نقش رسانه ها در برابر امپراطوری دروغ دشمن، بیان دستاوردهای نظام و ایجاد فضای مثبت است/راه تقابل با رسانه‌های بیگانه عملکرد صحیح در رسانه‌های داخلی است

دشمن با شگردهای رسانه‌ای، وارونه نمایی و ناکارآمد نشان دادن انقلاب سعی در تخریب نظام جمهوری اسلامی ایران داشته که همواره شکست خورده است. در نتیجه نقش رسانه ها در برابر امپراطوری دروغ دشمن بیان دستاوردهای نظام و ایجاد فضای مثبت است.

محمد کشاورز رئیس بسیج رسانه استان قزوین در یادداشتی که همزمان با دهه فجر در اختیار کافه خبر قزوین قرار داده است می نویسد:ملت بزرگ و مقاوم ایران اسلامی در حالی چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب خود را جشن می گیرند که دشمنان مستکبر همچنان گمان های باطلی بر سر دارند و دوستان عزیز در سراسر جهان، گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده را امیدوارانه نظاره می کنند و دلگرم می شوند.
دو سال پیش در چنین ایامی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» برای ادامه‌ی این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداختند و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودند.
بی شک بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» که خطاب به ملت بزرگ ایران و به‌ویژه جوانان برومند صادر شده است به ‌مانند منشوری برای«دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» است.
این بیانیه متنی بسیار پر محتوا و عمیق دارد که هر بار خواندن آن باعث فهم جدیدی از محتوای آن می‌شود و به نظر می رسد رسانه ها به عنوان انتقال دهنده پیام به جامعه و فرهنگ ساز ، نقش کلیدی و اساسی در تبیین آن برای مردم و بخصوص جوانان که سرمایه های اجتماعی نظام هستند دارند و همچنین با توجه به نقش نظارتی که دارند، می‌توانند بر عملکرد مسئولین نظارت و مطالبه‌گری کنند.

فعالان رسانه‌ای باید تکلیف خود را با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی روشن کنند

مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر «وظایف سنگین» و «نگاه مسئولانه‌ دستگاه‌ها، اشخاص و نهادهای غیرحکومتی» در زمینه‌ رسانه‌ها تأکید می‌کنند. صدا و سیما، شبکه های ماهواره ای داخل و خارج از کشور، همچنین خبرگزاری ها و مطبوعات و عموم فعالان رسانه‌ای باید تکلیف خود را با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی روشن کنند و تا حد امکان نسبت به بیان خدمات نظام اسلامی در ۴۲ سال اخیر و همچنین تلاش در حوزه تمدن سازی برای داشتن ایرانی آباد و آزاد و دستیابی کشور عزیزمان به فرهنگ و تمدنی دیرپا و احیای آن بکوشند.

یکی از نکات مهم در راستای توجه به پیوست رسانه‌ای بیانیه گام دوم این است که بدانیم صرفاً انتشار تحلیل‌های مختلف پیرامون این بیانیه و انجام اقدامات خبری مانند تهیه مصاحبه نمی‌تواند سبب عملیاتی شدن آن شود.
همواره به تصویر کشیدن اقدامات انجام شده پیرامون یک موضوع سبب شده است تا جامعه نسبت به اثربخشی آن واکنش مثبت نشان دهد به‌همین دلیل رسانه‌ها برای ایجاد انگیزه جهت تحقق هرچه بیشتر بیانیه گام دوم انقلاب می‌بایست نمونه‌های عملی محقق شده در این راستا را به نمایش بگذارند. به‌طور مثال به تصویر کشیدن نمونه‌های موفق و صحیح در راستای عدالت‌طلبی و مبارزه با فساد که یکی از مفاد بیانیه گام دوم انقلاب است علاوه بر اینکه نشان‌دهنده راهکاری برای عملیاتی شدن این بیانیه است، سبب امیدآفرینی در جامعه نیز می‌شود.
بی شک یکی از مهم‌ترین بخش های این نقشه راه، بیان دستاوردهای انقلاب در ۴۰ سال گذشته است که در هفت بند اشاره شده است و به نظر می رسد سوژه های بسیار خوبی برای رسانه ها جهت پرداختن به آن است:

۱)ضمانت ثبات و امنیت کشور و تمامیت ارضی و حفاظت از مرزها و معجزه پیروزی در جنگ هشت‌ساله.
۲) پیشرفت شگرف در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی و عمرانی، درحالی که ایران پیش از انقلاب در تولید علم و فناوری صفر بود. در صنعت به ‌جز مونتاژ و در علم به جز ترجمه هنری نداشت.
۳) به اوج رسانیدن مشارکت مردمی در امور سیاسی مثل انتخابات و مقابله با فتنه‌های داخلی، حضور در صحنه‌های ملی و استکبارستیزی.
۴) ارتقای شگفت‌آور بینش سیاسی آحاد مردم و نگاه آنان به مسائل بین‌المللی.

