خانه / اخبار اسلایدر اصلی / راه‌اندازی باغ موزه دفاع مقدس تا پایان سال آینده

راه‌اندازی باغ موزه دفاع مقدس تا پایان سال آینده

بهنام پیری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین ظهر شنبه در دیدار اصحاب رسانه که به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین در اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین برگزار شد، با اشاره به جایگاه رزمندگان و شهدا اظهار کرد: عظمت و بزرگی ایثارگران و جانفشانی رزمندگان و مردم در هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و نمی‌توان این جان نثاری‌ها را در قالب قلم بیان کرد.

وی افزود: فعالیت‌های بسیاری باید برای حوزه دفاع مقدس انجام شود که نیازمند توجه بیشتر است و رسالت امروز همه ما، حفظ آرمان‌های شهدا است.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین با اشاره به وضعیت ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس بیان کرد: امیدواریم با ساخت و راه‌اندازی باغ موزه دفاع مقدس قزوین، بخشی از مشکلات از جمله مشکل نگهداری و حفظ آثار و اسناد رزمندگان و شهدا و جانبازان دوران دفاع مقدس حل شود.

پیری اضافه کرد: باوجودی که اداره کل حفظ آثار قزوین از سالیان گذشته راه‌اندازی شده اما اقدام جدی و موثری برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس صورت نگرفته است و در سال ۹۶، با زمین اختصاص یافته از سوی اوقاف تنها فعالیت آماده‌سازی این زمین انجام شده و جلساتی با مسؤولان مربوطه برای حل این مشکل برگزار شده است.

وی با بیان اینکه زیرسازی فاز اول باغ موزه دفاع مقدس صورت گرفته و با اختصاص بودجه‌ها فاز اول آن به صورت کامل اجرایی می‌شود، اضافه کرد: رایزنی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و مصوب شد تا ۶۰۰میلیون تومان از سازمان انرژی اتمی، ۷۰۰ میلیون تومان از شهرداری قزوین و ۲۰۰ میلیون تومان هم از فرمانداری برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس اختصاص داده شود تا بتوانیم این پروژه را تا پایان سال آینده به اتمام برسانیم.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین ادامه داد: این استان در مجموع ۷۲ شهید گمنام را به خود اختصاص می‌دهد که در ۳۲ نقطه تدفین شده‌اند و تنها ۶ یادمان و المان ساخته نشده از شهدای گمنام باقی مانده است.

وی با بیان اینکه پنج کتاب در حوزه نقش بانوان در دفاع مقدس رونمایی شده است، گفت: در سال جاری ۲۰ کتاب به رشته تحریر درآمده که در هفته دفاع مقدس از ۵ جلد آن رونمایی می‌شود.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

مسئول نماینده ولی‌فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین: رسانه‌ها در رفع تحریفات و روشنگری جامعه تلاش کنند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر عج قزوین گفت: امروز هم تحریفات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *