خانه / آئین نامه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر

آئین نامه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر

 

در دهه چهارم انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران، رکن رکین ولایت فقیه و نقش برجسته آن در سکانداری این کشتی بیش از پیش بر همگان آشکار شده است. نقشی برجسته و بی بدیل که توانسته است در سال‌های پرتلاطم پس از انقلاب وظیفه سنگین حراست و پاسداری از انقلاب را بر عهده گرفته و ایران اسلامی را از گردنه های پرخطر بسیاری که با آن موجه بوده به سلامت عبور دهد.
عصر حاضر هنگامه‌ای حساس است. عصری که در آن رسانه‌ها به عنوان نهادهای تاثیرگذار بر افکار عمومی کنترل و هدایت جوامع را به عهده دارند. امروزه از رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می‌شود و جریان آزاد اطلاعات به عنوان یک ضرورت مهم تلقی می‌گردد.
مطبوعات و رسانه‌ها در کشور عزیزمان در برهه‌های مختلف نقش تاریخی خود را ایفا نموده‌اند چه در اوایل انقلاب، چه در دوره دفاع‌مقدس و چه در سال‌های پس از آن. بی‌شک انتظار از رسانه‌ها و مطبوعات بیش از این است و مطالبه عمومی مردم از رسانه‌ها فراتر از آن چیزی است که امروز رسانه‌ها اعم از مکتوب، تصویری، صوتی یا رسانه‌های موجود در فضای مجازی به آن همت گمارده‌اند. گفتمان سازی آرمان‌های انقلاب و منویات رهبری معظم انقلاب یکی از آن مطالبه‌ها است.
سازمان بسیج رسانه استان قزوین در تلاش است تا با برگزاری جشنواره ابوذر، در مسیر گفتمان سازی آرمان‌های انقلاب و منویات رهبری معظم انقلاب گام بردارد.

اهداف جشنواره :
۱-تبدیل مناسبت ها و شعائر طول سال و اولویت های فرهنگی برگرفته از سیاست های ابلاغی سازمان بسیج به محور های جشنواره ابوذر
۲-تولید محتوای مورد انتظار جشنواره توسط رسانه ها
۳-تحول در محتوای رسانه ها با محوریت های جشنواره
۴-ایجاد فرصت نقش آفرینی برای بسیجیان رسانه ای دغدغه مند
۵-شناسایی افراد رسانه ای دارای مهارت و توانمند برای تولید محتوای گسترده برای رسانه های سراسری
۶-تربیت کادر خبری فنی استاندارد اما بسیجی
۷-جریان سازی از طریق حمایت
۸-پشتیبانی از محتوای مورد قبول بسیج