خانه / اخبار اسلایدر اصلی / رئیس بسیج رسانه در قزوین: فقدان امنیت شغلی مشکل اصلی خبرنگاران

رئیس بسیج رسانه در قزوین: فقدان امنیت شغلی مشکل اصلی خبرنگاران

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: به جز تعداد اندکی بیشتر خبرنگاران شاغل در استان‌ها با حقوق‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی کار می‌کنند و عدم تامین امنیت و آتیه شغلی مشکل اصلی آنها است.

مسعود بصیری یپیش از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین که در دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد اظهار داشت: به جز تعداد اندکی، بیشتر خبرنگاران شاغل در استان‌ها با حقوق‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی کار می‌کنند و عدم تامین امنیت و آتیه شغلی مشکل اصلی آنها است.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات شغلی و اقتصادی زیادی که خبرنگاران دارند، نیازمند این هستند که به آنها محبت کنیم و دستی روی سرشان بکشیم و اگر بتوانیم دل‌های اهل رسانه را با خود همراه کنیم، می‌توانیم اثر زیادی در دنیا بگذاریم و پرچم شیعه را استوارتر کنیم.

بصیری با اشاره به ارسال بیش از ۲۰ هزار اثر از سوی خبرنگاران به جشنواره رسانه‌ای ابوذر ادامه داد: ارسال این همه در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید و نشان می‌دهد که خبرنگاران دلشان با انقلاب است.

خبرنگاران وظیفه‌ای جز تبلیغ اسلام ندارند

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان این که خبرنگاران وظیفه‌ای جز تبلیغ اسلام به معنای عام آن ندارند گفت: خبرنگاران و اهالی رسانه پیامبران حقیقت هستند و واسطه این هستند که حقیقت را به مردم منتقل کنند. به همین خاطر این آمادگی در ما وجود دارد که هر جایی که کار روی زمین مانده رسانه‌ها را کمک کنیم و هر جا قرار است به رسانه‌ها هل بدهیم، این کار را انجام دهیم.

بصیری بسیج را مایعی شکل‌پذیر و متحرک دانست و افزود: به همین خاطر است که بسیج می‌تواند در ظروف مختلف قرار گرفته و مایه خیر و برکت شود. در همین راستا هم خبرنگاران باید با اهدای قلم و وقت خودش به اهداف انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانند.

وی با ذکر این که جمهوری اسلامی ایران آرا، افکار و اندیشه‌های عدالت‌خواهی، حقیقت‌جویی و آزادگی‌طلبی فطرت و دل‌های مردم را زنده کرده است، ادامه داد: بنابراین برای قدرت‌نمایی در سطح جهان از همین ظرفیت استفاده می‌کنیم و هنوز نمی‌توانیم بگوییم که جمهوری اسلامی ایران با استفاده از تکنولوژی و قدرت‌های قابل محاسبه فیزیکی نفوذ پیدا کرده است.

نقش بزرگ رسانه‌ای ائمه جمعه

مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین هم با اشاره به نقش بزرگ رسانه‌ای ائمه جمعه و نمازهای جمعه و جماعات گفت: امروز نماز جمعه در قزوین به عنوان تریبون و سنگری که ۲۰ هزار مخاطب پای آن می‌نشیند، همچون گذشته از رسانه‌های اثرگذار در آگاهی‌رسانی و رشد فرهنگ دینی و انقلابی در استان و کشور ماست.

محمد کشاورز اضافه کرد: خوشبختانه آیت‌الله عبدالکریم عایدینی امام جمعه قزوین نگاه حمایتی ویژه‌ای به اصحاب رسانه دارند و در هر فرصتی این قشر فرهنگی و فرهیخته را از رهنمودهای بزرگ و گران‌سنگ خود بی‌بهره نمی‌گذارند.

وی با بیان این که مسخر کردن دل‌های خبرنگاران و اهالی رسانه در زمره وظایف بسیج رسانه قرار دارد، ادامه داد: اگر شیفتگی و دلدادگی خبرنگاران به اسلام را تعمیق و توسعه بخشیم، بدون شک قلم آنها هم در جهت اهداف متعالی اسلام و انقلاب حرکت خواهد کرد و برای این منظور به کمک جدی ائمه جمعه و جماعات نیاز وافر داریم.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

اصحاب رسانه قزوین بر حضور مردم در پای صندوق های رای تاکید کردند

قزوین- اصحابه رسانه استان قزوین در آستانه ۲۸ خرداد بر حضور مردم در پای صندوق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *