اقتدار سپاه پاسداران هیمنه آمریکا را درهم شکسته است

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) گفت: سپاه ایران هیمنه آمریکا را درهم شکسته است، آمریکا یک قدرت پوشالی است و امروز ایران بی‌عرضگی آمریکا را به رخ دنیا کشیده است، این اقتدار را سپاه به وجود آورده البته تا زمانی که مشمول دعای خیر مردم باشیم در اوج افتخار هستیم و کسی توانایی رویارویی با ما را ندارد.

سردار رستمعلی رفیعی آتانی در دیدار با اصحاب رسانه که امروز ۱۵ اسفندماه به مناسبت روز پاسدار برگزار شد، تصریح کرد: تکریم پاسداران تکریم راه شهدا است و سپاه بر اساس نیاز انقلاب شکل گرفت و همراه با انقلاب رشد کرد.

وی افزود: سپاه همواره در کنار مردم قرار داشته و دارد؛ سپاه در میدان عمل و باتوجه‌به نیاز انقلاب شکل گرفته است، سپاه اداره‌ نیست که چارت مشخص داشته باشد بلکه فعالیت سپاه با توجه‌ به شرایط و نیاز مردم متغیر است.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فارغ از نگاه‌های سیاسی و حزبی به دولت‌های مختلف کمک کرده و تا امروز کار زمین‌مانده دولت‌ها را انجام داده و رقیب دولت نبوده است برای مثال اگر سیل بیاید منتظر دولت نمی‌مانیم بلکه ورود پیدا می‌کنیم و با تمام ظرفیت در کنار مردم قرار می‌گیریم.

وی یادآور شد: سپاه متوقف نمی‌شود و انتها ندارد، انتهای سپاه فرج امام زمان (عج) است، ما تکرار حادثه نیستیم بلکه آغازگر مسیر هستیم؛ وقتی هسته مقاومت را در دنیا تأسیس می‌کردیم کسی تصور نمی‌کرد که اهل تسنن، شیعیان و مسیحیان در جغرافیای عراق به فرماندهی سپاه کنار هم قرار بگیرند.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأسی از آرمان‌های انقلاب توانست در دنیای اسلام وحدت ایجاد کند، البته منظور از سپاه، منطق سپاه است نه لباس فرم و شخص و وقتی سپاه وارد میدان می‌شود در سطح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی همه را با خود همراه خواهد کرد.

وی ادامه داد: مسئولیت سپاه دفع تهدیدات در هر زمینه‌ای است، در واقع سپاه مسئولیتش ظرفیت‌سازی است و باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کند؛ سپاه در همه مراحل سرمایه و نیروی انسانی خلق کرده و مسئول کادرسازی برای انقلاب است.

رفیعی بیان کرد: تأکید می‌کنم که نگران تهدیدات منطقه نباشید، آمریکایی‌ها در ۴۳ سال گذشته تلاش کردند با ایران بجنگند، تلاش کردند، آموزش دادند، تجهیز کردند، سلاح آوردند و بر آب‌ها مسلط شدند اما امروز راهبردشان این جمله است که «تلاش می‌کنیم با شما نجنگیم» این تعارف نیست؛ آن‌ها جرئت رویارویی با ما را ندارند.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین اظهار کرد: سپاه ایران هیمنه آمریکا را درهم شکسته است، آمریکا یک قدرت پوشالی است و امروز ایران بی‌عرضگی آمریکا را به رخ دنیا کشیده است، این اقتدار را سپاه به وجود آورده البته تا زمانی که مشمول دعای خیر مردم باشیم در اوج افتخار هستیم و کسی توانایی رویارویی با ما را ندارد.