نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان: حضور نفوذی‌ها در بدنه مدیریتی کشور، مشکل‌ساز شده است/ مجلس از وزرای ناکارآمد مطالبه‌گری کند

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان با اشاره مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور گفت: در پی بروز مشکلات و نارضایتی جامعه از شرایط موجود، مجلس باید وزرای ضعیف را استیضاح می‌کرد و از آن‌ها پاسخ می‌خواست که متاسفانه اینگونه نشد.

آیت‌الله علی اسلامی در جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه استان قزوین که به همت بسیج رسانه صبح امروز(سه شنبه) در این سازمان برگزار شد، با اشاره به رسالت پیامبر اسلام در آگاه‌سازی بشریت اظهار کرد: عمده وظیفه بسیج رسانه آگاهی به مردم است؛ رسانه‌ها باید در هر موقعیتی از جامعه روشنگری کنند که به ویژه در ایام انتخابات نیز این تکلیف را جدی‌تر بگیرند.

وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری اگر به مردم آگاهی داده می‌شد نتیجه شرایطی نبود که امروز شاهد هستیم، اما متاسفانه مسائل به خوبی برای مردم تبیین نشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان تصریح کرد: همه ما باتوجه به شرایط کنونی کشور مکلف هستیم تا مواضع انقلاب و جمهوری اسلامی را به خوبی برای مردم تبیین کنیم، به خصوص تبیین مواضع رهبری و نظام از مسائل مهم امروز است چراکه دشمن از هر فرصتی برای شبهه‌افکنی و ضربه به نظام استفاده می‌کند.

اسلامی در ادامه تاکید کرد: همه ما امروز در هر جایگاهی در قبال آرمان‌های انقلاب و نظام مکلف هستیم، اکنون فضای سختی به وجود آمده است که باید آگاه و هوشیار باشیم.

وی بیان کرد: همه ما به نوعی تکلیف خودمان را داریم و نباید در برخی مسائل که دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند نیز از جایگاه رهبری هزینه شود چراکه اگر مسئولین به درستی وظایف خود را انجام دهند، هیچ‌گاه چنین مشکلاتی ایجاد نخواهد شد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان با اشاره مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور گفت: در پی بروز مشکلات و نارضایتی جامعه از شرایط موجود، مجلس باید وزاری ضعیف را استیضاح می‌کرد و از آن‌ها پاسخ می‌خواست که متاسفانه اینگونه نشد.

اسلامی ابراز کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری نسبت به آینده نظام و کشور امیدوار هستند، ما هم امیدواریم که اوضاع بهتر شود و قطعا با تلاش و صبر به اهداف والای انقلاب خواهیم رسید.

وی درباره عوامل موثر در مشکلات اقتصادی کشور گفت: در ایجاد شرایط سخت در مسائل اقتصادی کشور نیز سه عامل مهم موثر بوده است که اول مسئله تحریم‌ها را نمی‌شود نادیده گرفت به طوری که امروز انتقال کالا به وسیله کشتی در شرایط سختی انجام می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: عامل بعدی ناکارآمدی برخی مدیران است که در پی تصمیمات نادرست و عملکرد ضعیفی که داشتند، شرایط کشور را به این وضع دچار کردند لذا در انتخاب مدیران باید دقت کرد.

اسلامی تاکید کرد: عامل سوم مشکلات کشور نفوذی‌ها هستند به طوری که عامل شهادت امام حسین(ع) همین نفوذی‌ها بودند و کمی که جلوتر می‌آییم نیز می‌بینیم که شخصیت‌های بسیاری بعد از انقلاب اسلامی از جمله شهید رجایی و شهید بهشتی توسط نفوذی‌ها به شهادت رسیدند؛ لذا این مسئله امروز در بدنه کشور بسیار مشکل‌ساز شده است‌.

وی در پایان عنوان کرد: امروز اگر یک فرد می‌خواهد به عنوان کارمند ساده در اداره‌ای مشغول به کار شود، کارشکنی‌های زیادی برای آن ایجاد می‌کنند اما در مقابل می‌بینیم که افرادی را در بدنه مسئولین ما وارد می‌کنند که هیچ تحقیقی درباره سابقه او انجام نشده و در نهایت همین افراد در نظام اخلال ایجاد می‌کنند که درواقع از عوامل نفوذ هستند.

رییس سازمان بسیج رسانه:رسانه‌ها در تاکستان صدای مردم را به گوش مسؤولین برسانند

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: رسانه‌های شهرستان تاکستان باید بتوانند به‌عنوان پلی میان مردم و مسؤولین صدای مردم را به گوش مسؤولین برسانند.

 محمد کشاورز در آئین افتتاح کانون بسیج رسانه شهرستان تاکستان اظهار کرد: هفته دفاع مقدس در حالی با شعار «ما قوی هستیم» آغاز شد که نیروهای مسلح از ابتدای انقلاب دنبال تحقق این شعار هستند.

