فرمانده انتظامی استان قزوین: ۱۴۰هزار عدد قرص روانگردان در قزوین کشف شد/ ورد جدی به حوزه شرط‌بندی و قمار در فضای مجازی

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به کشف ۱۴۰هزار عدد قرص روان‌گردان گفت: در موضوعات آسیب‌های اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر و موضوعات از این دست باید بیش از ۲۶ دستگاه پای کار باشند در حالی که بیشتر انتظارات از نیروی انتظامی است.

سردار علی ابراهیمی در دیدار با اعضای شورای بسیج رسانه استان قزوین که به همت بسیج رسانه قزوین در سالن جلسات فرماندهی ناجا برگزار شد، با بیان اینکه رسانه‌ها پل ارتباطی بین پلیس و مردم هستند، اظهار کرد: روحیه بسیجی تمام موانع پیش رو را برطرف می‌کند و درواقع بسیجیان مولود انقلاب و دلسوز نظام هستند.

وی با بیان اینکه در ملاقات‌های چهره به چهره با مردم شنوای مشکلات و انتقادات آن‌ها هستیم، افزود: امروز امنیت برای همه است و نیروی انتظامی سکان‌دار و پایه اساسی حفظ امنیت به شمار می‌رود که دستگاه‌ها و نهادهای دیگر هم در هر جایگاهی ما را همراهی می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین تصریح کرد: پلیس امروز در بخش‌های مختلف در حال پیشرفت است؛ تمام تلاش ما این است که مردم از عملکرد پلیس رضایت داشته باشند لذا برای این هدف چندین محور را در اولویت قرار دادیم که اولین آن، کار تخصصی در پلیس است.

وی عنوان کرد: اولویت دیگر ما استفاده از فناوری‌های جدید در حوزه‌های مختلف نیروی انتظامی است؛ رسانه‌ها از بازوان اصلی اجرای ماموریت‌های پلیس است که سعی می‌کنیم فاصله موجود در اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها را کمتر کنیم.

ابراهیمی با تاکید بر تعامل با خبرنگاران ابراز کرد: از رسانه‌ها و خبرنگاران استان قزوین می‌خواهیم که ما را در جریان اتفاقات و اخباری که در فضای مجازی رصد می‌کنند، قرار دهند تا در اسرع وقت وارد عمل شویم.

وی بیان کرد: ورود جدی در مباحث شرط بندی و قمار که در فضای مجازی اتفاق می‌افتاد، از سوی پلیس صورت گرفت، در بحث آرایشگاه‌های زنانه که اعمالی مغایر با شئونات اسلامی رخ می‌داد ورود کردیم و پلمب انجام شد و در بحث جعل کارت و مدارک هم ورود جدی داشتیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین تاکید کرد: در برخورد با جرایم و متخلفان بسیار جدی هستیم و با هیچ‌کس شوخی نداریم، چراکه نیروی انتظامی باید در کار خود جدی باشد تا بتواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد؛ در بزهکاری اجتماعی هم با کمک رسانه‌‌ها ورود جدی خواهیم داشت.

این مقام مسئول یادآور شد: در بحث حاشیه نشینی به اقتضای امکانات موجود از هیچ داشته‌ای دریغ نمی‌کنیم و سعی کردیم با اجرای طرح‌های مختلف بتوانیم امنیت را برای مردم ایجاد کنیم و از همه ظرفیت‌ها در این مسیر استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به کشف ۱۴۰هزار عدد قرص روان‌گردان اظهار کرد: در موضوعات آسیب‌های اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر و موضوعات از این دست باید بیش از ۲۶ دستگاه پای کار باشند در حالی که بیشتر انتظارات از نیروی انتظامی است؛ با این وجود پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

وی عنوان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با قلم‌های خود اخلاص و صداقت نیروهای انتظامی و سربازان این حوزه را به تصویر بکشند؛ درصدد هستیم که موانع و مشکلات جامعه را به صورت علمی کشف و راهکار پیدا کنیم که در این راستا از حوزه دانشگاهی و نخبگان علمی استفاده می‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین در پایان گفت: آموزش همگانی و اطلاع رسانی از مولفه‌های اقدامات پیشگیرانه است که با کمک رسانه‌ها این هدف را دنبال می‌کنیم.

گفتنی است؛ در این جلسه اعضای شورای بسیج رسانه استان قزوین دغدغه‌های خود را در حوزه امنیت و مشکلات شهری مطرح کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *