خانه / اخبار اسلایدر اصلی / تفکر انقلابی و روحیه بسیجی در بین رسانه ها وجود دارد

تفکر انقلابی و روحیه بسیجی در بین رسانه ها وجود دارد

اعضای شورا و کانون های بسیج رسانه استان قزوین طی نشست صمیمی، با سردار رستمعلی رفیعی آتانی، فرمانده جدید سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین دیدار و در خصوص دغدغه های مختلف جامعه رسانه استان با وی گفتگو کردند.

سردار رستمعلی رفیعی آتانی در این دیدار که در سالن جلسات شهید پرویز سپاه صاحب الامر(عج) قزوین برگزار شد، با بیان اینکه ثمرات رسانه ماندگار است، اظهار کرد: در توصیف رسانه همین بس که خداوند پس از مبعوث کردن پیامبر اکرم(ص) ، خطاب به او فرمود؛ بنویس تا گمراه نشوید.

ایشان با اشاره به جایگاه و جریان سازی رسانه در جامعه بیان کرد: تفکر انقلابی و روحیه بسیجی در بین رسانه ها وجود دارد اما رسانه های این تفکر باید بایکدیگر یکصدا باشند.

وی افزود: اثر ماندگار شهدای ما در کلمات وصیتنامه‌های آنهاست و هدف والایی که داشتند را با قلم به ثبت رساندند؛ از این رو ادبیات ما باید ادبیات شهدا و انقلاب همراه باشد.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین ادامه داد: رسانه‌ها باید به دور از سیاه‌نمایی، واقعیت‌ها را برای عموم تبیین کنند؛ در ایام انتخابات عده‌ای با بداخلاقی به دنبال ایجاد فضاسازی و ناامنی بودند که با روشنگری رسانه‌ها افکار عمومی نسبت به حقایق پی بردند.

وی خطای رسانه‌ای را منجر به انحراف افکار عمومی دانست و عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که در شرایط فعلی ضرورتی مهمتر از تبیین وجود ندارد، لذا ما با ذهن‌ها و رفتارهای مخاطبینی روبه‌رو هستیم که با تهدید و‌ تحریک از مسیر خود خارج نمی‌شود.

رفیعی تصریح کرد: دشمنان فکر می‌کردند که با تهدید و تحریم یا با نواختن در شیپور جنگ می‌توانند ملت ایران را از میدان خارج کنند اما دیدیم که ۵۰درصد مشارکت در انتخابات را داشتیم.

این فرمانده سپاه بیان کرد: با ادبیات انقلاب می‌توان دغدغه‌مندی را به اوج رساند، رسانه‌های استان باید با احترام از مسئولین مطالبه کنند و اولین نفر هم از من مطالبه کنید؛ رسانه‌ها باید دغدغه مردم را صادقانه به مسئولین منتقل کنند.

وی با تاکید بر اجتناب رسانه‌ها از عملکرد گزینشی اظهار کرد: سه محور اصلی یعنی بیان صادقانه دغدغه مردم، مطالبه محترمانه از مسئولین و به کارگیری ادبیات انقلاب موجب می‌شود تا هر عضو از جامعه کار خود را به خوبی انجام دهد.

فرمانده سپاه استان قزوین تاکید کرد: اگر امروز همه از خانم امیری به خوبی یاد می‌کنند به این علت است که بر مدار منطق عمل کرده است؛ از رسانه‌ها می‌خواهیم که صادقانه زبان گویای مردم باشند. رسانه تجهیزمحور نیست اما ما موظف هستیم از رسانه‌ها پشتیبانی کنیم.

وی اذعان کرد: شکل و ابعاد رسانه‌ها امروز تغییر کرده است، رهبر معظم انقلاب اسلامی در توصیف اهل رسانه فرمودند که زبانی فاخرتر از رسانه نداریم و شهید آوینی را سید شهدای اهل قلم نامیدند و به جرأت باید گفت که هیچ‌کسی تا امروز نتوانسته است مانند ایشان اثرگذار باشند و در تمام جوانب رسانه فعالیت کنند، شهید سلیمانی در ابعاد بین‌المللی رسانه بود و تک‌تک فعالیت‌هایش برای کل دنیا مخابره می‌شد، همان‌طور که رهبر فرمودند پیاده‌روی اربعین یک رسانه است که کل جهان را متوجه پیام عاشورا می‌کند، رسانه‌ها با انسجام باید راهبردی اینچنینی را پی بگیرند.

این مقام مسئول اذعان کرد: رسانه‌ها در واقع تصفیه کننده جامعه هستند و خون‌های مرده را به جریان می‌اندازد و به کار مسئولین نظم می‌دهند؛ کسی نمی‌تواند قلم را از اهل قلم بگیرد.

رفیعی تاکید کرد: ما عموم رسانه‌ها را از عناصر اصلی سپاه می‌دانیم، عناصری که بدون هیچ چشم‌داشتی نیروهای پابه کار هستند.

فرمانده سپاه استان قزوین در پایان با بیان اینکه نباید امید را از مردم گرفت، گفت: امروز هیچ نگرانی از حفظ تمامیت ارضی کشور نداریم چون هر جا که از دشمن خطایی سر بزند و چشم طمع به تمامیت ارضی کشور داشته باشد، چشمانش را از حدقه در می‌آوریم.

درباره‌ی admin

حتما ببینید

بازدید خبرنگاران بسیجی قزوین از عرصه های محرومیت زدایی بسیج سازندگی

گروه‌های جهادی استان قزوین همچون همیشه پای کار هستند و فعل آبادانی و سازندگی را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *