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح اعلام آمادگی می کند، مطمئن می شویم که قطعا این موضوع صحت دارد. اما سیاست های دوگانه و حیله گرانه آمریکا موجب سوق دادن افکار عمومی به این سمت می شود که آمریکا در این جنگ بیولوژیکی دستی ندارد، ولی با نگاهی به جریان برج های دوقلو که خود دولت آمریکا برای فرافکنی، موجب کشتار سه هزار نفر از مردم خود شد، می توان دریافت که برای به هدف رسیدن از هیچ جنایتی کوتاهی نمی کند.


کشاورز همچنین با اشاره به اقدام مشترک بسیج رسانه استان و خانه مطبوعات استان قزوین درتهیه پک بهداشتی برای رسانه های استان گفت: پک بهداشتی شامل محلول ضدعفونی، دستکش، ماسک به رسانه ها اهدا می شود که بنا به تشخیص مدیرمسوول هر رسانه مورد استفاده قرار می گیرد.

https://basijnews.ir/fa/news/9225250

درمانگران و خبرنگاران، مدافعان تن و روح ایرانیان

 محمد کشاورز، کارشناس ارشد روانشناسی و رئیس سازمان بسیج رسانۀ استان در یادداشتی که در خبرگزاری فارس منتشر شد، نوشت:

ویروس منحوس کرونا مدتی است که به شهر و دیارمان هجوم آورده و به سیره و روش دشمنان، مشغول آزار و اذیت مردم مظلوم کشور عزیزمان است. تاریخ نشان داده که همواره سربازان و مدافعان وطن با از خود گذشتگی و ایثار در برابر دشمنان صف کشیده و مام میهن را از دست دیو زبون نجات داده‌اند. این مدافعان، زمانی با لباس رزم در میدان جنگِ سختند و در زمانی دیگر در میدان‌های فرهنگ، اعتقاد، اقتصاد، امنیت و … با پوشش‌های متفاوت، مدافع حریم ایران اسلامی هستند.

بدون تردید، امروز پزشکان، پرستاران و کادر درمان، سربازان سفیدپوش وطن در خط مقدم نظام سلامتند که به شایستگی و فداکارانه در سنگر بهداشت و درمان در حال خدمت به هم میهنان هستند.

در این بین اما مدافعانی دیگر، همواره در تمامی حوادث در کنار مردم و مسؤولین در حال ایثارگری و انجام وظیفه‌اند. بی‌شک، خبرنگاران در خط مقدم اطلاع‌رسانی بحران‌ها قرار دارند؛ در این شرایط گروه خبرنگاران در میدان، اعم از مکتوب، دیداری، شنیداری و مجازی وظایفی را دنبال می‌کنند که از جمله می‌توان به اعلام شرایط اضطراری، سازماندهی آمار، اطلاعات و اخبار و همچنین کمک به شفافیت بیشتر اطلاعات اشاره کرد.

در این شرایط خاص، که کشور با ویروس و بیماری درگیر است خبرنگاران مثل همیشه در این عرصۀ جهادی نیز دغدغه‌مند، شجاعانه، با انگیزه و احساس مسؤولیت، خود را وقف می‌کنند تا با نظارت دقیق روی فعالیت سازمان‌های امداد، از درستی و سرعت عمل متولیان امر اطمینان حاصل کنند؛ همۀ ما می‌دانیم این مسئله باعث تقویت نظم جامعه و احساس آرامش و ثبات‌روانی، شخصیتی و هویتی افراد نیز می‌شود.

موضوعی که کم‌تر به آن اشاره شده این است که خبرنگاران در این شرایط سخت با حضور در جامعه و ادامۀ فعالیت مؤثر خود و حتی حضور در مراکز درمانی و تلاش برای انعکاس واقعیت‌ها و خدمات، شاجاعانه و ایثارگرانه جهادی کم‌نظیر را رقم می‌زنند و در خط مقدم مبارزه با شیوع بیماری افکار مردم را آگاه می‌کنند.

همواره بروز شایعات و ابهامات و نیز اطلاع‌‌رسانی ناقص در چنین شرایطی باعث می‌شود تا فرصت‌طلبان از اطلاعات محدود مردم از ماهیت رخدادها، سوء استفاده کرده و به شایعات دامن بزنند که در این صورت، خود این شایعات زمینه‌‌ساز بحران‌های دیگری می‌شود.

خبرنگار بصیر و وطن دوست باید در این جنگ نابرابر رسانه‌ای که اراده‌، روان، ادراک و شناخت مردم از سوی دشمنان و مزدوران داخلی و خارج نشین مورد هجمه قرار گرفته است، با انتشار اخبار صحیح و امیدآفرین، روشنگری خط دروغ و جنگ روانی دشمن، تشویق مردم به زندگی عادی همراه با رعایت موازین کامل بهداشتی، ایجاد نشاط و شادابی و… به هم‌وطنان عزیز و گرامی خدمت‌رسانی کند.

بدون شک افرادی که به‌عنوان خبرنگار در کمک به رفع این مشکل در کشور فعال هستند باید نخست در صحنۀ مواجهه با بیماران و حضور در مناطق آلوده، تجهیزات ایمنی مناسب مثل ماسک و دستکش به همراه داشته باشند و سپس بدانند که چگونه و به نقل از چه کسی اخبار را منتشر کنند و از صحت و سقم خبر مطمئن شوند. همچنین خبرهای مربوط به کمک و همدلی‌ مردم، گروه‌های جهادی، توان و قدرت تیم پزشکی کشور را برای آرامش بخشی به‌ جامعه به نحو مطلوب و شایسته  منتشر نمایند.

ان‌شاءالله به زودی کشور این مرحلۀ سخت را پشت سر خواهد گذاشت و روزهای خوب دوباره خواهد رسید که بخش قابل توجهی از تحقق این امر، به سازمان خبررسانی کشور مربوط است.

https://www.farsnews.ir/qazvin/news/13981219000639

پیام تسلیت درگذشت مسئول بسیج صداوسیمای استان

انا لله و انا الیه راجعون
اندوه از دست دادن رفیق ، چنان تلخ است که هیچ عبارتی را در این مقام یارای مرهم نهادن نیست.
تنها یاد خداست که می تواند دل پر دردمان را تسلی بخشد.
درگذشت دوست و همکار عزیزمان خادم با اخلاص حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مرحوم سعید خورشیدی مسئول سازمان بسیج صداوسیمای قزوین را به خانواده محترم ایشان و همه اصحاب رسانه استان صمیمانه تسلیت عرض می نمایم، برای ایشان رحمت بی کران الهی را آرزو دارم وامیدوارم روح آن عزیز تازه درگذشته آرام، آسوده و خرسند در حریم امن الهی آرام گیرد.
محمد کشاورز
مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین

ضد عفونی دفاتر رسانه های استان

خدای متعال ما را موظّف کرده که نسبت به سلامت خودمان، سلامت دیگران و سلامت مردم، احساس مسئولیّت کنیم.
مقام معظم رهبری

سازمان بسیج رسانه استان قزوین در نظر دارد با حضور بسیجیان جهادگر ، در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا و کمک به ایجاد فضای سالم و آرامش بخش، دفاتر رسانه های استان شامل پایگاه های خبری، خبرگزاری ها و نشریات مکتوب را ضد عفونی نماید.
لذا مدیران محترم رسانه ها در صورت تمایل می توانند جهت هماهنگی لازم، درخواست خود را با ذکر نام رسانه و آدرس دفتر، به شماره ۰۹۳۰۶۳۲۵۷۵۲ ارسال نمایند.