خانه / اخبار اسلایدر اصلی / موفقیت رسانه‌ها در جنگ نرم نیازمند شبکه‌سازی است

موفقیت رسانه‌ها در جنگ نرم نیازمند شبکه‌سازی است

چهارمین نشست از سلسله نشست‌های «دفاع همچنان باقیست» امروز با حضور حسن شمشادی خبرنگار صدا و سیما با موضوع تصویرسازی معکوس رسانه‌های بیگانه از دستاوردهای انقلاب اسلامی در بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۷ بهمن در سالن جلسات شهیدحسن‌پور سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین برگزار شد.

وی بیان کرد: امروز افرادی که پیروزی انقلاب اسلامی را دیده‌اند و از نزدیک آن را حس کرده‌اند، در کنار نسل جدید جشن۴۰ سالگی انقلاب را برگزار می‌کنند.

خبرنگار صداوسیما اضافه کرد: در این شرایط باید گذشتگان تجربیات و آنچه از دوران انقلاب اسلامی را دیدند در اختیار جوانان قرار دهند تا بتوانند به آنها برای انجام وظایف و موفقیت کمک کنند.

وی با اشاره به قانون بازنشستگی اظهار کرد: اینکه افراد مسن که تجربیات فراوانی دارند بازنشسته شوند و بروند و جوانانی بدون تجربه اجرایی وارد کار شوند چنین کاری درست نیست.

شمشادی بیان کرد: باید در چنین شرایطی تلفیقی از دو نسل در همه زمینه‌های مختلف وجود داشته باشد و گذشتگان تجربیات خود را به جوانان انتقال دهند تا نسل امروز با شوری که دارند بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی ابراز کرد: انقلاب اسلامی در همه زمینه‌های مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است که نمونه‌های آن در استان قزوین زیاد است و باید به درستی به آحاد جامعه اطلاع‌رسانی شود.

شمشادی یادآور شد: رسانه‌ها در ۴۰ سال گذشته از ابزارهای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کردند که موجب اقناع شدن مردم آن زمان می‌شد ولی امروز بهره‌گیری از این ابزارها دیگر جوابگوی نیازهای آحاد جامعه نیست.

وی ادامه داد: برای جذب کردن مخاطبان و بیان دستاوردها به مردم باید از تکنیک‌ها و ابزارهای نوین بهره برد تا بتوانیم موفق باشیم.

خبرنگار صدا و سیما بیان کرد: باید در بررسی و بیان رسانه‌ها هوشیارانه عمل کنیم و در میدان دشمن بازی نکنیم و از سیاه‌نمایی پرهیز کنیم ولی از طرف دیگر باید مشکلات مردم را گفت.

شمشادی اظهار کرد: هر رسانه به دنبال مخاطب خود است به همین دلیل اگر رسانه‌ای می‌خواهد موفق باشد باید بتواند اطمینان و اعتماد مردم و مخاطبین خود را جلب کند.

خبرنگار سابق ایران در سوریه خاطرنشان کرد: اگر رسانه‌ها در قالب خبر، گزارش، تصویر، فیلم و یادداشت نتوانند حرف‌های مردم را بگویند مخاطب به سمت رسانه‌های بیگانه مانند آمدنیوز، من‌وتو و بی‌بی‌سی جذب می‌شود.

وی ابراز کرد: رسانه کار سخت و آسان است و در عین حال پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که باید با استفاده ابزار خاص خود مطالب مردم بازگو شود.

خبرنگار صداوسیما بیان کرد: رسانه‌ها همه چیز را باید بگویند اما باید به‌موقع، سریع و شفاف و با استفاده از ابزارهای نوین بگویند تا بتوانند مردم به آنها اعتماد و اطمینان کنند.

وی ابراز کرد: برخی مسؤولان رسانه‌ها معتقدند که باید برخی چیزها را به مردم نگویند که چنین چیزی غلط است باید گفت تا بتوان به سوالات آنها پاسخ داد.

شمشادی یادآور شد: رسانه‌ها باید در هر زمینه‌ای حضور فعال داشته باشند و منفعانه عمل نکنند و نگویند صبر کنیم تا دیگران نظرات خود را بگویند و سپس ما وارد میدان شویم.

وی خاطرنشان کرد: اگر رسانه‌ها بخواهند میدان را خالی کنند و رسانه‌هایی مانند آمدنیوز برای مردم اطلاعات دهند راحت و بدون تعارف باید بگویم ما باختیم.

خبرنگار سابق ایران در سوریه و عراق ادامه داد: اگر می‌خواهیم بازنده این میدان نباشیم، باید در فضای مجازی حضور فعال داشته باشیم و تولید محتوا داشته باشیم تا بتوانیم به مردم اطلاعات و آگاهی دهیم.

وی با بیان اینکه جنگ نرم به مراتب سخت‌تر از جنگ سخت است، بیان کرد: اسم این جنگ نرم است و ظاهری آسان دارد ولی سخت‌تر از خاک‌ریز، خمپاره ۶۰ و تیراندازی است.

شمشادی ابراز کرد: رسانه‌ها باید در جبهه نرم شبکه‌سازی کنند، با یکدیگر در ارتباط باشند و به صورت مداوم و همه جانبه محتوای غنی تولید کنند تا بتوانند موفق باشند.

وی یادآور شد: رسانه‌ها باید روشن‌گری، بصیرت‌افزایی و هم‌افزایی و در کنار آن آموزش و در کنار هم بودن داشته باشند تا در کارشان نتیجه مثبت به دست آورند.

خبرنگار صداوسیما ابراز کرد: امروز رسانه‌ها باید علاوه بر دستاوردها، ایرادها و معایب را هم بگویند و تاثیرگذاری و جریان‌سازی داشته باشند و بدون توجه به جناح و حزب خاصی مطالب خود را شفاف و صریح بدون اینکه به رهبری، امام و شهدا خیانت کنند بیان کنند.

شمشادی در پایان یادآور شد: چنین رسانه‌ای مورد اطمینان و وثوق مردم است و می‌تواند با استفاده از بهترین ابزارهای نوین مطالب مردم را در رسانه بگوید و آنها نیز جذب چنین رسانه‌ای شوند.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

کار خوب روزنامه ولایت قزوین/ طرح همت مومنانه ولایت

روزنامهٔ ولایت قزوین در جهت حمایت از آسیب‌دیدگان ناشی از بیماری کرونا در یک اقدام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *