رسانه‌های انقلابی اجازه ندهند دشمنان دستاوردهای انقلاب را تحریف کنند

محمد کشاورز گفت: در جهاد تبیین اصحاب رسانه بدانند که اگر دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط رسانه‌های انقلابی روایت نشود، به‌طور قطع به کمک اتاق‌های فکر دشمنان و مزدوران داخلی تحریف خواهد شد.

رسانه‌های انقلابی اجازه ندهند دشمنان دستاوردهای انقلاب را تحریف کنند

محمد کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: چهل و سه سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و دشمنان زبون این مرز و بوم علیرغم شکست‌های متوالی در مواجهه‌های نظامی، سیاسی، امنیتی و دیگر حوزه‌ها، در مقابل مردم بصیر و خستگی‌ناپذیر ایران اسلامی، در جنگ رسانه‌ای و شناختی تلاش می‌کنند با ابزارهای پیشرفته، پیچیده و متنوع رسانه‌ای، به جعل روایت‌ها بپردازند.

وی ادامه داد: در این جنگ رسانه‌ای دشمن سعی دارد نقاط قوّت جمهوری اسلامی که برای کشور و ملّت، مایه‌ٔ افتخار و اقتدار است را به‌‌عنوان نقاط چالش‌آفرین معرفی کند و با لجن پراکنی، دروغ‌پردازی‌ و تهمت به ارکان انقلاب به زعم خود به اعتقادات و باورهای انقلابی مردم فهیم و ولایتمدار ضربه بزند و مردم را دلسرد کرده و به‌خصوص جوانان ایرانی را از امید و نشاط دور و دچار افسردگی و ناامیدی کند.

کشاورز اظهار کرد: در این شرایط، رهبر معظم و فرزانهٔ انقلاب که در چند سال اخیر به‌طور مکرر خطر نفوذ مزدوران و تحریف حقایق توسط دشمنان را گوشزد می‌نمودند، به‌طور صریح و شفاف دستور جهاد تبیین را صادر کرده و در دیدارهای خود با اقشار مختلف مردم بر لزوم روشنگری، انتشار افکار درست، پاسخ به اشکالات و ابهام‌آفرینی‌ها و بیان صادقانهٔ دستاورهای نظام تأکید کردند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر مقام معظم رهبری از جهاد تبیین به‌عنوان یک فریضه‌ٔ قطعی و فوری یاد کردند و متولیان رسانهٔ ملی، رسانه‌های گوناگون، فضای مجازی، مطبوعات و هر کسی که مرکز و منبری برای حرف زدن با افکار عمومی جامعه دارد را موظف به این کار کرده‌اند.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها به‌عنوان نمایندهٔ افکار عمومی و پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت نقش مهمی در بحث تبیین دارند، با توجه به جایگاه جهاد در آموزه‌های دینی، فرمان رهبر معظم انقلاب مسئولیت رسانه‌ها را سنگین‌تر می‌کند.

کشاورز اظهار کرد: در بحث جهاد تبیین آن‌چه لازم است اصحاب رسانه بدانند، این است که اگر آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط رسانه‌های مستقل، منصف و انقلابی به نحو احسن روایت نشود، به‌طور قطع به کمک اتاق‌های فکر دشمنان و دستگاه‌های عریض و طویل تخصصی آن‌ها و نیز مزدوران قلم به دست داخلی تحریف خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج رسانهٔ استان قزوین عنوان کرد: اصحاب رسانه باید در مقابله با این شرایط، حافظان و پاسداران ادراک و شناخت مردم باشند و اجازهٔ تحریف واقعیت‌ها را ندهند.

وی در پایان بیان کرد: اصحاب رسانه باید دستاورد‌های مادی و معنوی انقلاب اسلامی را وجههٔ همت خود قرار دهند و یک نهضت عظیم بیان دستاورد‌های گوناگون انقلاب را در تمامی حوزه‌ها ایجاد کنند، به نحوی که مردم به‌ویژه نسل‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جریان دستاوردها و نتایج ۴۳ سالهٔ انقلاب اسلامی قرار گیرند.

پایگاه خبری صبح قزوین روحیه مطالبه‌گری خود را حفظ کند

سردار رستمعلی آتانی، فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین روز یکشنبه 19 بهمن ماه در حاشیه بازدید از پایگاه خبری صبح قزوین؛ به گفت‌وگوی صمیمانه با خبرنگاران این سایت خبری نشست و با اشاره به رسالت‌های رسانه در تراز انقلاب اسلامی اظهار کرد: روحیه مطالبه‌گری از ویژگی‌های برجسته پایگاه خبری صبح قزوین است و لازم است در راستای تقویت آن و پیگیری مطالبات مردمی تلاش نماید.

وی افزود: رسانه‌ها در مسیر مطالبه‌گری نباید دچار روزمرگی و سطحی‌نگری شوند.

فرمانده سپاه استان قزوین تاکید کرد: صبح قزوین باید صدای مردم باشد و با روحیه جهادی در راستای حل مشکلات مردمی تلاش کند.

ضرورت اتحاد رسانه‌ها در اردوگاه رسانه‌ای انقلاب

فرمانده سپاه صاحب‌الأمر (عج) گفت: باید اردوگاه رسانه‌ای انقلاب تحت عنوان یک قرارگاه فعالیت کند؛ در این میان برخی افراد مطالبه‌گر و عدالت‌خواه فکر می‌کنند در حکومت غیراسلامی زندگی می‌کنند باید به آنان بگوییم در کشور دستگاه اجرایی و قضایی داریم و باید مفسدین را به آنان بسپاریم.

سردار رستمعلی رفیعی آتانی ظهر روز یکشنبه ۱۹ بهمن در بازدید از خبرگزاری ایسنا قزوین، ضمن خداقوت به خبرنگاران و عکاسان این خبرگزاری اظهار کرد: رسانه باید زبان صادق مردم باشد و با دغدغه‌مندی مشکلات مردم را احصا کرده و دلسوزانه به مسئولین منتقل کند. رسانه‌ها در انعکاس اخبار باید به زمان‌شناسی و شرایط توجه ویژه داشته باشند و هر موضوعی را در فضای مجازی منتشر نکنند چراکه در کشور دستگاه قضا داریم و در صورت مشاهده تخلف می‌توانیم مسئولین متخلف را به دستگاه قضا معرفی کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الأمر (عج) تشریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان انقلاب، اسلام را به‌عنوان تروریست معرفی کردند و با ایجاد گروه‌هایی مانند داعش و امثال آن در جهان اسلام‌هراسی به راه انداختند؛ اما رهبر معظم انقلاب در مقابله با هجمه دشمن به میدان آمدند و طی نامه‌ای خطاب به جوانان اروپایی عنوان داشتند که بهتر است جوانان اروپایی به سراغ دین اسلام آمده و آن را بهتر بشناسند چراکه جریان تکفیری در جریان اسلام نیست و بدون واسطه سراغ قرآن کریم و اسلام بروند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی برگرفته از مفاهیم قرآنی و دینی است و در دل این انقلاب افرادی تربیت شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توانیم به سردار سلیمانی اشاره کنیم، این بزرگمرد در سال ۹۴ در جنوب حلب که صددرصد ساکنان آن اهل تسنن بودند با افتخار گفت که سینه خود را سپر اهل تسنن خواهد کرد.

رفیعی آتانی خاطرنشان کرد: همان‌طور که سردار سلیمانی بر ایجاد وحدت و همدلی تأکید داشت ما نیز بر وحدت و همدلی تأکید داریم هر چند که طی چند سال گذشته عده‌ای تاختند و به‌صورت دیگران چنگ انداختند اما باید مهربانانه سراغشان برویم، البته این سخن به معنای تطهیر کردن آنان نیست اما همه ما در دایره انقلاب قرار داریم.

وی تصریح کرد: جریان فکری ناب انقلاب بسیار مهم است ما می‌توانیم با پشتیبانی فکری اقدامات بسیاری را انجام دهیم و مردم را با تمام وجود پای‌کار آوریم و با تمام وجود به مردم خدمت کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الأمر (عج) مطرح کرد: جمعیتی میلیونی برای تشییع سردار سلیمانی آمدند و این نشان می‌دهد که مردم سربازان و خدمتگزاران خود را می‌شناسند؛ طی ۲ سال گذشته مردم قزوین ۳۱۰ میلیارد تومان در رزمایش مومنانه کمک کردند و این نشان می‌دهد که مردم ما دین‌مدار هستند اما از برخی مسئولان گلایه دارند؛ فراموش نکنیم که عمل ما باید قرآنی باشد.

وی با تأکید بر اینکه از مردم می‌خواهیم که سخت‌ترین کارها را از سپاه مطالبه کنند، افزود: در عزل و نصب مدیران دخالت نمی‌کنیم اما برای خدمت در کنار آن‌ها آماده هستیم؛ همچنین انگیزه‌ای برای ورود به دستگاه‌های اجرایی نداریم اما به دولت کمک خواهیم کرد؛ رقیب هیچ پیمانکاری نیستیم و کارهای بر زمین مانده را برعهده می‌گیریم.

رفیعی آتانی یادآور شد: برخی افراد مطالبه‌گر و عدالت‌خواه فکر می‌کنند در حکومت غیراسلامی زندگی می‌کنند باید به آنان بگوییم در کشور دستگاه اجرایی و قضایی داریم که باید مفسدین را به آنان بسپاریم.

فرمانده سپاه صاحب‌الأمر (عج) بیان کرد: باید اردوگاه رسانه‌ای انقلاب تحت عنوان یک قرارگاه فعالیت کند در کنار هم بودن قرارگاه‌های اقتصادی، جهادی، فرهنگی و رسانه‌ای قرار گاه حسین‌بن‌علی (ع) را شکل خواهد داد.

ضرورت اتحاد رسانه‌ها در اردوگاه رسانه‌ای انقلاب

انتهای پیام

خدشه دار کردن وحدت و انسجام کشور، سم مهلکی برای جامعه است

آیت‌الله علی اسلامی بعدازظهر روز شنبه 16 بهمن ماه در نشست با برخی از اعضای بسیج رسانه استان قزوین با بیان اینکه خدشه‌دار کردن وحدت کشور اشتباه نابخشودنی و غیرقابل جبران است، اظهار داشت: پرداختن به جناح‌بندی‌ها در وضعیت امروز صلاح نیست و نباید کاری کنیم که وحدت و انسجام کشور به‌هم بخورد.

خطیب نماز جمعه شهر تاکستان با بیان اینکه امروز زمینه ایجاد اختلاف در جامعه زیاد شده است اضافه کرد: به همین دلیل در بیان خطبه‌های نماز جمعه مواظب تک‌تک کلمات هستم تا از ایراد یک واژه اختلافی در جامعه و کاشتن بذر اختلاف جلوگیری کنم. چرا که اختلاف مانند سهم مهلکی است که ریشه اتحاد و انسجام بین مردم ما را خواهد خشکاند. 

استاد شبکه تربتی صالحین با اشاره به روی کار آمدن دولت انقلابی و مردمی ادامه داد: از آنجایی که فرصت خدمت‌رسانی به مردم سریع می‌گذرد، باید از فرصت پیش‌آمده نهایت بهره را برده و مسائل اساسی مردم را حل کنیم. چرا که همیشه این امکانات در اختیار ما قرار ندارند و به همین خاطر باید به بهترین شکل از آنها برای خدمت کردن به مردم بهره ببریم.

خبرنگاران آبروی افراد را حفظ کنند

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ماهیت خبرنگاری و صدق و صفا به عنوان لازمه این شغل، گفت: برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر به نام نامی اباذر از اصحاب برجسته پیامبر اکرم(ص) خیلی قشنگ است و حد و مرز خبرنگاری و شاخصه های این حرفه را مشخص می کند.

وی افزود: خبرنگاران باید تلاش کنند تا اخبار را صادقانه منتشر کرده و در این صورت می‌توانند به تکلیف‌مدار بودن خود افتخار کنند.

اسلامی بر لزوم حفظ آبروی افراد در کار رسانه‌ای تأکید کرد و افزود: همه رسانه‌‌های محلی ما باید طوری اخبار و گزار‌ش‌ها را تدوین و تنظیم کنند که به حیثیت کسی خدشه وارد نشود و در ضمن از انعکاس اخبار محرمانه‌ای که جامعه را دچار تشویق می‌کند، باید خودداری شود.

وی ادامه داد: خبرنگاران باید در کار خود به اسرار جامعه و موضوعات با محتوای امنیتی توجه کنند و از طرفی با اتکا به اخلاق در نظر گرفتن تبعات روحی و روانی اخبار نسبت به انتشار آنها دقت کنند. بنابراین یکی از وظایف مهم رسانه‌ها انطباق محتوای خود با موضوعات اخلاقی است و هیچ رسانه‌ای نباید کار رسانه‌ای را غیراخلاقی پیش ببرد.