اعلام نتایج مسابقات تیراندازی روز خبرنگار

نتایج مسابقات تیراندازی با تفنگ شبیه ساز (سیمیلاتور) خبرنگاران در دو بخش کلاش و کلت اعلام شد.

بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار یک دوره مسابقه تیراندازی با تفنگ شبیه ساز(سیمیلاتور) ویژه خبرنگاران توسط سازمان بسیج رسانه استان قزوین در روز دوشنبه 18 مرداد ماه 1400 در سالن تیراندازی فاتح 10 در مجتمع ورزشی شهدای مدافع حرم سپاه استان قزوین برگزار شد.

در این مسابقه مفرح که در فضایی دوستانه و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد، 25 نفر از خبرنگاران استان قزوین به رقابت پرداختند و در پایان اسامی ذیل الذکر توسط داور مسابقه به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

بخش کلاش :

نفر اول : ولی اله حسین زاده ( خبرگزاری برنا)

نفر دوم : احسان درزی رامندی ( هفته نامه رویداد)

نفر سوم : محمدرضا کشاورز ( خبرگزاری بازار)

بخش کلت :

نفر اول : فاطمه جهانبخش (خبرگزاری مهر)

نفردوم : محمدحسن سلیمانی (هفته نامه فروردین امروز)

نفر سوم : نفیسه مهرداد (هفته نامه 7 دی)

غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای خبرنگار و مدافع حرم

مزار شهدای خبرنگار و مدافع حرم شهر قزوین روز دوشنبه با حضور سردار رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) قزوین و برخی مسوولان نظامی و دستگاه‌های اجرایی و مدیران رسانه‌ها غبارروبی وعطرافشانی شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در این مراسم با اشاره به ۲۰۰ خبرنگار شهید در سطح کشور، اظهار داشت: از این تعداد، ۱۰ خبرنگار شهید در استان قزوین داریم که این شهدا سفیران اطلاع رسانی و شفاف سازی به شمار می‌رفتند.

غلامرضا حقایق‌پور افزود: خبرنگاران استان در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت به وظیفه انسانی و اسلامی خود به خوبی عمل می‌کنند تا جایی که بدون حضور آنان تحقق اهداف این حوزه میسر نخواهد شد.

به گفته این مسوول، ۱۸ مرداد سالروز شهادت شهید محسن حججی و روز بزرگداشت شهدای حرم نامگداری شده که جا داشت برنامه و مراسم های باشکوهی در این روز برگزار شود اما به دلیل وضعیت قرمز کرونا این امکان متاسفانه فراهم نشد.

حقایق پور یادآور شد: شهدای مدافع حرم تنها مدافع حرم نبودند بلکه مدافع امنیت و رفاه ما نیز بودند و اگر رشادت آنان نبود امروز باید در داخل کشور با دشمنان می‌جنگیدیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اضافه کرد: اقتدار امروز ایران اسلامی بدون شک مرهون رشادت، جانبازی و از خودگذشتگی دلیرمردانی است که عاشقانه پا به میدان گذاشته و با از خودگذشتگی امنیت و اقتدار را برای مردم این دیار فراهم آوردند و از این رو آحاد جامعه باید قدردان شهدا که ولی نعمتان واقعی ما هستند، باشند.

سردار رفیعی آتانی فرمانده سپاه حضرت صاحب الامر(عج) نیز در این مراسم بیان کرد: محور مقاومت اسلامی تمام معادلات و معاملات مستکبرین جهان را که قصد داشتند به منظور رسیدن به اهداف خصمانه خود آتش در منطقه خاورمیانه به پا کنند و به خواسته های خود برسند برهم زد و نشان داد که ابزار ایمان قوی تر از ابزار مادی و دنیوی آنهاست.

فرمانده سپاه استان قزوین گفت: زمانی که مالک اشتر لشگر سید علی در سوریه بالای سر داعشی ها رسید همه آنها در صحراها به دنبال سوراخ موش میگشتند و حتی بزرگترهای آنها که آمریکای جنایتکار بود جرات نکرد عملا وارد شود و داعشیان را نجات دهد.

وی در ادامه افزود: زمانی مالک اشترها می توانند خیمه معاویه صفتان را به زیر بکشند که امت کنار ولی اش باشند که هست. ولی فقیه با پشتیبانی ملتش با توکل به خداوند مالک هایش را به اردوگاه دشمن رسانده اند.

سردار رفیعی آتانی عنوان کرد: پیام همه شهدای مدافع حرم این است که اگر مثلث ملت،ولی فقیه و باورهای دینی کنار هم باشد تمام قله ها را فتح خواهیم کرد

مقام ارشد نظامی استان ادامه داد: خلق حماسه بزرگ رزمندگان در جبهه مقاومت و دفاع از حرم ، از عاشورا است ،از کربلاست و جای جای نبرد آنها جای عاشورائیان بود و شهدای فاطمیون با اعتقاد حسینی و زینبی و حضرت زهرایی(س) با کفار جنگیدند.

در پایان با نثار گل و فاتحه از مقام شامخ شهدای مدافع حرم شهدای خبرنگار تجلیل شد.

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان قزوین در گرامیداشت روز خبرنگار

همزمان با فرا رسیدن ۱۷ مرداد ماه- روز خبرنگار- سازمان بسیج رسانه استان قزوین بیانیه ای صادر و در آن خبرنگاران را نماد راستین تعهد، آگاهی بخشی و مطالبه گری دانست.

«سوگند به قلم و آنچه می‌نويسند»

۱۷ مرداد روز پاسداشت خبرنگارانی است که به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه اند و وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویشند.

در این روز، مقدس‌ترین عامل سوگند در کتاب آسمانی، بار دیگر به مظهر درخشش تبدیل شد تا حکایت گر زندگی تابناکِ رهپویانی شود که همواره با قلم، میثاقی جاودانه بسته‌اند و چه خوب است به همین بهانه یاد و خاطره شهید والامقام محمود صارمی و 10 شهید والامقام عرصه رسانه استان قزوین بخصوص شهید شاخص بسیج رسانه در سال 1400، شهید کریم اصغری را گرامی بداریم.

بدون شک، خبرنگاران و فعالان رسانه ای، نماد راستین تعهد، آگاهی بخشی و مطالبه گری هستند و برای عینیت بخشی به “نون والقلم مایسطرون” شبانه روز در حال تلاش و خدمت اند که باید قدردان این افسران جنگ نرم باشیم.

روز خبرنگار نشان از رسالت خطیر خبرنگاران و اثرگذاران عرصه ‏اطلاع رسانی صحیح و دغدغه مندانه در جنگ نرمی است که دشمن علیه ما به راه انداخته و با سیاه‌نمایی، شانتاژ خبری، عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای کمر به تخریب ارزش‌ها و باورهای دینی و انقلابی بسته است، در این بین خبرنگاران با مجاهدت خبری و بصیرت‌مداریِ به‌موقع از طریق آگاه‌سازی افکار عمومی، رسالتی بس سنگین را ایفاء کرده و نقش حساسی در آشکار کردن حق و حقیقت، جلوگیری از تحریف واقعیت ها، مقابله‌ همه‌جانبه با شانتاژهای خبری دشمن و ناتوی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و نیز ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی ‏دارند. ‏‎‏

امروز، آرایش رسانه‌یی و فرهنگی که در مقابل جمهوری اسلامی قرار دارد، بسیار پیچیده، متنوع، متکثر، کارآمد، فنی و پیشرفته است و با یادآوری دوباره فرمانده بصیر و ناخدای کشتی انقلاب اسلامی در روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری، توجه دقیق پیشقراولان عرصه دفاع از مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی به تحرّکات تبلیغاتی و رسانه ای دشمنان که بیش از تحرّکات امنیّتی و اقتصادی است، لازم و ضروری است.

به نظر می رسد استفاده از حوادث گذشته برای توضیح تهدیدهای آینده و حوادثِ در شرف تکوین و حساس کردن مردم نسبت به آنها، نفی دشمن‌سازی های موهوم، توسعه‌ی تفاهم اجتماعی و ایجاد امنیت روانی در جامعه، جهت گیری به سمت وحدت ملی، ایجاد امید، نشان دادن افقهای روشن در پیش روی ملت ، تشویق مجموعه ها‌ی مبتکر، محقق و فنّان کشور، شجاعت دادن به اداره‌کنندگان و مسؤولان و تصمیم‌گیران کشور در زمینه‌های مختلف و ترغیب مردم به حضور در صحنه های مختلف کشور، از جمله ی کارها و حرکات تبلیغاتی و رسانه ای درست، قوی‌ و هوشمندانه‌ است که باید در دستور کار اصحاب رسانه آگاه، مردمدار و وطن دوست قرار بگیرد.

سازمان بسیج رسانه استان قزوین ضمن گرامیداشت یـاد و خاطره همه همکاران فقید از خانواده بزرگ رسانه از جمله مرحومین حاج صفت اله صالحی، سعید خورشیدی، مرتضی حداد، محمدسعید جباری و بخصوص بانوی قیام و قلم سرکار خانم امیری ، توفیقات روز افزون اصحاب رسانه را در سال تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها و نیز سلامتی، دوام توفیق و رفع مشکلات اقتصادی ، معیشتی و رفاهی این عزیزان را از خداوند حکیم و رحیم مسالت می نماید.