خانه / اخبار اسلایدر اصلی / معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین: ابعاد دفاع مقدس بزرگترین زیرساخت فرهنگی و اجتماعی است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین: ابعاد دفاع مقدس بزرگترین زیرساخت فرهنگی و اجتماعی است.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین nر نشست صمیمی اصحاب رسانه رزمنده که به همت بسیج رسانه استان در سالن جلسات اداvه ‌کل فرهنگ و ارشاد قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: ابعاد دفاع مقدس بزرگترین زیرساخت فرهنگی و اجتماعی است.

منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری در این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: دشمن امروز با سلاح رسانه جنگ روانی تمام عیاری را به راه انداخته است و این سلاح، کم هزینه و همچنین بسیار موثر و کارساز است و دارای سرعت بسیار بالایی است.

وی گفت: راه مقابله با جنگ رسانه ای نیز باید از جنس خودش باشد تا بتوان آن را خنثی کرد و البته برای مقابله در این زمینه باید از ظرفیت فرهنگ هر منطقه نیز استفاده شود.

این مقام مسئول عنوان داشت: دفاع مقدس یک فرهنگ غنی ، بزرگ و پر محتوا است و ابعاد مختلفی دارد و برای جلوگیری از فراموش شدن آن، باید این فرهنگ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود.

وی ادامه داد: فرهنگ اگر مراقبت نشود، رنده و کهنه می شود و چیزی از آن باقی نمی ماند و دیگر اثری نخواهد داشت.

حبیبی تاکید داشت: نسل جوان و نوجوان ما باید بدانند ما آغازگر جنگ نبودیم ولی ما جنگ نامبارک و نامیمون را به دفاعی مقدس تبدیل کردیم که رمز پیروزی در آن، شهادت بود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین خاطرنشان ساخت: امام به جوانان اعتماد کرد و دفاع مقدس را جوانان اداره کردند؛ ما معتقدیم قدرت جوانی، یک قدرت محرک بوده و اگر خوب به کار گرفته شود، تحول ساز است و می تواند کارهای بزرگی را به انجام برساند.

وی خاطرنشان ساخت: جنگ ما یک جنگ تمام عیار جهانی بود؛ یک طرف آن تمام دنیا و طرف دیگر آن جمهوری اسلامی ایران قرار داشت؛ از این دفاع مقدس فرهنگ های متعددی همچون فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ از خود گذشتگی و شجاعت، فرهنگ مقاومت، فرهنگ خود اتکایی ، فرهنگ خودکفایی و استقلال متولد شد.

وی ابراز داشت: می توان گفت اساساً انقلاب اسلامی احیای مجدد دین اسلام بود و فرماندهی واحد و ولایت پذیر در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشت و باعث شد همه زیر یک بیرق کار را دنبال کرده و پیروز شوند.

حبیبی در پایان اظهار داشت: دفاع مقدس رخدادی برجسته و بزرگ است و وظیفه ما این است که نگذاریم این دفاع به فراموشی سپرده شود و اینجاست که نقش اصحاب رسانه ، خبرگزاری ها، خبرنگاران و همه و همه این است که بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به خوبی به مردم معرفی و آن را منتقل کنیم تا ابعاد آن هرچه بیشتر به ویژه برای نسل جوان و نوجوان مان روشن شود.

14

درباره‌ی admin

حتما ببینید

رییس سازمان بسیج رسانه:رسانه‌ها در تاکستان صدای مردم را به گوش مسؤولین برسانند

رئیس سازمان بسیج رسانه استان قزوین گفت: رسانه‌های شهرستان تاکستان باید بتوانند به‌عنوان پلی میان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *