نهم خرداد سالروز شهادت شهیدان سید محمود صلاحی و ابوالفضل رجبی گرامی باد

شهید سیدمحمود صلاحی (تصویر بردار) و ابوالفضل رجبی (خبرنگار) صداوسیمای مرکز قزوین در نهم خرداد ماه 1383 به همراه مسعود امامی استاندار فقید قزوین و تعدادی از همراهانش در حین عملیات بازدید از مناطق زلزله زده الموت براثر سقوط بالگرد دعوت حق را لبیک گفتند.

مسابقه تیراندازی ویژه اصحاب رسانه

به مناسبت روز مقاومت، ایثار و پیروزی و سالروز فتح خرمشهر سازمان بسیج رسانه با همکاری هیئت تیراندازی استان قزوین مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی و تپانچه برگزار کرد.

این مسابقات با شرکت جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه استان قزوین در سالن تیراندازی مجموعه ورزشی الغدیر برگزار شد که در پایان نفرات برتر هر بخش با کسب بیشترین امتیاز حائز رتبه شدند.

رتبه برتر رشته تفنگ بادی : محمد کاظم زاده

رتبه برتر رشته تفنگ تپانچه : سحر علیخانی

 

رسالت بسیج رسانه کادرسازی ، جریان سازی و حفظ انسجام است

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین از پایش و آموزش خبرنگاران استان خبر داد و گفت: ارتقای سطح رسانه‌ای خبرنگاران استان قزوین از دغدغه‌های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین است که امسال به صورت ویژه اجرایی می‌شود.

محمد کشاورز در نشست شورای مرکزی کانون بسیج رسانه شهرستان آبیک که ظهر امروز در دفتر کانون بسیج رسانه این شهرستان برگزار شد، خبرنگاران را سربازان، فرماندهان و افسران جنگ رسانه‌ای، شناختی و ترکیبی دانست و اظهار کرد: در این جنگهای رسانه‌ای و طبق فرمایش مقام معظم رهبری جنگ شناختی و ترکیبی، خبرنگاران وظیفه خطیری بر عهده دارند و باید کارهای بزرگ و عملیاتی انجام دهند و به منصه ظهور برسانند.

وی رسالت بسیج رسانه را کادرسازی و جریان سازی و حفظ انسجام دانست و افزود: در زمینه کادرسازی، برگزاری کلاس‌های آموزشی نوین و به روز تر کردن خبرنویسی و انعکاس اخبار در دستور کار قرار دارد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین به مقوله جریان‌سازی از وظایف بسیج رسانه اشاره و ادامه داد: اصحاب رسانه باید در موضوعات مختلف باید اطلاعات کافی داشته و توجیه باشند تا بتوانند آن موضوعات را در بین مردم تببین و تشریح کنند.

کشاورز با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین تاکید بسیاری دارند و آن را واجب و فوری ذکر کرده‌اند، بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، که باید از محاصره اطلاعاتی درآییم باید در عرصه اطلاع رسانی و آگاه‌سازی مردم تلاش بیشتری کنیم چرا که دشمنان در تلاش هستند خوبی‌های ما را در نقطه ضعف قرار دهند و نقطه بدی‌های خود را آمال جوانان قرار دهند.

وی افزود: دشمن در تمام زمینه‌ها با شایعات و دروغهای ساختگی در حال لجن پراکنی علیه نظام اسلامی و درصدد تحریف واقعیت‌ها است که لازم است خبرنگاران به عنوان سربازان رسانه‌ای، بیشتر در زمینه بیان واقعیت‌ها و مسائل مختلف کار و فعالیت و اطلاع رسانی کنند.

این مسئول ادامه داد: جراحی اقتصادی که دولت سیزدهم در حال انجام آن است و آن را آغاز کرده، مقرر شده بود از زمان دولت هفتم اجرا شود که دولت‌های مختلف آن را انجام ندادند که لازم است رهاوردهای این اقدام دولت برای مردم تبیین شود تا مردم مطلع شوند و بتوانند همراهی بیشتری داشته باشند‌.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین، ارتقای سطح رسانه‌ای خبرنگاران استان را از دغدغه‌های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دانست و تصریح کرد: امسال، دوره‌های آموزشی تخصصی برای خبرنگاران استان در دستور کار قرار دارد و اجرایی خواهد داشت؛ از سویی طبق تصمیم شورای اطلاع رسانی استان، پیگیر پایش خبرنگاران هم  هستیم تا افراد فعال در عرصه رسانه و خبرنگاران واقعی شناسایی شوند.

کشاورز یادآور شد: فعالیت مطلوب رسانه‌های فعال در شهرستان آبیک موجب شده در بحث رسانه‌ای، رسانه‌های این شهرستان یک سر و گردن بالاتر باشند و در استان حرفی برای گفتن داشته باشند، اگرچه لازم است خبرنگاران شهرستان در جشنواره رسانه‌ای ابوذر که کشوری است،  پررنگ‌تر شرکت کنند.

برگزیده مسابقه کتابخوانی کوثر قرآن مشخص شد

به مناسبت گرامیداشت ماه مبارک رمضان مسابقه کتابخوانی کوثر قرآن وی‍‍ژه اصحاب محترم رسانه، فرزندان و خانواده های محترمشان توسط سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد.

این مسابقه شامل 10 سوال از متن سوره های کوثر و قدر تفسیر نور حجت الاسلام قرائتی بود که در راستای ترویج فرهنگ توجه به مفاهیم قرآنی و بهره‌برداری ازآیات قرآن ، طرح شده بود.

در پایان این مسابقه قرعه کشی بین پاسخ های صحیح ارسال شده انجام گرفت و خانم بنت الهدی عاملی از فعالان رسانه ای استان قزوین ، به عنوان برنده مسابقه اعلام و با هدیه نقدی از ایشان تقدیر به عمل آمد.