خانه / اخبار اسلایدر اصلی / فرمانده سپاه استان قزوین: خبرنگار انقلابی باید در مسیر دغدغه‌های رهبری حرکت کند

فرمانده سپاه استان قزوین: خبرنگار انقلابی باید در مسیر دغدغه‌های رهبری حرکت کند

فرمانده سپاه استان قزوین گفت: بسیاری از مشکلات کشور ناشی از تحریم و مشکلات بیرونی نیست؛ بلکه بخشی از آن ناشی از سوءمدیریت است که مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

سردار محمد شاهرخی در دیدار با اصحاب رسانه که ظهر امروز(سه‌شنبه) به همت بسیج رسانه استان و به مناسبت هفته خبرنگار در سالن اجتماعات شهید پرویز سپاه قزوین برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه خبر اظهار کرد: امیدواریم خبرنگاران در عرصه‌های مختلف اثربخش و تعیین کننده ارزش‌ها بوده و و در راستای عمق‌بخشی باورها و ارزش‌های محوری حرکت کنند.

وی افزود: خبرنگاران به عنوان قشری از جامعه، رسالت روشنگری را برعهده دارند که البته ممکن است به ذائقه برخی خوش نیاید؛ اما اگر فعالیت فعالان عرصه رسانه مبتنی بر سلامت و رعایت ارزش‌های اخلاقی جامعه باشد، جای نگرانی ندارد.  

فرمانده سپاه استان قزوین تصریح کرد: الزامات پذیرش مسئولیت این است که مسئولان تبعات کارهای خود را هم بپذیرند و صرف اینکه برخی مسائل امنیتی است نباید حریم امنی برای عدم پاسخگویی مسئولان باشد.

وی عنوان کرد: خبرنگاران نباید به برخی اما و اگرها که مانع مطالبه‌گری آنها می‌شود؛ توجه داشته باشند؛ چراکه در غیر این صورت دیگران با هدف ایجاد بدبینی و یاس و ناامیدی نسبت به جامعه و آینده و بهانه کم کاری برخی مسئولان وارد میدان می‌شوند و سوءاستفاده می‌کنند.

شاهرخی تاکید کرد: با بیان مشکلات و پرداختن به مسائل، اشکالات برطرف می‌شود و به طور کلی رسالت یک خبرنگار مسلمانِ انقلابی این است که مسائل را با حساسیت در قالب امر به معروف و نهی از منکر دنبال کند.

وی خطاب به فعالان عرصه رسانه تصریح کرد: شما خبرنگاران وقتی در این چارجوب حرکت کنید دیگر نباید نگرانی داشته باشید؛ چراکه اگر کسی هم اعتراضی داشته باشد شما مستدل و منطقی به آنها پاسخ می‌دهید.

این مقام مسئول عنوان کرد: خبرنگاران باید زبان گویای مردم و آرامش بخش جامعه بوده و مطالبات و خواسته‌ها و مشکلات مردم را انعکاس دهند و به گوش تصمیم گیرنده‌ها و مسئولان برسانند.

وی بیان کرد: خبرنگاران با ایجاد فضای مطالبه‌گری، شرایط مناسب و اطمینان بخشی برای مردم ایجاد می‌کنند و حریم امن و عدم پاسخگویی برخی مسئولان با فعالیت درست اصحاب رسانه از بین می‌رود.

فرمانده سپاه استان قزوین تاکید کرد: بسیاری از مشکلات کشور ناشی از تحریم و مشکلات بیرونی نیست؛ بلکه بخشی از آن ناشی از سوءمدیریت است که مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران به عنوان یک عنصر انقلابی و مطالبه‌گر باید فعال باشند و عرصه را برای حضور دشمنان انقلاب خالی نکنند، البته این کار هزینه هم دارد؛ اما چون کار خبرنگاران اصولی بوده و منطق شرعی و قانونی دارد هیچ نگرانی برای آنها نخواهد داشت.

شاهرخی ابراز کرد: جامعه انقلابی که پسوند بسیجی دارند با هدف کسب پاداش الهی و داوطلبانه به این مجموعه پیوسته‌اند؛ خبرنگاران انقلابی نیز باید در مسیر دغدغه‌های رهبری و در جهت تحقق آنها حرکت و مطالبه‌گری کنند.

این مقام مسئول گفت: موضوع تحریف بسیار مهم است و ابعاد گسترده‌ای دارد و پیشنهاد می‌کنم کارگروه‌های مختلفی تشکیل داده و به بررسی جوانب و زمینه‌های مختلف تحریف پرداخته شود؛ چراکه تحریف تبعات سنگینی به دنبال دارد.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

رییس سازمان بسیج رسانه:رسانه‌ها در تاکستان صدای مردم را به گوش مسؤولین برسانند

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: رسانه‌های شهرستان تاکستان باید بتوانند به‌عنوان پلی میان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *