راه حل مشکلات کشور، مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه است

نمایندهٔ مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز دشمن، انقلاب، باورها و مذهب ما را مانند اقتصادمان نشانه گرفته است، ما باید در روز 28 خرداد 1400 با حضور در پای صندوق‌های رأی و انتخاب فرد اصلح، امید دشمن را به یأس تبدیل کنیم و اجازه ندهیم افراد اصلح بی‌رأی بمانند، زیرا راه‌حل مشکلات، مشارکت حداکثری و انتخاب صحیح و آگاهانه است.

آیت‌الله علی اسلامی شب گذشته در همایش رسانه و انتخابات ۱۴۰۰ و یادبود بانوی قیام و قلم لیلا امیری در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین اظهار کرد: در وصف بانوی مرحومه باید چنین گفت که ایشان در راستا انجام وظایف خود اصول شرعی و مذهبی را در نظر گرفته و در کنار هنر و رسانه مقید به رعایت آموزه‌های دینی بودند که این ویژگی بسیار ارزشمند است.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد: انسان و بشریت در همه حال ادامه دارد و نمی‌توان گفت مسیر در پیشروی ما روزی به پایان می‌رسد چرا که ماهیت و وجودیت انسان همیشه ماندگار است.

وی با اشاره به سخن دانشمند معروف افزود: اعدام شیء موجود ممکن نیست سخنی است که به ما نشان می‌دهد که امکان تغییر فیزیکی برای انسان وجود دارد اما ماهیت و اصل وجودیت انسان هیچگاه خاتمه نمی‌یابد.

این مسئول ابراز کرد: مسئله انقلاب را نیز می‌توان جز یک امور و ارکان مستمر دانست به گونه‌ای دیگر می‌توان گفت که مسئله انقلاب نه با جنگ و نه هیچ چیز دیگری نابود نشده و نمی‌شود و همانند یک امر مستمر در زندگی ادامه دارد.

وی ادامه داد: دشمن برای نابودی انقلاب و اسلام همواره از گذشته تاکنون در میدان حاضر بوده و با ایجاد فتنه‌هایی نظیر فتنه‌های سال ۷۸، ۸۸، ۹۶ و آبان ۹۸ فتنه در تلاش است تا به نظام ضربه بزند اما انقلاب اسلامی تمام شدنی نیست و باید از آن همانند یک نهال یا یک نوزاد نگهداری و مراقبت کرد.

وی با اشاره به اینکه ما نباید ماهیت خود را به بهای کم بفروشیم عنوان کرد: خواسته رهبر انقلاب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح است که در همین راستا ما نباید اجازه دهیم صندوق‌های رأی در ۲۸ خرداد خالی بماند.

اسلامی تصریح کرد: اگر همه بخواهیم می‌توانیم مشارکت‌های بیشتری را رقم بزنیم این را میزان مشارکت مردم در تاریخ نشان می‌دهد در سال جاری نیز می‌توانیم مردم را برای حضور در انتخابات دعوت کنیم و میزان مشارکت در انتخاب را به بیش از ۵۰ درصد افزایش دهیم و کسانی که اراده‌ای به رأی ندارند را پای صندوق رأی بیاوریم.

وی گفت: این حق مردم است که با انتخاب خودشان اوضاع را تغییر دهند پس باید انسان‌هایی را انتخاب کنیم که اصلح باشند.

اسلامی با اشاره به اینکه دشمن در انتخابات به دنبال فتنه‌است و ما باید هوشیار باشیم عنوان کرد: رهبر انقلاب در هر جا که مسئولیت به عهده داشتند در راستا انجام مسئولیت خود خوش درخشید چنانچه که ما امروز قادریم موشکی بسازیم و به هر نقطه از جهان آن را پرتاب کنیم.

وی ادامه داد: پیشرفت ما در حوزه‌های علمی و صنعتی قابل مشاهده است اما باید بکوشیم با انتخاب فرد سالم و اصلح کم‌کاری‌های موجود در جامعه را نیز پر کنیم.

وی در پایان گفت: روز انتخابات صندوق نباید صندوق‌ها را خالی بگذاریم و با رأی ندادن، افراد صالح و اصلح را بدون رأی بگذاریم.

رسانه‌ها با تعصب مقدس به دنبال دفاع از مرزهای اعتقادی باشند

رسانه‌ها باید کمافی السابق و مانند همکار فقیدمان، با تعصب مقدس و اندیشه روشن، به پاسداری از مرزهای فکری، عقیدتی وسیاسی کشورمان بپردازند.

محمد کشاورز در همایش رسانه و انتخابات ۱۴۰۰ که شب گذشته در سالن تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: خانم امیری در مدت فعالیت رسانه‌ای خود خدمات ارزشمندی به جامعه اهل رسانه تقدیم کرد.

وی افزود: این بانوی بزرگوار با روحیه انقلابی و دغدغه مندی برخواسته از عمق ایمان و اعتقاد، همواره در مسیر اعتلای رسانه در طراز انقلاب اسلامی، مجاهدت نمود و در همه مراحل دشوار آن، جهاد مستمر با صبر و عزم و توکل را رقم زد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین اضافه کرد: بدون تردید، سرکار خانم امیری اهل قیام و قلم و همواره پای کار دین و سرباز حقیقی ولایت بود و در طول عمر کوتاه، ولی پربرکت خویش، قدم‌های بلندی را در مسیر ارزش‌های الهی برداشت. این بانو به عنوان مدیری انقلابی، بسیجی فعال و پرتلاش در عرصه رسانه، همواره در مسیر گفتمان انقلاب اسلامی، سر از پا نمی‌شناخت.

وی تصریح کرد: این بانوی بزرگوار در تمامی سال‌های فعالیت رسانه‌ای با ادب و متانت ذاتی خود، از حرمت و شرافت قلم و حرفه خبرنگاری حراست و پاسداری کرد و یاور همیشگی برگزاری مراسم و مناسبت‌ها و همواره دغدغه‌مند ارزش‌ها و آرمان‌های امام، انقلاب و شهدا بود.

کشاورز اضافه کرد: این خبرنگار متعهد و فعال در دوران فعالیت رسانه‌ای خود در قالب هیأت مدیره خانه مطبوعات و نیز مسئول کانون خواهران بسیج رسانه، با تمام تلاش برای حل مشکلات مردم و پیگیری امور و مسائل صنفی اصحاب رسانه استان اقدام می‌کرد که قطعاً در درگاه الهی ماجور و مشکور واقع خواهد شد.

وی تأکید کرد: به عنوان خادم اهالی قلم و مطبوعات، در بسیج رسانه، گواهی می‌دهم که خواهر امیری را، در این مدت به صداقت در گفتار، شرافت در کردار، نجابت در رفتار و استقامت در کار شناختم. از ایشان همواره در طول ایام همکاری حسن اخلاق اسلامی، گشاده رویی و رعایت اخلاق ناب حرفه‌ای در امور رسانه و اطلاع رسانی را شاهد بودم و همواره یار و یاور برنامه‌های انقلابی و ارزشی بود.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: مطمئن هستم که اگر امروز خواهر گرامی ما در جمع ما حاضر بود بزرگترین دغدغه اش دعوت آحاد مردم صبور و بصیر کشور عزیزمان، به خَلق حماسه‌ای ماندگار در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بود. ایشان در یکی از آخرین پیام‌هایشان به یکی از دوستان نوشته بودند: «در عرصه سخت و پر فتنه انتخابات دعا می‌کنم موفق باشید و دست صاحب‌الزمان (عج) پشت و پناهتان باشد»

کشاورز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پر واضح است که انتخابات ۱۴۰۰ یکی از حساس‌ترین انتخابات کشور محسوب می‌شود و با توجه به بیانیه گام دوم و راهکارهایی که در تداوم فرایند انقلاب برای رسیدن به تمدن اسلامی مطرح شده است، یکی از ارکان اصلی مشارکت مردم است.

وی در پایان یادآور شد: وظیفه ما اصحاب رسانه و دوستدار مردم و کشور، در این جنگ تبلیغاتی دشمن، سنگین و مؤثر است و باید کمافی السابق و مانند همکار فقیدمان، با تعصب مقدس و اندیشه روشن، به پاسداری از مرزهای فکری، عقیدتی و سیاسی کشورمان بپردازیم و هموطنان عزیزمان را به مشارکت فعال در عرصه مهم و سرنوشت ساز انتخابات فرا بخوانیم.

لازمهٔ امنیت پایدار، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است

عضو هیئت علمی پژوهشکدهٔ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به معنای امنیت پایدار است و رسانه‌ها باید در این زمینه بیش از پیش تلاش کنند.

لازمهٔ امنیت پایدار، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است

سردار مهدی صباغ، عضو هیئت علمی پژوهشکدهٔ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست مجازی با موضوع انتخابات و امنیت ایران، ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: روز آزادسازی خرمشهر یکی از روزهای به یادماندنی برای تمام مردم مظلوم و ستم‌دیدهٔ دنیا است.

وی افزود: صدام با شروع جنگ بسیار تلاش کرد به‌زعم خود طی مدت 6 روز به تهران برسد، اما خوش‌بختانه این آرزو را به گور برد، اما 34 روز پشت درهای بستهٔ خرمشهر به تلاش خود جهت پیشروی ادامه داد.

صباغ اظهار کرد: کشور ما در آن ایام به نوعی جنگ جهانی سوم را تجربه کرد، زیرا یک طرف این جنگ ایران بود و کل دنیا در یک طرف دیگر بودند، اما جوانان خرمشهر ایستادگی کرده و از کیان مملکت خویش دفاع کردند.

این فرمانده و پیشکسوت دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دشمن تصور کرده بود کشور ما دیگر توان ایستادگی ندارد، اما ما جرأت کردیم و توانستیم به مدد نیروهای مردمی و ارتش 20 میلیونی قدرت پیدا کنیم.

صباغ عنوان کرد: بهتر است در کنار نام‌گذاری این روز به‌نام روز مقاومت، روز آزادسازی خرمشهر روز وحدت نیز نامگذاری شود، زیرا در آن زمان همهٔ نیروها با حفظ وحدتی که داشتند توانستند به نتیجهٔ مثبت که همان آزادسازی خرمشهر بود برسند.

وی تصریح کرد: خرمشهر یک شهر است، آن‌چه مهم بود فتح ارزش‌ها بود، زمانی‌که ما دست به وحدت زدیم و توانمندی‌های را هم‌افزایی کردیم نتیجهٔ آن فتح خرمشهر شد.

عضو هیئت علمی پژوهشکدهٔ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز به فرمودهٔ مقام معظم رهبری خرمشهرها را در پیش داریم، الحمدلله در آستانهٔ سالروز آزادسازی خرمشهر، فتح بیت‌المقدس نیز انجام شد و نیروهای محور مقاومت با شلیک 4 هزار موشک اسرائیل را به زانو در آوردند، تا جایی که اسرائیل درخواست آتش‌بس داد؛ پیام مقام معظم رهبری در این راستا نیز پیامی جهت‌دار و با تدبر و برنامه‌ریزی بود.

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری در بیانیهٔ گام دوم انقلاب می‌فرمایند علم، قدرت و توانایی را به ارمغان می‌آورد؛ در همین راستا دشمن می‌داند که اگر به ما قدرت برسیم هیچ‌چیز جلودار ما نخواهد بود و به همین سبب از هیچ‌کاری برای ضعیف کردن ما فروگذار نمی‌کند.

صباغ اظهار کرد: لازم است ما در فضای مجازی قدرت‌نمایی کنیم، اما متأسفانه در این زمینه ضعیف عمل می‌کنیم، خبرنگاران و نویسندگان ما باید با قلم خود برای رهایی از یوغ دشمن تلاش کنند، افراد خبرهٔ اهل رسانه نیز باید در مدیریت رسانه جسارت و جرأت به خرج دهند و حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی بیان کرد: شهید علم‌الهدی که درود خدا بر او باد در آن روزها گفت درست است که خرمشهر سقوط کرد، اما مراقبت باشیم ایمانمان سقوط نکند؛ پیرو این سخن، امروز جسارت و جرأت برای ما مهم است تا بتوانیم در صحنه‌های مختلف در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

این فرمانده و پیشکسوت دفاع مقدس در رابطه با نقش رسانه‌ها در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نیز بیان کرد: امروز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به معنای امنیت پایدار است و رسانه‌ها باید در این زمینه بیش از پیش تلاش کنند.

صباغ عنوان کرد: مردم باید در حمایت از نظام، پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و لازمهٔ این امر این است که رسانه‌ها تلاش کنند امیدآفرینی را در جامعه تقویت کنند، هر کس به نوبهٔ خود می‌تواند با قلم زدن در فضای مجازی و رسانه‌ها در این افزایش مشارکت نقش مؤثر ایفا کند.

وی ادامه داد: امروز باید امید را در دل مردم جاری و ساری کرد، کشوری که مردم پشتیبان آن باشند در هیچ شرایطی آسیب‌پذیر نخواهد بود.

عضو هیئت علمی پژوهشکدهٔ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز ما می‌بینیم که دشمن با موضوع ناامیدسازی مردم نسبت به نظام و انقلاب، از طریق رسانه‌های خود و افراد نفوذی‌ تلاش می‌کند با تکیه بر گرانی‌ها و مبانی محاوره‌ای، یاس و ناامیدی را به جامعه تزریق کند، اما ما باید به‌دنبال اندیشه و تفکر باشیم و توانمندی‌های فراوانی را که جمهوری اسلامی در تمام صنایع و تکنولوژی‌ها دارد به مردم بشناسیم و امید را به جامعه پمپاژ کنیم.

وی یادآور شد: امروز هر کس رأی دهد برنده است، ما باید مردم را دعوت به حضور در صحنهٔ انتخابات کنیم.

صباغ اظهار کرد: امروز وظیفهٔ رسانه‌ها، امیدآفرینی و توصیه به بصیرت و صبر است و باید تنبلی‌ها را کنار بگذاریم، دشمن تلاش می‌کند مبانی دینی مردم ما را تضعیف کند، اما ما باید با خوش‌اخلاقی، مردم و علی‌الخصوص جوانان را به حضور در صحنه دعوت کنیم تا فردی صالح و انقلابی انتخاب کند تا تفکرات وابسته به غرب کنار زده شود و کارهای انقلابی و جهادی فراوانی در کشور صورت گیرد.

درگذشت جانسوز مسئول کانون خواهران بسیج رسانه قزوین

خانم حنانه(لیلا) امیری مدیرمسوول پایگاه خبری صبح قزوین شامگاه چهارشنبه بعد از تحمل یک دوره بیماری به دیدار حق شتافت.

این خبرنگار بسیجی، متخصص و فعال رسانه ای استان قزوین، مدیر پایگاه خبری صبح قزوین، مسئول کانون خواهران بسیج رسانه و یکی از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین بود.

به دنبال درگذشت این خبرنگار متعهد و فعال، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، استاندار قزوین ، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی ، مدیران و مسوولان دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه استان قزوین با صدور پیام های جداگانه ، این ضایعه دردناک را به جامعه خبری و رسانه ای استان تسلیت گفتند و برای آن مرحومه علو درجات الهی و برای خانواده و بازماندگان صبر و شکیبایی را مسالت کردند.

انّالله و انّا الیه راجعون

درگذشت خبرنگار عدالت‌طلب و جوان حق‌جو سرکار خانم لیلا امیری، فعال عرصه رسانه و مدیر مسئول پایگاه خبری صبح قزوین موجب تالم و تاثر فراوان شد.

این بانوی اهل قیام و قلم همواره پای کار دین و سرباز حقیقی ولایت بود و در عمر کوتاه ولی پربرکت خویش قدم های بلندی را در مسیر ارزش‌های الهی برداشت.

اینجانب درگذشت این بسیجی جهادگر را به خانواده محترم ایشان و همه فعالان فرهنگی و رسانه ای استان قزوین تسلیت عرض کرده و از خداوند منان برای آن فقیده سعیده غفران و حشر با صدیقه طاهره سلام الله علیها و برای بازماندگان، صبر و اجر مسالت می کنم.

عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین

و بشّر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انالله واناالیه راجعون

خبر درگذشت ناگهانی خبرنگار متعهد و عفیف، بانوی مومنه سرکارخانم حنانه امیری مدیرمسئول محترم پایگاه خبری صبح قزوین مایه تالم و تاثر فراوان گردید.

اینجانب ضایعه درگذشت آن مرحومه را از صمیم قلب به خانواده داغدارشان و جامعه رسانه ای استان تسلیت عرض کرده، از درگاه خداوند رحمان برای ایشان علوّ درجات و همنشینی با صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت می نمایم.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین

* انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت زنده‌یاد «لیلا امیری»، خبرنگار متعهد و مدیر مسئول توانمند پایگاه خبری «صبح قزوین»، موجب تاثر شد.
اینجانب ضمن تسلیت به خانواده گرامی و دوستان و همکاران رسانه‌ای ایشان در استان قزوین از خداوند متعال برای  آن مرحومه، غفران الهی و برای بازماندگان، صبر و سلامتی مسالت دارم

محمد خُدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 


*بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت تاسف‌ برانگیز بانوی بسیجی،انقلابی، مجاهد، فرزانه و مومن، سرکار خانم امیری را به خانواده گرامی ایشان، جامعه رسانه و اصحاب قلم انقلابی تسلیت می گویم.
این بانوی بزرگوار در مدت فعالیت رسانه ای خود خدمات ارزشمندی به جامعه اهل رسانه تقدیم داشته و با روحیه انقلابی و دغدغه مندی برخواسته از عمق ایمان و اعتقاد، همواره در مسیر اعتلای رسانه در تراز انقلاب اسلامی مجاهدت نموده و در همه‌ی مراحل دشوار آن، جهاد مستمر با صبر و عزم و توکل را رقم زده است.
صبر و تسلّا و اجر الهی برای خانواده مرحومه و علو درجات، رحمت و غفران و رضوان الهی را برای ایشان مسألت مینمایم.
فرمانده سپاه حضرت صاحب الامر(عج) استان قزوین

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

درگذشت خبرنگار متعهد و سختکوش، بانوی پرهیزکار و انقلابی ، سرکار خانم امیری موجب تالم و تاثر فراوان شد.

آن فقیده سعیده در تمامی سالهای فعالیت رسانه ای ؛ با ادب و متانت ذاتی خود از حرمت و شرافت قلم وحرفه خبرنگاری حراست و پاسداری کرد و پس از ماه‌ها تحمل رنج طاقت فرسای بیماری،‌ دعوت حق را لبیک گفت.

اینجانب این ضایعه را به خانواده داغدار آن مرحومه و اصحاب محترم رسانه در استان قزوین تسلیت و تعزیت عرض نموده، از درگاه پروردگار متعال،‌ برای آن سفرکرده علو درجات و ‌رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسالت می نمایم.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین 


* انالله و اناالیه راجعون

درگذشت خبرنگار متعهد و پرتلاش عرصه رسانه، سرکار خانم امیری موجب تاسف و تاثر گردید.

ایشان در بیشترین ایام کار حرفه ای خویش به عنوان خبرنگار  با دقت و پشتکار به انعکاس اخبار و رویدادها اهتمام داشتند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به جامعه رسانه‌ای استان، خبرنگاران ، خانواده محترم و دیگر بستگان ایشان، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان شکیبایی و آرامش طلب می‌کنم.

مهندس فرخ زاد معاون عمرانی استاندار قزوین 

* و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون

 خبر درگذشت سرکار خانم لیلا امیری فعال رسانه استان و مدیرمسوول پایگاه خبری صبح قزوین، موجب اندوه، تأثر و تألم اهالی مطبوعات و رسانه‌های استان قزوین شد.

این خبرنگار متعهد و فعال در دوران فعالیت رسانه ای خود و عضویت در هیات مدیره خانه مطبوعات استان با تمام تلاش برای حل مشکلات مردم و پیگیری امور و مسایل صنفی اصحاب رسانه استان اقدام می کرد که قطعا در درگاه الهی ماجور و مشکور واقع خواهد شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین درگذشت این خبرنگار متعهد را به خانواده محترم آن مرحومه و اصحاب رسانه استان تسلیت عرض می‌کند.

روابط عمومی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین

* خبر درگذشت مرحومه مغفوره، سرکار خانم امیری،مدیر محترم پایگاه خبری صبح قزوین، موجب تاسف و تاثر اینجانب گردید.

 بدینوسیله درگذشت آن مرحومه را که حدود دوسالِ پایانیِ عمر با برکت و تاثیر گذار خود را با تحمل درد و رنج بیماری سپری کرد ، به خانواده محترم و کلیه بازماندگان گرامی آن مرحومه و به اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی در استان قزوین تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند کریم برای آن مرحومه، غفران و رحمت و برای بازماندگان و همکاران ایشان صبر و اجر مسئلت مینمایم.

عبدالمحمد زاهدی استاندار اسبق قزوین 

* خبر ناگهانی درگذشت زنده یاد  سرکار  خانم امیری خبرنگار متعهد، انقلابی وارزشی بسیار متاثر کننده و موجب تالم فراوان بود .

او که یاور همیشگی مراسم ومناسبتها و همواره دغدغه‌مند ارزش ها وآرمان های امام ، انقلاب وشهدا بود. انشالله که روحشان با روح مطهره صدیقه طاهره حضرت زهرا اطهر (س)محشور باد.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت این بانوی مومنه  به جنابعالی و خانواده محترم آن مرحومه سفر کرده و خانواده بزرگ رسانه استان ومسئلت علو درجات برای روح بلند ایشان از خداوند متعال  صبر واسعه برای خانواده محترمشان را  از ایزد منان  خواستارم

روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین

یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی

خبر درگذشت نابهنگام خواهر عزیز سرکار خانم لیلا امیری، عضو هیئت مدیرۀ خانۀ مطبوعات استان قزوین، مدیرمسئول پایگاه خبری صبح قزوین، خبرنگار جوان، از اعضای اصلی سازمان بسیج رسانۀ استان قزوین و خادمان اربعین حسینی سوگی بزرگ بر دلمان نهاد.

بی شک امشب جامعه خبری کشور و استان قزوین در سوگ یکی از فعالان همیشه در صحنه است،  چرا که این بانوی فرهیخته با روحیه انقلابی و دغدغه مندی برخواسته از عمق ایمان و اعتقاد، در مدت فعالیت رسانه ای خود به عنوان مدیری انقلابی، بسیجی فعال و پرتلاش در عرصه رسانه، همواره در مسیر گفتمان انقلاب اسلامی سر از پا نمی شناخت. خدمات ارزشمند وی در مسیر اعتلای رسانه در تراز انقلاب اسلامی بی شک در نزد حضرت حق محفوظ است.

اینجانب با قلبی آکنده از غم و اندوه، این ضایعۀ دردناک را به خانواده آن مرحوم به‌ویژه پدر و مادر ایشان، برادر گرانقدرشان جناب آقای مرتضی امیری و جامعه خبری استان قزوین تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر عظیم و برای آن مرحومه رحمت و غفران و رضوان الهی را آرزومندیم.

دکتر فاطمه محمدبیگی، نماینده مردم قزوین ؛ آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی 

“وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ”

درگذشت بانوی مومنه، بسیجی،انقلابی و فرزانه،سرکار خانم امیری که سالها در حوزه رسانه و اطلاع رسانی صحیح در استان و همچنین یاری رسان فرماندهی انتظامی استان قزوین در تحکیم جایگاه اجتماعی پلیس در بین مردم بوده و با روحیه انقلابی و دغدغه مندی در مسیر اعتلای رسانه در تراز انقلاب اسلامی مجاهدت نمودند، موجب تأثر و تألم گردید.

اینجانب ضمن ابراز همدردی، مصیبت وارده را خدمت خانواده آن مرحومه و اصحاب رسانه استان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقیده، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسألت می نمایم.

سرتیپ دوم علی ابراهیمی فرمانده انتظامی استان قزوین 

* انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت زنده‌یاد خانم حنانه امیری، خبرنگار توانمند و فرهیخته‌ استان و مدیر پایگاه خبری صبح قزوین و عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان که سال‌های بیشتر عمر خود را صرف خدمت در عرصه رسانه کرده بود، موجب تالم فراوان شد.

خانم امیری را در این مدت به صداقت در گفتار، شرافت در کردار، نجابت در رفتار و استقامت در کار شناختم.

اینجانب ضایعه درگذشت این خبرنگار دلسوز و متعهد را به خانواده بزرگ رسانه استان تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان ایشان، صبر و اجر مسالت دارم.

بهشت برین جایگاه ابدیش و همنشینی با اولیا روزیِ همیشگی اش.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت خواهر انقلابی و فعال دغدغه مند رسانه ای استان، بسیار سخت و باور نکردنی است.‌اندوه بی پایانمان از این واقعه دردناک قابل وصف نیست.

روابط عمومی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین

* یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی

با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت نابه هنگام سرکار خانم لیلا امیری، عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین و مدیرمسئول پایگاه خبری صبح قزوین را دریافت کردیم.

 این خواهر مجاهد، یکی از مدیران برجسته رسانه‌ای استان و خبرنگاری پرتلاش و پویا بودند و اقدامات ماندگار ایشان به‌ویژه در ایام اربعین حسینی(ع) در یادها ماندگار خواهد بود.

تلاش‌های خانم امیری در پیگیری امور صنفی رسانه و دفاع ایشان از تمامی همکاران‌شان و دغدغه‌های والای او همواره آثار پر خیر و برکتی داشت که بی‌شک برای ایشان اجر الهی را در پی خواهد داشت.

هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین به نمایندگی از اصحاب مطبوعات و رسانه استان، این ضایعۀ ناگوار را به خانواده آن مرحوم به‌ویژه پدر و مادر ایشان و برادر گرانقدرشان جناب آقای مرتضی امیری تسلیت عرض کرده و برای بازماندگان صبر عظیم و برای آن مرحومه رحمت و غفران الهی را آرزومندیم.

هیئت مدیرۀ خانۀ مطبوعات استان قزوین


* انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت “سرکارخانم امیری مدیر مسئول پایگاه خبری صبح قزوین” فعال توانمند و انقلابی عرصه رسانه استان موجب تأسف و تألم گردید.
آن مرحومه در دوره خدمت حرفه ای اش با پشتکار فراوان و تدقیق در رعایت قوانین و مقررات مطبوعاتی ، اخلاق حرفه ای و اسلامی در مدیریت و انعکاس اخبار رویدادهای استان، به خصوص تعامل ویژه با دستگاه نظارتی اهتمام داشتند.
لذا بدینوسیله با نهایت تأثر ضایعه غم انگیز درگذشت آن خواهر مومنه را خدمت خانواده محترم، جامعه ی رسانه ای کشور و همکارانش تسلیت عرض می نمایم و از درگاه خداوند رحمان برای آن بانوی مکرمه ، رحمت و غفران واسعه الهی و برای بازماندگان ایشان صبر عظیم و اجری جزیل مسئلت دارم.

روابط عمومی بازرسی کل استان قزوین 
 

* انالله و اناالیه راجعون

درگذشت خبرنگار مردمی , متعهد  در عرصه رسانه، سرکار خانم امیری موجب تالم و تاثر  اینجانب و همکاران گردید.

از ایشان همواره در طول ایام همکاری حسن ارتباط , گشاده رویی و رعایت اخلاق ناب حرفه ای در امور رسانه و اطلاع رسانی را شاهد بودیم و همواره یار و یاور این نهاد مردمی در کسوت  خبرنگار ی با دقت و پشتکار بودند و در انعکاس اخبار  رویدادها اهتمامی خاص و متعهدانه داشتند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به  خانواده محترم ایشان و خصوصا جامعه رسانه‌ای استان، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه غفران و رحمت واسعه الهی  و همنشینی با بانوی دو عالم حضرت فاطمه س و برای بازماندگان عزت  و صبر طلب می‌کنم.
روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین
 

* خبر درگذشت خبرنگار  سختکوش و متعهد ، سرکار خانم لیلا  امیری مدیر مسئول پایگاه خبری صبح قزوین موجب تالم و تاثر فراوان شد.

اینجانب درگذشت سرکار خانم لیلا امیری، مدیر مسئول پایگاه خبری صبح قزوین را  به جامعه رسانه‌ای استان و خانواده  آن مرحومه تسلیت عرض نموده ، از درگاه پروردگار متعال صبر  و اجر الهی برای خانواده محترم ایشان و  رحمت و مغفرت پروردگار را برای آن مرحومه  مسألت مینمایم .

روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز 

* وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

درگذشت اندوهبار و تاثر برانگیز سرکار خانم امیری مدیرمسوول پایگاه خبری صبح قزوین و فعال رسانه‌ای استان را به ‏خانواده محترم، اصحاب فرهیخته رسانه و مردم شریف استان تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن فقید ‏سعید رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسئلت می‌نمایم‎.‎

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین 

*انا لله و اناالیه راجعون.
خبر درگذشت نابهنگام مرحومه سرکار خانم امیری ، مدیر مسئول پایگاه خبری صبح قزوین موجب تاثر و تالم گردید.
درگذشت این بانوی نجیب ، پرتلاش و متعهد را به خانواده داغدار و فعالان رسانه ای استان تسلیت گفته برای آن مرحومه غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندیم.
روابط عمومی بهزیستی استان قزوین

*انا لله و انا الیه راجعون
با نهایت تاثر و تالم ، ضایعه درگذشت ناگهانی سرکار خانم امیری، خبرنگار فعال و دغدغه مند انقلابی و مدیر مسول محترم پایگاه خبری صبح قزوین را به خانواده آن مرحومه و جامعه رسانه ای استان قزوین تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.
روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان قزوین

*سفر از فرش به عرش تقدیر الهی است..
با تاسف فراوان، درگذشت غم‌بار مرحومه سرکار خانم امیری ، مدیر مسئول پایگاه خبری صبح قزوین را به جامعه خبری استان تسلیت عرض می‌کنم.
برای آن بانوی بزرگوار آرامش و آمرزش الهی و برای همه بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندم.
روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین

* انا لله و اناالیه راجعون.
خبر درگذشت نابهنگام مرحومه سرکار خانم امیری ، مدیر مسئول پایگاه خبری صبح قزوین موجب تاثر و تالم گردید.
درگذشت این بانوی نجیب ، پرتلاش و متعهد را به خانواده داغدار و فعالان رسانه ای استان تسلیت گفته برای آن مرحومه غفران الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندیم.
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین

* “و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون”
خبر تأسف‌بار فقدان خواهر بزرگوار و همکار سابقمان “حنانه امیری مدیر پایگاه خبری صبح قزوین”، ما را داغدار کرد.
این مصیبت وارده را به جامعه رسانه ای استان و کشور و خانواده محترم آن عزیر از دست رفته، علی الخصوص همکار بزرگوارمان دکتر مرتضی امیری مسئول سازمان فضای مجازی استان، صمیمانه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.
باری دیگر در برابر مشیت حضرت سبحان سر تعظیم فرود آورده و از درگاهش برای تحمل این مصیبت جانکاه طلب صبر و بردباری داریم.
ان شاءالله روحشان در محضر حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها قرین رحمت واسعه الهی قرارداشته و با اولیای الهی محشور باشند.
سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین

* انالله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت خبرنگار متعهد و پرتلاش بانوی متدین، پرهیزکار و انقلابی سرکار خانم امیری مدیر پایگاه خبری صبح قزوین که در طول خدمت حرفه‌ای خویش با دقت و پشتکار به انعکاس اخبار و رویدادها اهتمام داشتند، موجب تاسف و تالم فراوان شد.
اینجاب این ضایعه تلخ را خدمت اصحاب محترم رسانه به ویژه خانواده آن مرحومه مغفوره تسلیت عرض نموده برای آن فقیده سعیده علو درجات الهی و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی از درگاه ایزد منان مسئلت دارم .
روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین


* انا للّه و انا الیه راجعون
امروز اهالی رسانه در غم از دست دادن همکاری دغدغه‌ مند و ساعی به سوگ نشسته‌اند که طی سال‌های فعالیت در عرصه رسانه حرمت قلم و حرفه خبرنگاری را به نیکی پاس داشت و پس از تحمل رنج بیماری به دیدار معبود شتافت.
مرحومه لیلا امیری خبرنگار متعهد و دلسوزی بود که عمر شریفش را در مسیر اعتلای اندیشه وآگاهی جامعه و تبیین نیازمندی‌ها و مطالبات مردم سپری کرد.
ضمن ابراز همدردی، درگذشت این بانوی مومنه را به خانواده گرامی ایشان و جامعه بزرگ رسانه ای استان قزوین تسلیت عرض نموده، از درگاه حضرت حق برای آن فقیده سعیده رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان شکیبایی خواستارم.
 روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین
 

لیلا امیری که از فعالان و مدیران برجسته و پر تلاش رسانه‌ای و عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان قزوین بود عصر  4 شنبه 29 اردیبهشت‌ماه 1400 پس از تحمل یک دوره سخت بیماری در سن ۳۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.

انتخابات، کلیدواژه قدرت نرم ایران اسلامی است/ رسانه‌های ضد نظام درصدد تردیدافکنی در اذهان هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: رسانه‌های ضد نظام از شگردهای مختلفی در انتخابات کشور استفاده می‌کنند که از نمونه آن می‌توان به تردید افکنی اشاره کرد که به صورت گسترده در دستور کار این رسانه‌ها قرار می‌گیرد. نشست «رسانه و افزایش مشارکت در انتخابات» شب گذشته با حضور دکتر حسن عابدینی، کارشناس مسائل سیاسی و جمعی از اصحاب رسانه استان قزوین به همت سازمان بسیج رسانه استان در بستر فضای مجازی برگزار شد.

عابدینی در این نشست اظهار کرد: انتخابات برای رسانه‌ها مهم بوده و بیانگر رقابت یا تضاد بین دو سلیقه و اندیشه است؛ ممکن است تعداد افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند بیش از دو سلیقه و تفکر باشد.

وی افزود: میزان مشارکت در انتخابات بسیار مهم است و برای افرادی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم انتخابات را ملاحظه می‌کنند ارزش فراگیری دارد؛ همچنین انتخابات به طور معمول، مخاطبان بین‌المللی دارد و دارای ارزش مجاورت جغرافیایی است.

انتخابات نقطه تحولات حکومت‌هاست

کارشناس مسائل سیاسی گفت: تصمیم‌گیران و رهبران جامعه از دل صندوق‌های رای انتخاب می‌شوند، براین اساس انتخابات نقطه تحولات و دگردیسی حکومت‌ها بوده و نطقه آغازی برای تغییرات عمیق در کشورها محسوب می‌شود.

عابدینی ادامه داد: انتخابات در ایران دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است زیرا ایران در منطقه‌ای قرار دارد که در برخی از مناطق پیرامون آن، انتخابات به معنای واقعی کلمه برگزار نمی‌شود؛ در کشورهای جنوبی و حاشیه خلیج فارس همچون عمان، قطر، این وضعیت بسیار قابل مشهود است و در این کشورها، نظام انتقال قدرت براساس صندوق رأی و هر فرد یک رأی محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور به دلیل قدرت بسیاری که در ایران دارد می‌تواند سیاست‌های جمهوری اسلامی را تغییر دهد، عنوان کرد: نتیجه انتخابات در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تاثیر دارد؛ این دوره از انتخابات شورا و رئیس جمهور به عنوان قدرتمندترین فرد در کشور بسیار مهم و تعیین کننده‌ است.

تردیدافکنی از شگردهای رسانه‌های ضدانقلاب است

این کارشناس سیاسی عنوان کرد انتخابات، تقویت مردم سالاری دینی است به طوری که برگزاری انتخابات در چهل و دو سال گذشته در هیچ دورانی به تعویق نیفتاده و این نشانگر اهمیت این رویداد بزرگ است و این مسائل باید برای افکار عمومی تبیین شود.

عابدینی با بیان اینکه سه گروه از رسانه‌ها در انتخابات فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: رسانه‌های ضد نظام از شگردهای مختلفی در انتخابات کشور استفاده می‌کنند که از نمونه آن می‌توان به تردید افکنی اشاره کرد که به صورت گسترده در دستور کار این رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

وی اذعان کرد: رسانه‌های خارجی برنامه خود را برای اصل انتخابات در نظر می‌گیرند؛ به عبارت دیگر مخدوش کردن انتخابات، انکار حضور مردم سالاری و تعویق انتخابات را در دستور کار دارند که نمونه آن را در طول تاریخ کشور تجربه کردیم.

اقتصاد، پاشنه آشیل جمهوری اسلامی است 

کارشناس مسائل سیاسی، ایجاد سردی و بی‌تفاوتی در انتخابات را از دیگر شگردهای رسانه‌های ضد نظام برشمرد و گفت: رسانه‌ها نقش تعیین کننده‌ای در افزایش مشارکت مردم در انتخابات برعهده دارند به ویژه در شرایط موجود کرونایی که امکان برگزاری ملاقات فیزیکی وجود ندارد، مسئولیت رسانه‌ها در این بین سنگین‌تر می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: تحولات منطقه به سوی اندیشه‌های ناب اسلامی پیش می‌رود این در حالی است که بحران هویتی، سیاسی و مشروعیت در سراسر کشورهای منطقه سایه افکنده است.

وی یادآور شد: انتخابات در ایران در حوزه مقاومت نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد؛ قدرت‌های نوظهور مانند چین و روسیه معتقدند قدرت از غرب به شرق در حال انتقال است، هر اندازه دست‌اندرکاران رسانه‌‎ها بتوانند این موضوعات را شفاف سازی کنند مسلما تاثیر مثبتی در مشارکت مردم در عرصه انتخابات به همراه خواهد داشت.

عابدینی در پایان بیان کرد: اقتصاد، پاشنه آشیل جمهوری اسلامی است؛ مقام معظم رهبری در 10 سال اخیر، سال‌ها را با عناوین مختلف در مورد «اقتصاد» نامگذاری کرده‌اند لذا نامزدهای ریاست جمهوری باید برای اقتصاد و افزایش اشتغالزایی برنامه مناسبی داشته باشند که اگر این امر محقق شود جمهوری اسلامی از قدرت نرم برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی برخوردار خواهد بود.

اجرای طرح "نذر نان" با مشارکت خبرنگاران قزوینی

مسئول بسیج رسانه استان قزوین از اجرای طرح “نذر نان” با مشارکت خبرنگاران قزوینی خبرداد.محمد کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین با اشاره به اجرای طرح نذر نان اظهار کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون کمک مومنانه در کشور، مردم به صورت کاملاً خودجوش و براساس فرهنگ نوع‌دوستی که برآمده از توصیه‌های دینی است در بحران شیوع کرونا با همدلی در کنار هم قرار گرفته و از خانوارها و اقشار ضعیف جامعه حمایت و پشتیبانی کردند.
وی افزود: خبرنگاران نیز همگام با سایر اقشار جامعه از این امر مستثنی نبودند و علی‌رغم اینکه اصحاب رسانه یکی از اقشار آسیب دیده از کرونا بودند اما با بلند نظری در طرح نذر نان صلواتی مشارکت کردند.
مسئول بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: در قالب اجرای طرح نذر نان با مشارکت اصحاب رسانه دو میلیون و 220 هزار تومان کمک نقدی جمع آوری و از طریق نانوایی‌های مشخص شده در مناطق کم‌برخوردار توزیع شد.
وی بیان کرد: طرح نذر نان در 10 نانوایی سطح استان قزوین اجرا و هزار و 470 قرص نان بربری و 746 عدد نان سنگک در بین اقشار کم‌برخوردار توزیع شد.
کشاورز عنوان کرد: بسیج رسانه اولین بار اقدام به اجرای طرح نذر نان نموده و در ادامه طی سال بنا بر ضرورت ممکن است از این گونه برنامه‌ها اجرا شود.

وی با اشاره به اقدامات سازمان بسیج رسانه استان قزوین در بحث کمک مومنانه گفت: از آغاز بیماری منحوس کرونا تا کنون برنامه‌ها و اقدامات زیادی از طرف بسیج رسانه پیگیری و اجرا شده است که از جمله آن برگزاری جلسات مختلف توجیهی با موضوع کرونا و نقش رسانه است.
این مقام مسئول عنوان کرد: تهیه و توزیع چند نوبت بسته بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدعفونی برای اصحاب رسانه، تهیه و توزیع بسته معیشتی به عنوان هدیه برای اصحاب رسانه، ضدعفونی و سم زدایی از برخی دفاتر رسانه‌ها، نذر خون اصحاب رسانه و برگزاری پویش “در خانه بمانیم” و “ماسک بزنیم” از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی بیان کرد: بسیج رسانه استان قزوین سال گذشته با همت همکاران رسانه‌ای و خیرین نیک اندیش اقدام به تامین دو سری جهیزیه برای زوج‌های نیازمند کرد؛ ضمن اینکه چندین مورد کمک به بیماران صعب‌العلاج، کمک نقدی به نیازمندان، پیگیری انعکاس اخبار مربوط به کمک‌های مومنانه در رسانه‌ها، برگزاری جشنواره سیمرغ‌های سپیدبال با همکاری نهادهای مرتبط، اختصاص بخشی از جشنواره ابوذر به موضوع کرونا و کمک مومنانه از فعالیت‌‌های دیگر انجام شده است.
کشاورز عنوان کرد: سال گذشته در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه، پویش خبرنگاران همدل برگزار شده و استقبال خوبی از طرف رسانه‌ها صورت گرفت از جمله اینکه بخشی از عواید فروش روزنامه ولایت قزوین از ابتدا تا نیمۀ اردیبهشت ماه سال‌99 به کمک مؤمنانه اختصاص داده شد.
وی در پایان گفت: همچنین مسئول پایگاه وقایع خبری نیز کتابی را منتشر کرده و عواید فروش آن را برای کمک مؤمنانه تخصیص داد و برخی خبرنگاران فعال در عرصه اجتماعی نیز کمک‌های خیلی خوبی از خیرین برای انجام کارهای اشاره شده جمع‌آوری کردند.