۵) سنگین کردن کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور. جمهوری اسلامی در شمار موفق‌ترین حاکمیت‌های جهان در جابه‌جایی خدمت و ثروت از مرکز به همه‌جای کشور و از مناطق مرفه‌نشین شهرها به مناطق پایین‌دست آن بوده است.
۷) برجسته‌تر شدن روزبه‌روز نماد پرابهت و باشکوه و افتخارآمیز ایستادگی در برابر مستکبران جهان در راس آن آمریکای جهان‌خوار.
دشمن با شگردهای رسانه‌ای، وارونه نمایی و ناکارآمد نشان دادن انقلاب سعی در تخریب نظام جمهوری اسلامی ایران داشته که همواره شکست خورده است. در نتیجه نقش رسانه ها در برابر امپراطوری دروغ دشمن بیان دستاوردهای نظام و ایجاد فضای مثبت است.
در پایان اینکه رعایت اخلاق رسانه و بیان واقعیت های موجود جامعه و همچنین انعکاس واقعی اخبار و فعالیت های نظام اسلامی در داخل و خارج از کشور و انعکاس مطالبات مردم از یک سو و توجه ویژه مدیران رسانه ای به آینده کشور از دیگر سو می تواند ما را در رسیدن به اهداف رسانه ای مورد نظر رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی موفق بدارد.

به گزارش کافه خبر قزوین،رسانه‌های معاند همچون آفتاب پرست مقابل هر موضوعی درباره ایران رنگ عوض می‌کنند و برای جذب مخاطب حاضرند خوراکی از جنس دروغ تهیه کنند تا شاید اعتباری نزد مردم به دست بیاورند و همیشه در این راه شکست خورده اند، زیرا هم وطنانمان در سایه “تفکرات انقلابی” و با پشتیبانی از مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی و ارج نهادن به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی همچون همیشه، پوزه افکار سیاه دشمن را به خاک مالیده اند، تا درسی باشد برای آنان که نمی توانند “ایران آباد” را ببینند.

عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس: بسته «توانمندسازی زنان» مدنظر معاونت زنان ریاست‌جمهوری محدود و ناقص است/ حمایت از رشد جمعیتی کشور در برنامه‌های خانم ابتکار دیده نمی‌شود

عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس گفت: به دنبال ارتقای کیفیت زندگی زنان سرپرست خانواده هستیم اما بسته «توانمندسازی زنان» مدنظر معاونت زنان ریاست‌جمهوری محدود و ناقص است و حمایت‌ها فقط در حوزه اقتصادی دیده شده است.

 به مناسبت روز زن چهارمین جلسه هم اندیشی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در قزوین، بررسی مشکلات و موانع قانونی بر سر راه زنان سرپرست خانوار کارآفرین به همت بسیج رسانه قزوین در سالن جلسات بسیج اقشار سپاه استان قزوین برگزار شد‌.

فاطمه محمدبیگی در این جلسه اظهار کرد: تلاش داریم در حوزه توانمندسازی زنان همه مسائل احصاء شود و اکنون بیشترین کاری که برای توانمندسازی بانوان انجام شده در حوزه اقتصادی بوده است.

وی با اشاره به حضور ۴هزار زن سرپرست خانوار در استان قزوین افزود: تسهیلات و وام‌های اشتغالزایی به ویژه در حوزه زنان روستایی اعطا شده و تفاهم‌نامه‌ای با کمیته امداد برای پرداخت تسهیلات خوداشتغالی صورت گرفته و برنامه‌هایی با بهزیستی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار یا دارای فرزندان معلول وجود دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: ایجاد یک داشبورد آنلاین مدیریتی برای بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار که عمده آن در وزارت کار در حال تهیه است از دیگر اقدامات انجام شده در معاونت زنان و خانواده در حوزه توانمندسازی است.

وی بیان کرد: توانمندسازی زنان یک بحث مفهمومی و عمیق است و فقط خلاصه در توانمندسازی اقتصادی یا ایجاد اشتغال نمی‌شود، بلکه مبحث مهم در حوزه زندگی حدود شش میلیون نفر از زنان است.

محمدبیگی عنوان کرد: ما به دنبال ارتقای کیفیت زندگی زنان سرپرست خانواده هستیم که کیفیت زندگی ابعاد مختلفی دارد و شامل شغل، تامین درآمد و رفاه عمومی، تامین بیمه و آینده پس از اشتغال و بازنشستگی زنان سرپرست خانوار، سلامت جسمی و روحی زنان سرپرست و همچنین تامین سلامت معنوی و امنیت روحی و روانی است.

وی تاکید کرد: در جامعه‌ای که ترویج بی‌حجابی و مدهای غربی را شاهد هستیم و شرط اشتغال خانم‌ها کم کم به سمت استفاده از مظاهر ظاهری و زیبایی و تجرد زیستی یا نداشتن فرزند باشد، چگونه می‌توان امنیت روحی و روانی زنان را تامین کرد.

این مقام مسئول گفت: از خانم ابتکار این سوال را داشتم که چه برنامه‌ای برای ترویج حجاب و عفاف و زندگی عفیفانه در روابط زنان و مردان در محیط کاری دارید تا زن سرپرست خانواده با خیالی آسوده در محیط کاری حاضر شده و امنیت روانی و معنوی او هم تامین شود.

وی اضافه کرد: اینکه چه اقداماتی برای بازگشت به زندگی زنان مطلقه انجام شده و چه تلاش‌هایی برای سالم سازی محیط‌های خانواده و دوری از طلاق که تولید زنان سرپرست خانوار را به همراه دارد؛ انجام شده است که خانم ابتکار حرفی برای گفتن نداشتند.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: عمده اقدامات و خواسته‌ها در حوزه معاونت زنان و خانواده از ابتدای دولت روحانی تاکنون تلاش برای انتصاب ۳۰درصد خانم‌ها در مسندهای مدیریتی و داشبورد آنلاین و توانمندسازی اقتصادی زنان است؛ در حالیکه بانوان با موضوعات مهم و اساسی دست و پنجه نرم می‎‌کنند که بسیار مغفول واقع شده است.

وی بیان کرد: بسته توانمندسازی زنان محدود و ناقص است و عمدتا روی محورهای اقتصادی استوار است و در این داشبورد تهیه شده اطلاعات فرزندان زنان درج نشده و هیچ اثری از سیاست‌های کلی جمعیت مقام معظم رهبری نبود. این سوال از خانم ابتکار وجود دارد که چرا در تهیه این داشبورد از همه اسناد بالادستی کمک گرفتید اما از سند سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری در حوزه جمعیت استفاده نشده است در حالیکه رشد جمعیت در کشور بغرنج است.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: در بحث توانمندسازی زنان، رشد مشاغل خانگی بسیار حائز اهمیت بوده و همچنین در حوزه مشاغل خانگی بحث اقتصادِ خانواده محور بسیار مهم است و باید دنبال مشاغلی باشیم که ترویج خانواده محوری کند و باید در راستای استحکام خانواده حرکت کرد.

وی ابراز کرد: دو مشکل موجود در کشور بحث معضل ضعف نهاد خانواده و مباحث اقتصادی است که ترکیب این دو، اقتصادِ خانواده محور است بس باید در این جهت اقدام شود.

محمدبیگی تصریح کرد: در این راستا فراکسیون زنان و خانواده مجلس برنامه دارد که با گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی ای پی ای نشست مجازی زنان و اقتصاد خانواده محور را براساس سیاست‌ها و تحارب موفق و تقدیم قوانین و توانمندسازی خانواده‌ها و پویایی حرکت‌های اقتصادی برای نمایندگان مجالس کشورهای آسیایی و مراکز مرتبط با حوزه زنان و خانواده برگزار کند که این نشست ۱۲اسفند برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: دنبال آن هستیم مسائلی مثل فقر و بیکاری و شکاف طبقاتی و نابرابری اجتماعی و تغییر الگوهای روابط و تعاملات و تحول شیوه‌های مصرف بررسی کنیم.

این مقام مسئول گفت: پدیده‌ای چون فرهنگ قناعت و مصرف صحیح و دوری از مد و ساده زیستی بسیار در توانمندسازی خانواده‌ها موثر است که زنان سرپرستِ خانوارِ موفق، عمدتا این مباحث را لحاظ می‌کنند و رسانه‌ها باید از این افراد الگوسازی کنند.

عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس در پایان عنوان کرد: بدون شک خانواده به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی نقش بسیار مهمی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارد و به نظر می‌رسد اگر بتوانیم در اقتصادِ خانواده محور نسبت‌های زن و خانواده و اقتصاد را با هم در یک مثلث مشخص کنیم نقش کلیدی و تعیین کننده زن را می‌توانیم در اقتصادِ خانواده محور به جامعه نشان دهیم.

گفتنی است؛ در پایان این نشست به مناسبت روز زن و مادر از 6 خانم خبرنگاری که تازه ازدواج کرده و یا صاحب فرزند شده بودند تجلیل به عمل آمد. 

بانوی کارآفرین قزوینی: فعالیتم را با دریافت وام خوداشتغالی از سپاه آغاز کردم/ اشتغال‌زایی برای ۴ نفر

بانوی کارآفرین قزوینی با بیان اینکه برای چهارنفر اشتغالزایی کرده است، گفت: به خوداتکایی باور دارم و معتقدم هر انسانی باید به ظرفیت‌های خود تکیه کرده و در راستای موفقیت گام بردارد.

چهارمین جلسه هم‌اندیشی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در قزوین، بررسی مشکلات و موانع سر راه زنان سرپرست خانوار کارآفرین به همت کانون خواهران بسیج رسانه استان قزوین با حضور فاطمه محمدبیگی هضو فراکسیون زنان مجلس و جمعی از خبرنگاران بسیجی در سالن جلسات بسیج اقشار سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین برگزار شد.

معصومه شقاقی یکی از زنان سرپرست خانوار و کارآفرین قزوینی است که در حوزه پخت شیرینی فعالیت می‌کند، وی که میهمان این جلسه بود دقایقی از شرایط کاری خود صحبت کرد.

وی اظهار کرد: ابتدای فعالیتم را در سال ۹۱ با علاقه و با پخت شیرینی‌های ساده شروع کردم که با گذشت زمان، فعالیت‌هایم رونق بیشتری گرفت.

وی افزود: هیچ دوره آموزشی برای فعالیت‌هایم شرکت نکردم بلکه فعالیت‌ها را به صورت خودجوش و ابتکاری دنبال کردم؛ برای عرضه و معرفی محصولات خود قبل از شیوع کرونا، در نمایشگاه‌های دائمی در محل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی و سعدالسلطنه قزوین حضور پیدا می‌کردم.

بانوی کارآفرین قزوینی اذعان کرد: با اخذ وام ۲۰میلیون تومانی از سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین فعالیت‌های خود را شروع کرده و در ادامه با توسعه کار برای چهار الی پنج نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کردم.

وی ادامه داد: به خوداتکایی باور دارم و معتقدم هر انسانی باید به ظرفیت‌های خود تکیه کند و در راستای موفقیت گام بردارد؛ ضمن اینکه تحت حمایت هیچ ارگان و نهادی از جمله بهزیستی و کمیته امداد نیستم.

شقاقی تصریح کرد: سختی‌های بسیاری در مسیر کارم از جمله تامین و تهیه مواد اولیه را تجربه کردم و هم‌اکنون بیشتر کارها را شخصا انجام می‌دهم که البته حمایت‌هایی توسط فرزندانم در این خصوص صورت می‌گیرد.

بانوی کارآفرین موفق در حوزه مشاغل خانگی در پایان گفت: هرکسی که بخواهد در حوزه کارآفرینی فعالیت کند باید انگیزه لازم را در این بین داشته و خودکفا باشد و به هیچ ارگانی وابسته نباشد.

معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین: تحقق تمدن نوین اسلامی نیازمند نگاه کلان رسانه انقلابی است

معاون اجرایی سپاه استان قزوین گفت: امروز اگر توانستیم در تحقق انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف گام مثبتی برداریم به دلیل نقش مجاهدان عرصه رسانه‌ بوده که توانسته‌‌اند هنرمندانه در امیدآفرینی به جامعه تلاش کنند.

 سرهنگ حمزه برین امروز(چهارشنبه) در نشست رسانه و دستاوردهای انقلاب که به مناسبت دهه فجر به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین در خبرگزاری مهر برگزار شد، اظهار کرد: ایام‌الله دهه فجر به عنوان بخشی از تاریخ انقلاب توانسته است مانند یک چراغ هدایتگر هرساله برای ملت نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: دهه فجر یادآور رشادت‌ها، جان‌فشانی‌ها و استقامت مردان و زنان این مرز و بوم است که در حذف طاغوت، رشد و نمو و بالندگی انقلاب و خدامحوری آن نقش داشتند.

معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین تصریح کرد: بیان نقش رسانه در انعکاس جانفشانی‌های مردان و زنان انقلاب اسلامی بسیار بی‌بدیل است و شرایطی که در طول سال‌های چهار دهه از انقلاب پشت سر گذاشتیم گویای این است که نقش رسانه در انعکاس مجاهدت‌ها و صدور انقلاب و استمرار آن و نقش پیش‌برندگی انقلاب بسیار موثر بوده است.

وی بیان کرد: امروز اگر توانستیم در تحقق انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف اعم از نظامی، معنوی و مادی گام مثبتی برداریم به دلیل نقش مجاهدان عرصه رسانه‌ بوده که توانسته‌‌اند هنرمندانه در امیدآفرینی به جامعه و ایجاد ترس و رعب در دل دشمن عمل کنند.

نقش رسانه در انعکاس رشادت‌های بزرگ‌مردان تاریخ بی‌بدلیل است

برین گفت: اگر امروز به توان استقامت و ایستادگی جبهه مقاومت می‌بالیم و دشمن را متوقف می‌کنیم به دلیل نقش رسانه است که توانسته این جایگاه را در دنیا نشان دهد؛ رسانه می‌تواند با ایفای نقش دقیق در راستای انعکاس مسیر صحیح انقلاب، نقش میدان‌دار اصلی را بازی کند.

وی اذعان کرد: بخشی از انعکاس رشادت‌های مردان دوران دفاع مقدس را در نقش‌آفرینی شهید آوینی‌ها با ایجاد هیجان بین جوانان می‌دانیم و امروز برای فعالیت در عرصه جنگ نرم و جهاد کبیر، نیازمند کار رسانه‌ای خلاقانه هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز دشمنان از امکانات مادی و تجهیزات بسیاری برخوردار بوده؛ لذا اعتقاد، باور قلبی و دینی می‌تواند ما را در برابر این دشمن موفق کند، ضمن اینکه این دیدگاه هم به عنوان کلیدواژه پیروزی انقلاب اسلامی بوده است‌؛ باور به راه اصلی انقلاب در بین مردم و حاکمیت به ایدئولوژی دقیقی گره خورده که موجب استمرار انقلاب شده است.

وی یادآور شد: امروز نقش رسانه در کشور نقش تعیین کننده است؛ چراکه عده‌ای برای ایجاد ناامیدی در جامعه تلاش می‌کنند؛ خبرنگاران می‌توانند با نگاه جامع‌تری نسبت به انقلاب اسلامی در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی گام بردارند و مردم هم نسبت به آنها توجه خواهند کرد.

انقلاب اسلامی به مکتب سیدالشهداء گره خورده است

برین ابراز کرد: انقلاب اسلامی به مکتب سیدالشهدا گره خورده است و برای تحقق اهداف و تداوم در مسیر حرکت باید جان‌فشانی‌ها کند؛ هدف نهایی این انقلاب، تحقق حکومت الهی است و اگر این درک در وجود فعالان رسانه‌ای و مردم قرار گیرد قطعا موفق خواهیم شد.

وی اظهار کرد: مشارکت حداکثری مردم در عرصه سیاسی یکی از عوامل پیروزی انقلاب بود و رسانه باید نقش جامع‌تر و کلانی نسبت به تبیین دستاوردهای انقلاب داشته باشد؛ نقش رسانه در تحقق تمدن نوین اسلامی بسیار بی بدلیل است و خبرنگاران می‌توانند در این حوزه فعالیت کنند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی، دارائی‌های بسیاری داشته که نقش و قدرت رسانه در بیان این ظرفیت‌ها و دارائی‌ها بسیار مهم است؛ شناخته شدن شخصیت‌های بزرگی مانند سردار شهید سلیمانی نشان دهنده قدرت رسانه است.

فرمانده انتظامی استان قزوین: ۱۴۰هزار عدد قرص روانگردان در قزوین کشف شد/ ورد جدی به حوزه شرط‌بندی و قمار در فضای مجازی

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به کشف ۱۴۰هزار عدد قرص روان‌گردان گفت: در موضوعات آسیب‌های اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر و موضوعات از این دست باید بیش از ۲۶ دستگاه پای کار باشند در حالی که بیشتر انتظارات از نیروی انتظامی است.

سردار علی ابراهیمی در دیدار با اعضای شورای بسیج رسانه استان قزوین که به همت بسیج رسانه قزوین در سالن جلسات فرماندهی ناجا برگزار شد، با بیان اینکه رسانه‌ها پل ارتباطی بین پلیس و مردم هستند، اظهار کرد: روحیه بسیجی تمام موانع پیش رو را برطرف می‌کند و درواقع بسیجیان مولود انقلاب و دلسوز نظام هستند.

وی با بیان اینکه در ملاقات‌های چهره به چهره با مردم شنوای مشکلات و انتقادات آن‌ها هستیم، افزود: امروز امنیت برای همه است و نیروی انتظامی سکان‌دار و پایه اساسی حفظ امنیت به شمار می‌رود که دستگاه‌ها و نهادهای دیگر هم در هر جایگاهی ما را همراهی می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین تصریح کرد: پلیس امروز در بخش‌های مختلف در حال پیشرفت است؛ تمام تلاش ما این است که مردم از عملکرد پلیس رضایت داشته باشند لذا برای این هدف چندین محور را در اولویت قرار دادیم که اولین آن، کار تخصصی در پلیس است.

وی عنوان کرد: اولویت دیگر ما استفاده از فناوری‌های جدید در حوزه‌های مختلف نیروی انتظامی است؛ رسانه‌ها از بازوان اصلی اجرای ماموریت‌های پلیس است که سعی می‌کنیم فاصله موجود در اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها را کمتر کنیم.

ابراهیمی با تاکید بر تعامل با خبرنگاران ابراز کرد: از رسانه‌ها و خبرنگاران استان قزوین می‌خواهیم که ما را در جریان اتفاقات و اخباری که در فضای مجازی رصد می‌کنند، قرار دهند تا در اسرع وقت وارد عمل شویم.

وی بیان کرد: ورود جدی در مباحث شرط بندی و قمار که در فضای مجازی اتفاق می‌افتاد، از سوی پلیس صورت گرفت، در بحث آرایشگاه‌های زنانه که اعمالی مغایر با شئونات اسلامی رخ می‌داد ورود کردیم و پلمب انجام شد و در بحث جعل کارت و مدارک هم ورود جدی داشتیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین تاکید کرد: در برخورد با جرایم و متخلفان بسیار جدی هستیم و با هیچ‌کس شوخی نداریم، چراکه نیروی انتظامی باید در کار خود جدی باشد تا بتواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد؛ در بزهکاری اجتماعی هم با کمک رسانه‌‌ها ورود جدی خواهیم داشت.

این مقام مسئول یادآور شد: در بحث حاشیه نشینی به اقتضای امکانات موجود از هیچ داشته‌ای دریغ نمی‌کنیم و سعی کردیم با اجرای طرح‌های مختلف بتوانیم امنیت را برای مردم ایجاد کنیم و از همه ظرفیت‌ها در این مسیر استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به کشف ۱۴۰هزار عدد قرص روان‌گردان اظهار کرد: در موضوعات آسیب‌های اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر و موضوعات از این دست باید بیش از ۲۶ دستگاه پای کار باشند در حالی که بیشتر انتظارات از نیروی انتظامی است؛ با این وجود پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

وی عنوان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با قلم‌های خود اخلاص و صداقت نیروهای انتظامی و سربازان این حوزه را به تصویر بکشند؛ درصدد هستیم که موانع و مشکلات جامعه را به صورت علمی کشف و راهکار پیدا کنیم که در این راستا از حوزه دانشگاهی و نخبگان علمی استفاده می‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین در پایان گفت: آموزش همگانی و اطلاع رسانی از مولفه‌های اقدامات پیشگیرانه است که با کمک رسانه‌ها این هدف را دنبال می‌کنیم.

گفتنی است؛ در این جلسه اعضای شورای بسیج رسانه استان قزوین دغدغه‌های خود را در حوزه امنیت و مشکلات شهری مطرح کردند.

تحریم‌ها مانع فعالیت تولیدکنندگان قزوینی نشده است

هر چند تعداد بسیاری از کارخانه‌ها به سبب شرایط بد اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارند اما همچنان برخی از مدیران با تکیه به توان داخلی از خط تحریم علیه ایران عبور کرده و با قدرت به تولید کالای ایرانی می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، اصحاب رسانه استان به مناسبت آغاز دهه فجر ظهر امروز از واحد تولیدی موفق در امر صادرات و تولید بازدید کردند.

این واحد تولیدی که محصولاتی از قبیل کاشی و سرامیک تولید می‌کند سالانه 60 درصد محصولات خود را به بازارهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر کرده و موجب ارزآوری و اشتغال‌زایی فراوان شده است.

 امروزه تحریم‌های ناجوانمردانه علیه جمهوری اسلامی ایران مشکلات فراوانی را برای اقشار مختلف جامعه و همچنین تولیدکنندگان به وجود آورده تا جایی که به ‌زعم خود مدیران واحدهای صنعتی، تولید کالای داخلی یکی از سخت‌ترین کارها به شمار می‌رود.

در شرایط بد تحریم و وجود مشکلات عدیده اقتصادی هنوز شرکت‌هایی در استان صنعتی قزوین یافت می‌شوند که نه‌ تنها از بازارهای رقابت خارجی بازنمانده‌اند بلکه با تکیه به توان داخلی با قدرت هر چه‌ تمام‌تر پیش می‌روند و یکی از شرکت‌های موفق در امر تولید و صادرات مربوط به حوزه کاشی و سرامیک در استان قزوین است زیرا این شرکت توانسته علاوه بر اینکه اشتغال‌زایی فراوانی برای جوانان منطقه انجام دهد، ارزآوری بالایی نیز داشته باشد.

ابوالفضل گودرزوند چگینی مدیر یکی از کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک در قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: از سال 84 وارد این مجموعه شده‌ام، در پست‌های سرپرستی و مدیریت فنی فعالیت کردم و امروز نیز مدیر کارخانه هستم.

وی افزود: کلنگ ساخت این شرکت در سال 1352 به زمین زده شد در حالی ‌که در سال 1355 به بهره‌برداری رسید اما متأسفانه تا سال 1380 دستگاه‌ها همچنان قدیمی بود و امکان رقابت با بازارهای خارجی مهیا نبود.

گودرزوندچگینی عنوان کرد: پس از گذشت 36 سال تولید مستمر و حضور در بازارهای داخلی این شرکت در سال 1380 برمبنای مطالعات پایه‌ای گسترده و با اجرایی کردن برنامه نوسازی تمام خطوط تولید خود را جمع‌آوری کرده و نسبت به جایگزینی آن با ماشین‌آلات منطبق با آخرین فنّاوری روز دنیا اقدام کرده است.

مدیر این شرکت موفق صنعتی ادامه داد: علاوه بر ارتقای کیفی محصولات تولیدی و استحکام جایگاه خود در بازارهای داخلی، با افزودن فنّاوری تولید سنگ‌های پرسلانی به جهت فراهم‌سازی امکان حضور در بازارهای بین‌المللی، محصولات خود را در سه فاز تولیدی مجزا به بازار عرضه می‌کنیم.

تحریم‌ها برای این واحد تولیدی برکت داشته است

مدیر یکی از کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک در قزوین با بیان اینکه نه ‌تنها تحریم‌‎ها مانعی برای کار این واحد صنعتی مشکلی ایجاد نکرده بلکه برکت زیادی برای این مجموعه به همراه داشته است اظهار داشت: مهندسان این شرکت پس از اعمال تحریم دست‌ به ‌کار شده و تغییرات اساسی را در این واحد تولیدی به وجود آوردند.

وی افزود: هر چند در بعضی از تجهیزات و واردات برخی از جوهرها تحریم شدیم اما مهندسان ایرانی توانسته‌اند جوهرهای با کیفیت را تولید کرده و در اختیار کارخانه‌های ساخت کاشی و سرامیک قرار دهند.

گودرزوند چگینی اظهار داشت: تحریم‌ها نتوانست مانع پیشرفت کار این مجموعه شود چرا که از ظرفیت توان داخلی بهره برده و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان به فعالیت خود ادامه دادیم.

مدیر یکی از کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک در قزوین گفت: تکیه به توان داخلی موجب شد که این کارخانه بر خلاف دیگر واحدهای صنعتی به فعالیت خود ادامه داده و حتی صادرات را نیز گسترش دهد.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه برای 360 نفر به‌صورت مستقیم و همچنین برای 2 هزار نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده است.

گودرزوند چگینی عنوان کرد: نزدیک به 60 درصد از محصولات به کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و آفریقایی صادر می‌شود و این محصولات نیز با ارز دلار به فروش می‌رسند.

جانشین مدیرعامل لوازم خانگی سپهر الکتریک: تحریم‌ها عامل سوءاستفاده برخی تولیدکنندگان داخلی شد/ اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ خانواده قزوینی

جانشین مدیرعامل شرکت لوازم خانگی سپهر الکتریک گفت: هرچند تحریم‌ها تأثیر بسیار محدودی را بر میزان تولیدات شرکت گذاشت؛ اما این شرایط باعث سوءاستفاده برخی تولیدکنندگان داخلی شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین، جمعی از اهالی رسانه استان قزوین به همت سازمان بسیج رسانه این استان امروز(دوشنبه) از واحد تولیدی موفق شرکت لوازم خانگی سپهر الکتریک بازدید کردند.

شركت سپهر الكتريك درسال ۱۳۵۹ به منظور تولید انواع لوازم خانگی، در شهر صنعتی البرز قزوین احداث شده که تولید انواع محصولات از قبیل کولرآبی، بخاری گازی، آبگرمکن‌های مخزنی گازی، برقی و انواع ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک را شامل می‌شود.

ازآنجایی که روند صادرات شرکت لوازم خانگی جزو شرکت‌های موفق بوده و در سال‌های اخیر رشد صعودی داشته بنابراین مدیران این شرکت را به فعالیت همگام دراین زمینه تشویق نموده است.

مجتبی ملک‌محمدی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت سپهر الکتریک با سابقه فعالیت ۴۰ الی ۵۰ ساله در حوزه تولید آبگرمکن و بخاری امروز در جایگاهی است که شاهد افزایش تنوع تولید محصولات از جمله تولید لباسشویی در چند ماه آینده و قبل از عید خواهیم بود.

وی افزود: علاوه بر تولید آبگرمکن و بخاری، در حوزه کولر نیز توانستیم تولیداتی را داشته باشیم و ۳۹درصد تولیدات این محصول را به کشور عراق صادر کنیم.

جانشین مدیرعامل شرکت لوازم خانگی سپهر الکتریک ادامه داد: باتوجه به اینکه بیش از شش نوع آبگرمکن در این شرکت تولید می‌شود، این محصول بیشترین میزان تولید محصولات و بیش از ۳۰ الی ۴۰درصد تولیدات شرکت را به خود اختصاص می‌دهد.

ملک‌محمدی گفت: در راستای کاهش مصرف برق و آب سعی کردیم از سیستم پی ال سی استفاده کنیم تا بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار بگیرد و کنترل کیفیت، تولید بهینه و رضایت مشتری جلب شود.

وی عنوان کرد: شرکت سپهر الکتریک هم‌اکنون ۶۰۰ نمایندگی خدمات پس از فروش را به خود اختصاص می‌دهد که این خدمات در راستای رضایت مشتریان ارائه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین برای تولید ماشین ظرفشویی، فِر برقی و هود سرمایه‌گذاری کرده و نمونه‌هایی را به بازار تحویل داده‌ایم؛ در این راستا توانستیم تقریبا ۵۰درصد تولیدات هود را بومی سازی کنیم.

ملک‌محمدی یادآور شد: تولید فر برقی را پیش‌بینی کردیم که البته مطالعات آن در حال انجام است؛ امیدواریم ماشین ظرفشویی، هود و فربرقی را در سال آینده تولید کنیم.

وی گفت: در گذشته غالب تولید شرکت به صورت فصلی بوده اما باتوجه به تغییر ذائقه گسترده مشتریان، از ظرفیت‌های شرکت برای جایگزینی لوازم خانگی دیگر و محصولات بیشتر استفاده کردیم.

جانشین مدیرعامل شرکت لوازم خانگی سپهر الکتریک یادآور شد: در سال گذشته تقریبا هیچ تعدیل نیرویی در این شرکت صورت نگرفته است؛ هم‌اکنون۳۵۰نفر نیرو به صورت مستقیم و مستمر فعالیت دارند که برای بیش از ۵۰۰خانواده به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی شده است.

ملک‌محمدی یادآور شد: اقداماتی را در حوزه صنایع هوشمند انجام دادیم که تولید بخاری هرمتیک هوشمند از جمله این اقدامات است و تلاش داریم میزان ارزش افزوده را افزایش دهیم.

وی با اشاره به تأثیر تحریم در میزان تولیدات شرکت سپهر الکتریک گفت: هرچند تحریم‌ها تأثیر بسیار محدودی را بر میزان تولیدات شرکت گذاشت اما این شرایط باعث سوءاستفاده برخی تولیدکنندگان داخلی شد؛ چراکه ۷۰درصد فعالیت شرکت وابسته به فولاد است و بیشترین مشکلات مربوط به مشکلات داخلی است.

این مقام مسئول در پایان گفت: در گذشته با مشکلات مختلفی روبه‌رو بودیم؛ برای نمونه بسیاری از قطعات شرکت در اختیار ما قرار نمی‌گرفت و مجبور بودیم آمار تولیدات را کاهش دهیم اما امروز با گستردگی محصولات توانستیم محصولات بیشتری تولید کنیم.