رسانه های متعهد نگذارند افراد انقلابی دلسرد و بی تفاوت شوند

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت:رسانه های متعهد با دوری ازنگاه حزبی، افراط و تفریط و دقت در انتشار اخبار، زمینه تقویت روحیه امید، اعتماد و خودباوری را در جامعه فراهم کنند.

دومین همایش از سلسله برنامه های «دفاع همچنان باقیست» شنبه شب با حضور مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور و مسئولان خبرگزاری ها، دیبران و صاحب امتیازان مطبوعات در سالن شهید حسن پور سپاه قزوین برگزار شد.

مسعود بصیری در این نشست گفت: باید دید در بسیج رسانه چه باید کرد که مورد توجه قرار گیرد و چه کاری می توان انجام داد که بتوان در عرصه رسانه بهتر عمل کرد.

وی افزود: باید روحیه مطالبه گری، تفکربسیجی، مدیریت جهادی بودن و معنویت در جامعه زنده نگهداشته شود تا بتوانیم در برابر هجمه عظیم اطلاعات رسانه ای دشمن بایستیم و با آن مقابله کنیم.

بصیری بیان کرد: شاید قدرت چندانی از نظر امکانات رسانه ای در مقایسه با سایر رسانه های استکباری نداشته باشیم اما باید این خلاء را با تعهد انقلابی پر کنیم.

وی اظهارداشت:خبر حوزه ای تخصصی است و دشمن با همه امکانات خود آن را نشانه گرفته تا رسانه های متخصص و متعهد مارا دلسرد و بی انگیزه و ناامید کند تا این ناامیدی به جامعه منتقل شود.

بصیری یادآورشد: در حوزه های دینی و در جنگ سخت هم دشمن بخش های تخصصی را در تیر راس قرار داده و قبل از این که مردم عادی را نشانه بگیرد شما فعالان رسانه و متخصصان این عرصه را در تیر رس حملات خود قرار داده است.

دشمنان، نیروهای انقلابی را هدف قرار داده اند

وی بیان کرد: دشمن در این شرایط برای زدن نیروهای انقلابی همه امکانات خود را بکار گرفته تا اول انقلابیون را تخریب کند سپس سراغ دیگران برود به همین دلیل تلاش می کند موضوعاتی مانند حجاب، چادر، پوشش، رفتار و سبک زندگی و ترویج فرهنگ غربی را باکمک اینترنت و ماهواره و شبکه های اجتماعی پیاده کند.

بصیری گفت: بزرگترین امپراتوری های جهان را با همین هجمه های فرهنگی و رسانه ای نابود کردند و امروز هم می خواهند با ایجاد روحیه بی تفاوتی در میان افراد انقلابی به هدف برسند.

وی اضافه کرد: نباید تصور آرمانی از شرایط جامعه و حکومت داشته باشیم و اگر مسئولی، نیروی به ظاهر انقلابی دچار اشتباه شد آن را به حساب نظام بگذاریم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: ‌دشمن فهمیده مردم اگر کنار نظام باشند این انقلاب آسیب نخواهد دید لذا با ترفندهای مختلف و بدبینی می خواهد وحدت مردم را خدشه دار کرده و موجب بی اعتمادی شود.

وی اضافه کرد: قشر انقلابی ما باید خود را نگهدارد و بی تفاوت نشود، زیرا دشمن می خواهد ابتدا شما را دلسرد سپس جایگزین معرفی کند تا انقلابیون سرخورده شوند.

بصیری گفت: گاهی جوری در جامعه وانمود می کنند تا شما حتی وقتی یک کار انقلابی را دیدید راضی نشوید و باز منتقد باشید مانند برخورد دستگاه قضایی با مفسدان که به جای خوشحالی برخی انتقاد می کنند که چرا این کار صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: آمارها نشان می دهد بیشترین تجاوز به کودکان در کشورهای پیشرفته رخ میدهد اما در رسانه ها هرگز مطرح نمی شود، تمام اختلاس های مالی در۴۰ سال گذشته در کشورمان به اندازه سه درصد بودجه کشور نمی شود و قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست اما در رسانه های غربی آنقدر تکرار و جنجال می کنند که فکر می کنیم بیشترین اختلاس در ایران است و همه جا سلامت است و فقط ما مشکل داریم.

بصیری یادآورشد: ما دنبال یک نظام آرمانی می گردیم در حالی که در زمان پیامبر(ص) هم دزدی، هم گناه و نفاق بود و نباید نگاه ایده ال داشت و فکر کرد همه چیز در جمهوری اسلامی ایده آل است.

مراقب باشید روحیه انقلابی گری درجامعه تضعیف نشود

وی اظهارداشت:متاسفانه گاهی زود خسته می شویم در حالی که باید مقاوم باشیم و به رسالت روشنگری خود عمل کنیم ونگذاریم دشمن به اهداف استکباری خود در عرصه رسانه دست پیدا کند.

بصیری بیان کرد: در حوزه رسانه بتدریج با دادن آمارهای غلط می خواهند روحیه ناامیدی را ترویج کنند در حالی که باید با ظرافت ضمن بیان مشکلات و گرفتاری ها بخشی از دستاوردهای ارزشمند نظام را هم مطرح کنیم تا امیدواری در جامعه تقویت شود.

وی بیان کرد: هر کشوری بخش کوچکی از تحریم های ما را داشت فرو پاشیده بوداما ایران اسلامی با تحمل این همه سختی ومشکلات همچنان با افتخار ایستاده است البته باید تلاش کنیم تا مشکلات هم حل شود.

بصیری اضافه کرد: ۵۰ درصد مدارس آمریکا سیستم سرمایش و گرمایش مناسب ندارد اما یک خبر از آن منتشر نمی شود، بحران مسکن درآمریکا جدی است، دولت ۸۰۰ میلیارد دلار به بانکها کمک کرده تا مشکلاتشان به بحران تبدیل نشود و بیکاری و فقر در این کشور بیداد می کند اما آنگونه تبلیغ می کنند که شما فکر می کنید در غرب همه چیز ایده آل است و مردم در رفاه هستند.

وی بیان کرد: در رسانه های غربی مانند بی بی سی چون راهش را بلدند، حرف دروغ را به مخاطب، حرف راست جلوه می دهند ولی شما حرف راست را که می زنید جوری القا می کنند تا کسی نپذیرد.

در رسانه از افراط و تفریط خودداری شود

بصیری گفت: باید یاد بگیریم حرف درست و حق را با راه و روش منطقی منعکس کنیم تا مخاطب اعتماد کند و اگر دچار افراط و تفریط و بازی های حزبی شویم به نتیجه نخواهیم رسید.

وی اضافه کرد: باید رسانه ها واقعیت را بگویند که اگر برخی کشورها از تحریم خرید نفت ایران مستثنی شده اند برای این است که قیمت نفت بالا نرود و کشورها دچار بحران نشوند نه آنکه آمریکا به آنها لطف کرده است.

بصیری اظهارداشت: در شرایطی که ۴۰ درصد جامعه یونان بیکار، در فرانسه مردم پول سوخت ندارند و باید ۲۰۰ دلار در ماه پول بنزین پرداخت کنند و در بسیاری از کشورها تورم و بیکاری بالای ۴۵ درصد است در رسانه ها خبری از آنها نیست و همه شبکه ها از ایران و مشکلات کشور ما سخن می گویند.

وی گفت:دربیان مشکلات نباید حزبی برخورد شود بلکه لازم است ابتدا ار کارهای انجام شده، دستاوردها و خدمات ارائه شده به مردم منعکس شود و در کنارآن با ظرافت و دقت مشکلات را به گونه ای مطرح کنیم که دشمنان سوء استفاده نکنند.

بصیری بیان کرد: کار در رسانه بسیار ظریف و حساس است و اگر دچار افراط و تفریط شویم به نتیجه نخواهیم رسید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *