جلسه ستاد سازماندهی روز خبرنگارمنوچهر حبیبی رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین در جلسهٔ ستاد ساماندهی گرامیداشت روز خبرنگار، ضمن معرفی اعضای کمیتهٔ بزرگداشت روز خبرنگار، از این اعضا خواست تا برای برگزاری جشنوارهٔ مطبوعات و خبرگزاری‌های استان در سال جاری برنامه‌ریزی کنند.

 منوچهر حبیبی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین و رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان، صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی گرامیداشت روز خبرنگار که در دفتر این معاونت برگزار شد گفت: من همواره اعتقاد ویژه‌ای به کارکرد و اثرگذاری رسانه‌ها دارم و به مدیران استان نیز گفته‌ام که اگر می‌خواهید در کارتان موفق باشید باید ارتباط‌تان با مطبوعات و رسانه خوب و مطلوب باشد، در واقع تصویرگر و ترسیم کنندهٔ فعالیت ما برای افکار عمومی رسانه‌ها هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت رسانه اخلاق حرفه‌ای آن است که نمایش گذاشته می‌شود، انتقاد باید مزین به اخلاق و راهکار باشد و بدون شک انتقاد سازنده در چارچوب تعریف شده، اثرگذار و قابل پذیرش خواهد بود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان قزوین با گلایه از وجود برخی تخریب‌ها علیه مدیران دولتی عنوان کرد: عدم پاسخگویی دولت و مدیران به تخریب‌ها ناشی از نجابت است، ما در کشور نهادهای بازرسی و دستگاه‌های نظارتی داریم که وظایف روشنی دارند و اگر کسی تخلفی کرده یا اتهامی وجود دارد باید به دستگاه قضایی معرفی شود و آن‌ها هم به‌صورت جدی پیگیری کنند، اما طرح این پرونده‌ها در رسانه‌ها و شخصی کردن مسائل به سود مردم و کشور نیست.

حبیبی با تأکید بر کرامت و جایگاه خبرنگاران و لزوم برگزاری برنامه‌ای درخور شأن خبرنگاران استان عنوان کرد: تکریم روز خبرنگار برای همهٔ ما مهم است، برای این روز نمی‌توانیم بی‌برنامه باشیم و لازم است یک برنامه منسجم و هماهنگ برگزار شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با اشاره به ضرورت مشارکت خانوادهٔ خبرنگاران در آئین تکریم روز خبرنگار گفت: برنامه‌ریزی‌ها به سمتی پیش برود که خبرنگاران با خانواده‌هایشان در برنامه حضور پیدا کنند و شأن خانواده رسانهٔ استان هم در این آئین مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی‌استان قزوین عنوان کرد: کمیتهٔ بزرگداشت روز خبرنگار در استان قزوین با ترکیب استانداری قزوین، خانهٔ مطبوعات استان، سازمان بسیج رسانه، ادارهٔ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری قزوین و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شده و با دبیری مدیرکل روابط عمومی استانداری برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

حبیبی خاطرنشان کرد: به نحوی برنامه‌ریزی شود که در شهرستان‌های واجدشرایط هم با همکاری خانهٔ مطبوعات و سازمان بسیج رسانه مراسم درخور شأن خبرنگاران شهرستانی برگزار گردد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در پایان با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های استان قزوین در سال‌جاری عنوان کرد: این کمیته بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای برگزاری جشنوارهٔ مطبوعات استان قزوین تا پایان سال‌جاری انجام دهد تا با تأمین اعتبار مورد نیاز، شاهد برگزاری جشنواره مطبوعات نیز باشیم.

در این جلسه سید حسین بی‌نیاز مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین، سیدمهدی حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد کشاورز رئیس سازمان بسیج رسانه، جابر خرم‌نیا رئیس خانهٔ مطبوعات استان، مهدیه سادات قافله‌باشی عضو شورای اسلامی شهر قزوین و نمایندگان شهرداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز حضور داشتند و به ارائهٔ نظر پرداختند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *