تقدیر از رئيس و اعضاي شورای اسلامی شهر قزوین توسط رييس سازمان بسیج رسانه استان

در آستانه گراميداشت روز شوراهاي اسلامي شهر و روستا، سرهنگ پاسدار محمد کشاورز رییس به همراه اعضاي سازمان بسیج رسانه استان با حضور در هفتمین جلسه علنی شورا در سال جاري با اعطای لوح سپاس از زحمات رئيس و اعضاي شورای اسلامی شهر قزوین قدردانی کردند.

در این لوح آمده است؛ معتقدیم یکی از مولفه های تأثیرگذار در عمران و آبادانی شهر، وجود افراد کارآمد، با وجدان کاری و احساس مسئولیت بالا می باشد که در عمل با هم تفاهم و همدلی دارند و از علم، فکر ، برنامه و اشخاص عالم استفاده می کنند و عقول صاحبان عقل را بر عقل خود می افزایند تا بتوانند کارها را دقیق تر انجام دهند و در این نهاد تأثیرگذار منشأ خیر و صلاح گردند.

در ادامه اين لوح سپاس تاكيد شده است؛ در اولین سال فعالیت شورای ششم به نوبه خود از همراهی و همکاری صادقانه و زحمات بی شائبه اعضاي شوراي اسلامي شهر قزوين صمیمانه تشکر و قدردانی می نمائیم .

تجلیل از زحمات مهرابی مدیر مسئول سابق هفته نامه پیام شهر توسط رئيس سازمان بسيج رسانه استان

سرهنگ پاسدار محمد کشاورز رییس سازمان بسیج رسانه استان در صحن علنی شورای اسلامی شهر قزوین، با اعطای لوح سپاس به عادله مهرابی مدیر مسئول سابق هفته نامه پیام شهر از سال ها تلاش وی در امر اطلاع رساني قدردانی کرد.

در بخشی از این لوح سپاس آمده است؛ شما به حق یکی از افتخار آفرینان متعهد و متخصص در حوزه رسانه استان هستید و مدال پر افتخار پیشروان قلم را بر سینه دارید.

در ادامه این پیام آمده است؛ حال پس از سال ها تلاش و کوشش خالصانه و متعهدانه و اقدامات مؤثر و موفق در زمینه اطلاع رساني بر خود فرض می دانم که در عمل به آیه شریفه «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» از زحمات ارزشمند و بی دریغ شما به خاطر همکاری دلسوزانه و مجدانه و کمک به ایجاد جریان ارزشی و انقلابی در جامعه و نیز هر چه بهتر برگزار شدن برنامه های سازمان بسیج رسانه استان کمال تشکر و قدردانی نمایم.

آرمان بزرگ و مقدس سپاه، حفاظت و نگهبانی از نظام و حکومت اسلامی است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارکان استواری نظام جمهوری اسلامی ایران است که بصیرت، جهاد، مردمداری و اراده ملی را عینیت می‌بخشد.

به گزارش ایرنا، فرمان تاسیس “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ هجری شمسی توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران صادر شد.

تاسیس سپاه پاسداران به منظور حراست و حفاظت از انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان داخلی و خارجی بوده است که نشان از هوشمندی و درایت امام خمینی (ره) دارد.

حالا نزدیک به ۴۳ سال از تاسیس سپاه در کشور می گذرد و برکت وجودی آن در پاسداشت نظام و حفاظت از ارزش های انقلاب و اسلام بسیار محرز است.

با فرارسیدن دوم اردیبهشت سالروز تاسیس این نهاد بزرگ و جهادی به سراغ دو تن از مسوولان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین رفتیم تا در خصوص دستاوردها و اهداف سپاه پاسداران بیشتر مطلع شویم.

صیانت از گفتمان، اهداف و ارزش های انقلاب و اسلام، هدف تاسیس سپاه پاسداران
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان در خصوص سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: حفظ دستاوردهای انقلاب مهمترین هدف سپاه پاسداران از بدو تولد این مجموعه تاکنون می باشد و دلیل موفقیت آن تا به امروز اعتماد و اعتقاد به مردم بوده است.

سردار رستمعلی رفیعی آتانی با بیان اینکه سپاه حزبی، جریانی و سیاسی نیست بلکه جهادی و انقلابی است، اظهار داشت: سپاه نه تنها خود را در برابر نظام و انقلاب مسئول و پاسدار می داند، بلکه برای خود در برابر مردم نیز مسئولیت قائل است و گواه آن اقدامات فرهنگی، عمرانی، اقتصادی و محرومیت زدایی می باشد.

وی با اشاره به کمک های سپاه پاسداران در کاهش شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: در زمان شیوع این ویروس منحوس، سپاه با ظرفیت کمک مومنانه و خدمت بی منت به محرومان توانست بسیاری از مشکلات را حل کند.

فرمانده سپاه استان قزوین تصریح کرد: سپاه در میدان عمل با مردم و انقلاب رشد کرد و در دوران دفاع مقدس در بالاترین سطح مبارزات ورود یافت و با اتکا بر مردم، مردمی ترین نبرد را در تاریخ دنیا رقم زد.

رفیعی آتانی در ادامه صحبت های خود به سیاست های سپاه پاسداران در گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: فعالیت سپاه پاسداران در گام دوم انقلاب در راستای مبارزه با فساد آغاز شده است و در چهل سال دوم انقلاب دستاوردهای درخشانی از خود برجای خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه کادرسازی صحیح و گفتمان سازی درون سازمانی و برون سازمانی، خط و مشی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین است، تصریح کرد: ورود جدی به جهاد تبیین و اجرای عدالت و تامین معیشت مردم باید جزو برنامه های اولویت دار سپاه باشد.  سردار آتانی در خصوص طرح هایی که با حضور سپاه پاسداران صاحب الامر(عج) در استان قزوین کلید خورده است، گفت: در یک سال گذشته بیش از ۱۶۵ واحد مسکونی توسط سپاه استان ساخته شد، ایجاد بیش از پنج منطقه آبرسانی برای ۹۶ روستا با ۲۴۲ کیلومتر لوله کشی آب شرب و ترسیم چشم انداز ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد از برنامه های سپاه استان است و آمادگی داریم بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای محرومان بسازیم.

آرمان بزرگ و مقدس سپاه، حفاظت و نگهبانی از نظام و حکومت اسلامی است

رییس سازمان بسیج رسانه استان قزوین نیز در خصوص سالروز تاسیس سپاه پاسداران، گفت: اصل ۱۵۰ قانون اساسی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نگهبانی برای انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن می داند و رسالت مصوب و ابلاغی سپاه از سوی فرماندهی معظم کل قوا هم بر «پاسداری سپاه از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در برابر هر سه طیف تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم و کمک به توسعه و تعمیق انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور در چارچوب تدابیر ولی امر مسلمین و فرماندهی کل قوا» تاکید می کند.

محمد کشاورز تصریح کرد:سپاه، آرمانی بزرگ و مقدس دارد که حفاظت و نگهبانی از نظام و حکومتی است که براساس اسلام ناب محمدی (ص) برپا شده است و داعیه تحقق نسبی آن را در جهان امروزی دارد و دامنه این آرمان تا زمان حکومت عدل جهانی امام مهدی (عج) نیز گسترده است و بدین لحاظ سپاه در افقی فرازمند، دارای آرمان‌های مکتبی، انسانی و جهان شمول می باشد که باید همیشه حرکت خود را به آن سمت داشته باشد.

وی ادامه داد: بی شک محافظت از یک نظام ارزشی در برابر تهدیدات و خطراتِ متوجه آن، یک ضرورت عقلی است و به هیچ وجه نمی‌توان نقش سپاه را در تأمین امنیت ملی و حفاظت از مرزها و دفع تهدیدات نادیده گرفت.

این مسوول گفت: اگر به کارنامه ۴۳ ساله سپاه پاسداران نگاهی گذرا داشته باشیم، به راحتی می‌توان به این حقیقت پی برد که سپاه همیشه در تمام مقاطع دشوار و حساس در خط مقدم نبرد با دشمنان و معاندان قرار داشته و بهترین پشتیبان برای تأمین امنیت کشور بوده است.

کشاورز همچنین گفت: به قول رهبر معظم انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای دفاع از انقلاب، تمامیت انقلاب، هدف‌های انقلاب و برای مقابله با دشمنان انقلاب به وجود آمده است و انقلاب هرچه دشمن دارد در مقابل سپاه پاسداران صف بسته‌اند چون پاسدار انقلاب است.

رییس سازمان بسیج رسانه استان قزوین اظهار داشت: سپاه پاسداران، پرونده سرشار از موفقیت را در حافظه خود و ملتش به ثبت رسانده است، مقابله با ضد انقلاب در دوران تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفاظت از شخصیت ها، مقابله با هواپیماربایی، تقدیم ۴۰ هزار کادر شهید سپاه در دوران دفاع مقدس، دفع خطر پژاک در شمال غرب و اشرار در جنوب شرق، پایان دادن به سیطره داعش در غرب آسیا، افزایش قدرت بازدارندگی با تولید موشک های نقطه زن، سازندگی، محرومیت زدایی و عرصه های بهداشت و درمان نمونه هایی از دستاوردهای سپاه است.

وی گفت: سپاه در همه حوداث به قلب حادثه می رود، اولین وارد می شود و آخرین خارج می گردد چون سپاه نماد خدمت بی منت و خالصانه به مردمی ولایتمدار، مقاوم و بصیر است که در حال زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) هستند.

 

سپاه انقلاب/ خط شکنی در مسیر گره گشایی

کمک به ایجاد امنیت در کشور، اقدامات جهادی و محرومیت زدایی، عملکردهای گره گشا و تسهیل کننده زندگی مردم، خط شکنی در امور علمی، سازندگی، معیشتی و فن آوری های نوین و …گویای حرکت صحیح و سریع سپاه به عنوان یک نهاد انقلابی است.

سپاه انقلاب/ خط شکنی در مسیر گره گشایی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین در یادداشتی نوشت: سالروز میلاد پر خیر و برکت امام حسین(ع) که در تقویم ایران اسلامی به درستی روز پاسدار نامگذاری شده، فرصت مغتنمی است تا به نقش سپاه در انقلاب پرداخته شود.

سپاه یک نیروی مکتبی، نهادی انقلابی و سازمانی رسمی است، منابع دینی، قانون اساسی، اساسنامه سپاه و دیدگاه‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، مهم‌ترین و معتبرترین منابع شناخت و اسناد بالادستی برای معرفی این مجموعه است.

اصل 150 قانون اساسی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نگهبانی برای انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن می داند. بی شک محافظت از یک نظام ارزشی و سیستم سیاسی در برابر تهدیدات و خطراتِ متوجه آن، یک ضرورت عقلی است.

انقلاب اسلامی،‌ یک انقلاب دینی با ارزش‌‌های خاص بوده و جمهوری اسلامی مهم‌ترین دستاورد این انقلاب است. این انقلاب و نظام سیاسی برخاسته از آن، به دلیل حق‌گرایی و آرمان‌‌گرایی براساس آموزه اسلامی، دشمنانی چون نظام سلطه جهانی دارد.

خداوند متعال طبق آیه «واعدوا لهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدوالله و عدوکم…» به تمامی کسانی که در راهش قیام می‌کنند و به دنبال تحقق حاکمیت الهی هستند، امر کرده تا خود را در برابر دشمنان‌شان که همانا دشمنان خدا نیز هستند، قدرتمند ساخته تا بتوانند از خود دفاع کنند. بدون شک این آیه نشان و حجتی است برای چیستی و چرایی شکل‌گیری‌ سپاه در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی.

رسالت مصوب و ابلاغی سپاه از سوی فرماندهی معظم کل قوا عبارت است از؛ «پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در برابر هر سه طیف تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم و کمک به توسعه و تعمیق انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور در چارچوب تدابیر ولی امر مسلمین و فرماندهی کل قوا».

با این تعریف حوزه‌‌های نظامی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی به اقتضای شرایط و براساس رسالت سپاه، عرصه عمل این نهاد انقلابی است. کمک به ایجاد امنیت در کشور، اقدامات جهادی و محرومیت زدایی، عملکردهای گره گشا و تسهیل کننده زندگی مردم، خط شکنی در امور علمی، سازندگی، معیشتی و فن آوری های نوین و …گویای حرکت صحیح و سریع این نهاد انقلابی است.

شاهد این ادعا نیز بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه با ایشان بود که فرمودند: «برای قضاوت صحیح درباره هر مجموعه و دستگاه، باید موفقیت‌ها و ناکامی‌های آن مجموعه را با هم مقایسه کرد که با این معیارِ مبنایی و مهم، سپاه از پرافتخارترین مجموعه‌های کشور است.»

امروزه دشمن پس از شکست های مکرر در عرصه های نظامی، فرهنگی و جنگ های نیابتی، برای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی و تضعیف مهمترین مولفه تولید قدرت یعنی مردم سالاری دینی، رویکرد جنگ ترکیبی را در عرصه شناختی و تحریف روایتها در دستور کار خود قرار داده است.

فرمانده معظم کل قوا نیز در سالهای اخیر، به دلیل شرایط خاص کشور و جهان، بارها تبیین را از عموم مردم و بویژه از نخبگان و خواص، مطالبه کرده‌اند و تصریح فرموده‌اند با تبیین و به شکست رساندن نقشه‌ی تحریف و خنثی سازی جنگ شناختی دشمن، به یاری خدا تحریم نیز شکست خواهد خورد.

لذا به منظور تحقق تدبیر مهم رهبر معظم انقلاب و صیانت از سرمایه مردمی انقلاب، سپاه و پاسدارانش به عنوان نخبگان و خواص جامعه باید همانند دیگر عرصه های جهادی که به حول و قوه الهی موفق و سربلند بوده، جهاد تبیین را نیز به عنوان امری قطعی، فوری، مداوم و مستمر سرلوحه تمامی اقدامات و فعالیت ها قرار دهد و با بسیج کلیه امکانات و سرمایه عظیم انسانی بسیج، طعم تلخ شکست را در این جنگ و جبهه نیز به بدخواهان نظام و انقلاب بچشاند.

انتهای پیام

«دانش» حلقه واسط بین تولید و اشتغال‌زایی است

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) گفت: «تولید» کلیدواژه ماندگار رهبری است و امروز مشکلات کشور باید از مسیر دانش حل شود، امروز شرایط فراهم است البته باور به شرکت‌های دانش‌بنیان‌ مهم است چون حلقه واسط بین تولید و اشتغال‌زایی، دانش است.

سردار رستمعلی رفیعی آتانی، فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج)، در نشست با اهالی رسانه که عصر دوشنبه ۲۹ فروردین در سالن شهید حسن‌پور سپاه ناحیه امام حسن (ع) برگزار شد، اظهار کرد: مسائل خود را باید در فضای دینی و مهربانانه مطرح کنیم، رسانه باید با جامعه حرف بزند و این چیزی است در جهاد تبیین باید به آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: امروز همه اهالی رسانه ضرورت جهاد تبیین را می‌دانند اما چه باید کنیم؟ جهاد و فرمان ولی خدا صادر شده و باید آن را عملی کنیم، حال باید بپرسیم که صحنه رزم جدید کجاست که باید در آن جهاد کنیم؟ حوزه جهاد تبیین حوزه فکر و اندیشه است و اگر در حوزه فکر و اندیشه جهاد کنیم ماندگار می‌شود.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب اسلامی در صحنه بودند و به آنچه که گفتند عمل کردند؛ رهبر معظم انقلاب در دهه تثبیت انقلاب و حوادث سرنوشت‌ساز بودند و اینک در دهه چهارم انقلاب جهاد تبیین را ضروری می‌دانند.

وی اشاره کرد: در دهه‌های پیش با حمله آمریکا به افغانستان عده‌ای ترسیده بودند و می‌خواستند تسلیم شوند اما رهبر معظم انقلاب ایستادگی کردند، اگر آن روزها ترس عده‌ای را می‌پذیرفتیم امروز مانند امریکایی‌ها خوار بودیم.

رفیعی آتانی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب کامل است و تنها نقص آن این است که مقام معظم رهبری در بیان دستاوردها به دستاردهای «رهبری» اشاره نکردند. شهید سلیمانی سرباز تربیت یافته مقام معظم رهبری است که مانند رهبر از همه جز خودش سخن گفت.

وی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب با تجربه ۳۰ ساله رهبری برای جهاد تبیین فرمان داده‌اند پس در این میدان باید دشمن خود را بشناسیم و تمام جهات را دیده‌بانی و چتر خود را بزرگ کنیم و اگر شما دستاوردهای انقلاب را روایت نکنید دشمنان وارونه روایت می‌کنند.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) اشاره کرد: انقلاب دستاوردهای عظیمی دارد که در جهاد تبیین باید آن را بیان کنیم. در حال حاضر دشمنان انقلاب اسلامی را با حکومت پهلوی مقایسه می‌کنند و مدعی هستند، باید تبیین کنیم برای مثال باید بگوییم که چه کسی چشمه‌های آرارات را فروخت؟

وی افزود: رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که شعارهای انقلاب کهنه نشده اما در برخی حوزه‌ها کوتاهی کردیم. غصه رهبری معیشت مردم است و مسئولان باید به این مقوله توجه جدی داشته باشند. رهبر معظم انقلاب سال‌هاست که به مقوله «تولید» اشاره داشتند و امسال شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال کارآفرین» را اعلام کردند‌.

رفیعی آتانی اشاره کرد: «تولید» کلیدواژه ماندگار رهبری است و امروز مشکلات کشور باید از مسیر دانش حل شود، امروز شرایط فراهم است البته باور به شرکت‌های دانش‌بنیان‌ مهم است چون حلقه واسط بین تولید و اشتغال‌زایی، دانش است.

وی تصریح کرد: سپاه مأموریت‌های متعددی دارد، در حوزه دانش کسی را زیرسوال نمی‌بریم با باور به جوانان قدرت بازدارندگی را در قدرت دفاعی و موشکی ایجاد کرده‌ایم. با تولید موشک سراغ قدرت بازدارندگی رفتیم. با همین جوانان باید تولید و اشتغال را با حلقه وصل دانش‌بنیان عملی کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) اظهار کرد: عمر نظام سرمایه‌داری تمام شده است، در فلسفه زندگی در اوج و متصل به مبانی اهل بیت (ع) هستیم. چشم طمع به شرق و غرب خطاست و در میدان گفتگو امتیاز می‌گیریم.

رفیعی آتانی یادآور شد: باید با حفظ سلایق سیاسی قدرت تحلیل را بالا ببریم. در شناخت جبهه خودی باید متحد باشیم و در میدان جهاد تبیین؛ پای کار آوردنِ تمام ظرفیت در جبهه خودی را وظیفه خود بدانیم.

رسالت اهالی رسانه جهاد تبیین است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی معبودی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب‌الأمر (عج)، نیز در پاسخ به این پرسش که چرا مقام معظم رهبری جهاد تبیین را فرمودند، اظهار کرد: دشمنان ایران می‌بینند موازنه راهبردی به نفع جمهوری اسلامی است و با تمامی هزینه‌ها در همه عرصه‌ها وزنه جمهوری اسلامی سنگین‌تر است.

وی ادامه داد: این اقدام دشمن چندین دلیل دارد، دلیل نخست این است که جمهوری اسلامی دست برتری دارد چون افکار عمومی به ویژه سه قوه در ایران متحد و یکدست شدند، دلیل دوم اینکه نگاه دولت از غرب به همه دنیا تغییر پیدا کرده و سیاست جمهوری اسلامی بر این است. دلیل سوم کاهش تعهدات ایران در برجام است و دلیل آخر این است که فشارها علیه ایران به نهایت خود رسیده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب‌الأمر (عج) خاطرنشان کرد: در حوادث اوکراین، غرب هر تحریمی را علیه روسیه اعمال کرده در حالی که هنوز به اندازه تحریم‌های ایران نیست. غرب حتی امام را تحریم کرده است و این نشان از خوردن کفگیر دشمن به ته‌دیگ‌دارد.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها تمام ابزار خود را خرج کردند و امروز تاب‌آوری مردم و امید برای آنان سنگین است و گفتند دوکار باید انجام دهند، نخست اینکه همه توان را در جهت تغییر اذهان مردم به کار ببندند و دوم آنکه تاب‌آوری مردم را از بین ببرند تا موازنه به نفع ایران را به نفع خود تغییر دهند. اینجاست که فلسفه جهاد تبیین مشخص می‌شود چون عرصه جنگ وارد اذهان مردم شده است.

حجت‌الاسلام معبودی تصریح کرد: باید واقعیات را بیان کنیم، در زمان کوتاه دولت سیزدهم اقدامات مثبتی انجام داده اما رسانه‌های دشمن در تلاش هستند امید را از مردم ایران بگیرند. وقتی دولت سیزدهم سکان را در دست گرفت دولت قبل بدهکار بود و آن را تسویه کرد.

وی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: دولت امروز با انجام واکسیناسیون عمومی باعث کاهش تعداد کشته‌های کرونا شده است.‌ دیپلماسی اقتصادی دولت و ایجاد گشایش و گرفتن دارایی‌های بلوکه شده ایران را شاهد هستیم. همچنین دولت میلیاردها دلار اموال تملیکی که در انبارها خاک خورده بود را آزاد کرده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب‌الأمر (عج) یادآور شد: آمریکایی‌ها می‌بینند نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف موفق شده است و پیش می‌رود و سنگرهای کلیدی دنیا را فتح می‌کند برای همین با ایران مقابله می‌کنند تا استقامت را بگیرند پس رسالت اهالی رسانه جهاد تبیین است.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات خانم دلارام عابدی کارشناس سابق رسانه و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، از پوستر هفتمین دوره جشنواره رسانه ای ابوذر رونمایی شد.

انتهای پیام

اهالی رسانه، بازوان پرقدرت و توانمند نیروهای مسلح برای ایجاد و بهره مندی از امنیت هستند

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین گفت: رسانه‌های استان باید اتاق فکر مشترکی برای تبیین شعار سال رهبر معظم انقلاب تشکیل دهند تا بتوان گام‌های بلندی برای تحقق آن برداشت.

سردار سرتیپ رستمعلی رفیعی آتانی، فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در دیدار اعضای شورای بسیج رسانه با اشاره به حادثه اخیر مشهد تصریح کرد: فقدان مراقبت رسانه ای، تحلیل‌، شناخت به موقع و ورود بی محابای برخی به این عرصه و تاخت و تاز آنها باعث بروز فاجعه می‌شود. مدیریت افکار عمومی در دستان شما خبرنگاران است. تحلیل‌های به موقع شما افق دید و خط مشی جدیدی را در مسیر راه مسئولین قرار می دهد.

وی اضافه کرد: استکبار جهانی می خواهد ما را درگیر اختلافات فرقه ای کند و سالهاست در این زمینه تلاش می کند و باید جلوی آن را گرفت.

سردار رفیعی آتانی با اشاره به نقش رسانه‌ها در این زمینه، گفت: رسانه خط مقدم مبارزه است و اگر مراقبت رسانه ای و شناخت به موقع نباشد آسیب های بسیاری ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه افزود: گاهی اوقات با  برخورد احساسی برخی گروه ها نسبت به حضور و فعالیت افاغنه در کشور و زیر سوال بردن دستگاه های امنیتی مواجه می‌شویم. اصل مساله تلخ و ناگوار است و اگر حضور دستگاه استکبار جهانی را در این وقایع نادیده بگیریم فریب می‌خوریم و انسجام ما بهم می‌ریزد. هدف اصلی دشمن ایجاد جنگ فرقه‌ای و مذهبی است و سالهاست جهت اثبات تفرقه و جنگ در میان فرق مختلف مسلمانان با شمال غرب آسیا جنگیده است. شهید قاسم سلیمانی هم جهت نفس این تفکر استکباری و اثبات اتحاد بین مسلمانان تلاش کرد.
این مقام ارشد نظامی استان اذعان کرد: اهالی رسانه، بازوان پرقدرت و توانمند نیروهای مسلح برای ایجاد و بهره مندی از امنیت محسوب می‌شوند. همچنین تشکیل اتاق فکر مشترک برای تبیین و اجرای شعار سال که مقام معظم رهبری بیان فرمودند در دستور کار اهالی رسانه قرار گیرد.  شعار سال مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری یک حقیقت قابل لمس است که طی ۱۰ سال و به صورت گام به گام ما را به این نقطه رساند. ۱۰سال گذشته بستر شعار تولید، دانش بنیان و کارآفرینی در کشور فراهم نبود اما مقام معظم رهبری طی سال های اخیر در بیانیه گام دوم انقلاب شرایط را برای تحقق بستر دانش بنیان فراهم کردند. اکنون این بستر آماده است.
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین خاطرنشان کرد: دومین مولفه، محوریت سیاسی آن بود. آمریکا همانند گذشته در جریان ائتلاف های رسمی و غیر رسمی موفق نیست و حرفی برای گفتن ندارد. مولفه بعدی جغرافیا است. امریکایی ها در حوزه جغرافیایی لشگرکشی کردند و آمدند که بمانند اما اکنون همه چیز خود را از دست می‌دهند. مقام معظم رهبری در سال ۹۸ به فرماندهان سپاه فرمودند “جغرافیای مقاومت را از دست ندهید.” جغرافیای مقاومت همان مکانهایی است که آمریکا آمد تا بماند و شما از او گرفتید.  زنجیره های این جغرافیا به هم وصل شده است.

سردار آتانی بیان کرد: رسانه ها بعنوان چشمان بینا و زبان گویای جامعه می توانند با رعایت صداقت و حفظ حریم قانونی مشکلات جامعه و شهر را احصا کرده و آنها را از مسوولان مطالبه نمایند. ما در فهم قرآن و مبانی انقلاب مشکل نداریم بلکه در اجرای آنها باید با دقت بیشتری عمل نماییم.

مسابقه کتابخوانی کوثر قرآن در ماه مبارک رمضان

به مناسبت ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن یک دوره مسابقه کتابخوانی مفاهیم قرآن کریم وی‍‍ژه اصحاب محترم رسانه، فرزندان و خانواده های محترمشان از سوره های کوثر و قدر برگزار می شود .

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین با تبریک حلول ماه ضیافت الهی در ابتدای فصل زیبا و پر برکت بهار، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه تولد قرآن، ماه انس با قرآن، ماه بهار قرآن، و ماه شناخت و بهره بردارى فکرى و عملى از قرآن است.

محمد کشاورز گفت : قرآن، روح ماه رمضان است که در کالبد آن دمیده شده و ارزش و عظمت آن را چند برابر کرده است. قرآن، قلب ماه رمضان است که بدون این قلب و ضربان آن جوهره حقیقت در رگ هاى حیات معنوى روزه داران به جریان نمى افتد.

وی ادامه داد: قرآن بهار دل ها و ماه رمضان بهار قرآن است، چنان که امیر مومنان على(ع) در شإن قرآن فرمود: «و تفقهوا فیه فانه ربیع القلوب/ در قرآن بیندیشید که بهار قلب هاست»

کشاورز افزود : در راستای ترویج فرهنگ توجه به مفاهیم قرآنی و بهره‌برداری ازآیات قرآن ، مسابقه کتابخوانی «کوثر قرآن» از تفسیر نور حجت الاسلام قرائتی در ماه مبارک رمضان برای خانواده فرهیخته و بزرگ رسانه استان برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه در تشریح ویژگی های سوره های کوثر و قدر گفت : سوره کوثر صد و هشتمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن است که در جزء سی‌ام قرآن جای دارد. این سوره کوچک‌ترین سوره قرآن است و به دلیل سخن گفتن از نعمتی به نام کوثر برای پیامبر(ص) در نخستین آیه، کوثر نامیده شده و از پیامبر خواسته است تا در برابر این نعمت بزرگ، نماز بخواند و قربانی کند.

حوض کوثر، رودی در بهشت، خیر فراوان، اسلام، نبوت، قرآن، شمار فراوان اصحاب و شفاعت و فراوانی ذریه از مصادیق کوثر معرفی شده‌اند. به اعتقاد بسیاری از علمای شیعه حضرت فاطمه(س) و فرزندانش یکی از مصادیق کوثر هستند؛ زیرا نزول سوره در پاسخ به کسانی است که پیامبر(ص) را بدون نسل و ذریه می‌دانستند. در فضیلت تلاوت سوره کوثر آمده است کسی که این سوره را در نمازهای روزانه بخواند، روز قیامت از حوض کوثر خواهد نوشید و همنشین رسول خدا در زیر درخت طوبی خواهد بود.

کشاورز ادامه داد سوره قَدْر نیز نود و هفتمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن است که در جزء ۳۰ جای دارد. نام سوره قدر از آیات ابتدایی آن گرفته شده که به نزول قرآن در شب قدر و اهمیت آن شب اشاره دارد. سوره قدر از عظمت، فضیلت و برکات شب قدر و نزول فرشتگان رحمت در این شب سخن می‌گوید. شیعیان از محتوای این سوره، به ضرورت وجود امام معصوم(ع) در زمین تا روز قیامت استدلال می‌کنند.

خواندن این سوره در نمازهای یومیه و برخی از نمازهای مستحب و نیز هزار بار خواندن آن در شب‌های قدر سفارش شده است. در فضیلت این سوره منقول است: بهترین سوره‌اى که بعد از سوره فاتحه در نمازهاى فریضه خوانده می‌شود، سورۀ قدر و توحید است.

وی در پایان افزود : این مسابقه شامل ۱۰ سؤال است که از متن تفسیر طرح شده است . تفسیر سوره های کوثر و قدربه صورت پی دی اف ( PDF ) در سایت سازمان بسیج رسانه به آدرس http://basijmedia.ir  و در شبکه های اجتماعی منتشر شده است . علاقه مندان می توانند تا تاریخ 28 فروردین ماه 1401 ، با ارسال پاسخ نامه به آدرس پستی : قزوین ، شهرک کوثر ، خیابان اندیشه ، نبش خیابان ابوذر جنوبی ، پلاک ۹ یا شماره مجازی(واتساپ) 09100913950 و یا ارسال مشخصات خود و شماره گزینه های صحیح به صورت یک عدد ۱۰ رقمی از چپ به راست به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۲۸۸۳۹ در این مسابقه معنوی و فرهنگی شرکت کنند.

(سوالات کتاب تفسیر کوثر قرآن)

1)چهار سوره که با کلمه انا شروع می شوند؟

الف. فتح، قدر، مجادله ، کوثر                                                       ب.فتح، نوح، قدر، کوثر

ج.قدر ،کوثر،فجر،نور                                                                د.مجادله،کوثر،حجر،قدر

2) جامع ترین و کامل ترین نوع عبادت چیست؟

الف.نماز                               ب.روزه                           ج. حج                        د.جهاد

3) بهترین مصداق کوثر کدام است؟

الف.حضرت فاطمه(س)                                               ب.ذریه پیامبر(ص)

ج.چهارده معصوم علیه السلام                                         د.نهری در بهشت

4.کدام مورد نادرست است؟

الف.مراد از کوثر چیزی ضد ابتر است.                            ب.در سوره کوثر یک خبر غیبی به پیامبر(ص) داده شده است.

ج.قرآن دوبار بر پیامبر(ص) نازل شده است.                       د.کوثر از کثرت گرفته شده و به معنای خیر کثیر است.

5) سوره قدر چند آیه دارد؟

الف.4                       ب.5                            ج.6                             د.7

6) کلمه قدر در چند آیه سوره قدر تکرار شده است؟

الف.3                     ب.4                             ج.5                             د.2

7) کدام معنی قدر در مورد لیله القدر صحیح هست؟

الف .مقام و منزلت                ب. تقددیر و سرنوشت               ج.تنگی و سختی                                 د. الف و ب

8) مراد از……در آیه “سلام هی حتی مطلع الفجر”لطف و عنایت ویژه الهی نسبت به بندگان در شب قدر است؟

الف.سلام                             ب.مطلع                                      ج.فجر                          د.هر سه مورد

9)هنگامی که حضرت موسی (ع)خواستار رحمت پروردگار شد چه پاسخی دریافت کرد؟

الف. بیداری ذر شب قدر                                         ب.ترحم برمساکین در شب قدر                

 ج.تسبیح گفتن در شب قدر                                        د. نماز شب

10) با توجه به آیات قرآن کدام مورد صحیح نیست؟

الف. از امتیازات فرشتگان عبادت دائمی و خستگی ناپذیر آنان است.

ب.از وظایف فرشتگان دعا و استغفار برای مومنین و صلوات بر حضرت محمد (ص) است.

ج.فرشتگان همه در یک سطح و مقام هستند.

د.تعداد فرشتگان بیشتر از هر موجودی هست.

مشخصات:

نام و نام خانوادگی :                         کدملی:                                    شماره تماس:

نام رسانه :                                    تاریخ تولد:                              آدرس:

پاسخنامه:

 سوال 1سوال 2سوال 3سوال 4سوال 5سوال 6سوال 7سوال8سوال 9سوال 10
الف          
ب          
ج          
د          

ملت شجاع، پاسداران اصلی جمهوری‏‎ ‎‏اسلامی

قزوین – رأی قاطع به جمهوری اسلامی بیان کننده خواست و اراده مردم برای تحقق شعار اصلی انقلاب، یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و به عبارت دیگر استکبارستیزی، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی بود.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- محمد کشاورز *: 12 فروردین 58، شناسنامه انقلاب اسلامی ایران که رسماً در 22 بهمن 57 به پیروزی رسیده بود، صادر شد. ملت رنجور که در طول تاریخ شاهنشاهی اغلب مورد ظلم و ستم پادشاهان مستکبر و ظالم بودند، با توکل به وعده حقِ حضرت باریتعالی که فرمود: «وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ» و همچنین هدایت رهبر الهی و شجاع انقلاب خود حضرت امام روح اله (ره)، از فرصت پیش آمده در ابراز رأی و نظر خود برای تعیین سرنوشت کشورشان استفاده کرده و با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، حماسه‌ای بی‌نظیر و تاریخی را ثبت کردند و با انتخاب 98/2 درصدی خود، رأی به استقرار حکومت «جمهوری اسلامی» دادند.

این روز مبارک را به حق باید روز‏‎ ‎‏امامت امت و روز فتح و ظفر ملت نامید چرا که همگی به ندای ‎‏آسمانی ‏‏ «وَاْعتَصِمُوا بِحَبْلِ الله جَمیعاً» لبیک گفتند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند. این عید ملی، روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران، روز پیروزی مستضعفین بر مستکبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی است که بی هیچ شک و تردیدی زمینه ساز حکومت عدل اسلامی در سراسر جهان خواهد بود.

پر واضح است که این رأی قاطع، بیان کننده خواست و اراده مردم برای تحقق شعار اصلی انقلاب، یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و به عبارت دیگر استکبارستیزی، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی بود که میلیون‌ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه‌ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند. خواسته‌ای که اکنون و با گذشت بیش از 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، علی رغم تمامی سختی‌ها و مشکلات و دشمنی‌های بی‌حد و حصر دشمنان این کشور و نظام، کماکان خواسته اصلی ملت بصیر و فهیم ایران اسلامی است.

بی شک حاکمیت موازین اسلامی در چارچوب مردم‌سالاری دینی، اقتدار دفاعی- نظامی، پیروزی بر انواع توطئه‌ها، تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان داخلی و خارجی، خوداتکایی و خودکفایی و رشد و پیشرفت بالای علمی در سطح جهان؛ از جمله دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی پس از رأی ملت ایران به نظام اسلامی است.

نکته مهم اینکه رهبر فقید و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در پیامِ «اعلام جمهوری اسلامی ایران و تشکر از حضور گسترده مردم در رفراندم» با اشاره به مزایای جمهوری اسلامی، بر حراست و جلوگیری از رخنه‌ی در کمین نشستگان تاکید کردند و فرمودند: «اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری‏‎ ‎‏اسلامی هستید. اینک شما هستید که باید این ارث الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ کنید‏‎.‎» در عصر حاضر نیز سکاندار بصیر و شجاع کِشتی انقلاب اسلامی، بارها در مورد نفوذ موردی و نفوذ جریانی برای «تغییر باورها، تغییر آرمانها، تغییر نگاه‌ها و تغییر سبک زندگی» هشدار داده‌اند و حفظ نظام اسلامی را مانند امام بزرگوار از اوجب واجبات می‌دانند: «حفظ موجودیت انقلاب، کار اول ماست که در استمرار نظام جمهوری اسلامی تجسم یافته است. به همین خاطر، امام (ره) مکرر می‌فرمودند: حفظ نظام اسلامی، واجبترین فریضه است.»

پس، همانگونه که تاکنون جمهوری اسلامی ایران، با اتکا به قدرت لایزال الهی و پشتیبانی مردمی، توانسته مسیر پیشرفت و بالندگی را با شتاب طی نماید، امروز نیز گام برداشتن در مسیر اهداف انقلاب اسلامی و مقابله با توطئه‌ها و برنامه‌های دشمن با همت و همدلی آحاد مردم و مسئولان، در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام “تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین” نامگذاری شده است، به شکوفایی ظرفیت‌های داخلی و اقتدار بیش از پیش میهن اسلامی می‌انجامد و انشالله بنا به فرموده امام روح الله (ره)، انقلاب اسلامی ایران مقدمه و شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام، به پرچمداری حضرت حجت (ارواحنا له فداه) خواهد شد.

*رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین

https://www.mehrnews.com/news/5457063