وی افزود: بسیج رسانه تلاش دارد تا با استفاده از پتانسیل و توانمندی‌های اصحاب رسانه و رسانه‌ها در جهت تقویت جبهه انقلاب و ارزش‌ها گام بردارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین اضافه کرد: وظیفه اصلی ما در بسیج رسانه تشکیل و تقویت جبهه گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه رسانه است.

وی بیان کرد: خبرنگاران مخصوصاً خبرنگاران بسیجی چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای جامعه هستند و وظیفه سنگینی بر روی دوش دارند.

کشاورز اضافه کرد: اخلاص، بصیرت، رفتار بسیجی و امیدواری از وظایف اصلی خبرنگاران بسیجی است و اگر خبرنگاری این خصوصیات را داشته باشد می‌تواند به‌خوبی پیگیر مطالبات مردم باشد.

وی تصریح کرد: با کمک اصحاب رسانه تاکستان نظام مشکلات تاکستان شناسایی و برای مسؤولین مطرح خواهد شد تا شاهد رفع آن باشیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم به‌عنوان یکی از اقشار تأثیرگذار در تاکستان ایفای نقش کرده و روح امید به آینده را در این شهر بیش‌ازپیش متبلور کنیم.

گفتنی است در این جلسه مهندس علیرضا بابا به عنوان مسئول کانون بسیج رسانه شهرستان تاکستان معرفی شد.

پاسخگویی وظیفه مدیران است، نباید از آن شانه خالی کنند/ مطالبات مردم باید از طریق خبرنگاران منعکس شود

مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: یکی از وظایف اصلی مدیران و مسئولان پس از پذیرش مسئولیت، پاسخگویی است و هیچ مسئولی نمی‌تواند از این مسئولیت خود شانه خالی کند.

محمد کشاورز در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه شهرستان البرز که صبح امروز(دوشنبه) در بسيج رسانه این شهرستان برگزار شد؛ اظهار کرد: شعار محوری برنامه‌های امسال با عنوان “ما قوی هستیم” انتخاب شده است و براساس بیانات مقام معظم رهبری، مسئولین و مردم باید در بحث تقویت قدرت ملی و امنیت داخلی بکوشند.

وی افزود: یکی از وظایف رسانه این است که نقاط قوت و توانمندی داخلی را به گوش جوانان برساند؛ اینکه در گذشته دارای چه امکانات و توانایی‌ای بوده و اکنون در چه موقعیتی قرار داریم و برای ارتقای سطح توان کشور چه اقداماتی باید انجام داد.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: بسیجی به طور داوطلبانه و خودجوش برای دفاع از نظام و انقلاب و تبیین ارزش‌ها در عرصه داخلی و خارجی قدم برداشته و در راستای مقابله با جنگ نرم و عمق بخشی داخلی فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: همه به نقش مهم رسانه در انعکاس مسائل و مشکلات مردم و مطالبه‌گری از مسئولان به خوبی واقفند و همگان بر این نکته تاکید دارند که خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوا و زبان گویای مردم و مسئولان هستند و تلفیق نقش رسانه و وظیفه بسیجی با عنوان بسیج رسانه کارکرد آن را روشن می‌سازد.

باید برای تقویت بسیج رسانه برای تحقق اهداف نظام و انقلاب همت کنیم

کشاورز بیان کرد: مقام معظم رهبری همواره در بیانات خود به تبیین و ترویج افکار انقلاب از طریق فضای مجاری و رسانه تاکید دارند لذا ما نیز براین اساس باید برای تقویت بسیج رسانه به منظور تحقق اهداف نظام و انقلاب همت کنیم.

وی عنوان کرد: وظیفه بسیج رسانه احصاء مشکلات و کاستی‌ها و پیگیری برای رفع آنهاست، باید برای این منظور در گام نخست تیمی قوی تشکیل داد و در گام‌های بعدی به دنبال افزایش سطح اطلاعات و شناسایی کمبودها و راهکار رفع مشکلات بود.

این مقام مسئول عنوان کرد: در بعضی استان‌ها تورهای رسانه‌ای با حضور خبرنگاران در مناطق آسیب‌زا یا ادارات و مراکز دارای مشکل برگزار می‌شود تا با انعکاس مشکلات و آسیب‌های اجتماعی موجب حساسیت بیشتر مسئولان نسبت به مسائل مذکور شد تا متولیان امر به دنبال چاره‌اندیشی و راهکار رفع مشکل برآیند که در استان قزوین هم با الگوبرداری از چنین اقداماتی می‌توان تورهای رسانه‌ای برگزار کرد.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف اصلی مدیران و مسئولان پس از پذیرش مسئولیت، پاسخگویی است و هیچ مسئولی نمی‌تواند از این مسئولیت خود شانه خالی کند.

کشاورز تصریح کرد: جامعه هدف بسیج رسانه ۱۳ بخش از جمله خبرنگاران شناسنامه دار، گزارشگران، مدیر مسئول رسانه‌ها، دبیران و سردبیران رسانه‌ها، تصویربرداران خبری، عکاسان خبری، مستندسازان خبری، کارشناسان و صاحبنظران، فعالان و نویسندگان حوزه رسانه و فعالان فضای مجازی را شامل می‌شود که باید این افراد شناسایی و جذب بسیج رسانه شوند.

در بسیج رسانه استان به دنبال خط کشی و جناح بندی سیاسی نیستیم

وی بیان کرد: بسیج رسانه با بعضی دستگا‌ه‌ها همچون اداره ارشاد، اداره ارتباطات و فناوری، سازمان تبلیغات، صدا و سیما و دادگستری ارتباط مستقیمی دارد.
مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: یکی از فعالیت‌های انجام شده در بسیج رسانه قزوین برگزاری برنامه اخلاق و رسانه با حضور آیت الله اسلامی و آیت الله عابدینی بود چراکه رسانه‌ها باید دارای دو ویژگی مهم تعهد اخلاقی و متخصص بودن است.

کشاورز عنوان کرد: خروجی کار بسیج رسانه در عرصه رسانه نمود پیدا می‌کند که می‌خواهیم مشکلات مردم را از طریق سلاح خود که قلم است در جامعه منعکس کنیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: ما در بسیج رسانه استان به دنبال خط کشی و جناح بندی سیاسی نیستیم بلکه جریانی انقلابی به تبعیت از فرمایشات رهبری هستیم؛ لذا باید با نگاه الهی و با هدف دفاع از مطالبات مردمی و تبیین ارزش‌های انقلاب و نظام با افزایش سطح اطلاعات در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی در صدد شناسایی مشکلات و پیگیری برای رفع آنها هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین: ابعاد دفاع مقدس بزرگترین زیرساخت فرهنگی و اجتماعی است.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین nر نشست صمیمی اصحاب رسانه رزمنده که به همت بسیج رسانه استان در سالن جلسات اداvه ‌کل فرهنگ و ارشاد قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: ابعاد دفاع مقدس بزرگترین زیرساخت فرهنگی و اجتماعی است.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری در این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: دشمن امروز با سلاح رسانه جنگ روانی تمام عیاری را به راه انداخته است و این سلاح، کم هزینه و همچنین بسیار موثر و کارساز است و دارای سرعت بسیار بالایی است.

وی گفت: راه مقابله با جنگ رسانه ای نیز باید از جنس خودش باشد تا بتوان آن را خنثی کرد و البته برای مقابله در این زمینه باید از ظرفیت فرهنگ هر منطقه نیز استفاده شود.

این مقام مسئول عنوان داشت: دفاع مقدس یک فرهنگ غنی ، بزرگ و پر محتوا است و ابعاد مختلفی دارد و برای جلوگیری از فراموش شدن آن، باید این فرهنگ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود.

وی ادامه داد: فرهنگ اگر مراقبت نشود، رنده و کهنه می شود و چیزی از آن باقی نمی ماند و دیگر اثری نخواهد داشت.

حبیبی تاکید داشت: نسل جوان و نوجوان ما باید بدانند ما آغازگر جنگ نبودیم ولی ما جنگ نامبارک و نامیمون را به دفاعی مقدس تبدیل کردیم که رمز پیروزی در آن، شهادت بود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین خاطرنشان ساخت: امام به جوانان اعتماد کرد و دفاع مقدس را جوانان اداره کردند؛ ما معتقدیم قدرت جوانی، یک قدرت محرک بوده و اگر خوب به کار گرفته شود، تحول ساز است و می تواند کارهای بزرگی را به انجام برساند.

وی خاطرنشان ساخت: جنگ ما یک جنگ تمام عیار جهانی بود؛ یک طرف آن تمام دنیا و طرف دیگر آن جمهوری اسلامی ایران قرار داشت؛ از این دفاع مقدس فرهنگ های متعددی همچون فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ از خود گذشتگی و شجاعت، فرهنگ مقاومت، فرهنگ خود اتکایی ، فرهنگ خودکفایی و استقلال متولد شد.

وی ابراز داشت: می توان گفت اساساً انقلاب اسلامی احیای مجدد دین اسلام بود و فرماندهی واحد و ولایت پذیر در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشت و باعث شد همه زیر یک بیرق کار را دنبال کرده و پیروز شوند.

حبیبی در پایان اظهار داشت: دفاع مقدس رخدادی برجسته و بزرگ است و وظیفه ما این است که نگذاریم این دفاع به فراموشی سپرده شود و اینجاست که نقش اصحاب رسانه ، خبرگزاری ها، خبرنگاران و همه و همه این است که بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به خوبی به مردم معرفی و آن را منتقل کنیم تا ابعاد آن هرچه بیشتر به ویژه برای نسل جوان و نوجوان مان روشن شود.

14

باید خود را به سلاح‌های روز در حوزه رسانه‌ای و تبلیغی مجهز کنیم

محمدحسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین د ر نشست صمیمی اصحاب رسانه رزمنده که به همت بسیج رسانه استان در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد قزوین برگزار شد بیان داشت: باید خود را به سلاح‌های روز در حوزه رسانه‌ای و تبلیغی مجهز کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمد حسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست بیان داشت: الحمدلله با جلسات و برنامه ریزی هایی که صورت گرفت، برنامه های خوبی در ایام هفته دفاع مقدس در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی و رسانه‌ای برگزار و یاد و خاطره شهدا گرامی داشته شد.

اسماعیلی عنوان داشت: در دوران کنونی ما باید در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس در سطوح داخلی و خارجی برنامه ریزی های جامعی داشته باشیم و در این حوزه نقش رسانه، نقش بسیار با اهمیتی است و جایگاه ویژه ای دارد.

وی افزود: دشمنان انقلاب با استفاده از ابزارهای مختلف در جنگ نرمی که علیه  جمهوری اسلامی ایران راه انداختند، سعی دارند آرمانها ، ارزش ها و ارکان انقلاب و نظام را با انحاء مختلف با ایجاد شبهات گوناگون زیر سوال ببرند لذا باید بکوشیم نسل جوان و نوجوان ما که نه انقلاب را دیده و نه دفاع مقدس را درک کردند دچار این شبهات و تحریفات نشوند و این همان چیزی است که مقام معظم رهبری نیز از آن به عنوان خط تحریف نام بردند؛ اگر ما بتوانیم بر این حوزه تحریف غلبه کنیم بر تحریم نیز غلبه خواهیم کرد بنابراین باید هوشیار و آگاه باشیم و خود را به سلاح‌های روز در حوزه رسانه‌ای و تبلیغی مجهز کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یاداور شد: دنیای امروز دنیای ارتباطات و رسانه است و فضای مجازی در حقیقت به فضای حقیقی تبدیل شده است لذا ما باید با حضور قوی و فعالانه در حوزه رسانه و فضای مجازی بتوانیم در این راستا گام های موثری را برداریم.

وی عنوان داشت: اصحاب رسانه همواره با مسئولین و ارکان نظام همراه و همدل بوده اند و همراهی های بسیار خوبی داشته اند و مطمئنا از این به بعد نیز این همراهی ها باید بیشتر و بیشتر شود زیرا وظایف و مسئولیتی که بر عهده اصحاب رسانه است در این حوزه بسیار سنگین است .

وی در پایان اظهار داشت: ما نیز در کنار اصحاب رسانه و در خدمت آنان هستیم تا با بهره گیری از تجربیات ارزنده شما پیشکسوتان عزیز که هم در رسانه فعالیت کرده‌اید و هم از پیشکسوتان دفاع مقدس هستید، بتوانیم در این زمینه برنامه ریزی های جامع تر و دقیق تری داشته باشیم.

بانوی رزمنده دوران دفاع مقدس:نقش بانوان در دفاع مقدس به درستی تبیین نشده است

بانوی جهادگر قزوینی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم بانوان در زمان جنگ اطلاعات و شناسایی بود، گفت: در آن زمان خانم‌ها برای پرستاری به منطقه می‌رفتند و در حین حمل مجروحان به شناسایی منافقین نفوذی می‌پرداختند.

 مراسم روایتگری بانوان فعال در دوران دفاع مقدس قزوین به همت کانون خواهران بسیج رسانه استان و با حضور جمعی از اصحاب رسانه در مزار شهدای گمنام سپاه صاحب الامر(عج) قزوین برگزار شد که به روایتگری کمک‌های بانوان در عرصه جهاد و خدمت در دوران دفاع مقدس پرداخته شد.

طاهره سرباز از بانوان قزوینی فعال در پشتیبانی جبهه با اشاره به خاطرات دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در آن زمان و در اوایل دهه ۶۰ من جزو نیروهای استخدامی سپاه بودم که با همکاری سایر بانوانی که استخدام شدند، بسیج خواهران را تشکیل دادیم و جزو هسته‌ی اولی مرکزی بسیج بودیم.

وی با بیان اینکه معلمی واقعا برایم بالاتر از همه پست و مقام‌هاست، ابراز کرد: آن زمان که بسیج تشکیل شد ما به عنوان نیروی رسمی سپاه شدیم که من مسئول آموزش بودم و سپس در بهمن ۵۹ به افتخار معلمی نائل شدم و اکنون بازنشسته فرهنگی هستم.

این معلم بازنشسته افزود: در زمان جنگ ما تقریبا جزو نیروهای پشتیبان بودیم و در سال ۶۵ به قائم مقامی مسئول بسیج خواهران منصوب شدم که بحث آموزش و پشتیبانی گروه‌ها را انجام می‌دادیم.

سرباز تصریح کرد: از طریق آموزش پرورش به بسیج خواهران رفتم که در آن زمان بسیج خواهران بیشتر از مسائل نظامی به پشتیبانی جبهه و جنگ می‌پرداخت.

این معلم بسیجی درباره فعالیت‌هایی که در بسیج صورت می‌گرفت، اذعان کرد: در بسیج کلاس‌هایی زیر نظر سپاه برگزار می‌شد که در آن آموزش‌های نظامی و امداد و مواردی که حس می‌کردند برای پیروزی اولیه انقلاب لازم است، داده می‌شد.

وی با گلایه از اینکه کسی یادی از بانوانی که اوایل انقلاب و سال‌های دفاع مقدس پای کار بودند، نمی‌کند، ابراز کرد: متاسفانه این خواهران یکی یکی از میان ما می‌روند و حتی کسی درب منزل آن‌ها نرفته و به آن‌ها سر نزده است.

این بانوی بسیجی ادامه داد: از خردادماه سال ۵۹ تحت آموزش‌های نظامی قرار گرفتیم که اکثرمان جوانان ۱۷ و ۱۸ ساله بودیم که در مدارس، پایگاه‌ها، مساجد آموزش می‌دیدیم که در این دوره‌ها کار با اسلحه‌های کلاشینکف و کلت و ژسه را آموزش می‌دیدیم.

سرباز افزود: کلاس‌های امدادی و عقیدتی نیز در آن ایام برگزار می‌شد که با شروع جنگ روز به روز کلاس‌ها کمتر شد و بیشتر امداد و عقیدتی بود و به بحث پشتیبانی از جبهه می‌پرداختیم.

این معلم بازنشسته با اشاره به اینکه پشتیبانی از جبهه بسیار مهم بود، اضافه کرد: از یک دوره ای نیاز به پشتیبانی بیش از پیش احساس شد و زنان فداکار، مسئولیت پشتیبانی را برعهده داشتند به طوری که امام راحل در این باره فرمودند که زنان ما در دفاع مقدس آیینه تمام نمای ایثار و مقاومت بودند.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم ببینیم که ایثار و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس چطور بود؟ برای رسیدن به این موضوع کافی است به فعالیت‌های زنان در این دوره توجه کنیم.

این بانوی فعال در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه یکی از بانوان مثال زدنی در تاریخ حضرت آسیه است، گفت: آسیه همیشه حرفش این بود که زندگی و خانه و طلا را نمی‌خواهم و تنها خواسته‌ام رسیدن به خداوند است؛ همچنین حضرت مریم از دیگر بانوان بزرگ اسلام بود که بسیار پاک و عفیف بودند، هچنین مطیع و فرمانبردا خداوند بود و خداوند را تصدیق می‌کردند و چیز دیگری برایش اهمیت نداشت.

این بانوی بسیجی با بیان اینکه زنان پای کار دفاع مقدس خصوصیاتی مانند حضرت مریم و آسیه داشتند، اظهار کرد: درواقع در آن بهبوهه زنانی که در اوج نعمت بودند؛ دیگر طلا و دارایی‌هایشان برایشان اهمیتی نداشت و آن را برای پشتیتابی از رزمنده‌ها اهداء می‌کردند.

این معلم بازنشسته جهادگر افزود: در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم که بانوان در امر پشتیبانی از همه چیزخود مایه گذاشتند، برای مثال حتی از منزل یک استکان کوچک شکر می‌آوردند تا شکرها جمع شود و در نهایت با آن‌ها شیرینی درست می‌کردند.

وی ادامه داد: گاهی پیش می‌آمد که بعد از پخت شیرینی، خانم‌ها اگر یک عدد شیرینی برای خود برمی‌داشتند، پول آن را حساب می‌کردند و می‌گفتند این‌ها برای رزمنده‌هاست و این در حالی بود که بخشی از وسایل شیرینی را خودشان آورده بودند و چه خوب می‌شود که مسئولین ما هم در حفظ بیت‌المال اینگونه باشند!

این بانوی جهادگر ادامه داد: پختن شیرینی، دوخت و دوز لباس و پخت رب و مربا، بافتن لباس از دیگر کارهایی بود که زنان بسیجی در شهرهای خود جهت پشتیبانی از رزمندگان دفاع مقدس انجام می‌دادند.

سرباز با تاکید بر اینکه ما زنانی در آن دوران داشتیم که چه در پشت صحنه و چه در صحنه‌ نبرد حاضر بودند، اذعان کرد: شاید برایتان قابل باور نباشد که ما هفت هزار شهید زن در کشور داریم که ۵۰۰ نفر از آن‌ها رزمنده بودند؛ یعنی اسلحه به دست جنگیدند و به شهادت رسیدند.

وی افزود: ۱۷۱ خانم آزاده در کشور وجود دارد؛ از جمله خانم معصومه آباد که می‌توانید خاطرات تلخ و باورنکردنی او را در کتابش بخوانید، تعداد قابل توجهی خانم جانباز داریم اما متاسفانه امروزه هیچ اسم و رسمی از آن‌ها نیست.

این بانوی فعال در دوران دفاع مقدس بیان کرد: در ابتدای جنگ ما هیچ امکاناتی نداشتیم و واقعا مظلوم بودیم چون نه اسلحه داشتیم نه نیروی زبده داشتیم و نه هیچ پشتیبان و یاوری و فقط به خاطر خدا و با یاد او جنگیدیم.

این بانوی بسیجی عنوان کرد: مسائلی که باعث می‌شد در آن زمان مردم سختی‌ها را تحمل کنند این بود که می‌دیدند رئیس جمهوی دلسوزی مانند شهید رجایی دارند و رهبری مانند حضرت امام دارند و وقتی ساده زیستی آن‌ها را می‌دیدند خود نیز به این سبک و روش هم روی می‌آوردند.

این معلم بازنشته گفت: در آن زمان هم جنگ رسانه‌ای وجود داشت برای مثال زمانی که ایران در یک عملیات پیروز می‌شد رادیو بغداد دائما زنان را به این تشویق می‌کرد که جلوی همسران خود را برای رفتن به جبهه بگیرند.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم بانوان در زمان جنگ اطلاعات و شناسایی بود، اظهار کرد: در آن زمان خانم‌ها برای پرستاری به منطقه می‌رفتند و در حین حمل مجروحان به شناسایی منافقین نفوذی می‌پرداختند.

سرباز در پایان گفت: زن‌های یک جامعه نقش بسیار مهمی دارند و هر جامعه‌ای که می‌خواهیم ببینیم خوب است یا نه، باید به عملکرد زنان آن نگاه کنیم که اگر با اقتدار در برابر مشکلات بایستند قطعا موفق خواهند شد.

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین: اصحاب رسانه برای انتشار اخبار امیدآفرین تلاش کنند/ ارزش‌های دفاع مقدس باید در جامعه نهادینه شود

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین گفت: در دوران دفاع مقدس کشور فاقد امکانات و تجهیزات لازم بود اما شجاعت، ایثار، مردانگی و همت ایثارگران و رزمندگان سبب پیروزی کشور شد که همه این ارزش‌ها باید در جامعه کنونی نهادینه شود.

سرهنگ عباس برزگر در نشست صمیمی اصحاب رسانه رزمنده که به همت بسیج رسانه استان در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: ما نباید از سویی دشمنی دشمنان کشور و از سوی دیگر توانمندی داخلی خود را در مقابله با دشمنان این مرزوبوم و رفع مشکلات و کمبودها فراموش کنیم.

وی افزود: باید به نحو شایسته‌ای از توانایی و امکانات داخلی برای تحقق اهداف انقلاب و نظام بهره بگیریم؛ همچنانکه در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با وجود اینکه ساختار سیاسی کشور بهم ریخته و مشکلات اقتصادی و کمبودها به مراتب بدتر از اکنون بود اما توانستیم پیروز شویم.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان تصریح کرد: از مصادیق بارز در دفاع مقدس تبعیت محض همه رزمندگان و آحاد جامعه از امام راحل بود؛ دوم اینکه وحدت رویه بین همه مسئولان و جامعه ساری و جاری بود به طوریکه با همت مردم خیر 1700 کامیون از قزوین به جبهه‌های جنگ اعزام شد که نشان از همدلی و همراهی بین مردم و مسئولان بود.

برزگر با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی عامل مهم پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود؛ گفت: در دوران دفاع مقدس همه مردم متوجه جنگ بوده و برای رفع مشکلات و پیروزی کشور تلاش می‌کردند؛ اما اکنون که در جنگ اقتصادی دشمن قرار داریم آنطور که شایسته است کسی این موضوع را باور نکرده و جدی نگرفته است.

این مقام مسئول عنوان کرد: اصحاب رسانه و خبرگزاری‌ها در انتشار و انعکاس اخبار دقت داشته باشند و اخبار را صحیح و به هنگام به مردم منتقل کنند و مراقب باشند اخبار منتشر شده موجب ایجاد اختلاف و تفرقه و تشویش در جامعه نشود بلکه امید آفرین باشد. مسئولان نیز باید به دنبال ایجاد وحدت و انسجام ملی باشند تا مردم دلسرد و ناامید نشوند.

وی ابراز کرد: در دوران دفاع مقدس کشور فاقد امکانات و تجهیزات لازم بود اما شجاعت، ایثار، مردانگی و همت ایثارگران و رزمندگان سبب پیروزی کشور شد که همه این ارزش‌ها باید در جامعه کنونی نهادینه شود.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان در پایان تاکید کرد: باید جلساتی برای تشریح و بررسی چگونگی این موضوع که چرا در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با وجود محدودیت نیرو و مشکلات ساختار سیاسی، کمبود بودجه و اعتبارات و کمبود توان و تجربه و دشمنی همه دشمنان پیروز شدیم؛ تشکیل شود.

گفتنی است؛ در این جلسه آقایان موسوی، قدوسی فر، علیمحمدی، توده فلاح و اسدالله طاهرخانی به بیان دیدگاه و خاطره پرداختند.

رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع): رسانه ابزاری مهم برای بیدارکردن جامعه از ظلم و ستم است/ اعتماد به جوانان طبق بیانیه گام دوم باید افزایش یابد

رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) گفت: امروزه رسانه‌هایی همچون تلویزیون و شبکه‌های عظیمی مثل ماهواره و اینترنت کاربردی‌تر از سلاح‌های جنگی مانند موشک و بمب اتم عمل می‌کنند؛ بنابراین همه مردم باید با فضای مجازی آشنا شوند.

چهاردهمین نشست از سلسله نشست‌های دفاع همچنان باقیست با موضوع جنگ رسانه‌ای با حضور سردار حاج مهدی صباغ؛ رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) عصر روز جمعه 4 مهرماه از طریق ارتباط زنده در صفحه اینستاگرام سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد.

وی در این پخش زنده اینستاگرامی ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله و شهادت امام حسن(ع) اظهار کرد: همانطور که پیش از جنگ تحمیلی هم درگیری‌های امنیتی و مشکلاتی بین ابر قدرت‌های شرق و غرب و اروپایی‌ها وجود داشت، دشمنان قصد داشتند که اعتقادات و باورهای عاشورایی را از ما بگیرند اما خوشبختانه پس از مدتی به یاری خداوند مردم از یوغ ظلم و ستم رهایی پیدا کردند و موضوع حق و باطل مشخص شد.

صباغ افزود: امروزه می‌بینیم که قدرت‌های ظالم و استکبار با زورگویی‌هایشان کارهای خود را جلو می‌برند اگرچه موفق نبوده‌اند اما حکومت‌هایی برای خودشان دست و پا کردند.

رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) گفت: رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در جامعه دارند چراکه امروزه با یک دوربین کوچک می‌توان دنیا را در تسخیر خود گرفت که به گفته مقام معظم رهبری مهم‌ترین ابزار در جنگ بین قدرت‌های دنیا “رسانه” است.

لزوم افزایش آگاهی جهت مقابله با امپراطوری رسانه‌ای شرق و غرب

صباغ بیان کرد: امروزه رسانه‌هایی همچون تلویزیون، شبکه‌های عظیم مثل ماهواره و اینترنت کاربردی‌تر از سلاح‌های جنگی مانند موشک و بمب اتم عمل می‌کنند؛ همه مردم باید مسلح باشند و با فضای مجازی آشنا شوند چراکه لازم است همه نسبت به این فضا آگاهی داشته باشند.

وی ادامه داد: باید با رسانه آشنا باشیم تا بدانیم با این امپراطوری رسانه‌ای که امروز در ید قدرت یهودی‌ها، استکبار جهانی و اروپایی‌ها اعم از شرق و غرب قرار گرفته، چطور مقابله کنیم.

رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) عنوان کرد: رسانه‌های متعهد برای هر کشوری گنجی بی‌بدیل و سرمایه‌های ارزشمند به حساب می‌آیند و امروز که در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم باید به موضوع دقت در عمل، توجه داشته باشیم.

صباغ با اشاره به اینکه اولین و مهم‌ترین ویژگی یک رسانه آگاهی سازی و بصیرت است، تاکید کرد: در گذشته امریکایی‌ها در ایران با مستشارهایی که داشتند با یک اشاره شاه مملکت جابه‌جا می‌شد اما امروز به برکت وجود جمهوری اسلامی، رهبر انقلاب، دفاع مقدس و ۴۰ سال ممارست می‌بینیم که قدرت پوشالی ابرقدرت‌ها به دنیا ثابت شده و دیگر چیزی پنهان نمانده؛ چراکه سرعت رسانه به قدری پیشرفت کرده که می‌توان با آن یک دنیا را آگاه ‌سازی کرد.

این مقام مسئول گفت: دشمن از عجز و ناتوانی خود شهید سردار سلیمانی را به شهادت رساند و تا چند روز بعد منتظر انتقام ما بود و خواهش می‌کرد که حرکت ظالمانه آن را تلافی نکنیم؛ چراکه می‌داند ایران اسلامی دارای قدرت و همکاری و همدلی بین مردم و مسئولین است.

آگاهی و بصیرت مردم دشمن را ناکام کرده است

وی افزود: دشمنان از فرهنگ عاشورایی و تفکر حماسه حسینی ما می‌ترسند و دین ما را هدف گرفته‌اند چراکه امروز تهدید از جنس شناختی است و این نکته یعنی این که اکنون جنگ نرم در کشور وجود دارد.

رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره به اینکه آگاهی و بصیرت مردم دشمن را ناکام کرده است، عنوان کرد: دشمنان از حضور با آگاهی مردم در صحنه و پشتیبانی آن‌ها جهت تبعیت پذیری از ولایت فقیه ترس دارند و تمام تلاش دشمنان این است که افکار مردم را نشانه بگیرند.

صباغ خاطرنشان کرد: حدود 98 درصد از وصیت نامه شهدا را که بخوانیم، می‌بینیم که مردم را به پیروی از سخنان رهبری دعوت کرده‌اند پس باید تمام جوانان و افراد جامعه پشتیبان این انقلاب و کشور باشند.

این مقام مسئول ابراز کرد: تحریم‌ها و فشار اقتصادی شرایط سختی را ایجاد کرده است اما بسیج مردمی که در کشور ما وجود دارد باعث شده است که پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف داشته باشیم.

امروز اسرائیل در دنیا اعتباری ندارد

وی اضافه کرد: در هر جامعه‌ای نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین موارد است؛ چراکه با همکاری یکدیگر می‌توان پیشرفت کرد و به جامعه عمق بخشید، باید برای ظهور منجی عالم و ارتقاء سطح کشور سعی کرد که به بخش داخلی و خارجی یک جامعه عمق بخشید که رسانه یکی از بهترین ابزارها برای بیدارکردن جوامع از ظلم و ستم به شمار می‌آید.

صباغ گفت: دشمنانی که فلسطین را می‌ترسانند باید بدانند که جبهه مقاومت از تمام دنیا رزمنده‌هایی دارد که حاضر هستند در شرایط سخت به سیم خاردار اسرائیل بچسبند و بجنگند؛ امروزه اسرائیلی که ادعای از نهر تا بحر می‌کرد به برکت آگاهی در بین مردم دیگر اعتباری در دنیا ندارد.

وی ادامه داد: “گام دوم” به سه شکل است، اول اینکه چهل سال گذشته، دوم وضعیت فعلی و سوم وضعیت آینده است که باید همه دنیا بدانند ما از گذشته خود هرگز پشیمان نخواهیم بود و حتی من اگر به گذشته برگردم باز هم مدافع این نظام خواهم شد.

رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) اظهار کرد: از برکت دین اسلام در جامعه توانستیم در جنگ با دشمن پیروز شویم و همچنان از لحاظ علمی، پژوهشی و بسیاری از موارد دیگر پیشرفت کنیم.

صباغ با اشاره به اینکه باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا آسیبی به کشورمان نرسد، بیان کرد: جوانان جامعه یکی از سرمایه‌های کشور هستند که حتی امروزه می‌بینیم جوانان این مرز و بوم برای رفتن به سوریه داوطلب می‌شوند.

اعلام اسامی تیراندازان برتر اصحاب رسانه قزوین

رئیس بسیج رسانه استان قزوین گفت: نفرات برتر مسابقه تیراندازی اصحاب رسانه استان قزوین در بخش تفنگ بادی مشخص شد.

محمد کشاورز بیان کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، سازمان بسیج رسانه استان قزوین مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی را برگزار کرد.

وی افزود: این دوره از مسابقات تیراندازی با حضور ۳۰ نفر از اصحاب رسانه در سالن تیراندازی سپاه حضرت صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد.

رئیس بسیج رسانه استان قزوین بیان کرد: در پایان این رقابت تنگاتنگ نفرات برتر بدین شرح مشخص شدند:
نفر اول آقای علی درودیان از خبرگزاری تسنیم

نفر دوم خانم فاطمه جهانبخش از خبرگزاری بسیج قزوین

نفر سوم آقای احسان درزی رامندی از هفته نامه رویداد

نفر چهارم آقای امیرحسین عجمی پور از روزنامه توسعه

برگزاری اولین جلسه قرارگاه مطالبه‌گری رسانه‌های استان قزوین

به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین اولین جلسه قرارگاه مطالبه‌گری رسانه‌های استان قزوین به میزبانی خبرگزاری مهر برگزار شد.

پیش از ظهر روز سه شنبه اولین جلسه قرارگاه مطالبه گری رسانه‌های استان قزوین با نام قرارگاه رسانه‌ای شهید محمد اصغری به میزبانی خبرگزاری مهر برگزار شد.

محمد کشاورز رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین مطالبه‌گری را از ویژگی‌های جوامع پویا دانسته و اظهار کرد: رسانه‌ها در استان قزوین باید بتوانند بر پایه عقلانیت و عدالت مطالبه‌گری داشته باشند.

وی افزود: مطالبه‌گری صحیح، سرعت و کیفیت خدمات رسانی به مردم را افزایش خواهد داد و رسانه‌های استان می‌توانند از ابزار مهم خود برای ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم استفاده کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین ادامه داد: مطالبه‎‌گری بدون نگاه وگرایش سیاسی و بر مبنای انصاف و عقلانیت انجام می‌شود و باید خروجی لازم را داشته باشد تا جامعه نتایج آن را حس کند.

وی ادامه داد: رعایت اصل بی‌طرفی و دوری از برچسب زنی و استفاده از ظرفیت همه رسانه‌های استان در این قرارگاه در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است در این جلسه مدیران و سردبیران بیش از ۱۰ رسانه استان قزوین حضور داشتند.

احصاء نظام مسائل و مشکلات استان، بررسی اولویت‌ها، برگزاری مرتب جلسات و همچنین حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط با موضوعات در حال پیگیری در قرارگاه از مهمترین مصوبات این جلسه بود.