خانه / اخبار اسلایدر اصلی / روشنگری ویژگی رسانه انقلابی است

روشنگری ویژگی رسانه انقلابی است

به همت سازمان بسیج رسانه و همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه قزوین و بمناسیت شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایشان و نیز ایام اسارت آل الله و پیام رسانان حماسه عظیم عاشورا، هیئت القلم (محفل اهالی رسانه قزوین) در ظهر روز شنبه ۳۰ شهریور ماه در حسینیه امینی ها برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این مراسم اظهار داشت: جریان انحرافی که در دین اسلام بعد از پیامبر اکرم(ص) ایجاد شده بود موجب شد تا امام حسین(ع) به سخت‌ترین شکل به شهادت برسند .

وی بیان کرد: عوامل مختلفی در شکل گیری این جریان انحرافی شکل داشت که ترویج طمع بین مردم، لقمه حرام و موارد این چنینی وجود داشت اما مسئله رسانه از مهم ترین عوامل ایجاد کننده کربلا  بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: این نقش رسانه بود که موجب شد که آقا امیرالمومنین را در کنار پیکر رسول اکرم(ص) تنها گذاشتند و مسئله صحیفه را شکل دادند و این نقش رسانه بود که برای امیرالمومنین در کنار عمل به قرآن و سنت پیامبر شیوه و راه و روش دو خلیفه اول را شرط کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مجیدی عنوان کرد: این که در جنگ صفین قرآن به نیزه زده شد همان فعالیت و تبلیغات سوء رسانه‌ای بود که مردم زمان را فریفت و رسانه به معنای عام آن به بیان روشنگری و تبیین مسائل در دست بنی امیه قرار گرفت و در جلسه حاکمیت ابوموسی اشعری را به بالای منبر برد و حق قطعی امیرالمومنین را غصب کردند.

وی خاطرنشان کرد: تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی و جهت دهی به نگرش‌های مردم همان استفاده از رسانه بود که همه توانش را برای از بین بردن نام خدا و نام رسول الله(ص) را به کار برد ولی در کربلا با شهادت خاندادن و یاران سیدالشهدا بخشی از این تاثیر کمرنگ شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: این نقش پررنگ رسانه بنی امیه بود که نگذاشتند صدای حق طلبی اباعبدالله به گوش سربازان و مردم برسد چرا که می‌دانستند اگر صدای اباعبدالله به گوش مردم برسد برای آن‌ها چیزی جز روسیاهی باقی نخواهد ماند.

حجت الاسلام و المسلمین مجیدی افزود: همانطوری که یکی از دلایل ایجاد کننده واقعه کربلا رسانه ضد دین بود قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ماندگاری عاشورا رسانه انقلابی است که ایفاگر این نقش فاخر و این نقش مهم در عصر عاشورا و بعد از عاشورا حضرت زینب(س) هاست.

وی تصریح کرد: رسانه پوپولیستی در مقابل رسانه دینی قرار گرفت و به ظاهر غالب بودن رسانه استکبار به چشم رسید اما زینب کبری(س) در عصر عاشورا و تا پایان سفر و اسارت ایشان ثابت کرد رسانه اثرگذار نه تنها در آن روز بلکه در اعصار مختلف رسانه همراه با دین است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد: خداوند در سوره عنکبوت می‌فرماید:« مردم گمان می‌کنند همین که گفتند ایمان آوردیم ما آنها را رها می‌کنیم، این طور نیست؟ » و قطعا خداوند عزوجل همه انسانها خصوصا کسانی که کلمه لااله الله بر زبان می‌آروند را آزمایش می‌کنند همانطور که همه انبیاء الهی مورد آزمایش قرار گرفتند.

حجت الاسلام و المسلمین مجیدی افزود: اگر این آزمایش‌ها نبود قطعا تشخیص حق و باطل از هم برای ما دشوارتر بود و قطعا در جریان تفکری به نام شیعه مهم‌ترین مولفه امتحان و مهم‌ترین معیار و شاخصی که ما را به آن امتحان می‌کنند معیار ولایت و امامت است و قطعا شیعه‌ای عاقبت به خیر است که اگر با امامش امتحان شد پای امام خود باقی بماند.

وی گفت: خیلی از مدعیان علاقمندی به امام و ارادت به ولی خود در زمان امتحان نتوانستند سربلند بیرون بیایند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین رو به اصحاب رسانه استان قزوین گفت: شما بزرگواران با رسانه ای که در اختیار دارید فرصت تبیین نام اباعبدالله و افکار ایشان را دارید و قطعا امتحان شما در مقابل ولی و امامتان نوع قلمی است که انتخاب می‌کنید و با هدف روشنگری به جای افشاگری رسانه مطلوب اسلامی دارید.

حجت الاسلام و المسلمین خاطرنشان کرد: رسانه مطلوب دینی به دنبال افشاگری نیست بلکه با هدف روشنگری و رفع نواقص موجود به دنبال هدایت است و با دستگیری از جامعه در تلاش برای رفع مشکلات و باز کردن مسیر حق در مقابل چشمان خواص و عوام جامعه است و اگر رسانه امروز در مسیر تبیین افکار بلند و ارزشمند ولایت فقیه که به فرموده امام معصوم در زمان غیبت باید به این راوی حدیث مراجعه کرد که امروز این راوی حدیث در ایران امام خامنه‌ایست .

وی افزود: رسانه معتدل ما نداریم یا با حق و یا برحق است و خارج از این مسئله نیست و بسیاری از رسانه‌های ما تکلیف خود را نمی‌دانند و در میانه میدان ایستاده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: اگر می‌خواهیم رسانه تبیین کننده دین باشد و در اختیار دین قرار گیرد باید تبیین گر و روشنگر مسائل دین باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مجیدی عنوان کرد: امروز هر رسانه‌ای که بخواهد از دستاوردها دفاع کند مورد حمله قرار می‌گیرد و به بی سوادی و بی اطلاعی متهم می‌شود.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

مسئول نماینده ولی‌فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین: رسانه‌ها در رفع تحریفات و روشنگری جامعه تلاش کنند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر عج قزوین گفت: امروز هم تحریفات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *