رسانه‌ها می‌توانند دیده بانان و مدافعان حقوق عامه باشند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: رسانه‌ها می‌توانند دیده بانان و مدافعان حقوق عامه باشند و سوت زنی کنند و ترک فعل‌ها را که خیلی خسارت بار هم است اعلان کنند و کوتاه نیایند.

علی فولیان به مناسبت هفته قوه قضاییه در بین جمعی از خبرنگاران بسیجی استان قزوین، یکی از معضلات کنونی دستگاه قضایی را افزایش ورودی پرونده‌ها و رنج و آسیب دیدن همکاران قضایی و مردم از تعدد و تکثر پرونده‌های کیفری و حقوقی اظهار کرد: هر چه قدر پرونده‌های قضایی بیشتر باشد اطاله دادرسی، نارضایتی عمومی و کاهش دقت در دادرسی را به دنبال خواهد داشت.

وی ریشه‌یابی و علت یابی درصد رشد و فراوانی جرائم در جامعه را از سوی سازمان های متولی ضروری دانست و افزود: ناآگاهی به حقوق شهروندی، ترک فعل‌ها، غفلت‌ها و کوتاهی ها و اهمال در انجام وظایف و علل متعدد دیگر را از علل وقوع جرم در کنار عوامل دیگر ذکر و خاطرنشان کرد: معاونت پیشگیری به عنوان معاونت کاملا علمی و اجتماعی با ظرفیت‌های گسترده موجود در متن اجتماع، جرائم را آسیب شناسی می‌کند با ارائه راهکار در کنترل و کاهش جرم گام برمی‌دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین ادامه داد: در دو سال اخیر توانسته‌ایم به جامعه بقبولانیم که پیشگیری چیست و صاحب آن کیست این در حالی است که پیشگیری در ابتدا وظیفه دستگاه قضایی نیست و بیرون از دستگاه قضایی باید علل ناهنجاری‌ها همچون سرقت، اعتیاد،  سگ گردانی و… را جستجو کرد و دستگاه‌های متولی باید پاسخگو باشند  و دستگاه قضایی در ردیف آخر باشد.

فولیان به راهبرد جدید قوه قضائیه و اجتماعی شدن این قوه منبعث از سند تحول و فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و اضافه کرد: باید به سمت مردم،  ظرفیت‌های اجتماعی، دانشگاهیان،  نخبگان،  مطالبه گران،  سازمان‌های مردم نهاد، فعالان و کنشگران اجتماعی برای ایجاد عدالت مردم محور و پیشگیری حرکت کنیم.

پیشگیری کم‌هزینه‌ترین راهبرد در کنار برخورد است

وی خاطرنشان کرد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم مدیریت در حوزه پیشگیری و احصا و مشخص کردن وظایف ادارات مختلف و رسانه‌ها و بدنه دولت و حاکمیت و مردم است و در نظارت و راهبری و تقسیم کار و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها گام بردارد تا جرمی رخ ندهد که باید گفت پیشگیری کم هزینه‌ترین و آسان‌ترین راهبرد در کنار برخورد و ایجاد امنیت و آرامش و نظم  است.

این مسئول تاکید کرد: از رسانه‌ها درخواست می‌شود ما را همکاران خودشان بدانند چرا که رسانه‌ها می‌توانند دیده بانان و مدافعان حقوق عامه باشند و سوت زنی کنند و ترک فعل‌ها را که خیلی خسارت بار هم است اعلان کنند و کوتاه نیایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین با اشاره به وجود بی‌انصافی و ناعدالتیها در برخی رسانه‌ها افزود: اگر رسانه‌ها می‌خواهند مطالبه‌گر باشند باید نگاه‌های حزبی و رفاقتی را کنار بگذارند؛ اگر هم در دستگاه قضایی در خصوص برخی رسانه‌ها اتفاقاتی می‌افتد به دلیل این بوده که مطالبه‌گری در چارچوب قانون نبوده‌است.

فولیان به برگزاری کلاس‌های آموزشی و هماهنگی بیشتر با رسانه‌ها اشاره و ادامه ‌داد: رسانه‌ها باید در فرهنگسازی در زمینه پیشگیری از جرم و افزایش دانش حقوقی مردم اطلاع‌رسانی کنند و خودشان در فضای جرم قرار نگیرند و غیرقانونی مطالبه‌گری نکنند.

وی اضافه کرد: تا زمانی که رسانه‌ها در چارچوب مطالبه گری قانونی کنند از آنها حمایت و پشتیبانی می‌کنیم و نباید مطالبه‌گری در قالب اتهام زنی نباشد که آمادگی داریم به عنوان مشاور امین با رسانه‌ها همکاری کنیم تا منجر به پرونده سازی برای آنان نشود.

این مسئول خاطرنشان کرد: به شرطی که رسانه‌ها در اجرای حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم اطلاع‌رسانی کنند و مردم و دولت را برای پیشگیری بسیج کنند از آنها حمایت قضایی و قانونی صورت می‌گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین با اشاره به بخشنامه جدید دادستان کل کشور مبنی بر ساختار نظام مند مطالبه‌گری بیان کرد: به صورت ماهانه و فصلی جلسه ای با حضور مطالبه‌گران برای نحوه گزارشگری توجیه قانونی برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی حمایتی از آنان برای از دست ندادن روحیه صورت می‌گیرد.

مسابقات فوتسال جام قلم در قزوین برگزار می‌شود

رییس بسیج رسانه استان قزوین از برگزاری مسابقات فوتسال اهالی رسانه این استان به مناسب ۱۴ تیرماه روز قلم خبر داد.

محمد کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه بیان داشت: این مسابقات به نام شهید رضا طاهرخانی شهید شاخص بسیج رسانه استان در سال جاری مزین شده است.

وی یادآورشد: برای این دوره از مسابقات آیین نامه نحوه برگزاری و فرم های ثبت نام تهیه شده که در اختیار سرپرستان تیم ها برای تکمیل و شرکت در مسابقات قرار می گیرد.

این مسوول اضافه کرد: شرکت حدود هشت تیم در این رقابت ها پیش بینی و محل برگزاری مسابقات و تمهیدات لازم برای برگزاری مطلوب آن طی دو یا سه روز اندیشیده شده است.

وی گفت: این رقابت ها به صورت تک حذفی با ۲۰ بازی برگزار می شود و تمهیدات ویژه ای برای اهالی رسانه استان در نظر گرفته شده است مثلا اگر یک فرد رسانه ای توان شرکت در این رقابت ها را نداشته باشد می تواند یکی از اعضای درجه یک خانواده خود را در این رقابت ها ثبت نام کند.

کشاورز افزود: هر تیم شامل پنج بازیکن اصلی، سه نفر ذخیره و یک نفر مربی و بازیکن است که باید مشخصات و اسامی آنها توسط سرپرستان تیم ها در فرم مربوط تکمیل شده و به سازمان بسیج رسانه ارسال شود.

وی گفت: ارایه معرفی نامه رسمی با کد بیمه ورزشی برای شرکت کنندگان در این رقابت ها الزامی است و از تیم های شرکت کننده نیز مبلغ پنج میلیون ریال ورودی دریافت خواهد شد.

رییس بسیج رسانه استان قزوین با اشاره به جوایز این رقابت ها، گفت:در پایان این رقابت ها به تیم اول ۲۵ میلیون ریال، تیم دوم ۲۰ میلیون ریال و تیم سوم ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی به علاوه نشان و تندیس ویژه حضور در مسابقات اهدا خواهد شد.

کشاورز اضافه کرد: هدف اصلی برگزاری این رقابت ها ایجاد شور و نشاط و بالا بردن سطح رفاقت، همدلی و اتحاد میان اهالی رسانه و خبرنگاران استان است تا با همدلی و هماهنگی بیشتر برای حل مشکلات جامعه تلاش کنند.

وی با تقدیر از دستگاه های اجرایی همکاری کننده در برگزاری این مسابقات، گفت: این مسابقات با مساعدت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود که باید از همکاری و همراهی صورت گرفته در این زمینه قدردانی کنیم.

دریافت فایل آیین نامه مسابقات فوتسال :

آیین نامه مسابقات فوتسال جام قلم 1401

 

پوستر هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر رونمایی شد

مراسم رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره رسانه‌ای با حضور سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و جمعی دیگر از مقامات عالی‌رتبه کشوری و مدیران رسانه رونمایی شد.

عباس محمدیان، مسئول سازمان بسیج رسانه در حاشیه این مراسم اظهار کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان مأموریت‌های مهمی را برای رسانه تعریف کرده‌اند. رسانه‌ها بر این اساس وظیفه دارد تا در گام دوم انقلاب وظیفه اصلی خود یعنی آگاه‌سازی جامعه برای حرکت به سمت تعالی را به بهترین شکل ایفا کنند.

محمدیان اظهار کرد: هشتمین دوره از جشنواره رسانه‌ای ابوذر بر این مبنا با نگاهی نو و جهت‌دهی هدفمندتر برگزار می‌شود و به صورت عملی ارتقای تولیدات رسانه‌ای در سراسر کشور را هدف قرار داده است.
وی با اشاره به لزوم امیدبخشی به جامعه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها ظرفیت بالایی در بیان رخدادهای امیدبخش و پیشرفت‌های کشور دارند و اگر این ظرفیت به صورت حداکثری بالفعل شود شاهد خنثی شدن اقدامات ضدایرانی رسانه‌های معاند خواهیم بود.
مسئول سازمان بسیج رسانه گفت: ارتقای کمی و کیفی رسانه‌ها به افزایش مرجعیت خبری آنها کمک شایانی می‌کند که این امر یکی از اهداف جشنواره ابوذر است.
وی اظهار کرد: جشنواره ابوذر با ایجاد فضای رقابتی به دور از هیجانات کاذب موجود و سیاسی‌کاری‌های مرسوم توان تعالی‌بخشی تولیدات رسانه‌ای را دارد و این امر یکی از مزیت‌های نسبی این جشنواره محسوب می‌شود.
محمدیان با بیان اینکه جشنواره ابوذر امروز به بلوغ رسیده است، اظهار کرد: بی‌شک ظرفیت‌های بالای این جشنواره آن را به بزرگترین و فراگیرترین جشنواره رسانه‌ای کشور تبدیل کرده است.
وی بیان کرد: هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در قالب‌های گزارش خبری، گزارش تحقیقی و تحلیلی، مصاحبه، یادداشت، سرمقاله، تیتر، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، عکس، کلیپ گزارش ویدیوئی، مستند ویدیوئی و پادکست برگزار می‌شود.
مسئول سازمان بسیج رسانه خاطرنشان کرد: محورهای هشتمین دوره از این جشنواره نیز «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، «جهاد تبیین»، «پیوند رسانه و صنعت»، «مقابله با آسیب‌های اجتماعی»، «دستاوردهای انقلاب اسلامی»، «بیانیه گام دوم انقلاب»، «امید و نشاط آفرینی»، «خانواده، جامعه و فرزند آوری»، «سبک زندگی ایرانی و اسلامی» است.

تشکیل شورای مردمی مقابله با مواد مخدر در ۳۶ محله قزوین با مشارکت سپاه

معاون اجتماعی سپاه پاسداران صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: ۳۶ شورای مردمی با مشارکت این معاونت در شهرهای استان به منظور استفاده از ظرفیت شهروندان برای مقابله با مواد مخدر و اعتیاد تشکیل شده است.

سرهنگ مهدی نجاتی روز سه‌شنبه در نشست با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران و روز بسیج استادان، افزود: مردمی کردن مقابله با آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف سپاه استان قزوین است در همین راستا با تشکیل شورایی در ۳۶ محله و ایجاد مرکز مشاوره در ۱۴ محله سعی در استفاده از ظرفیت های شهروندان در حل و کاهش این بحران داریم.

وی اظهار داشت: معاونت اجتماعی سپاه پاسداران اولویت خود را در تقویت سبک زندگی ایرانی اسلامی و همچنین ترویج امر به معروف و نهی از منکر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله مبارزه با مواد مخدر قرار داده است.

سرهنگ نجاتی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی پدیده ای عام است، اظهارداشت: آسیب های اجتماعی همواره پویا و در حال باز تولید و تنوع هستند و باید در موضوع پیشگیری از آنها به این نکات توجه کرد.

این مسوول ادامه داد: یکی از آسیب های اجتماعی که همواره کشور را مورد تهدید قرار داده اعتیاد است که مستکبران هدایت آنرا برعهده دارند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت پیشگیری از اعتیاد،گفت: سپاه پاسداران مقابله با اعتیاد را در اولویت های حوزه اجتماعی خود قرار داده چراکه این موضوع حاکمیت ، امنیت کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

نجاتی همچنین به تبعات بهداشتی اعتیاد اشاره کرد و افزود: اعتیاد علاوه بر اینکه منجر به بروز بیماری های متعددی می شود، روزانه ۱۳ نفر در کشور را به کام مرگ می کشاند.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد ۶۵ درصد از همسر آزاری ،۵۵ درصد طلاق ها، ۳۰ درصد از کودک آزاری و ۲۵ درصد از قتل های عمد ریشه در این معضل اجتماعی دارد.

معاون اجتماعی سپاه پاسداران صاحب الامر (عج) استان قزوین عنوان کرد: متاسفانه برخی باورهای غلط ازجمله تاثیر مصرف برخی مواد مخدر در تمرکز سبب گرایش جوانان و نوجوانان شده است.

وی با بیان اینکه به طور کلی هر یک فرد معتاد برای چهار نفر تهدید به همراه دارد،افزود: متاسفانه آمار اعتیاد رو به افزایش است و رشد آمار معتادان در جامعه زنگ خطر را به صدا درآورده است.

این مسوول با ذکر اینکه آمار اعتیاد در استان قزوین نیز در حال افزایش است؛افزود: میزان افزایش اعتیاد در دانش آموزان کمتر از میزان کشوری است اما در اعتیاد دانشجویی و کارگری در استان قزوین سالانه با رشد نگران کننده روبرو هستیم.

سرهنگ نجاتی تصریح کرد: عمده فعالیت های سپاه در حوزه پیشگیری است چراکه همیشه پیشگیری معقول تر از درمان است و در همین راستا با کمک سازمان تبلیغات اسلامی و امامان محله، اطلاع رسانی از آسیب های اجتماعی اعتیاد در دستور کار قرار گرفته است.

سرهنگ نجاتی گفت: در استان قزوین بیش از ۱۰۰ نقطه در نظر گرفته شده تا با برگزاری نمایشگاه هایی در این خصوص سطح آگاهی مردم نسبت به آسیب های اعتیاد افزایش یابد.

معاون اجتماعی سپاه صاحب الامر(عج) استان  قزوینگفت: بنا داریم در سال جاری در سه شهرستان کارگروهی در راستای مبارزه و پیشگیری با مواد مخدر تشکیل شود.

سرهنگ نجاتی به مناطق کمتر توسعه یافته و افزایش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق اشاره کرد و افزود: آسیب‌های اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته استان فراتر از سایر مناطق است و یکی از محور های کار معاونت اجتماعی سپاه ارائه خدمات به این مناطق است.

وی در ادامه از راه اندازی ۳۲ کارگاه تولیدی برای زنان بی سرپرست و بد سرپرست در مناطق محروم بر اساس سیاست‌های اشتغال آفرینی برای خانواده های در معرض آسیب خبر داد.

دومین نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج رسانه برگزار شد

رییس بسیج رسانه استان قزوین در این نشست با اشاره به اهمیت تشکیل هیات اندیشه‌ورز سازمان بسیج رسانه استان گفت: این هیئت بر مبنای تدابیر مقام معظم رهبری و در راستای تحقق اهداف سازمان بسیج رسانه برپا شد.

محمد کشاورز تولید فکر و ایده و حل مسائل و مشکلات راهبردی در حوزه رسانه را از کارکردها و وظایف هیات اندیشه‌ورزی سازمان بسیج رسانه عنوان کرد.

وی، هیئت‌های اندیشه‌ورز را از کانون‌های تصمیم سازی در حل مسائل خواند و اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری این جلسات بتوانیم هیئت‌های اندیشه‌ورز قوی در حوزه خبرنگاران استان داشته باشیم و با هم اندیشی و هم افزایی همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های بسیج به سمت حل مشکلات این قشر قدم برداریم.

مسابقات ورزشی بومی و محلی جام رسانه قزوین برگزار شد

مسابقات ورزشی بومی و محلی جام رسانه استان قزوین به مناسبت دهه کرامت روز پنجشنبه با شناخت نفرات برتر به پایان رسید.

این مسابقات با حضور جمعی از خبرنگاران، عکاسان و فعالان رسانه استان قزوین با همکاری سازمان بسیج رسانه و هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان در سالن ورزشی شهید رجایی شهر قزوین برگزار شد.

در این رقابت ها که در سه رشته چوب کشی قدرتی، دوزپا و هفت سنگ مهارتی برگزار شد در بخش مردان هادی درزی، احسان درزی رامندی و سیدسینا بذرگری و در بخش بانوان زینب کلهر و لیلا بیگدلی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

مسوول امور ورزشی و اردویی سازمان بسیج رسانه استان قزوین در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از برگزاری این مسابقات، ترغیب خبرنگاران و فعالان رسانه استان به ورزش و آشنایی بیشتر آنها با بازی های بومی و محلی استان است که امروزه در سطح جامعه کمرنگ شده یا رو به فراموشی نهاده است.

هادی درزی رامندی گفت: تلاش می کنیم در مناسبت های مختلف با همکاری هیات های ورزشی استان برای برگزاری مسابقات اقدام کنیم که هم موجب آشنایی بیشتر خبرنگاران استان با ظرفیت های ورزشی استان می شود و هم افزایش شادابی و نشاط اجتماعی را در جامعه خبری استان به دنبال دارد.

وی از تمامی خبرنگاران، عکاسان و فعالان رسانه استان درخواست کرد در این برنامه های ورزشی حضوری فعالتر و موثرتر داشته باشند تا بتوان با برنامه ریزی بهتر برای برگزاری این رقابت ها اقدام کرد.

 

شهید شاخص سازمان بسیج رسانه استان قزوین در سال 1401 معرفی شد

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: شهید رضا طاهرخانی به عنوان شهید شاخص بسیج رسانه قزوین در سال 1401 معرفی شد.

محمد کشاورز ضمن گرامیداشت ایام سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و هفته مقاومت اظهار کرد: در راستای ترویج سبک زندگی شهدای گرانقدر بسیجی و گوهر یابی از گنجینه‌های ارزشمند انقلاب اسلامی، معرفی شهدای شاخص بسیج از سال ۸۹ پایه‌گذاری شده است و این سنت حسنه فرصتی بی نظیر برای فرهنگ سازی در حوزه مقاومت، ایثار و شهادت، بازخوانی سبک زندگی نام آوران بسیج و پرداختن به معیارها و ویژگی‌های جوان مؤمن انقلابی در جامعه امروز است.

مسئول بسیج رسانه استان گفت: معرفی شهید شاخص در بسیج رسانه استان در راستای آشنایی و بهره‌گیری هر چه بیشتر جامعه به ویژه اصحاب فرهیخته و بزرگوار رسانه با سبک زندگی این شهیدان گرانقدر و عزیز است.

وی تصریح کرد: برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر این شهید عزیز، فعالیت‌های متنوع ازجمله تبلیغات شهری شامل نصب بنر و تمثال شهید در دفاتر رسانه‌ها و نیز سطح شهر، نامگذاری مکانی به نام شهید، آشنایی با سیره شهید در حلقات صالحین، برگزاری یادواره شهدای رسانه با محوریت شهید سال، چاپ و توزیع کتاب مرتبط با زندگینامه شهدای رسانه، ساخت مستند زندگینامه این شهید و معرفی وصیت‌نامه شهید در صفحه‌های مجازی صورت می‌گیرد.

وی افزود: شهید رضا طاهرخانی، یکم خرداد ۱۳۴۴ در شهر تاکستان به دنیا آمد، از دوران نوجوانی ادای واجبات را آغاز کرد. هر کسی درخانه نماز می خواند این شهید عزیز پشت سرش به نماز می ایستاد. با پدر و مادر بسیار مهربان بود و بدون رضایت آنان کاری نمی کرد. بیش ازآنکه به فکردرس ومدرسه باشد در اندیشه ی خدمت به نظام نوپای اسلامی بود به همین دلیل تنها تا دوم دبیرستان درس خواند و از طریق بسیج به محضر امام جمعه تاکستان حضرت آیت الله موسوی شالی راه یافت وتا لحظه ی شهادت درخدمت حاج آقا موسوی شالی بود .

وی همزمان با پذیرفتن خبرنگاری روزنامه جمهوری اسلامی اخبار و رویداد های منطقه را به قلم آورده و جهت درج در روزنامه ارسال می کرد.

شهید رضا طاهرخانی چندین مرحله به جبهه های نبرد با متجاوزان بعثی اعزام شد و دوبار هم مجروح شد و به افتخار جانبازی نایل آمد به گونه ای که در یک دست و یک پایش دچار نقص عضو شد ولی هرگز از فکر جبهه و جنگ بیرون نیامد.

این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و سرانجام این جانباز سرافراز و خبرنگار متعهد در منطقه عملیاتی سردشت درجریان عملیات نصر پنج درهفتم تیرماه سال 1366 بر اثر اصابت ترکش به پشت سر به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت نایل آمد و با پیوستن به قافله سرخ پوشان شهادت در طول تاریخ جاودانه شد. مزار او در زادگاهش تاکستان واقع است.

کشاورز در پایان به بخشی از وصیت نامه الهی و سیاسی این شهید بزرگوار اشاره کرد: «خدایا! آلوده به گناهم، پاکم گردان و توبه ام را قبول فرما و قبولی توبه و پاکی از گناه از هیچ راهی ثابت نمی شود، مگر شهادت که آرزوی چندین ساله ی من است؛ پس نصیبم بگردان!

برادر و خواهرم! همیشه در خط ولایت فقیه باشید و از این که یکی از برادران تان نیز از آغاز جنگ تحمیلی در اسارت بعثیون کافر می باشد، ناراحت نباشید؛ چون برای زنده ماندن اسلام و از بین رفتن ظلم و کفر باید مثل حسین(ع) خون داد و هیچ موقع تحت تأثیر افراد ناسالم قرار نگیرید. به خواهرانم نیز توصیه می کنم که حجاب اسلامی شان را کاملاً رعایت کنند؛ چون حجابِ خواهر من کوبنده تر از خون من است که به دست دشمن به زمین ریخته شده است. از شما مردم تاکستان می خواهم، هم چنان که در خط ولایت فقیه مانده اید، مقاوم و پا برجا بمانید و دیگر این که در نماز جمعه شرکت فعال داشته باشید و قدر حضرت آیت الله موسوی شالی، امام جمعه شهرتان را بدانید.»

گفتنی است شهید کریم اصغری در سال 1400، حمیدرضا کشاورز مرآت در سال ۱۳۹۹، شهید طهماسب شیخ حسنی در سال ۱۳۹۸ و شهید ابراهیم سهیلی راد در سال ۱۳۹۷ به عنوان شهدای شاخص از سوی این سازمان معرفی شده بودند.

برگزاری مراسم یادبود درگذشت سید مرتضی نصری پیشکسوت رسانه با حضور امام جمعه و اصحاب رسانه قزوین

مراسم هفتمین روز درگذشت خبرنگار پیشکسوت قزوین سید مرتضی نصری ظهر سه شنبه در مجتمع فرهنگی میرعماد قزوین با همکاری سازمان بسیج رسانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین برگزار شد.

آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین

در این مراسم که آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، فائزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کشاورز مسئول سازمان بسیج رسانه، خانواده مرحوم نصری و جمعی از خبرنگاران و مدیران رسانه های گروهی، مطبوعات و پایگاههای خبری حضور داشتند یاد خبرنگار پیشکسوت استان قزوین گرامی داشته شد.

حجت الاسلام خلج مدیر عقیدتی و نظارت سازمان بسیج رسانه در این مراسم اظهارداشت: اهل قلم با درد و رنج مانوس است و مشکلات را می فهمد و در بیان آن حاضر است سختی های فراوانی تحمل کند.

وی بیان کرد: بهتر است به جای این که پس از مرگ افراد از آنها یاد کنیم در زمان حیاتشان قدردان خدماتشان باشیم و چهره های تاثیرگذار را در زمان مناسب مورد تکریم و تقدیر قرار دهیم.

حجت الاسلام خلج مدیر عقیدتی و نظارت سازمان بسیج رسانه قزوین

خلج تصریح کرد: خبرنگاران دغدغه مند هستند و باید قدرشان را بدانیم و از متولیان فرهنگی کشور و استان انتظار داریم در رسیدگی به معشیت و زندگی فعالان رسانه دغدغه مند باشند.

وی اظهارداشت: خیلی از خبرنگاران در گذران زندگی خود دچار چالش هستند و اگر از آنها حمایت نشود در اطلاع رسانی و تولید محتوای فرهنگی با مشکل مواجه خواهیم شد.

این فعال رسانه یادآورشد: باید مراقب باشیم و نگذاریم فرهنگ آسیب ببیند و بموقع قدردان نیروهای انسانی با ارزش خود باشیم تا پرچم رسانه ها همچنان برافراشته باشد.

اصحاب رسانه قزوین

وی در پایان بیان کرد: اگر شهدا جان خود را دادند تا نظام بماند فعالان رسانه هم با تاسی از شهید آوینی با دغدغه مندی در مسیر حل مشکلات گام برمی دارند و با روشنگری به فرهنگ خدمت می کنند که باید قدران آنها باشیم.

در ادامه بخشی بی نیاز از خبرنگاران و فعالان رسانه با اشاره به سابقه دیرین مرحوم نصری در عرصه رسانه اظهارداشت: خبرنگاران قادرند مطالبات مردم را پیگیری کرده و در حل مشکلات نقش آفرین باشند اما در حل مشکلات خود تنها هستند و بایستی نگران حال خود باشیم که دادرسی نداریم.

جعفر بخشی بی نیاز خبرنگار و فعال رسانه ای قزوین

وی از متولیان فرهنگی خواست تا زمان حیات افراد به آنها رسیدگی کنند و حلال مشکلاتشان باشند.

این مراسم با مداحی برادر مسعود یکه زارع و پخش نماهنگی از مرحوم نصری ادامه پیدا کرد و در پایان  خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم با نثار فاتحه یاد همکار فقیدشان را گرامی داشتند.

مسعود یکه زارع مداح و فعال رسانه ای قزوین