خانه / اخبار اسلایدر اصلی / انتخابات، کلیدواژه قدرت نرم ایران اسلامی است/ رسانه‌های ضد نظام درصدد تردیدافکنی در اذهان هستند

انتخابات، کلیدواژه قدرت نرم ایران اسلامی است/ رسانه‌های ضد نظام درصدد تردیدافکنی در اذهان هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: رسانه‌های ضد نظام از شگردهای مختلفی در انتخابات کشور استفاده می‌کنند که از نمونه آن می‌توان به تردید افکنی اشاره کرد که به صورت گسترده در دستور کار این رسانه‌ها قرار می‌گیرد. نشست «رسانه و افزایش مشارکت در انتخابات» شب گذشته با حضور دکتر حسن عابدینی، کارشناس مسائل سیاسی و جمعی از اصحاب رسانه استان قزوین به همت سازمان بسیج رسانه استان در بستر فضای مجازی برگزار شد.

عابدینی در این نشست اظهار کرد: انتخابات برای رسانه‌ها مهم بوده و بیانگر رقابت یا تضاد بین دو سلیقه و اندیشه است؛ ممکن است تعداد افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند بیش از دو سلیقه و تفکر باشد.

وی افزود: میزان مشارکت در انتخابات بسیار مهم است و برای افرادی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم انتخابات را ملاحظه می‌کنند ارزش فراگیری دارد؛ همچنین انتخابات به طور معمول، مخاطبان بین‌المللی دارد و دارای ارزش مجاورت جغرافیایی است.

انتخابات نقطه تحولات حکومت‌هاست

کارشناس مسائل سیاسی گفت: تصمیم‌گیران و رهبران جامعه از دل صندوق‌های رای انتخاب می‌شوند، براین اساس انتخابات نقطه تحولات و دگردیسی حکومت‌ها بوده و نطقه آغازی برای تغییرات عمیق در کشورها محسوب می‌شود.

عابدینی ادامه داد: انتخابات در ایران دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است زیرا ایران در منطقه‌ای قرار دارد که در برخی از مناطق پیرامون آن، انتخابات به معنای واقعی کلمه برگزار نمی‌شود؛ در کشورهای جنوبی و حاشیه خلیج فارس همچون عمان، قطر، این وضعیت بسیار قابل مشهود است و در این کشورها، نظام انتقال قدرت براساس صندوق رأی و هر فرد یک رأی محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور به دلیل قدرت بسیاری که در ایران دارد می‌تواند سیاست‌های جمهوری اسلامی را تغییر دهد، عنوان کرد: نتیجه انتخابات در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تاثیر دارد؛ این دوره از انتخابات شورا و رئیس جمهور به عنوان قدرتمندترین فرد در کشور بسیار مهم و تعیین کننده‌ است.

تردیدافکنی از شگردهای رسانه‌های ضدانقلاب است

این کارشناس سیاسی عنوان کرد انتخابات، تقویت مردم سالاری دینی است به طوری که برگزاری انتخابات در چهل و دو سال گذشته در هیچ دورانی به تعویق نیفتاده و این نشانگر اهمیت این رویداد بزرگ است و این مسائل باید برای افکار عمومی تبیین شود.

عابدینی با بیان اینکه سه گروه از رسانه‌ها در انتخابات فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: رسانه‌های ضد نظام از شگردهای مختلفی در انتخابات کشور استفاده می‌کنند که از نمونه آن می‌توان به تردید افکنی اشاره کرد که به صورت گسترده در دستور کار این رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

وی اذعان کرد: رسانه‌های خارجی برنامه خود را برای اصل انتخابات در نظر می‌گیرند؛ به عبارت دیگر مخدوش کردن انتخابات، انکار حضور مردم سالاری و تعویق انتخابات را در دستور کار دارند که نمونه آن را در طول تاریخ کشور تجربه کردیم.

اقتصاد، پاشنه آشیل جمهوری اسلامی است 

کارشناس مسائل سیاسی، ایجاد سردی و بی‌تفاوتی در انتخابات را از دیگر شگردهای رسانه‌های ضد نظام برشمرد و گفت: رسانه‌ها نقش تعیین کننده‌ای در افزایش مشارکت مردم در انتخابات برعهده دارند به ویژه در شرایط موجود کرونایی که امکان برگزاری ملاقات فیزیکی وجود ندارد، مسئولیت رسانه‌ها در این بین سنگین‌تر می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: تحولات منطقه به سوی اندیشه‌های ناب اسلامی پیش می‌رود این در حالی است که بحران هویتی، سیاسی و مشروعیت در سراسر کشورهای منطقه سایه افکنده است.

وی یادآور شد: انتخابات در ایران در حوزه مقاومت نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد؛ قدرت‌های نوظهور مانند چین و روسیه معتقدند قدرت از غرب به شرق در حال انتقال است، هر اندازه دست‌اندرکاران رسانه‌‎ها بتوانند این موضوعات را شفاف سازی کنند مسلما تاثیر مثبتی در مشارکت مردم در عرصه انتخابات به همراه خواهد داشت.

عابدینی در پایان بیان کرد: اقتصاد، پاشنه آشیل جمهوری اسلامی است؛ مقام معظم رهبری در ۱۰ سال اخیر، سال‌ها را با عناوین مختلف در مورد «اقتصاد» نامگذاری کرده‌اند لذا نامزدهای ریاست جمهوری باید برای اقتصاد و افزایش اشتغالزایی برنامه مناسبی داشته باشند که اگر این امر محقق شود جمهوری اسلامی از قدرت نرم برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی برخوردار خواهد بود.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

رسانه‌ها نباید اجازه دهند دشمن از فرصت انتخابات علیه امنیت کشور استفاده کند

مسؤول سازمان بسیج رسانهٔ استان قزوین گفت: انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی است و باید به‌عنوان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *